J_ Horizontoer naar Texel Cinemö Texel CULTUUR Smurfen en Stouterds in Parijs 0222-312000 Bioscoop I Eetcafé I Tc VOORPREMIÈRES VANAF ZONDAG 28 JULI in DIGITAAL 3D Zomeravondconcert Sopraan Caby de Goede en harpiste Mir jam Rietberg verzorgen dinsdag, 30 juli om 20.15 uur het zomeravondconcert in de Waaiderkerk in De Waal. Het belooft een bijzonder concert te wor den met werken zoals de Sarabande van N.Rota (harpsolo) Siete Canciones Popu- lares Espagnoles van M. de Falla, roman tische liederen van R.Hahn en veel meer wat de moeite waard is om te komen luis teren, aldus de organisatie. Wat dit con cert ook bijzonder maakt is dat het een interactief tintje krijgt, want het publiek krijgt een kleine rol te vervullen. Beide gepassioneerde muzikanten spe len tijdens dit concert voor de eerste keer samen. Ze spelen in verschillende ensem bles of met verschillende begeleiders. 'Mirjam, met haar sprankelende harpspel, en Gaby met haar lyrische, heldere stem geluid, zullen er samen een prachtig con cert van maken.' Beide muzikanten hebben een indruk wekkende CV. Mirjam Rietberg begon op zevenjarige leeftijd met harp spelen. Sinds 1996 studeerde zij aan het Con servatorium van Amsterdam bij Erika Waardenburg, behaalde in 2002 haar eerste fase diploma en in juni 2004 haar Mastersdiploma (voormalig twee fase). In 2005/2006 heeft ze met behulp van het Prins Bernard Cultuurfonds een halfjaar gestudeerd bij Jana Bouskova aan de Aca demy of Performing Arts in Praag. In 2007 studeerde ze bij de beroemde Jazz harpist Park Stickney aan het conservatorium van Rotterdam. Sinds 2007 bestudeert ze de mogelijkheden van de moderne chroma tische harp. Zij heeft met succes deelge nomen aan een aantal concoursen, prij zen won zij op het Nederlands concours voor jong muziektalent en op het inter nationaal harpconcours in Hongarije. In 2011 was zij te gast op het Internationaal Harpfestival in Rio de Janeiro. Zij richt zich vooral op kamermuziek. Meer informatie op www.mirjamrietberg.com. Gaby de Goede studeerde Klassieke Solo Zang en Docerend Musicus aan het Ko ninklijk Conservatorium te Den Haag. Ze studeerde voornamelijk bij Rita Dams en Diana Forlano Belangrijk voor haar artistieke ontwikkeling was ook haar pe riode in de operaklas van het conservato rium o.l.v dirigent Kenneth Montgomery waarin ze verschillende rollen vertolkte. Ze volgde Masterdasses aan the Britten- Pears School in Aldebrough in Engeland en in Gregynog in Wales bij o.a Phyllis Brun Julson en Barbara Pierson. In Ne derland volgde ze masterdasses bij Elly Ameling en Christina Deutekom. Na haar studie begon ze in Den Helder een parti culiere zangstudio en werkt er als zang pedagoge. Naast haar drukke bestaan als zangpedagoge en jurymedewerkster op talentenjachten geeft Gaby regelmatig concerten als solozangeres in binnen- en buitenland met haar vaste begeleidsters Colet Nierop (harpiste), met wie zij al 10 jaar een vast duo vormt, de pianiste Wies van der Poel, orkesten, koren en ensem bles. De toegang tot het concert is vrij, na af loop wordt een vrijwillige bijdrage ge vraagd. De organisatie is in handen van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Pauluskoor zingt in kerk Den Burg Het Pauluskoor uit Amstelveen geeft op zaterdag 28 september om 16.00 uur een jubileumconcert in de RK kerk van Den Burg. Met begeleiding van Alexander Koezents- ov op de Texelse concertvleugel en tenor Robbert Overpelt brengt het koor het fraaie en verstilde Alleluia van de Ameri kaanse componist Thompson (uit 1940), delen uit de hoogromantiek in het Stabat Mater en Te Deum van Dvorak en als af sluiting het bekende en feestelijke Halle luja uit de Messiah van Handel. 