TEXELSE COURANT Ws Gesprek op raadhuis eindigt in politiecel Cjro&n '/utarL-Jexeh in het harL, Spelen met water tijdens bouwdorp in Den Burg Texelse dag van het schaap: dot schapenwol als Haarlemmerolie Texels Belang en Texel2010 in gesprek over vorming één partij /'Pcti kaarr Catering Paasbrunch HEMA 1 Klantenservice SnelStart volop in ontwikkeling Eigen keurmerk voor rundvlees van het eiland Oud-docent LOI schrijft spel voor Oosterend Present Ook 's avonds heerlijk dineren op hét terras Stenenplaafs 9 Den Buig Reserveren: o Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 12 JULI 2013 De deelnemers aan het jaarlijkse Bouwdorp achter zwembad Molenkoog in Den Burg waren woensdagmiddag volop met water in de weer. Er werden waterballonnen over een gesloten net gegooid, estafettes in emmers water gehouden er was een sponsgevecht. Deze week kent het Bouwdorp circa 130 deelnemers en volgende week circa honderd. Crash LED-scherm Sommeltjespop Oplettende bezoekers van Sommeltjes pop hadden hem wellicht al gemist, het LED-scherm met namen van sponsors, programma en huisregels. De organisatie had het zes vierkante me ter grote informatiepaneel beslist niet vergeten. 'We hadden hem gehuurd, maar hij is zaterdagmorgen onderweg naar Texel op de snelweg in volle vaart op een vrachtwagen gereden', vertelt Jeroen Schoo. 'We konden zo snel geen andere meer regelen. Vervelend, zeker voor al onze sponsors die we er op vermelden.' GS niet akkoord met uitbreiding vliegveld Gedeputeerde Staten (GS) laten weten dat onderdelen van het bestemmings plan buitengebied Texel niet in werking zullen treden. Het gaat om de uitbreiding van het vlieg veld Texel en de realisatie van 10 hectare zonne-akkers.GS hadden in februari reeds gevraagd het bestemmingsplan op deze punten aan te passen, maar dat is niet ge beurd, waardoor GS zich nu genoodzaakt zien een reactieve aanwijzing te geven. Hierdoor treedt het bestemmingsplan voor die onderdelen niet in werking. Heb je ontstekingen, zere spieren of an dere kwetsuren. Een dot schapenwol er op en je bent er zo vanaf. Hein Tjepkema, sp reekstal meester bij het kampioenschap Schapenscheren en -melken, wees het publiek op de heilza me werking van de wol die in rap tempo van de schapen ging. Het publiek wist de Texelse dag van het schaap donderdag in Den Hoorn goed te vinden. Vanaf het moment dat het hek open ging stroomde de belangstellenden toe. Er waren allerlei demonstraties, onder meer wol trappen, een boerenommetje en een echte boeren- lunch. Het middagmaal werd opgeluisterd met sterke verhalen, opgediend door uiteen lopende Texelaars. Corrie Zevenhoven vertelde een Texelse versie van het schep pingsverhaal, Jan Willem Bakker verhaal de over een knuffelschaap zonder oren en zo vielen allerlei andere vertellingen te horen. De fles Jutter voor het beste ver haal was voor Harry Bakker, die vertelde hoe hij bij het verweiden van een kudde schapen midden in een bruidsreportage belandde. Een gesprek op het gemeentehuis om een conflict op te lossen eindigde vorige week woensdag in de politiecel. Het over leg tussen gepensioneerd marktkoopman Rob Oomes (beter bekend als de Rozen- man), zijn zoon Martijn en een ambtenaar escaleerde en de Oomens werden gesom meerd het pand te verlaten. Toen ze dat weigerden werden ze door de politie op gehaald en ingerekend. Ze pikken het niet en stappen naar de rechter. Oomes sr. (67) meldde zich circa zes jaar geleden voor een bouwkavel in Den Hoorn. Hij kreeg een optie, maar zijn plan er een huis te bouwen kwam niet van de grond. Oomes verhaalt hoe zijn plannen werden 'getraineerd' door een ambtenaar en de irritatie steeds hoger opliep. Er was gesteggel over het bouwkavel, de bouw- aanvraag en de leges kosten. 'We zijn op het verkeerde spoor gezet', vertelt Oomes, die naar de Bezwaarschriftencommissie en uiteindelijk naar de rechter stapte om zijn gelijk te halen. Hij ging in gesprek met de wethouder, er volgde een nieuwe bouwaanvraag, maar nog steeds niet met het gewenste resultaat. Hij schat de schade op circa €130.000,-. Onlangs werd hij benaderd door de manager Dienstver lening. 