Standup Comedy Klif Cinemd Texe3! CULTUUR Alle info over natuur, cultuur, evenementen, sport, bioscoop, strand, en gezinsuitjes op 1 adres! www.texelagenda.nl Agrarische route en Barnards 2CV 0222-312000 VOORPREMIÈRES VANAF ZONDAG 28 JULI in DIGITAAL 3D Hollebol In galerie Oe Hollebol in Den Burg is zon dag de expositie Landschap geopend. Het betreft een expositie met kunst van zes tien Texelse en overkantse kunstenaars. Exposanten zijn Greetje Kuipers, Rob van der Kleij, Marius van der Put, Gerrit Bosma, Glenn Priester, Annemieke Boel- kens, Gerda Lont, Marjolijn Reeder, Cobie Bremer, Casper Ca me raat, Tobias Rothe, Heieen Vink, Ab Kouwenhove, Margot Bik en Door Dogger. De expostie is te zien tot 30 september. Crossloop ZDH Bij de tweede crossloop van ZDH stonden 78 deelnemers aan de start. Bij de jon gens 1 km miniloop was Jochem Visser uit Oudeschild de snelste in een tijd van 4 minuten en 15 seconden. Bij de meisjes was Lyong Boer de snelste in 4.32 minuten. Bij de 4 km Jeugd was Jonno Boer de concurrentie te snel af. Hij deed 16.27 minuten over zijn race. Dit was ook de winnende tijd van Jasmijn van der Burg bij de vier kilometer vrou wen. De 4 km mannen was een prooi voor Siert Ybens die 14.07 minuten nodig had. Marit Zijm won de 8 kilometer voor vrou wen in een tijd van 40 minuut 57. Robert Bakker uit Den Burg won deze afstand bij de mannen in een tijd van 29.16. De 8 ki lometer voor veteranen werd gewonnen door Jan Zijm uit Den Burg. Hij had 32.20 minuut nodig om tot de finish te komen. Vrijdag is de derde crossloop van ZDH. De inschrijving in de kantine van ZDH is om 18.45 uur, de start om 19.30 uur. Wandelrondje om Texel Op zaterdag 14 september wordt het 43e Wandelrondje Texel gehouden. De te lo pen afstanden zijn 60, 42 km, 21 en 11 kilometer. De route gaat eerst langs de Noordzee over het strand en dan over de dijk aan de waddenkant. Het 'Rondje om Texel' is ruim 60 km lang. De deelnemers worden onderweg op de rustposten verzorgd. Wa ter en fruit is aanwezig om te zorgen de deelnemers niet 'uitdrogen'. Het rondje start vanaf de eerste bootovertocht om 6.30 uur en vanuit het wachtlokaal van de TESO. Het Wandelrondje Texel is een uitgelezen mogelijkheid om op één dag Texel te ronden. Tussen 07.00 - en 12.00 uur starten de andere wandelafstanden van 11, 21 en 42 km. De routes gaan door waar mogelijk door natuurgebieden, zoals de Muy en de Slufter. Aanmelden en meer informatie: www.wandelrondjetexel.nl. Er kunnen 1000 deelnemers meedoen. Toerrit DOK Ook voor Texelse liefhebbers houdt DOK TOER, de toerafdeling van de Helderse wielervereniging HRTC DOK, zondag 28 juli de toertocht Winkel(en) op Zondag. Dit is een fietstocht in groepsverband achter voorrijders. De start is om 8.00 uur in het clubgebouw van HRTC DOK aan de Guldemondweg in De Schooten. De rit is 90 kilometer lang. Terugkeer op DOK ver wacht tussen 12.00 uur en 12.30 uur. Een fietshelm is verplicht, leder kan meedoen, DOK-lid of niet. Informatie: Wim Erkelens Cooke. Tel. 06 3437 7209 e-mail: wae- curfan@hotmail.com AFWISSELENDE AVONDJE CABARET IN KLIF 12 Een bonte avond in theater restaurant Klif 12 op donderdag 25 juli. Jennifer Evenhuis, Cristian Pielich, Bas Melief en Bas ten Have verzorgen een afwisselend programma met volop Nederlands Kleinkunst. Theater Klif 12 in Den Hoorn bestaat 25 jaar, een jubileum dat met allerlei voor stellingen en andere activiteiten wordt gevierd. Met Jennifer Evenhuis, Cristian Pielich, Bas Melief en Bas ten Have staat een kwartet op het podium dat een bij zondere avond belooft te serveren. Sinds 2002 speelt Cristian Pielich door Nederland en België zijn sterk autobio grafische comedy-acts. Shows vol met conferences, anekdotes, spitsvondige oneliners en vooral veel droogheid. Cris tian is fantasievol en zoekt de grens op. Hij balanceert prikkelend en gevat tussen maatschappijkritiek en zelfspot. Behalve het grote nieuws heeft hij ook oog voor het kleine nieuws wat zijn show tot een uniek geheel maakt.Drink wel wat voor de show, want Cristian is gortdroog', luidt het advies. Jennifer Evenhuis groeit op in een gezin met bèta ingestelde wiskundelievende gezinsleden en niets lijkt dan ook logi scher