Jan Dogger verlaat notariskantoor INTERVIEW Nilsson-hits op Texels popfestival Horizontoer doet ook Texel aan en DJ's met Oosterend Present Traditionele show Circus Italiano www.texelsecourant.nl VRIJDAG 19 JULI 2013 'STUDEREN HEB IK ALTIJD GRAAG GEDAAN' De open plek die hij achter laat, wordt voorlopig niet opgevuld, maar het vertrek van Jan Dogger als notaris - per 1 juli - heeft niet te maken met het economisch getij. 'Deze datum heb ik al een paar jaar geleden vast gesteld. Ik wilde niet tot mijn 65ste doorgaan.' Vrijwel iedereen krijgt in zijn leven wel met de notaris te maken. Bij aan- of ver koop van vastgoed, bij rouw en trouw of bij verenigings- of stichtingwerk. Aan de tafel waaraan Jan Dogger zijn laatste in terview als notaris geeft, zijn dan ook al de nodige zaken gepasseerd en emotio nele gesprekken gevoerd. De tafel blijft, de notaris vertrekt. Eigenlijk lag het helemaal niet zo voor de hand dat de uit Oudeschild afkomstige Dogger in het notariaat zou belanden. Na de Thijsseschool volgde hij een opleiding HBS-B om vervolgens Weg- en Water bouw te studeren aan de HTS in Haarlem. 'Maar dat heeft maar een paar maanden geduurd', vertelt hij. 'Ik kreeg last van heimwee en de studie bleek niet zo'n goede keus.'Terug op het eiland wees zijn moeder hem op een vacature bij het nota riskantoor van notaris Van Wijland. Daar raakte hij 'als een soort jongste bediende' geïnteresseerd in het werk, zodat een rechtenstudie in Amsterdam een logisch vervolg leek. 'Dat was het dichtst bij, zo dat ik ieder weekend naar huis kon.' Dog ger raakte aan het werk bij Kingma in Den Helderen Stibbe in Amsterdam, maar het eiland bleef trekken. 'Dus toen er ruimte kwam in dit kantoor, inmiddels geleid door notaris Boswijk, hoefde ik daar niet over na te denken. Ik zou kruipend zijn te ruggekomen.' Met zijn komst naar Texel leek de toe komst uitgestippeld, maar zowel het kantoor - dat in 1884 werd gesticht door notaris Dikkers - als de medewerkers kre gen een gevoelige slag te verwerken bij het overlijden van Gerard Zijm, in 1993. De dan 42-jarige Zijm, die bezweek aan de gevolgen van een auto-ongeluk op de Oosterenderweg, was als notarieel mede werker de spil van het kantoor. Zijn plaats werd ingenomen door mr. Hendricus Kooi, die als kandidaat-notaris terugkeer de naar Texel en die in november 1997 as socieerde met Dogger. Vanaf dat moment telde Texel twee notarissen, wat een ge volg was van de verhoogde werkdruk. 'Er is hier altijd veel werk geweest en de notaris moet dan ook van alle markten thuis zijn. Op andere plaatsen werkje veel meer specialistisch op een bepaald ge bied, maar als notaris op Texel krijg je met alle facetten van het werkte maken.'Door het toenemend toerisme en de daarmee samenhangende ondernemingszin kon 'Het notariaat heeft een stoffig imago; dat is niet terecht' het eiland eindjaren negentig niet langer als een doorsnee-gemeente van 13.000 inwoners worden gezien, waar men ge noeg had aan één notaris. De laatste jaren is dit op de golven van het econo misch getij weer veranderd en de plek die openvalt na het vertrek van Dogger, die per 1 juli met pensioen is, wordt niet op gevuld. Voorlopig gaat het eiland verder met één notaris, mr. Marjon Hoogerheide. 'Dat komt overigens toevallig zo uit, want ik heb de datum voor mijn vertrek al een paar jaar geleden vastgesteld. Ik wilde niet tot mijn 65ste doorgaan en vond 1 juli 2013 wel een mooie datum.' Dogger zal zich na zijn pensionering niet vervelen. 