'Stop energie in zaken waar je wat mee kunt' SPORT Tesseltoernooi Deuce 'superweek' Zwarte band Hans van Vooren www.texelsecourant.nl DINSDAG 23 JULI 2013 HANS VAN BREUKELEN SPREKER OP BODY BREIN 'Winnen is voor mij het maximale uit jezelf halen, waar je heel veel plezier aan beleeft, en dat plezier met anderen weet te delen.'Aldus definieert Hans van Breukelen, promi nent spreker op festival Body en Brein op vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 augustus. Van Breukelen is een begrip. De legendari sche 'penaltykiller', die in 1988 met Oran je het EK won en in datzelfde jaar met PSV de Europacup 1 veroverde nadat hij tegen Benfica de beslissende strafschop had ge stopt. Succesbeelden die gegrift staan in ons collectieve geheugen. 'Maar het is met mij niet altijd feest ge weest. Ik heb ook behoorlijk diepe dalen gekend. Maar het is mij gelukt mijn we reld 180 graden te draaien. Van een ge boren verliezer in een gemaakte winnaar. Maar hoe doe je dat, hoe vergroot je de kans om te winnen?' Daarover gaat Van Breukelen vertellen tijdens Body en Brein, het festival dat zaterdag 3 en zondag 4 augustus wordt gehouden bij Paal 17 en De Krim. Van Breukelen bewaart goede herinne ringen Texel. 'Ik ben er vaker geweest. Een jaar of veertig jaar geleden ben ik met een school maat op de bromfiets naar Texel gereden. We kampeerden op de noodcamping. De Koog was toen ook al vrij aantrekkelijk. Later ben ik er terug geweest tijdens een trainingskamp met FC Utrecht. Buren van ons gingen wel op Texel kamperen. Dan stapten wij met de kinderen in Eindhoven vroeg in de auto, pakten de eerste boot en gingen 's avonds weer terug. Ik heb er ook wel eens een presentatie gehouden.' Van Breukelen gebruikt zijn ervaringen als sportman om anderen te helpen suc cesvol te zijn. 'Hoe haal je in een moei lijke tijd het maximale resultaat? Je kunt wel zeuren over crisis, de staatsschuld en Brussel. Maar wat kun je daar aan ver anderen? Niets. Stop je energie in zaken waar je wel wat mee kunt. In je eigen mo gelijkheden. Wat jij kunt doen om je eigen plafond aan te tikken.' 'Een kwestie van anders denken. Dat klinkt simpel, maar is in de praktijk be hoorlijk lastig. Ik probeer daar handvat ten voor aan te reiken. Als individu, bin nen het gezin en het bedrijf. Of als eiland. Het individueel belang is vaak ook dat van het team, het collectief. Neem Texel. Een gewilde vakantielocatie. Daar profiteert iedereen van mee. Hoe kun je dat samen bewerkstelligen? Alleen als je bereid bent iets van jezelf weg te geven aan hetteam. In hoeverre zijn mensen daartoe bereid? Als ze er zelf beter van worden. Zorg daar om voor draagvlak en commitment.' Terug naar 1988. Wat was het geheim van het EK-succes? Van Breukelen: 'In de eerste plaats was iedereen individueel en als team in de juiste stemming. Het is de kunst om die stemming bij jezelf en je teamgenoten te creëren. Twee: we had den met elkaar een duidelijke focus. Daar zit een stuk doelstelling bij. En drie: we waren bereid om het met elkaar te doen. Als je die drie dingen hebt, dan maakt de opstelling niet zoveel uit. Dan straal je passie en trots uit.' Hans van Breukelen houdt samen met Robert Benninga een masterclass gericht op de ondernemer. Dit symposium vindt plaats op vrijdagavond 2 augustus om 20.00 uur op Vakantiepark de Krim. Ge- interesseerden kunnen meer informatie vinden over deze masterclass op de web site van Body Brein (www.bodyenbrein, nl). Tickets kunnen via masterclassvoor- ondernemers@bodyenbrein.nl op ver melding van naam en ticketaantal een voudig per email worden aangevraagd. Prachtige wedstrijden en veel gezellig heid langs de baan tijdens het Tesseltoer nooi van Deuce. Ook een weerzien van tennissers uit het hele land en Texelaars die in de hitte op de baan op het tennis baan in Den Burg om de hoogste eer stre den. 