'Die vond dat ik een klacht moest indienen tegen de betreffende ambte naar. Dat wilde ik niet. Ik heb geen geschil met die medewerker, dit is een zaak tus sen mij en de gemeente.' Er volgde een tweede gesprek met de manager, met als doel het conflict op te lossen. Daarbij was ook Oomes' zoon aanwezig. Marijn: 'Er werd niet naar ons geluisterd. We werden steeds in de rede gevallen. Ik wees er op dat niet alleen mijn vader al veel schade had geleden, maar dat mogelijk ook veel anderen worden gedupeerd, omdat met het energieneutrale bouwproject 't Zou- teland veel subsidie is gemoeid. Toen zei de manager ineens: "Dus u bedreigt me." Dat sloeg nergens op, er was geen sprake van bedreiging. Hij liet me gewoon mijn verhaal niet afmaken. Hij ontstak in woe de en gelastte ons het pand te verlaten. Ik vroeg: "Zegt u dit als privépersoon of is dit het standpunt van de gemeente Texel?" Hij antwoordde: "Het standpunt van de gemeente." Oomes sr: 'We hebben zes pogingen gedaan om hem weer aan tafel te krijgen en weer in gesprek te komen. Maar ze belden de politie.' Een woord voerder van de gemeente: 'Tijdens het ge sprek voelden medewerkers zich bedreigd waarna het veiligheidsprotocol in werking is gesteld. De heer Oomes en zijn zoon zijn meerdere malen verzocht het gebouw te verlaten, toen zij hieraan geen gehoor wilden geven heeft de politie hen uit het gebouw verwijderd. De politie: 'Ze zijn op gepakt wegens lokaalvredebreuk. Als in een openbaar gebouw de rechthebbende zegt datje er uit moet, en je doet dat niet dan is dat lokaalvredebreuk. Daarop zijn de twee meegenomen naar het bureau. Nadat hen elk een boete van €100,- was aangezegd, zijn ze weer vrijgelaten.' Het college betreurt de gang van zaken en zegt zich niet te hebben gerealiseerd dat de twee een paar uur in de cel zouden be landen. Het veiligheidsprotocol zal hierop tegen het licht worden gehouden. Het proces inzake de verwerving van de grond en de bouwvergunning zal overigens via de reguliere weg worden afgehandeld. Texels Belang en Texel2010 bespreken vanavond of ze tot de vorming van één grote politieke partij kunnen komen. Op ledenvergaderingen van beide partijen is die intentie is uitgesproken. 'Er is nog niets te zeggen', we moeten het nog verder onderzoeken', vertelt Jos Timmer, voorzitter van TB. Frank Kingma van TX2010: 'Er zijn nog wat hobbels te gaan. We hebben afgesproken dat als we er uit zijn, we een persconferentie hou den.'TB deed in 1966 voor het eerst mee met de verkiezingen, TX2010 ontstond drie jaar geleden toen WD'ers Gerbrand Poster en Frank Kingma zich afsplitsten, onder meer nadat er binnen de partij onenigheid ontstond over het nieuwe gemeentehuis. Hoewel ze beiden Texel in de naam hebben, zijn er de nodige ver schillen. De standpunten die beide par tijen innamen verschillen vaker dan dat ze overeen komen, met als uitzondering de positieve houding over de Waddensa- menwerking. Beide partijen sparen elkaar n ietMet nameJoopGroeskamp(TB)nam wethouder Edo Kooiman (TX2010) stevig op de korrel, al stelt Groeskamp zich de laatste tijd een stuk milder op. Als oppo sitie partij is TB deze periode opmerkelijk constructief, terwijl Poster en de zijnen fel tegen de eigen coalitie in kunnen gaan. Groeskamp en Poster wekten de indruk eikaars bloed te kunnen drinken.Toch zijn er redenen dat de twee partijen elkaar opzoeken. TB-raadsleden Groeskamp en Willem Vlas kondigden aan te stoppen na deze periode en ook Poster zei eerder aan zijn laatste periode bezig te zijn, al zegt hij nu: 'Als de partijen samen gaan stop ik, lukt het niet, dan ga ik door. Ik laat TX2010 niet dood bloeden.'De invloed van Piet Standaart moet niet worden onder schat. Hij sloot zich aan bij TX2010, maar stopte niet bij Texels Belang. Mocht de fusie slagen, wie wordt dan wethouders kandidaat? Kooiman voor een tweede ter mijn, Groeskamp, die ook aspiraties heeft, of tovert het bestuur een ander konijn uit de hoge hoed? DUURZAAM MILIEUVRIENDELIJK AUTOSCHADEHERSTEL DUURZAAM Heerlijk genieten op locatie t www.depelikaancatering.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 op 2e paasdag vanaf 11.00 tot 14.00 uur voor 3,50 p.p. .txl Bekendmakingen op pagina 8 [|j|| Folders bij deze krant y Texe Energie Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Schoolstraat 2, Oosterend vraagprijs: t zzö.uuu,- k.k. De Texelse Makelaars ujj

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1