xPtï Beeld met een verhaal Cinemd Texe»! CULTUUR 11 Apocalyptisch verhaal in Cinema Ij Bloemenzee in polderland Bioscoop I Eetcafé I Terras Dinsdagmiddag seniorenmiddag! V mT ".nrvp ïiHRTTï i l l i s A GOOD DAY TO DIE HARD 0222-312000 www.texelsecourant.nl VRIJDAG 19 JULI 2013 'IK MAAK DE GEKSTE DINGEN MEE' Zijn beelden staan in academische ziekenhuizen, bij ministers, ambassadeurs, in de Jordaan, in Monnickendam en op veel andere plekken. En sinds deze week staat er ook een echte 'Rob Cerneüs' in de entree van appartementenhotel Bos en Duin. De flamboyante beeldhouwer uit Mon nickendam is een bekende verschijning. Zo zat hij in de jury van tv-programma 'Ter land, ter zee en in de lucht', speelde een rolletje in de serie mettv-clowns Bas- sie en Adriaan en deed 'iets' met Peter Fa- ber. Een aanbod van Talpa sloeg hij naar eigen zeggen af, de vrijbuiter voelde niets voor het strakke keurslijf. Wel verschijnt hij wekelijks op TV Noord-Holland in het kunstprogramma 'Van zuks dus', waarin hij samen met verslaggever en oud-Texe laar Ron Flens bij kunstenaars op bezoek gaat. 'We hebben wel zo'n 500 afleverin gen gemaakt. Het is erg leuk. We komen bij de meest bijzondere kunstenaars. We zijn ook al eens op Texel geweest, bij die man d ie met dat atelier in die oude school en die mooie tuin.' Dat moet Niek Welbo- ren zijn van Eilandgalerij Texel in Zuid-Ei- erland. 'Inderdaad, hij was het.' Hij was dus al eens op Texel. Maar staan er ook beelden van hem? Waarschijnlijk niet. 'Maar verder staan ze overal, in bin nen en buitenland.'Op tafel ligt een fraai geïllustreerd boek over deze markante kunstenaar. Daarin ook een foto van De Roker, het meest prominente beeld van Monnickendam. Hij verhaalt over een beeld in Middenmeer en dat van Johhny Meijer, Johnny Jordaan en Tante Leen staan in de Jordaan, waar hij is geboren. 'Er staat er zelfs eentje van mij in Volen- dam. Dat wil wat zeggen, die moeten niks van buitenstaanders hebben.' Wat maakt de beelden van deze voormali ge docent werktuigbouwkunde zó bijzon der dat ze zo geliefd zijn? Met name bij kopstukken uit het bedrijfsleven, bij am bassadeurs, burgemeesters, rechters en andere hoogwaardigheidsbekleders. Of die steenrijke Westfriese bollenteler die er een hele verzameling van in zijn tuin heeft. Bijzonder is zijn werk zeker. Dan maar de vraag hoe deze Noord-Hollandse 'bohemien' te werk gaat. 'Ik kijk naar een stuk steen, loop er omheen en zie er wat in. Het kan een brok van 800 kilo zijn, maar ook van 2000 kg. Rob Koenen bla dert door het boek en citeert: '...het beeld ontstaat in je fantasie, daarna groeit het verder. Pas later komen de materialen...' Lieke en Rob Koenen scharen zich nu dus bij de exclusieve club met een echte 'Cer neüs', een in brons gegoten torso van een wulpse vrouw. Cerneüs: 'Jonkvrouw Van Kranendonk heeft er voor geposeerd. Een excentrieke dame, maar wel erg leuk.' Zijn beelden brengen hem op allerlei plek ken, vaakom een kunstwerkte onthullen. Niet zelden loopt dat volledig uit de hand, Cerneüs heeft er een talent voor om in ko mische situaties te belanden. Spartelend in het water en ooit bleef hij met zijn voet steken in een touw, waarna een paard hem tot hilariteit van de omstanders door de ring sleepte. Zelfs mocht hij bij oud-koningin Juliana aanschuiven tijdens een maaltijd. 'Ik smeerde lekkere broodjes voor haar, maar werd steeds in mijn arm geknepen. Dat was tegen het protocol. Toen zei Juliana dat ze voor mij het proto col maar even moesten aanpassen. Echt, ik maak de gekste dingen mee.' In Cinema Texel is deze week Pacific Rim te zien, een episch science-fiction-actie- avontuur. In dit apocalyptische verhaal rijzen legioe nen monsterlijke wezens, de Kaiju, op uit zee en breekt een oorlog uit die miljoenen mensen het leven kost. Van de overleven den dreigen alle middelen van bestaan vernietigd te worden. Om de monsters te bestrijden wordt een speciaal wapen ontwikkeld, de Jaeger, een robot bestuurd door twee aan elkaar verbonden piloten. Maar zelfs deze blijken kansloos tegen de meedogenloze Kaiju. Als de situatie hopeloos dreigt te worden, blijft er geen andere keus over dan de hulp in te roe- The Alluring Ajettes bij De Worsteltent Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen wordt de muziek zondag verzorgd door The Alluring Ajettes. Deze tienkoppige band bestaat uit drie zangeressen, drie blazers, een drummer, een bassist, een gitarist, een toetsenist en bandleider Reinder van Taalte. De groep haalt het