I 19,50 p.p. Rede van Texel Live blikt tevreden terug HEMA Cjrocn '^warLr Jexels in het harL, Decorcommissie bouwt schaalmodel van blazer Bewoners Verpleeghuis kunnen naar buiten op nieuwe duofiets Frans Visman stopt als wethouder D66 gaat op zoek naar lijsttrekker onbeperkt eten W qwi Albert en Marian Hoven verlaten onderwijs Zwemonderdeel triatlon start weer vanaf schip Texel houdt al 150 jaar tochten naar fort De Schans VRIJDAG 5 JULI 2013 Onderdeel van het duizend vierkante meter grote decor voor het Historisch Spel van Oosterend Present is het schaalmodel van een blazer waaraan de decorbouwers deze weken de laatste hand leggen in de schuur van Ewald Witte aan de Genteweg. De vrijwil ligers van de decorploeg staan onder leiding van Jaapkees Drijver, Hermann Boks en Biem Vlaming. F Brahms en Schumann met klarinet en piano In de kerk van Den Hoorn vindt dinsdag 9 juli een concert plaats in de serie zomer avondconcerten. Uitvoerenden zijn Fleur Bouwer op klari net en Yuri van Nieuwkerk op piano. Op het programma staan sonates voor kla rinet en piano van Brahms en Poulenc en de Fantasiestücke van Schumann. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Dit concert is het vijfde uit de zomerserie van de Raad voor het Zomer- werk. Gemeenteraad te volgen via Twitter De gemeenteraad is sinds deze week te volgen via Twitter. Dat werd woensdag, in de laatste vergadering voor het zomer reces, bekend gemaakt. Via twitteraccount @gemeenteraadtxl worden geïnteresseerden in het vervolg geïnformeerd over vergaderingen van commissies en raad, Het Beraad (het in formeel overleg tussen burgers en raads leden), de verkiezingen, de Gasten van de Raad en andere zaken die ter zake doen en kort en bondig kunnen worden weer gegeven. Verpleeghuis Hollewal is sinds woens dag in het bezit van een nieuwe nieuw Fun2Go duofiets met trapondersteuning waarmee bewoners, samen met vrijwilli gers of medewerkers naar buiten kunnen. De nieuwe fiets is er gekomen dankzij een gezamenlijk actie, waaraan medewerkers, vrijwilligers, sponsors een fondsen een steentje bijdroegen. Tijdens de overhan diging werd deze Texelse samenwerking geroemd. De eerste sponsor was fysiothe rapeut Margo Noom die het geld schonk dat beschikbaar was voor haar 25-jarig jubileum. Daarnaast werd een bazaar ge houden en kreeg het verpleeghuis geld van de Goede Doelen Stichting, De Ra- boton, de Krim, Sluftervallei, Lionsclub en vele particulieren. De fiets, die dient ter vervanging van de oude duofiets, werd geleverd door rijwielhandel Van der Linde uit de Cocksdorp, die aanbood de eerste twee jaar gratis voor het onderhoud te zorgen. Tijdens de overhandiging werd het belang van de duofiets nogmaals on derstreept. Omdat het belangrijk is in be weging te blijven, maar ook 'omdat Texe laars buitenmensen zijn'. 'We hadden natuurlijk alle geluk van de wereld met het weer, maar we hadden ook nooit verwacht dat het zó druk zou worden', blikt Jan Frederici van de stich ting De Rede van Texel Live terug op Sail. Ook Jan Jacob Rab, namens de onderne mers verantwoordelijk voor de braderie die tijdens het evenement op de haven werd gehouden, spreekt van een 'fantas tische dag', waar het 'bizar druk' was. De braderie werd zo goed bezocht, dat er kra men waren die voor de opening al waren uitverkocht. Ook de rondvaartboten, die bezoekers meenamen langs de schepen op de rede, moeten duizenden mensen hebben vervoerd. Maar het bestuur van de nieuwe stichting blikt ook met tervre- denheid terug op de rest van de week, die al op woensdag begon met de aankomst van de eerste tallships in de haven. 'En je vroeg je af waar ze vandaan kwamen, maar er waren gelijk al mensen', zegt Frederici. Deze vroege bezoekers geno ten van Ericka Voortman als sirene en de generale repetitie van de cantate De Vlie gende Hollander, die 's avonds werd opge voerd tegen de achtergrond van de klipper Stad Amsterdam. Een bijzondere avond, die tot stand kwam in samenwerking met Festival Midzomerschans en waar zo'n 500 mensen bij aanwezig waren. Don derdag moeten er zo'n 800 mensen zijn geweest bij het concert van Kraayenhof, dat in verband met het weer naar binnen was verplaatst. 