dan dat zij na haar studie bij een IT- bedrijf gaat werken. Met een lease-auto, etc. Na twee jaar gooit ze het roer radicaal om, ze gaat weer rond de armoedegrens leven en een theateropleiding volgen. Jennifer loopt stage bij de Bloeiende Maagden en maakt haar eerste solo "Schildpaddenpoep". Daarna speelt ze bij Comedytrain, staat in de finale van de Culture Comedy Award 2007 en behaalt de finale van cabaretfestival Cameretten in 2009. De carrièreswitch blijkt blijvend. Bart Melief begon zijn leven met ge schrokken ouders en een genetische af wijking. Daarna ging het hard. Hij was heftruckchauffeur, schoonmaker en stu dent. Hij woonde in Tilburg, Colombia en Groningen. Hij zocht naar waarheid, vocht voor liefde, maar kwam thuis met humor. Nu, 29 jaar later, is hij comedian, acteur, schrijver en ambitieus in alles wat hij on derneemt. In 2010 won hij de persoon lijkheidsprijs op het Groninger Studenten Cabaretfestival, toegekend door een jury die weliswaar weinig van zijn programma begreep, maar hem toch van harte wilde aanmoedigen om door te gaan met op treden. Zijn avondvullende programma heet: 'Alles wat Melief is'. Bas ten Have is al sinds jaren een van de vaste medewerkers aan het Diner Caba retprogramma van Klif 12. Naast de en semblenummers en heeft hij ook diverse solosketches en typetjes. Eén hiervan, deels grappig deels poëtisch, zal hij op deze avond spelen. Erik Zethof (net 18 jaar) doet al een paar jaar enthousiast mee aan het Revue Menu in Klif 12. Comedy vindt hij zo leuk, dat hij met een zelf bedacht programma van 15 minuten heeft meegedaan aan het Eenakterfestival in april. Hij wil op nieuw laten zien wat hij in huis heeft op dit gebied. De entree bedraagt €16,- de avond begint om 20.30 uur (diner vooraf mogelijk re serveren gewenst). Aan de vele activiteiten rond Oosterend Present dat woensdagavond begint zijn er op de valreep enkele toegevoegd. Een agrarische fietstroute en de oude 2CV Sa hara van dokter Barnard is weer terug. Op het feestterrein aan de Koningsweg begint een fietstocht langs agrarisch Oos terend. De rit gaat langs landbouwgewas sen, waarbij ook de machines die voor de teelt gebruikt worden te zien zijn. Langs de route ook Texelse schapen, melk- en zoogkoeien. Zaterdag zijn enkele boeren bedrijven opengesteld. De route is ca. 11 kilometer lang. De routebeschrijving is te verkrijgen op het feestterrein en via www.boerenroute.blogspot.nl Blikvanger op het feestterrein is zater dag de 2CV Sahara die ooit van dokter Barnard was. Het is een 'lelijke eend' met twee motoren, ééntje voor de voorwielen en een voor de achterwielen. Er werden er enkele honderden van geproduceerd als terreinauto voor in de woestijn. Barnard kocht de auto in de jaren '60. 'De dokter in de eend' was een bekende ver schijning. De auto had geen deuren, hij stuurde vanaf een kistje. Door de vierwiel- aandrijving kon hij moeiteloos het strand op of door de sneeuw rijden. Barnard schonk de auto in 1982 aan een museum in Blija. Vorig jaar kreeg de auto een nieu we eigenaar, die hem laat restaureren bij garage Sander Aalderink in Wormer. Ji^5.ncf zal[ se ([even" Hilarische voorstelling met een uitgebreid buffet en volop limonade. Woensdag 24 en zondag 28 en 31 juli, aanvang 17.00 uur. Deze week nieuw In Cinema Texel: Now You See Me Now You See Me Is een originele misdaadthriller over vier illu die een enorme stunt uittiolen. In het bijzijn von publiek berc bonk in Parijs. Het geld daalt neer over de hoofden van de I als een mooie truc. wanneer de volgende dag blijkt dat de daadwerkelijk berooid Is, krijgt het viertal in één klap enorme Now You See Me ©Q© Night Train To Usbon FilmArt Mystery Movie 1.00/13.30; 10.30/13/ 10.30/13.15 10.30/13.15 13.30/16.15 13.30/16.15 Voor een veilige avond uit! KUf IE T>e^ Hoom - u4u4*»,kUfl2,Kl - (e>222) 319 633 Bioscoop I Eetcafé I Terras .7btosöoper» Donderdag 25 juli - cabaret Jubileum Standup Comedy Music Club Met Jennifer Evenhuis, Cristian Pielich en Steven Stol Aanvang 20.30 uur, entree €16,00 (diner mogelijk, reserveren gewenst). VoLg ows ook op: F facebook.eorvi/tUeekfcerkLlf 12 tuJtfcter.coryi/KLlf 12

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9