Triatlon Kwart Texel is goed voor honderden verhalen SPORT speaker Albert I Handen en voeten worden gebruikt bij de wissel in het pare fermee. Triatleten fietsen na de wissel door polder Zandkes. Nog 40 km te gaan. 'Jawel @Gerard_TXCRT komt nu door op Oost! Gaat best Gerard! #tri- atlon #TexeI.' Aldus een bemoedigende tweet van Eckard Boot. De bos wachter zit ontspannen voor zijn huis terwijl ik passeer, nog een kleine vijf kilometer de rug rechten op weg naar de finish. Aanmoedigingen komen van alle kanten, de peptalk vanaf de zijkant helpt de vaart er in te houden. Hardlopen tijdens een kwart triatlon is nergens mee te vergelijken. Na veertig kilometer wielrennen voelt het alsof ik een stel klompen aan m'n voeten heb. Gaandeweg verdwijnt dat gevoel, maar het beste is er wel vanaf. 'Kom op Gerard, nog een stukkie en je bent er bijna!' Het zweet gutst van het hoofd, maar gelukkig is het niet smoorheet. Nog een laatste zetje en we zijn er. Ik ben één van die honderden deelnemers die zaterdag rond de middag van start zijn gegaan voor het Kwartje Texel. Een terugkerende reünie van sporters die het tot gewoonte hebben gemaakt om een kilometer te zwemmen, 40 km te fietsen en 10 km hard te lopen. Starten vanaf een schip, zwemmen in open water, het afwisselende fiets- en looptraject maken dit kwartje bijzonder. Sporters die hun zinnen er op hebben ge zet om de onderdelen zwemmen, fietsen en lopen te volbrengen, waar bij menigeen boven zichzelf uitstijgt. Voor de één een race tegen de klok, voor de ander de ultieme test van langdurige trainingsarbeid. Tot die laatste categorie reken ik mezelf. De meest fanatieke strijd speelde zich voor mij af, in de voorste gelederen. Snelste triatleet is Jeroen Tiebie uit Callantsoog, die finishte in de voor mij onwaarschijnlijk snelle tijd van 1.58.31 uur, bijna een uur sneller dan ik. Ik zie ook dat er veel vrouwen meedoen. Zoals Jessica Glasbergen uit Den Helder. Zij is met afstand de snelste dame. Snel is ook Natascha van der Vis, de eerste dame op de achtste triatlon. Bij de heren wint Edwin Wiersema uit Eelde. Oud-Texe laar Norbert Eelman eindigt op gepaste afstand als tweede. Bij de trio's gaat de eerste prijs naar team Vliegensvlug met zwemkanon Sverre Es- chweiler, fietser Thomas Boom en loper Martijn van Haren. Ze finishen in 1.58.09. Dit ondanks dat het tweede trio 'Team TBB Nederland' (Jas mijn van der Burg; Karlijn van der Burg; Ferdinand Mulder) de snelste zwem-en looptijd noteert. Een andere eilandgenoot Sido Overdijk met wie ik zondagmorgen wel fiets, eindigt op de kwart als snelste Texelaar (2.36.08). Voor Overdijk is dit, na eerder de achtste te hebben gedaan, het eerste Texelse kwartje. Wel draaide hij met succes proef tijdens de triatlon in Stiens, zaterdag bleek dat deze zwemmende, fietsende en hardlopende docent aan de Jozefschool goed in zijn ritme zit. Hij wordt op de voet gevolgd door Jeroen Smits en Sander van Beek. Van Beek haalde onlangs de krant als lid van het Texelse wielerteam dat meedeed aan de Tour de Lasalle. Dat is te merken, zijn fietstijd is mes scherp. Sander ontvangt na afloop de 'Rob Teisman bokaal' (aanmoedi gingsprijs) van de organisatie. Duco van der Kuijl toont zich veruit de snelste Texelaar op de 1/8 afstand. Corrie de Jager is de beste Texelse dame op het kwartje. De weersomstandigheden tijdens dit kwartje hadden niet veel beter ge kund. Er stond een zwakke wind, het was niet te warm en golven waren er nauwelijks. Ik vind dat plezierig, maar meer geoefende zwemmers zijn in het voordeel in een wat ruigere zee. Ik hoorde dat één zwemster wegens misselijkheid uit het water werd gehaald, een ander onderkoeld raakte en dat een aantal deelnemers na het verstrijken van de tijdslimiet de strijd voortijdig moest staken. Maar zoals ik volbracht het overgrote deel het kwartje of de achtste. Triatleten met elk hun eigen verhaal. Indrukwekkend was het aantal vrijwilligers dat in touw was. Kanovaar ders, verzorgers, controleurs, administrateurs, officials, de speaker,foto grafen, verkeersregelaars, motorrijders, etc. Petje af! De volledige uitslagen en meer foto's staan op www.wstexel.nl. Gerard Timmerman «gftjl Aankomst na het fietsonderdeel bij Dijkmanshuizen. Er1 publiek. ISSutój Uitputting na afloop.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6