'Het notariaat heeft misschien een stoffig imago, maar dat is zeker niet terecht. Het is een dynamisch beroep, waar je voort durend bij moet blijven en op de hoogte moet zijn van toekomstige veranderingen in de wet. Het ligt voor de hand dat ik de ontwikkelingen blijf volgen; daar krijg ik nu alleen maar meer tijd voor.' Studeren ligt Dogger na aan het hart, dat blijkt ook uit het enthousiasme waarmee hij vertelt over de verplichte bijscholing, die onder deel uitmaakte van zijn werkzame leven. 'Watje ook wat dat betreft niet moet ver geten, is het thuisfront', drukt hij me nog op het hart. 'Zowel Rita als de jongens hebben moeten leven met een man en vader die altijd aan het werk was en dat zal niet altijd eenvoudig zijn geweest.' Doordat het passeren van de aktes en de gesprekken met cliënten tijdens kan tooruren plaats vonden, moest het voor bereiden van de aktes en het verzamelen van gegevens op andere tijden, veelal 's avonds, gebeuren. Net als de bijscho ling dus. Naast het lezen zal Dogger zich de komende tijd bezig houden met zijn sport. 'En reizen, dat doen we ook graag. En we hebben een strandhuisje, dus daar zullen we nu ook vaker te vinden zijn.' Of hij niet bang is dat hij al snel gestrikt zal worden voor een of ander bestuur? Een oudnotaris in de gelederen zou veel ver enigingen tenslotte goed van pas kunnen komen. 'Dat wacht ik maar af, voorlopig zit het er niet in. Ik ga eerst een jaartje niets doen.' Oude tijden herleven op het popfestival in de tent van Oosterend Present op don derdag 25 juli. Begeleid door muzikan ten van @Last zal Marieke Eelman onder meer de oude Nilssonhits 'Elastic Baby' en 'Ben' weer zingen. Vrijdag 26 juli is er een grote DJ-avond. De tweede helft van de jaren negentig waren de hoogtijdagen van Nilsson (eer der onder de naam Cease Fire en Vivid), met naast zangeres Marieke Eelman, Pi- nie, Oscar Bremer, Jan Jacob Zegel en Wil- co Witte. Het was Sil van Dijk, gitarist bij @Last en organisator van het popfestival, die Eelman wel weer eens op het podium wilde zien. 'Je komt toch naar Oosterend Present, vind je het dan niet leuk om mee te doen.' Eelman stemde in en laat zich donderdag muzikaal begeleiden door Last. 'We zijn al maanden hard aan het oefenen', vertelt Van Dijk. Ook andere zan gers en zangeressen zullen het Strender podium betreden. Zoals Belinda van Dies- sen, Ad Harman, Marije Schoo en Marco Koorn. De avond wordt geopend door DJ Mike, Jug Bros speelt en het slotakkoord is voor de Poundcake reünieband. Tijdens het laatste nummer staan alle muzikan ten op het podium. Vrijdagavond begint om 21.00 uur in de tent de grote DJ Avond. 'We hebben een ontzettend leuk programma kunnen sa menstellen', vertelt Van Dijk. Achter de knoppen staan DJ's Marco van Sambeek, Nick Ran, DJ Gaby en Marco Grooff. 'Ze hebben allemaal een eigen hoek in de tent en en een eigen act, alsof ze met el kaar het duel aangaan. Het wordt een te gekke avond." Entree op beide avonden €10,-. Programma: Popfestival donderdagavond 25 juli: 21.00 - 21.30 uur: DJ Mike 21.30 - 22.30 uur: Jug Bros 22.30 - 23.00 uur: DJ Mike 23.00 - 00.30 uur: @Last Friends 01.00 - 02.00 uur Reünie Poundcake DJ Avond vrijdag 26 juli: 21.00 - 02.00: Marco van Sambeek, Nick Ran, DJ Ga by en Marco Grooff. Op de tweede dag van de Horizontoer, za terdag 3 augustus, doet het rondreizend festival ook Texel aan. De Horizontoer wordt dit jaar voor de 25ste keer gehouden, wat wordt gevierd met een extra avond in Harlingen. Daarna vertrekken de platbodems voor hun toer- nee over de Wadden. Anders dan andere jaren wordt niet op ieder eiland hetzelfde programma geboden, er zijn artiesten die slechts enkele dagen meevaren. De deifi- nitieve indeling is vanaf volgende week te vinden op de website van het festival, www.horiziontoer.nl. In verband met