'Een superweek', kijkt de organisatie terug op het toernooi. Het Tesseltoernooi kent een lange tradi tie, waarbij tennissers uit alle windstre ken neerstrijken op het tennispark en hun sport combineren met een aange naam verblijf op Texel. Deze editie deed het weer een flinke duit in het zakje. De zomerse hitte zorgde er voor dat partijen wat langer dan anders. Emmers met wa ter met sponzen, parasols en waterflessen brachten gelukkig voldoende verkoeling voor de spelers. De finaledag werd zon dag afgesloten met opnieuw een prach tige zonnige dag, wat de wedstrijden voor de spelers wel extra zwaar maakten. De Texelaars overheersten in de lagere en de 35+ categorieën, maar ook in de hogere categorieën was er Texels succes. Bij het Dames Dubbel 6 werden Erna Ag- terberg en Chantal Zwetsloot tweede ten koste van het Reeuwijkse koppel Eva Korveren Ouincy van der Starre van TV de Sluipers. In de categorie Dames Dubbel 6 35+ was er wel een overwinning voor het duo. Agterberg wist tevens de winst bij het Gemengd Dubbel 6 35+, samen met Marcel Wernand, binnen te halen. Mar leen Hohman werd tweede in de Dames Enkel 6. Bij het Gemengd Dubbel 5 wist Petra Kooiman met Joost Osinga uit Anna Paulowna knap de halve finale te berei ken. In een lange en spannende driesetter werden zij na bijna drie uur uitgescha keld. In de finale bij het Gemengd Dubbel 5 kwamen Simon en dochter Ilse Brand tegenover Joost Zuid berg en Marijke Oost van LTC Waterwijk aan het net te staan. Joost en Marijke wisten de overwinning in een mooie driesetter naar zich toe te halen. Tijd om te treuren was er niet want er stond nog een finale Dames Dubbel 5 op het programma. Samen met Milou Starke won Ilse die op zeer overtuigende wijze met 6-3 en 6-. Boven op dit succes werd eerder in de ochtend de finale Da mes Enkel 4 gespeeld. Dit draaide uit op een zware pot, waarin Ilse wederom aan het langste eind trok. De jonge Texelse tennister won met 7-5 7-5 van de Bra bantse Renée van der Brand. Warme tweede zomercross Verschillende lopers die zich hadden inge schreven voor de 8,6 kilometer (2 ronden van 4,3km) van de crossloop die zondag gehouden werd in De Dennen, stapten al na één ronde uit. Een combinatie van te snel starten en de toenemende hitte wa ren hiervan de voornaamste oorzaken. Voor Timm Eberwein uit Kassei (D) was deze afstand geen enkel probleem, want hij wist in 31.21 te finishen. Een keurige tijd gezien de omstandigheden. Snelste dame werd Claudia Geldermans uit Den Helder in 39.24. De 49-jarige Stefan Hinze uit Dannenfeld (D) was het rapst op de 4,3 km. Ramona Banda uit Den Burg was met 20.31 eerste dame. Jelle van der Duim won de wedstrijd over twee km. Hij ein digde in 7.11 Snelste meisje was Lillian Visser uit Oudeschild in 10.31. Negentien kinderen kwamen aan de start voor hun 1000 meter. Snelste was Cedric Kol be, hij wist in 4.02 te finishen. Eerste meisje werd Tess Hille uit Brandevoort in 4.30. De zilveren plak was voor Kim Dulfer uit Schiedam in 4.38 en Linsey Nagtegaal uit De Cocksdorp kon het brons ophalen (4.54). De volgende loop is woensdag de Krimstrandloop bij paal 28. Vanaf 19.00 uur inschrijven bij het paviljoen, de start is om 19.30 uur. Info Rita Dogger 313387. Nieuwe winnaars bij clubkampioenschap Op de Texelse Golfbaan is afgelopen weekend gestreden om het clubkampi oenschap foursomes.De titel bij de heren ging verrassend naar Mike van der Haas en Laurens Groothuis (80 slagen). Bij de vrouwen wonnen Marijke de Beer en Lot van Schelt (88 slagen). Bij zowel de mannen als de vrouwen wer den de winnaars van vorig jaar verwezen naar de tweede plaats. Thomas Was senaar, dit jaar met Antoine Kersten als vervanger van zijn opa Cees, kwam net te kort. De derde plaats was weggelegd voor Kevin van Zuilekom en Gerbrand Zoetelief. Bij de dames kwamen Lise van Zuilekom en Annabel Groothuis twee sla gen te kort voor de overwinning. De derde plaats ging naar Tille van der Poel en Wie- ke Leenstra. In teams van