'Hoewel we misschien na afloop nog wel wat muziek hadden kun nen gebruiken, hadden we een verrassend goed voorprogramma in de vorm van het trio van Loes Bakker', vertelt Frederici. Het Aan het eind van deze periode stopt Frans Visman als wethouder. Dat heeft het be stuur van D66 bekendgemaakt. Visman stopt niet alleen als wethouder, maar is ook niet langer beschikbaar als lijsttrekker van de partij, volgens het be richt van het bestuur 'in verband met zijn gezondheid'. Wel is Visman bereid om als kandidaatraadslid aan de verkiezingen deel te nemen, 'zodat D66 Texel en - bij herverkiezing - ook de gemeenteraad on verminderd van zijn grote expertise kun nen blijven profiteren', aldus D66. Dit be tekent natuurlijk wel dat de partij op zoek moet naar een nieuwe lijsttrekker, die de voorkeur heeft van de meerderheid van de leden. Geïnteresseerden kunnen zich tot 4 augustus kandidaat stellen. In de loop van augustus vindt vervolgens een extra ledenvergadering plaats, waar de kandidaten de gelegenheid krijgen zich te presenteren. Daarna wordt een schrif telijke verkiezing gehouden. De bedoeling is de verkiezing snel af te wikkelen, zodat Texels aandeel was uiteraard ook groot in de braderie en de kinderspelen die don derdag op de haven werden gehouden, en in de straatactiviteiten op zaterdag, die echter door wind en regenval minder lang duurden dan gepland. Dat werd ech ter goed gemaakt door de uitvoering van Die Zauberflöte op zaterdagavond, die de overgang markeerde tussen Sail en Fes tival Midzomerschans. Ook donderdag middag waren er op de haven verschil lende optredens te beluisteren. 'Het was gewoon niet mogelijk alles te zien en te horen.' De ondernemers kwamen buiten de braderie ook aan bod tijdens het spe ciale VOC-ontbijt dat JONT had geregeld op donderdagochtend, nadat de gong van de aandelenbeurs in Amsterdam in Oudeschild was geslagen. Door Morten Eschweiler als jonge ondernemer en ge deputeerde Jan van Run. Financieel lijkt de stichting er aardig uit te springen, dankzij bijdragen van onder meer Stift en het Texelfonds. 'En de spon sors niet te vergeten natuurlijk. Die zijn onmisbaar voor een evenement als dit, net als de vrijwilligers die dit allemaal mogelijk maken. Zonder hen kun je het wel vergeten.' Wat de stichting met de opgedane ervaring gaat doen, is nog niet helemaal duidelijk. Tenslotte is de eerst volgende keer dat Sail misschien hier in de buurt komt, pas over vijf jaar. 'Maar het is wel een idee om van de Rede van Texel, zoals uitgesproken door burgemeester Van der Laan van Amsterdam een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Of om de samenwerking met het festival verder uit te diepen.'Alle mogelijkheden moeten echter nog nader worden besproken. de partij eind augustus een nieuwe lijst trekker kan presenteren. Kandidaten kun nen zich aanmelden via Tineke Jongeneel, Muyweg 49, e-mailadres tineke.jonge. neel@hotmail.com. Chocolademunten voor gemeenteraad Om 'het financiële leed voor de gemeente wat te verzachten' deelden Marga Lak- wijk en Joyce Pool van stichting De We- zentuin woensdag chocolademunten uit aan de gemeenteraad. De stichting deed dit omdat de raad be sloot de woningbouw in het park van Den Burg uit de centrumplannen te halen, een doel waar 'De Wezentuin' al sinds de op richting voor ijverde. Met de ludieke ac tie wilde de stichting de gemeente haar diensten aanbieden 'om mee te werken aan een mooi en duurzaam centrum'. AUTOSCHADEHERSTEL SNELCODE: 622 m>ubRZAAM V sucpAuunt Texelhoeve www.texelsea utopag ina.nl 7 dagen per week open Den Burg - Texel -tXl Bekendmakingen op pagina 8 aas Folders bij deze krant Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. i op de nieuwe duofiets. Achter hen de sponsors.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1