Films bij Cinema Texel OS, FAMILIE Concertreeks in kerk Den Hoorn List en Witte naar Ermelo Imker haalt bijenvolk weg PWN: 'Doe wijs met drinkwater' www.texelsecourant.nl VRIJDAG 19 JULI 2013 De kerk van Den Hoorn is ook deze zomer toneel voor de 'new masters' van The In ternational Holland Music Sessions De TIHMS, onder leiding van Perry Reits- ma, verzorgt ook dit jaar de internationa le Summer Academy voor jonge, getalen teerde musici uit de hele wereld. Van 28 juli tot 18 augustus is Bergen de kweek vijver voor een nieuwe generatie solisten en biedt de Ruïnekerk een podium voor het opdoen van concertervaring, een be langrijke voorwaarde voor toekomstig succes. Gerenommeerde musici en mu ziekpedagogen als György Pauk (viool), Matti Raekallio (piano) en Lluis Claret (cello) van topinstituten over de gehele wereld begeleiden de jonge toptalenten intensief. Dankzij hun kwaliteit en inter nationale reputatie staat het Zomerfesti val wereldwijd op de kaart.De studenten volgen masterdasses, krijgen individu ele coaching en geven concerten. De les sen en besloten masterdasses worden gegeven in de Berger Scholengemeen schap. Openbare masterdasses vinden plaats in de intieme sfeer van de Remon strantse Kerk aan het Fnidsen in Alkmaar. Concerten worden gegeven in Alkmaar, Schermerhorn, Oosterland, Schagen, Den Hoorn (Texel), Haarlem, Muiden, Zwolle en Domburg. Het programma is te lezen op www.tihms.com. Manon List en Mariska Witte zijn uitge nodigd om deel te nemen aan de natio nale NRPS-kampioenschappen voor be- stgaande rijpaard, die op 10 augustus in Ermelo worden gehouden. List en Witte reden vrijdag mee op de pro vinciale NRPS (Nederlands rijpaarden en pony stamboek) keuringsdag in Assen delft. Beiden startten in de dressuur, waar Witte op Cyrana eerste werd in de klasse Ml. Daarbij verdiende ze een winstpunt. List reed met Golden M&M in de klasse L2 en behaalde een tweede plaats en twee winstpunten. Daarmee mag ze promove ren naar de klasse Ml.Ook reden beiden mee in de zeer grote zadelrubriek voor bestgaande rij paard/-pony. Hier moeten de dieren zich zo goed mogelijk laten zien in stap, draf en galop. Bij de ponyrubriek werd Manon List met Golden M&M knap eerste. Mariska Witte werd tweede bij de paarden. Beiden verdienden daarmee een uitnodiging om mee te doen aan de nati onale kampioenschappen in Ermelo. Ook deden Cyrana en Golden M&M (stamboeknaam Marije) mee aan de pro vinciale keuring. Stermerrie Cyrana werd kampioen, haar tweejarige dochter Ouin- tana jeugdkampioen. Zij is eigendom van Lizet Platte. Marije wordt opgenomen in het stamboek. Alle drie kregen ze een uit nodiging om aan de nationale keuring. Drinkwaterbedrijf PWN heeft gisteren een algemene oproep voor Noord-Hol land gedaan om deze dagen verstandig om te gaan met drinkwater en liefst niet meer dan nodig is te gebruiken. Volgens PWN wordt tijdens de zomer meer water dan gebruikelijk benut en moet het bedrijf alle zeilen bijzetten om het water te produceren. Omdat er nog een droge en warme periode in het ver schiet ligt, doet PWN de oproep verstan dig met drinkwater om te gaan. Het bedrijf geeft in een persbericht een paar tips om water te besparen; minder vaak de auto wassen, korter douchen en de vaatwasser op een kort programma zetten. Het sproeien van de tuin kan vol gens PWN vervangen worden door een rondgang met een gieter langs planten die water nodig hebben. Volgens PWN bestaat deze dagen ook de kans dat de waterdruk lager dan gebrui kelijk is door het verhoogde gebruik van drinkwater. Dat kan onder meer het geval zijn op piekmomenten aan het begin van de avond. Op pagina 11 in deze krant is per abuis Onderstaand het juiste overzicht met een verkeerd overzicht van de films bij de films die tot en met maandag 24 juli Cinema Texel in Den Burg gekomen. draaien. Pacific Rim 3D Us legioenen monsteilijke wezens, de Kaiju, uit de zee oprijzen, breekt er een ooitog rit die aan miljoenen mensen het leven kost. Om de Kaiju te bestrijden is een I speciaal wapen ontwikkeld: De Jaeger, kolossale robots die bestuurd worden door I twee aan elkaar verbonden piloten. Pacific Rlm is een episch sci-ti actieavontuur van I Warner Bros. Pictures en Legendary Pictures, geregisseerd door Oscar-genomineerde 16.00/21.30 16.00/21.30 16.00/21.30 Pacific Rlm 3D (B® Despicable Me 2 3D O®® 16.15/19.X 19.X Verschrikkelijke Ikke 2 3D O®® hrikkeiijke Ikke 2 2D O®® Monsters University 3D NL Het afscheid is definitief, maar de herinnering onuitwisbaar. In dankbare herinnering aan alles wat zij voor ons is ge weest, nemen wij afscheid van mijn lieve moeder, schoon moeder en onze oma Fokeltje Tromp-Koorn Sinds 29-1-2004 