FAMILIE 'Doe wat aan water- en stroomvoorziening' Waddenwaterspeelplaats zorgt direct voor verkoeling Veel groen langs kust van Waddenzee www.texelsecourant.nl DINSDAG 23 JULI 2013 PWN: beperk gebruik van drinkwater Drinkwaterbedrijf PWN laat deze week folders op het eiland verspreiden met de oproep het waterverbruik te verminde- PWN zegt bewoners en gasten van het eiland nadrukkelijk te vragen verstan dig met water om te gaan. Aangehaald wordt dat op het moment maar één van de twee waterleidingen tussen Texel en de overkant in gebruik is. Volgens PWN is die leiding in een prima staat. PWN verspreidt opnieuw tips om zuinig met water om te gaan. Het verzoek is kort en beperkt te douchen, wasmachines met volle trommels te laten draaien, de kraan niet onnodig te laten lopen tijdens het tandenpoetsen en de vaatwasser op een zuinig programma te zetten. PWN doet eveneens het verzoek planten met een gieter water te geven. 'Als sproei en toch nodig is, dan het liefst 's avonds als de zon wegen liever één keer per week lang dan elke avond een beetje.' Burgemeester Francine Giskes zegt de boodschap van PWN te onderstrepen. 'Net als elders in Nederland draaien wa terbedrijven overuren om de vraag naar water te kunnen bijbenen. Ik vertrouw erop dat iedereen, inwoners en gasten, de adviezen van PWN ter harte neemt. Het is in ieders belang dat de watervoorziening op peil blijft.' Logiesverstrekker wil oplossing Gasten van logiesbedrijf Waalderhofje in de Waalderstraat in Den Burg worden gedupeerd doordat ze niet lang mogen parkeren bij Albert Heijn. 'Onze accom modatie is speciaal ingericht voor minder validen, die kun je het niet aandoen dat ze hun auto verder weg moeten parke ren.' De commissie Bezwaarschriften oor deelde onlangs dat het college een juist besluit had genomen om de bedrijven- parkeerkaart niet door gasten te laten gebruiken. 'Maar daarbij hebben b en w geen rekening gehouden met uitzonde ringen zoals wij', vertelt José van Egmond van Waalderhofje. 'De gemeente zegt dat logiesverstrekkers gasten op het eigen terrein moet laten parkeren. Dat zouden we graag willen, maar in de loop der ja ren is de hele Waalderstraat volgebouwd. Maar ons bedrijf zit hier al veertig jaar, wij kunnen het niet helpen dat hier geen parkeerplek is.' José van Egmond pleit er voor een oplossing voor logies bed rijven zoals dat van hen en enkele andere waar dit probleem speelt. 'We zijn best bereid er voor te betalen, maar we kunnen onze gasten het niet aandoen dat ze eerst een eind moeten lopen. Want als ze met de auto de Waalderstraat in gaan, krijgen ze ook een hoop commentaar.' Na een leven van liefde en zorg, neem ik met veel verdriet afscheid van mijn lieve moeder Anna Elisabeth Maas Annelies Léon en Christine Schansweg 31 1792 CP Oudeschild Annelies is overgebracht naar de Landschapkamer van 'Uitvaartcentrum Texel', Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 26 juli van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid vindt plaats op zaterdag 27 juli om 13.15 uur in crematorium 'Schagerkogge', Haring- huizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan ver zoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Lieve Annelies Dank je voor de gezellige jaren, na het weerzien van 40 jaar. We waren beiden niets veranderd en ook nog lotgenoten. Hadden daar samen een woord voor: 'Bizar'. Het ging te snel voorbij. Marcel Met veel verdriet hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve, dappere zus, schoonzus, tante en vriendin van Marcel Cathrien en Freek, in herinnering Cees en Annie Marietje en Hans, in herinnering Dirk en Marga Jopie Wil en Jan Nel, in herinnering en Harry, in herinnering Sjaak en Fennie Corrie en Chiel Hennie en André Marga en Anno neven en nichten, familie Maas, 'De Tuinbouw' IN MEMORIAM De maan verschijnt en jij komt op bezoek in mijn droom.. Je zwijgt en lacht, verzacht de pijn voor even, totdat ik weer ontwaak met niets alleen Lieve Mariëlle Elke dag missen we je meer en meer Dikke kuzz Pap en Mam Lieve Mariëlle 't Voelt als hagel op een warme zomerdag. Het is een huilbui terwijl ieder ander lacht. Ik mis je. Liefs, Lisette Lieve Mariëlle Je achtervolgd me waar ik ga. Waar ik ook ben, waar ik ook sta. Je bent de schaduw achter mij. Iedere seconde van de dag Hoor ik je stem, zie ik je lach. Lieverd, we