HÜIS 6 NIEUWS Bedrijfsparkeerkaart niet bedoeld voor gasten van logiesbedrijf Luxe villaparkje aan de Grensweg Geen problemen met lepelaars FRECO www.texelsecourant.nl VRIJDAG 19 JULI 2013 De bedrijvenparkeerkaart is niet bedoeld voor gasten van een logiesbedrijf, maar wel voor de eigenaar van een motorvoer tuig die een beroep uitoefent. Dat zegt de Bezwaarschriftencommissie. Logiesverstrekkers uit De Koog en Den Burg waren gepikeerd toen de gemeente weigerde hen een bedrijvenparkeerkaart te geven waarmee zij hun gasten gratis kunnen laten parkeren op een betaald parkeerterrein. In voorgaande jaren had den ze de kaart steeds zonder problemen gekregen maar nu oordeelde het college dat de kaart hiervoor niet is bedoeld en sprak zelfs van 'oneigenlijk gebruik'. Het bezwaar dat twee 'gedupeerden' te gen de weigering indienden, werd door b en w niet ontvankelijk verklaard, conform het advies van de bezwaarschriftencom missie. Dat had te maken met het feit dat b en w voor de hoorzitting een gewijzigd besluit hadden genomen: de kaart werd voor 2013 alsnog éénmalig afgegeven omdat werd ingezien dat het stoppen er van tevoren aangekondigd had moeten worden. Hoewel dit 'overgangsjaar' jaar al meer dan de helft voorbij is, moet er toch het volle bedrag 75, -) voor wor den betaald omdat de verordening dat voorschrijft. Dat laatste was echter niet de reden dat de twee hun bezwaar handhaafden. Het was meer uit onvrede over de gang van zaken en ze wilden de commissie daarbij betrekken. Dat lukte, want ook de com missie vond dat de gewijzigde gedragslijn door b en w tijdig kenbaar gemaakt had moeten worden en vond dat je daarom niet kunt spreken van oneigenlijk gebruik. Oneigenlijk was veel meer de wijze waar op het college de eigen regelgeving heeft toegepast. De commissie was het overigens met het college eens dat de bedrijvenparkeer kaart niet bedoeld is voor gasten van een logiesbedrijf, maar wel voor de eigenaar van een motorvoertuig die een beroep uitoefent in een gebied waar alleen kan worden geparkeerd door belanghebben den of waar parkeergeld moet worden betaald. Natuur Resort Cronulla is de naam van het aan te leggen villaparkje met vijf luxe woningen aan de Grensweg. Zodra make laar Richard Kortekaas er drie heeft ver kocht, gaat de bouw van start. Ze worden gerealiseerd door Ontwikkelingsbedrijf Dozy uit Den Helder, dat het project heeft overgenomen van Adrie Mantje en Peter Hin. Onderhandelingen met de gemeente leidden er toe dat slaapplaatsen uit Im- metjeshoeve mogen verhuizen naar an derhalf hectare voormalige bollengrond aan de Grensweg. Veel ruimte dus, voor een beperkt aantal villa's, wat mede ver klaart waarom de perceelgrootte varieert van 1825 tot 2400 vierkante meter. 'We willen graag op Texel aan de slag', ver tellen ir. Gerrit Seegers en commercieel directeur André Lont van Dozy. De door Architektenburo Louis Uriot ontworpen villa's van circa 200 vierkante meter vloer oppervlak, volgens Seegers van een 'ge durfd' ontwerp, variëren in prijs van zes tot zeven ton. Volgens de medewerkers van Natuur monumenten en Staatsbosbeheer zijn er geen problemen met de lepelaars op de Schorren en in De Geul. Dit naar aanleiding van de vondst van meer dan twintig dode lepelaars in het oostelijk Waddengebied. De afgelopen twee weken werden langs de kust van Groningen, Friesland en Schiermonni koog meer dan twintig dode lepelaars ge vonden, die door nog onbekende oorzaak om het leven waren gekomen. Natuurbe heerder en lepelaarkenner Otto Overdijk zei hier mogelijk met het topje van de ijs berg te maken te hebben. 'We weten niet wat de doodsoorzaak is. Dan denken we al snel aan landbouwgif of giftige algen. Ik ben de dode vogels aan het verzame len zodat ze onderzocht kunnen worden. Er liggen nu twee vogels in mijn diepvries. Als ik er wat meer heb, stuur ik ze op naar de Universiteit Utrecht.De Vogelbescher ming noemt de vondst 'schokkend'. Het gaat over het algemeen goed met de le pelaar en het aantal broedparen neemt al jaren toe. Ook op Texel, waar zich grote kolonies bevinden in De Geul en op de Schorren. Volgens Natuurmonumenten hebben zich daar nog geen problemen voorgedaan. 'Met de 160 paar lepelaars op de Schorren gaat het uitstekend. Ook Staatsbosbeheer heeft geen dode dieren gevonden. En dat hopen we zo te houden.' De vondst van de dode vogels leidde don derdag tot een ware hausse op de social media, waarbij vooral het grote aantal van 21 en de onbekende doodsoorzaak de gemoederen bezig hieden. Ook de lande lijke pers hield zich met de zaak bezig. Talentenshow Texel got Talent In samenwerking met onder meer BODY 8e Brein, Artex en Roxi Jaspers wordt vrij dag 2, zaterdag 3 en zondag 4 augustus op vakantiepark De Krim en bij paal 17 de talentenshow Texel got Talent gehouden. De show is bedoeld voor jeugdige deel nemers, die de kans krijgen hun talent te laten zien ten overstaan van een jury met bekende mensen als Luciano Hiwat, win naar van Move Like Michael Jackson. Hi wat is ook te zien in de voorstelling met artiesten uit talentenshows waarmee het programma begint. Andere deelnemers aan deze korte show (15.00 tot 15.30 uur) zijn Dikkie, bekend van Everybody dance now en oud-Nederlands kampioen break dance en freerunner Philip van Ees, bekend van reclame's, talentenshows en films. Na de voorstelling kunnen deelnemers aan de talentenshow een workshop volgen om hun talent te ontwikkelen. Zij kunnen hierbij kiezen uit breakdance/streetdance, parkour/acrobatiek en zingen De master class duurt van 15.30 tot 17.00 uur. De voorrondes van Texel got Talent beginnen om 19.00 uur. Elke deelnemer krijgt vijf minuten, inclusief het klaarzetten van de muziek ern de introductie. Na de voorrondes volgen de halve finales. Deze worden gehouden op zaterdag 3 augustus van 15.30 tot 17.00 uur op het strand bij paal 17. Ook de finales worden op het strand gehouden, en wel op zondag 4 augustus van 15.30 tot 17.00 uur. De deelnemers maken kans op waar debonnen van Artex en andere prijzen. Deelname kost €5,- voor de masterclass en €5,- voor de talentenshow. Een com- binatiekaart ost €7,50. De opbrengst van Texel Got Talent is bestemd voor de Dorian Foundation. Meer informatie is te vinden op www.bodyenbreintexel.nl ofte verkrij gen via e-mailadres info@teamsiebinga. com. vrijdag 15.00 u. optreden talenten vrijdag 15.30 u. masterclass vrijdag 19.00 u. voorrondes zaterdag 15.30 u. halve finales zondag 15.30 u. finales ne CochidorP Iflodeo •junior01 i|CUindr$ formule/ StocKoflr zomerwoningen appartementen winkels

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6