twee heren of twee dames zijn 18 holes gespeeld. De teams speel den met één bal en sloegen om en om. Aan het kampioenschap deden in totaal 56 spelers mee. Bij de uitslag met handicap verrekening was de eersteplaats bij de dames voor Els de Ridder en Anita Hiemstra. Bij de heren wonnen Alain Hirschler en Jan Winnubst, zij bleven na count-back Wil Homan en Hans de Beervoor. Texelaar Hans van Vooren is zaterdag in Hardinxveld geslaagd voor zwarte band Kyokushin karate Budokai Texel en ka rate Ie raar Nico Waerts zijn zeer trots op Hans van Vooren. Het examen is behoorlijk zwaar. Niet alleen was het erg warm, maar een kyokushin examen duurt vier uur. Naast kata's en basistechnieken moet er ook een breek- test worden gedaan (Tameshiwari met 3 verschillende technieken) en dertig par tijen kumite (vechten). Een kyokushin examen gaat verder dan techniek alleen. Door de zware partijen laat je zien dat je de echte 'kyokushin spirit' hebt; de fy sieke- maar vooral ook mentale test om niet op te geven. Naast Hans deden er ook andere karateka's uit het land mee aan dit examen. Shihan Nico Waerts, die in de examencommissie zat, mocht uiter aard alleen de andere deelnemers beoor delen. Shihan Jan de Bruin, de hoogste in rang van Kyokunhin Nederland, samen met nog 3 andere examinatoren, namen van Hans het examen af. Hans mag zich voortaan Sempai/Shodan noemen, een titel om trots op te zijn. Hans van harte! (bestuur en trainers van Budokai Texel Kyokushin Nederland) Wandelend het eiland rond Op zaterdag 14 september wordt het 43e Wandelrondje Texel gehouden. De route gaat eerst langs de Noordzee over het strand en dan over de dijk aan de wad denkant. Het Rondje om Texel is ruim 60 km lang. De deelnemers worden onderweg op de rustposten verzorgd. Water en fruit is aanwezig om te zorgen de deelnemers niet uitdrogen. Het rondje start vanaf de eerste bootovertocht om 6.30 uur en vanuit het Wachtlokaal van de Teso. Het Wandelrondje Texel is een uitgelezen mo gelijkheid om op één dag Texel te ronden. Tussen 07.00 - en 12.00 uur starten de andere wandelafstanden van 11, 21 en 42km. De routes gaan zoveel mogelijk door de natuurgebieden, zoals de Muy en de Slufter. Aanmelden kan via www. wandelrondjetexel.nl. Op deze website is ook meer informatie te vinden. De or ganisatie adviseert deelnemers zich snel in te schrijven. In totaal is er plaats voor duizend wandelaars. Uitwisseling succes Zaterdag kwam de jeu de boulesvereni- ging 'Onderhands' uit Wieringerwaard naar Den Burg voor de eerste uitwisseling op Texel. Vorig jaar was de Texelse club voor een zelfde ontmoeting bij "Onder hands" op bezoek geweest. In totaal kwamen 44 leden van beide teams in actie. Er werden vier speelrondes over de hele dag afgewerkt. De deelne mers speelden in tweetallen(doublettes) waar, door middel van loting per doublet- te en per speelronde, steeds een speler van Den Burg en één van Wieringerwaard deel van uitmaakten. Tegen vier uur kon de wedstrijdleiding meedelen dat er vier deelnemers waren die al hun partijen gewonnen hadden. In dat geva Ibepaalthetsaldoaan gescoo rde punten de rangvolgorde. Het lijkt er op dat het toch een voordeel is om op de ei gen banen te spelen, want de eerste vier in de eindschikking waren allemaal Texe laars. Zij mochten in de volgorde van de einduitslag kiezen uit de specifieke Texel se producten die de wedstrijdleiding be schikbaar had gesteld. Tijdens de prijsuit reiking konden de spelers al vast genieten van de hapjes en drankjes. De bestuursle den van beide clubs kwamen overeen om aan hun leden voorte stellen om van deze uitwisselingen ook een traditie te maken. De uitslag: Gerrit Span haak, Louis van der Vis, Truus Jongedijk, Gerrie Mosk. De eerstvolgende uitwisseling in Den Burg is die met 'Magnus' op zaterdag 10 augus tus. Doelman Har Breukelen in 1988 na het (rechts) showt"

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7