missen je. Kusjes, Cynt en Mei ffl Lieve Pa en Ma Witte, Van harte gefeliciteerd met jullie 60-jarige huwelijksdag! Ineke en Leo De nieuwe waterspeelplaats van de Wad denhaven in Oudeschild is zaterdag opge leverd en meteen volop in gebruik geno men door de talrijke havengasten. Maar ook Texelaars en andere toeristen hebben hem al ontdekt. Door het tropische weer kwam de verkoeling als een zegen. Door het aanhoudende mooie weer ligt de haven volgens Jook Nauta al bijna twee weken vol. Het hele havengebied lijkt één bruisend stuk recreatie waar ie dereen zich uitstekend vermaakt. Volgens Nauta komt dat mede dankzij verschillende aan de Waddenzee gerela teerde attracties, het Waddenstrandje, het grote speelwrak, het pannaveldje en nu de Waddenwaterspeelplaats, zoals de speelplaats officieel heet. Nauta: 'Onze havendienst onder leiding van haven meester Berna de Boer loopt zich mo menteel het vuur uit de sloffen om het iedereen nog meer naar de zin te maken. Ons bestuur is blij en trots dat we deze bijdrage aan het Texelse toerisme mogen en kunnen leveren.' De oplevering had op geen betere dag plaats kunnen vinden en de jeugd stroom de dan ook massaal toe. De regie bij de aanleg van de nieuwe publiekstrekker was in handen van bestuurslid Klaas van der Duim van de Waddenhaven, tevens uitvoerder bij de firma Tatenhove. 'Ik heb enorm genoten van de aanleg. We zijn twee weken volop bezig geweest en het resultaat mag er zijn. Vandaag (maandag red.) halen we de laatste kinderziektes er uit', vertelt hij. Hiermee doelt Van der Duim op de speci aal aangelegde spreekbuis, waarmee ou ders hun kinderen kunnen roepen vanaf restaurant De Compagnie. 'Dit is het zelfde systeem als op een schip. Zodra het eten klaar is, kunnen de ouders Jantje of Pietje of Klaasje zo oproepen. Helaas was er water in de buis gekomen, waardoor deze niet meer werkte. Dit is na vandaag opgelost en dan is het resultaat helemaal perfect.' Het water dat gebruikt wordt voor de speelplaats wordt uit de haven gepompt en verdwijnt daar uiteindelijk ook weer in. Er wordt dus geen kostbaar d ri n kwater ve rspi ld Om tot de speelplaats te komen, zijn de makers creatief bezig geweest. 'We heb ben een flinke kelder moeten maken met allemaal technische hoogstandjes die de waterspeelplaats maken tot wat het nu is. En het is heerlijk om te zien dat de mensen er massaal op af komen. Mensen die in de haven liggen, Texelaars, fietsers: iedereen blijft hangen', vervolgt Van der Duim. Het college moet ervoor zorgen dat 'zo wel de stroom- als waterverbinding weer spoedig op orde komt'. Dat stelt Gerbrand Poster van Texel 2010 in een korte open brief aan burgemees ter en wethouders. De partij kwam in de lucht naar aanleiding van de stroomsto ring afgelopen zaterdag in De Cocksdorp, Oosterend en De Waal. Texel 2010 stelt dat overleg tussen het college en netbe heerder Liander over stroomstoringen die Het is momenteel behoorlijk groen langs de kust van de Waddenzee. Er heeft zich aardig wat wier ontwikkeld, waardoor er in het verleden zijn geweest nog niet tot wezenlijke ontwikkelingen heeft ge leid. Poster zegt het gevoel te hebben dat stroomstoringen de komende tijd 'alleen maar zullen toenemen, omdat er onvol doende rekening wordt gehouden met de toename van het aantal recreatiewonin gen.' De partij grijpt ook meteen de gelegen heid in de brief, die wat warrig overkomt, zorgen uit te spreken over de kapotte zin- het groener is dan gebruikelijk. Dat is on der meer goed te zien langs de 'Vlieland boulevard' bij De Cocksdorp. De toename kerleiding tussen Texel en de overkant. Volgens Texel 2010 zal het een aanzien lijke tijd duren voor de leiding is gere pareerd. Via een omweg haalt Poster de plannen erbij om Texel vanaf 2020 zelf voorzienend te laten zijn op gebied van water en energie. Plannen waar hij niets in ziet en de kapotte leiding en de stroom storing maken volgens hem 'des meer dui delijk dat van de beoogde zelfvoorziening in 2020 niets terecht zal komen.' is mogelijk het gevolg van de bijzondere weersomstandigheden die er sinds het begin van dit jaar zijn geweest. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg. Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Kinderen maken direct gebruik van de geopende waterspeelplaats.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3