TEXELSE COURANT Rabobanken houden onderzoek naar fusie 0 J Cjroen rwartsjexeh in het harL, Traumaheli verleent assistentie na verwonding tijdens snoeiwerk Provincie over plan buitengebied: Texel houdt zicht op zonne-akkers Timmer Korps Mariniers toont overmeestering van 'piraten' Rabobank sluit geldautomaten in meerdere dorpen Betsema's zijn vaste waarde bij autocross MAB Elke deelnemer aan triatlon heeft eigen verhaal uwlKXAj ü^irawtaWt'. www.texelagenda.nl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12790 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 16 JULI 2013 Het Korps Mariniers liet zaterdag tijdens de open dag op de Mok zien hoe mariniers te werk gaan tijdens een antipiraterijmissie. In de Mokbaai werd in een mum van tijd een bootje overmeesterd. De twee opvarenden werden, onder toeziend oog van publiek op de dijk, geboeid en geblinddoekt afgevoerd. De open dag trok vijfduizend bezoekers. Meer elders in deze krant. Burgemeester krijgt rol in collegevorming De burgemeester krijgt een wettelijke rol in het proces van collegeonderhandelin gen. Dat is een van de veranderingen in de nieuwe Gemeentewet. Verandering is ook dat raadsleden niet langer zitting kunnen nemen in de be zwaarschriftencommissies, dat de voor zittervan een raadscommissie niet langer lid hoeft te zijn van de raad en dat de ver plichting tot uitbrengen van een burger jaarverslag vervalt. De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten beraadt zich over het wetsvoorstel. VVV Texel: 'We lopen de achterstand in' Bij de VW is het aantal boekingen in de eerste helft van dit jaar twee procent la ger dan in 2012. De omzet daalde met drie procent. April is het omslagpunt. 'Vanaf dat mo ment lopen we de achterstand in rap tempo in', meldt directeur Wouter de Waal. In juni noteert hij een plus van 20 procent. Volgens De Waal speelt het slechte weer een grote rol, alsmede de ongunstige aankomstdatum na de kerst vakantie. Opvallend is de stijging bij B&B en kamperen, met respectievelijk zeven en acht procent. Consternatie vrijdag op de Hogeberg, toen de traumaheiikopter landde om as sistentie te verlenen na een ongeval. Een 67-jarige man uit Den Burg viel tijdens snoeiwerkzaamheden aan 't Skillepaadje ongelukkig op een afgezaagde boom stam en liep een flinke vleeswond op. Omdat hij nogal hevig bloedde, belde zijn zoon via 112 een ambulance. Die was op dat moment niet beschikbaar, waarna de traumaheli werd ingezet. De wond is in het ziekenhuis gehecht, de man is inmid dels weer thuis en maakt het goed. Het was de tweede keer in een week dat de trauma helikopter werd ingezet bij afwezigheid van een ambulance. Vorig week zondag was dat al het geval bij de crossbaan. De WD heeft het college ge vraagd of er reden tot bezorgdheid is of dat er sprake is van op zichzelf staande in cidenten. Een woordvoerder van de veilig heidsregio, waar de ambulancezorg onder valt, laat weten dat er twee ambulances op het eiland zijn, maar het kan voorko men dat die al bezig zijn en dan is het omwille van de tijdwinst verstandig een traumahelikopter te laten komen. Rabobank Noord-Holland Noord en Rabo bank Schagen-Wieringerland onderzoe ken of zij samen één bank kunnen wor den. Dat hebben beide coöperatieve banken laten weten. Bedoeling is dat het, bij een positieve uitkomst, in 2014 tot een fusie komt. De ledenraden van beide banken worden nauw bij het proces betrokken. Zij nemen, na afronding van het onderzoek, op voorstel van de directies besluiten over een fusie. Voor Texel hebben de plannen geen ge volgen voor de aanwezigheid van een bankgebouw op het eiland. Dat blijft, laat directievoorzitter Henk Bezemer van Rabobank Noord-Holland Noord desge vraagd weten. De kans bestaat wel dat het bankgebouw op een andere plaats komt dan de huidige plek aan de Groene- plaats in Den Burg. Artex, de bibliotheek en mogelijk de Historische Vereniging hebben plannen daar hun intrek te ne men. Dat proces is volgens Bezemer nog gaande, maar er wordt positief tegenaan gegekeken. Volgens Bezemer bekijkt de Rabobank meerdere opties voor huisvesting elders op het eiland, maar concreet valt daar nog