weduwe van Pieter Tromp 17 september 1923 t 16 juli 2013 Trea en Henk van Leeuwen Patrick en Denise Denzei, Lindsay Beatrixlaan 33d 1791 GA Den Burg Moeder is overgebracht naar de Landschapkamer van 'Uitvaartcentrum Texel', Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 19 juli van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zater dag 20 juli om 16.15 uur in crematorium 'Schagerkogge', Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de plechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegen heid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Familie Van Leeuwen, Beatrixlaan 45b, 1791 GA Den Burg. Indien u geen kaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. C.VU V -v. oAVjA tW-V - U Lieve tante Fokeltje Vele fijne herinneringen, verzachten ons verdriet. Voorgoed uit ons midden, voor altijd in ons hart V Liefs, Miriam, Noa en lan Geen tik meer tegen de lampen boven het biljart. We zullen je gezelligheid missen. Jan Zijm Je vrienden van de DWB biljartclub Wij, broers en zusters van BART WITTE willen iedereen bedanken die ons en Bart een warm hart hebben toegedragen en ons hebben gesteund. Anneke Dick Marjon Sjoerd Denk aan mij terug, Tussen (Ce èfoemen in de straCende zon. Op derde pinksterdag hebben wij afscheid genomen van onze Moeder, Oma en Overgrootmoeder. De vele blijken van medeleven na het overlijden van onze Moeder, HENDRIKA KIKKERT-WERTHER hebben ons diep ontroerd. Daarvoor onze grote dank. Familie Kikkert Texel, juli 2013 We willen het personeel van de 'Krukel' in het verpleeghuis heel hartelijk bedanken voor de liefdevolle verzorging van onze Moeder. Drie en een half jaar werd Moeder omringd met veel respect, geduld en liefde, in een huiselijke omgeving waar wij als familie ook altijd welkom waren. Familie Kikkert Het was een extreem koud voorjaar. De zomer is pas laat op gang gekomen... We willen iedereen bedanken voor de vele steun die we hebben mogen ontvangen na het overlijden van onze moeder en oma DU DY DEN BOER-BOON De vele kaarten, bloemen, bezoekjes en telefoontjes heb ben ons de kracht gegeven om door te gaan. Vele warme herinneringen zullen altijd blijven. Maarten-Jeroen en Astrid Sebastiaan en May-Lou en kinderen Rozendijk, Aldubo, juli 2013 Jaap Witte op NK steeplechase Texelaar Jaap Witte start dit weekend op het NK Atletiek op het onderdeel steeple chase. Hij staat als vierde geplaatst en is medaillekandidaat. Vorig jaar eindigde hij als derde. 'Doel is een podiumplek te halen', vertelt Witte (30). Hardlopen doet hij al lang en op Texel wint hij menig hardloopwed strijd en gezien zijn prestaties zou hij zelfs op het NK op de 1500 meter mogen uit komen. Maar hij dicht zichzelf te weinig kans toe om daarop succesvol te zijn. Anders is dat met het lopen met hinder nissen, een sport die veel minder wordt beoefend. Hiermee startte Witte een jaar of drie geleden. 'Ik train in Den Helder en daar hebben ze ook een steeplebak. Op de training hebben we wat hordes neerge zet en dat ging verrassend goed. We zijn er meer op gaan trainen en hielden een wedstrijd.' Vorig jaar zette hij op zijn eerste NK in het Olympisch Stadion een tijd neer van 9.30 minuut. 'Het zou mooi zijn als ik dit weekend een pr (persoonlijk record) kan lopen.'Titelkandidaat is Simon Vroemen, ook winnaar van vorig jaar. Hollebol In de Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg gaat zondag 21 juli om 16.00 uur de expositie 'Landschap'van start. Zestien Texelaars en mensen van de overkant laten een divers en verras send aanbod aan landschappen zien. De deelnemers zijn: Greetje Kuipers, Ruth Osthoff, Rob van der Kleij, Marius van der Put, Gerrit Bosma, Glenn Priester, An- nemieke Boelkens, Gerda Lont, Marjolijn Reeder, Cobie Bremer, Casper Cammeraat, Tobias Rot he, Heieen Vink, Ab Kouwen- hove, Margot Bik en Door Dogger. De expositie duurt tot en met 30 september. Het is de vijfde van Galerie in de Hollebol van Heieen Vink, Paulien Valk en Peter Holman. Smulpot winnaar van saté-contest De Smulpot aan de Binnenburg in Den Burg heeft maandagavond de Saté-con- test van een groep Texelaars gewonnen. De groep, bestaand uit Fedor Eelman, Erik-Jan Veeger, Niels Witte, Jurgen Tel genkamp en Jasper Veltman, streek neer bij De Lindeboom, De 12 Balcken, De Kas tanjeboom, De Steenenplaats en voor het eerst Vincent Citylounge die sinds kort aan de Binnenburg zit. De Smulpot kreeg van de keurmeesters een eindscore van 9.1 en daarmee liet het restaurant de win naarvan vorig jaar (De Lindeboom met de beste biefstuk) net achter zich. ;rwijderde een bijenvolk uit een boom op het erf van de famili

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3