gevoel van de jaren '40-'50 weer naar boven en gooit er een vleugje he dendaagse jazz en blues overheen. Geïn spireerd door AJ. Croce zingen Marit van Raalte, Marieke Eerelman en Margriet Bruggemans in close harmony de sterren van de hemel. Hierin worden zij ondersteund door Wilfried Kroes, Joost Koppert, Francesco Taranto, Tob Roderink, Marriete van Taalte en Niels Stremmelaar. Het optreden be gint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Concert met orgel en twee trompetten In de Rooms-katholieke kerk aan de Mo lenstraat in Den Burg vindt dinsdag 23 juli een zomeravondconcert plaats, verzorgd door David Jansen op orgel en Maarten El- zinga en Arthur Kerklaan op trompet. Een zeer afwisselend programma met mu ziek van de barok tot ver in de twintigste eeuw, is wat de trompettisten en de orga nist brengen. Oud-Texelaar Maarten Elzin- ga en Arthur Kerklaan kennen elkaar sinds zij samen studeerden aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Vrienden, collega's en bijna buren zijn ze, en dat is te horen in hun samenspel, waarin plezier altijd voorop staat. Ze waren al twee keer eerder samen in de serie zomeravond con certen te horen; voor Elzinga is het een (bijna) jaarlijks terugkerend ritueel sinds 2003. Voor organist David Jansen is dit de eerste keer dat hij op Texel speelt. De orga nist groeide op in een zeer bekende muzi kantenfamilie en heeft inmiddels zelf zijn sporen ruimschoots verdiend, met con certen in binnen- en buitenland met gere nommeerde ensembles en orkesten. Het drietal brengt een gevarieerd programma ten gehore, met werken van bekende com poniste als Purcell, Schumann en Vivaldi en minder bekende componisten als Jacchini, Ducommun en Duphly. Het concert begint om 20.15 uur, de toe gang is gratis. Na afloop wordt een inza meling gehouden. GESLAAGD Lianna van Opstal (22) uit Den Burg is aan de Hogeschool Inholland geslaagd voor de opleiding Hoger Toeristisch en Recreatief Onderwijs. Thomas Haag (23) is aan Windesheim Flevoland geslaagd voor de opleiding In formation Engineering. Vanaf september volgt hij een tweejarige Master in Ports mouth (Engeland), naast zijn werk bij Tracebuzz in Nederland. pen van twee onwaarschijnlijke helden: een aan lager wal geraakte ex-pi loot en een onervaren rekruut, die samen een le gendarische en ogenschijnlijk verouderde Jaeger moeten besturen en zo de laatste hoop van de mensheid vormen. De meeste andere films zijn geprolon geerd. Te zien zijn onder meer Monsters University, World War Z, Spijt! en Ver schrikkelijke Ikke. In de serie filmart is zondag (zonder pauze) Night train to Lis bon te zien, de verfilming van het gelijk namige boek van Pascal Mercier. Maan dag wordt een mystery movie vertoond, een preview van een film waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Zie ook de agenda elders in deze krant. De oud-Texelse Nora Spaans uit Oosterend is aan de Hanzehogeschool te Groningen geslaagd voor de HBO opleiding Maat schappelijk Werk en Dienstverlening. Voor haar afstudeerscriptie ontving zij de prijs voor beste scriptie van de Stichting Andra- levert zijn kunstwerk persoonlijk af bij Lieke en Rob Appartementenhotel Restaurant zaf %e ([even" Hilarische voorstelling met een uitgebreid buffet en volop limonade. Woensdag 24 en zondag 28 en 31 juli, aanvang 17.00 uur. reserveren gewenst). Film is een film die bi| uitstek geschikt is voor de olletkleinste kijkertjes! Spectaol dooto met de lichten zochtjes oon en het geluid niet zo hord. Toegongsprijs is slechts 6,501 A Good Day To Die Hard Bruce Willis keert terug in zijn meest Iconische r held die overal en altijd aon het longste eind 1 het verkeerde moment op de verkeerde plek. ontdekken de twee McCtanes 1 18.45 16.00/18.45 Mystery Movie 14.00/16.15 Nijntje De Film O KUf 1Z T>eH Hoom - «ww.tdiflZ.ni - (0222) 319 633 Koffie/thee, iets lekkers I en film. --C— Voor maar €7,- Deze week in Cinema Texel: NU IN tij B 1,0SCOOP Voor een veilige avond uit! Donderdag 25 juli - cabaret Jubileum Standup Comedy Music Club Met Jennifer Evenhuis, Cristian Pielich en Steven Stol Aanvang 20.30 uur, entree €16,00 (diner mogelijk, V0L3 okvs ook op; F j facebook.coyvi/theaterkLlf 12 fcuJlfcfcer.corvi/KLlf 12 !ob van Heerwaarden van Frans Stolk Mechanisatie zit regelmatig langs de weg. In de buurt van Der Hoorn schoot bij bijstaande foto van een bloemenzee. De papavers worden gebruikt voor de produc- :ie van maanzaad, voor broodjes.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11