'Dvorak schreef het Stabat Mater voor koor, groot orkest en vier vocale solisten, maar maakte ook een versie voor koor, piano en solisten', vertelt dirigent Marcel Joosen. 'Het is deze versie waarvan wij op 28 september delen laten horen en dat vereist van het koor een heel andere ma nier van zingen dan met de begeleiding van een groot symfonie orkest. In deze bezetting kan het koor zich optimaal la ten horen'. Toegangsprijs €7,50 IN CENTRUM VAN DEN BURG OP ZATERDAG 3 AUGUSTUS De Horizontoer, het varend theater- en muziekfestival, is zaterdag 3 augustus te gast op Texel. In de middag worden diverse optredens in het centrum van Den Burg verzorgd en 's avonds zijn er optredens in meerdere horecagelegenheden in Den Burg. De eerste voorstellingen beginnen om 14.00 uur. 's Middags wordt er gespeeld op de Groene plaats, de Sten en plaats, na bij de Smul pot en bij De Hollebol. In de avonduren zijn er optredens in Question Plaza, De Hollebol, De Smulpot en De 12 Balcken. De Horizontoer, die voor vijfentwintigste keer wordt gehouden, staat garant voor leuke voorstellingen met veelal aanstor mend talent, muzikanten, theatermakers en acrobaten. Het programma op zater dag 3 augustus belooft gevarieerde op tredens. Zo is er 's middags onder meer de voor stelling 'Tot de schijt ons doodt' van drie dames die het huwelijk - 'de enige con servatieve manier van verbinden in een digitaal tijdperk' - in een modern jasje steken. Cireusje van de Dames Stier is een voorstelling die ook leuk is voor kinderen en Kim van der Bernt treedt op met haar eerste solo-voorstelling 'Nu ik later groot ben' waarin ze geworden is wat ze als klein meisje eigenlijk helemaal niet van plan was. Er loopt, net als vorig jaar, 's middags een dame rond (La Belle Dame) die grote zeepbellen blaast en van 15.00 tot 15.10 uur is er een acrobatische act met doe ken op de Groeneplaats. Het duo Jasmijn Peskens en Sjoerd de Fooy, die de act ver zorgt, geeft na afloop een workshop om belangstellenden de basisbeginselen van acrobatiek bij te brengen. Er zijn ook rond lopende voorstellingen en kinderen kun nen zich laten sminken. Om 19.30 uur begint in De Smulpot het avondprogramma met een optreden van de viermansformatie The Busquito's. Later op de avond staat zangeres Ja ra Holdert met band in het restaurant aan de Binnenburg. In De 12 Balcken aan de Weverstraat zijn optredens van EmCiBi en Zoé Red en in Question Plaza aan de Kantoorstraat staan Mundo Park en Lieve Bertha op het podium. De laatste groep bestaat uit Koen Brouwer en Rens Polman die in 2012 de publieksprijs bij de Grote Prijs van Nederland wonnen. In De Hollebol is vanaf 23.00 uur een op treden van Rogier Pelgrim, winnaar van de Grote Prijs van Nederland en finalist van het TV-programma De Beste Singer Songwriter. Van 01.00 tot 02.00 uur is er een optreden van Landmark 105 dat een speciale band heeft met Texel sinds het Glazen Huis van Texel FM op de Groene plaats. Het gehele programma inclusief alle tijden van de optredens is te vinden op www.horizontoer.nl. Het zilveren festival ontstond nadat initi atiefnemer Rob van Niekerk in 1975 een bijzondere zeilweek achter de rug had en daarna een evenement opzette waarin zeilen, natuur, cultuur en muziek samen kwamen. Hij begon met één boot met een paar muzikanten en inmiddels trekt een vloot van zes schepen over de Wad denzee en kent het festival tienduizenden bezoekers. Voor de toer van dit jaar ont ving de organisatie, die uit vrijwilligers