het jubileum wordt een speciale actie gehou den, waarbij een zeiltocht wordt verloot. Horizontoer biedt een podium aan jong en aanstormend talent op het gebied van muziek en theater. Zij doen in tien dagen per platbodem alle Waddeneilanden aan om overal optredens te geven. Op Texel vinden de meesten voorstellingen plaats in Den Burg. Nadat het een week lang in Den Helder heeft gestaan, komt Circus Italiano naar Texel, waar het een plek vindt op de Nika- del in De Koog. Circus Italiano van de familie larz brengt een traditioneel programma met acroba ten en jongleurs, trapezewerkers, clowns en slangenmens en veel dieren. Een van de hoogtepunten is het indrukwekkende paardennummer van Emiliano larz .Daar naast biedt het circus een groep exoti sche dieren, waaronder kamelen, Watusi en Schotse Hooglanders, lama's, pony's en honden. Het ruim twee uur durende programma wordt gebracht in een royale chapiteau (circustent), die plaats biedt aan achthonderd mensen. De eerste voor stelling op Texel vindt palats op woens dag 31 juli, aanvang 16.30 uur. Tot en met 11 augustus worden dagelijks twee voorstellingen gegeven, om 16.30 en om 20.00 uur. Tussen de voorstellingen door is rondom de tent het dierenpark gratis te bezichtigen. De toegangsprijs voor de voorstellingen varieert tussen de €10,- en €20,-. Op de website van het circus, www. circus-iarz-italiano.nl zijn kortingsbonnen tye downloaden. Bridgedrive vervalt In verband met Oosterend Present vervalt de zomeravonddrive van bridgeclub Alert van woensdag 24 juli. Een week later zijn bridgers weer welkom in dorpshuis De Bijenkorf, waar vanaf 19,.45 uur wordt ge speeld. Aanmelden kan tot uiterlijk 19.30 uur, deelname kost €2,50. Pannatoernooi in Oosterend Het pannaveld naast dorpshuis De Bijen korf in Oosterend wordt woensdag 24 juli geopend met een toernooi. De dorpscomissie roept iedereen op zich in te schrijven voor dit toernooi, dat direct na de officiële opening, die door wethou der Huisman wordt verricht, begint. Er zijn veel inspanningen verricht om het langverwachte pannaveld voor elkaar te krijgen en ook een team van de dorps commissie heeft zich al voor het toernooi aangemeld, De bedoeling is dat niet al leen jeugdige teams, maar juist ook an deren zich inschrijven. Het toernooi, dat om 15.00 uur begint, wordt ondersteund door Sportservice Texel. Aanmelden kan via e-mailadres fa.overmaat@texel.com. Bokaal voor Jan van der Star Voorafgaande aan de start van de eerste zomercross van AV Texel kreeg marathon- en ultraloper Jan van der Star (62 jaar) uit handen van Wim Daman de Schapen- roosterbokaal uitgereikt. Deze trofee is bedoeld voor de meest markante Texelse prestatie tijdens De Zestig van Texel. Van der Star krijgt de bo kaal omdat hij de tweejaarlijkse tocht al vijf keer heeft volbracht; dit jaar eindigde hij in 6.05.20, op een keurige 15de plaats van 45 lopers boven de 60 jaar. In de aan loop naar de eerste editie van De Zestig van Texel in 1991, grapte organisator Jan Knippenberg over het wel of niet afdek ken van de scha pen roosters in het par cours. Dat inspireerde Daman tot het in stellen van de Scha pen roostertrofee, die hij na afloop van de wedstrijd aan Knip penberg overhandigde. Deze opperde di rect de trofee beschikbaar te stellen voor de Texelaar die de meest markante pres tatie levert tijdens De Zestig. Sindsdien is de trofee uitgereikt aan Joost Brouwer, Mariska Koenders, Erik van der Velden, RobTeisman en Jeroen Smits. Na zijn eer ste 60km in 2003 had Van der Star de wis seltrofee ook al twee jaar in zijn bezit. Ook vorig jaar bezocht de I

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7