weinig over te zeggen. Den Burg is het meest voor de hand liggend voor een eventuele nieuwe locatie. Rabobank Noord-Holland Noord en Rabo bank Schagen-Wieringerland hopen door een fusie in de toekomst sterk te blijven. Ze willen er naar eigen zeggen mee tege moet komen aan veranderende wensen van klanten, verankerd blijven in netwer ken, kosten verlagen en de specialistische dienstverlening verder uitbreiden. Daar is volgens beide banken een bepaalde om vang voor nodig en daarom wordt een fu sie onderzocht. Volgens Bezemer is Rabobank Schagen- Wieringerland net als Rabobank Noord- Holland Noord een financieel gezonde bank. Volgens Kirsten Konst, directievoor zitter van Rabobank Schagen-Wieringer land, komen beide banken elkaar in de praktijk al regelmatig tegen. 'We zijn bei de marktleider in ons werkgebied en sterk bij de samenleving betrokken.' Het fusie- onderzoek is volgens de banken inmiddels in volle gang. Rabobank Noord-Holland Noord, ont staan in 2004, kent zo'n 190 medewerkers en heeft kantoren in Den Burg, Den Hel der, Julianadorp en Anna Paulowna. De bank ontstond toen Rabobank Texel en de Rabobank in Den Helder fuseerden. Rabo bank Schagen-Wieringerland telt z'n 150 medewerkers en heeft kantoren in Scha- gen, Wieringerwerf, Nieuwe Niedorp en Hippolytushoef. Het werkgebied van de mogelijke nieuwe Rabobank zal de gemeenten Den Helder, Texel, Hollands Kroon en Schagen gaan omvatten. De samenwerking gaat volgens de banken nietten koste van de lokale be trokkenheid. 'De begrippen "dichtbij" en "betrokken" staan hoog in het vaandel. Dat blijft zo. De bank streeft ernaar een actieve en moderne coöperatie te zijn. Want samen bereik je meer dan alleen. Dat is en blijft het idee van coöperatief bankieren.' Het buiten werking stellen van de uit breiding van vliegveld Texel en de reali satie van 10 hectare zonne-akkers in het bestemmingsplan Buitengebied door de provincie houdt niet in dat Texel geen en kel uitzicht heeft op deze toepassing. Het besluit betekent ook niet dat recente subsidiebijdragen van het Waddenfonds voor duurzame energie onnodig zijn. Het houdt wel in dat de gemeente voor deze ontwikkeling de ruimtelijke kwaliteit moet aantonen. Dat meldt Gedeputeerde Staten naar aanleiding van het besluit over deze kwestie. Het bestemmings plan zou uitbreiding van het bouwblok voor het vliegveld mogelijk maken, maar voor bouwen buiten bestaand bebouwd gebied geldt dat gemeenten moeten voldoen aan de regels uit de Provinciale Ruimtelijke Verordening Structuurvisie. Hierin is opgenomen dat nut en nood zaak moeten zijn aangetoond en dat een ontwikkeling voldoet aan ruimtelijke kwaliteitseisen. Dat is allebei nog niet ge beurd. GS heeft hier wel om gevraagd. De gemeente Texel wil het volgens de provin cie mogelijk maken dat er op het eiland tien hectare aan zonne-akkers als agrari sche nevenactiviteit gerealiseerd worden. De provincie stimuleert het gebruik van duurzame energie. De gewenste toepas singvan zonne-energie wordt in Haarlem gezien als een positieve ontwikkeling. De provincie betaalt zelfs mee aan het project duurzame openbare verlichting, waarvoor zonne-energie zal worden op gewekt. Maar GS vinden dat zonne-ak kers in de genoemde omvang niet kunnen worden gezien als agrarische nevenactivi teit, maar als bebouwing in het landelijk gebied. Het is voor GS nog onvoldoende duidelijk waar de zonne-akkers komen en of plaatsing de ruimtelijke kwaliteit van het landschap aan zou tasten. Wat betreft de zonne-akkers verwacht wet houder Hercules er wel uit te komen. 'De zonnepanelen hoeven niet op agrarisch bestemde grond. We gaan zorgvuldig om met het landschap.' 'Mif. toAfi/e, ófmvitUiöt: JJ^ggj^elekkerste aanbiedingen!" De Echte Bakker Iedere dinsdag in deze krant I Het Laatste nieuws het Eerst! 1 24 uur per dag \7 dagen per week www.texelsecourant.nl Volg het nieuws op Twitter @TexelseCourant Ontvang het laatste nieuws op Facebook Like ons! facebook.com/texelsecourant Folders bij deze krant Niet gehad? At te halen op Spinbaan 6 www.texelseautopagina.nl De traumahelikopter kwam vrijdag i

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1