bestaat, driehonderd aanmeldingen van artiesten die mee wilden doen. In Cinema Texel gaat deze week de voor premières van De Smurfen 2 3D van start. De boze tovenaar Gargamel creëert een paar ondeugende Smurfachtige wezens: de Stouterds. Daarmee hoopt hij de al machtige, magische Smurfessentie te kunnen benutten. Maar wanneer hij ont dekt dat alleen een echte Smurf hem kan geven wat hij wil - en alleen Smurfin een geheime spreuk weet die de Stouterds kan omtoveren tot echte Smurfen - ont voert Gargamel de Smurfin en brengt haar naar Parijs. Het is aan Grote Smurf, Klungel Smurf, Moppersmurf en Hippe Smurf om terug te keren naar onze we reld, zich te herenigen met hun mense lijke vrienden om Smurfin te redden. Voor het oudere publiek is misdaadthril ler Now You See Me een aanrdader. Vier illusionisten in Las Vegas halen een een enorme stunt uit. In het bijzijn van pu bliek beroven ze virtueel een bank in Pa rijs. Het geld daalt neer over de hoofden van de toeschouwers. Dat klinkt als een mooie truc, maar wan neer de volgende dag blijkt dat de desbe treffende bank daadwerkelijk beroofd is, krijgt het viertal in één klap enorme be kendheid met hun onverklaarbare roof. De sterrencast bestaat uit onder andere Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Micha el Caine, Isla Fischer, Mark Ruffalo en Mor gan Freeman. Zie voor het programma elders deze krant. Texelse aan boord van gezonken brik Astrid Aan boord van de brik Astrid die woens dagmiddag bij Cork aan de Ierse kust op de rotsen is gelopen zat Sarah van der Vis uit Oosterend. De 25-jarige Texelse die in Gro ningen tandheelkunde studeert wist zich met de 29 andere opvarende tijdig in veilig heid te stellen en maakt het goed. Sarah behoorde tot de vijf bemanningsle den van het 42 meter lange zeilschip dat Vlissingen als thuishaven heeft. Dat begon nadat ze ooit een prijs had gewonnen en ze een keer mee mocht varen. Als telg uit een vissersgeslacht bleek ze over goede zeebe nen te beschikken, waarna de kapitein haar vroeg als bemanningslid. Sindsdien mon stert ze elke zomer aan als vakantiewerk, en heeft ze verscheidene taken en delegeert ze werkzaamheden aan passagiers. De Astrid is een zeewaardig schip, waarmee lange rei zen worden gemaakt. Woensdag ging Sa rah aan boord in Southampton in Zuid-En- geland. Onder de kust van Ierland ging het mis. Op weg naar de haven stond er harde wind en hoge golven. Het schip voer op de motor, maar dicht onder Ierse de kust viel die uit en liep het schip op de rotsen. 'Het ging heel snel', vertelt haar moeder Nellie van Leeuwen. 'Sarah is nog snel naar bene den gegaan om het gas onder de soep uitte draaien. Ze bleef rustig, net als de kapitein, die als laatste in de reddingssloep ging. De reddingsoperatie verliep heel goed, er was op geoefend en er waren heli's en andere reddingsmiddelen in de buurt. Ze maakt het goed, maar is wel al haar bezittingen die ze aan boord had kwijt.' zaf Tie {leven" Hilarische voorstelling met een uitgebreid buffet en volop limonade. Woensdag 7, zo. 11 en woe. 14 augustus, aanvang 17.00 uur. Deze week nieuw in Cinema Texel: 1 Parijs. Het gele 1 r volgende dag bljkl ritnAit©©© Mystery Move mikte! jke I i University 20 NL O© Voor een veilige avond uit! KUf 12 t>en Hoorn - WMM.ltUfl2.nL - (0222) 319 633 Donderdag 8 augustus - cabaret Jubileum Standup Comedy Music Club Met Marlon Kicken, Janneke Jager en Maartje Kine Aanvang 20.30 uur, entree €16,00 (diner mogelijk, reserveren gewenst). VoLg oks ook op: (jj j-o.cebook.co»vt/lUe<xfcerkLLj'12

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11