Oosterend Present kruipt door het oog van de naald CULTUUR www.texelsecourant.nl DINSDAG 30 JULI 2013 Oosterend kan terugkijken op een geslaagd feest. Op Oosterend Present genoten duizenden mensen van het historisch spel, er was veel animo voor de feestavonden in de tent, spektakel tijdens de grasmaaier race, fraai versierde straten, originaliteit bij het straattheater, sportiviteit tij dens de meerkamp, drukte op de markt, volop Oosterender en Texelse humor tijdens 'Op Sien Tessels tee gost bee de Gortbukers' en zondag morgen een feestelijke tentdienst voor alle gezindten, waarbij de tent tot de laatste stoel bezet was. Afgezien van enkele kleine voorvallen, waren er geen incidenten en genoot iedereen met volle teugen. Ook een feest waarin het ooit diep verdeelde dorp waar 'fijn en grof' eikaars 'bloed wel konde züüpe', zoals Lodewijk Dros het uitdrukte, nu saamhorigheid toonde. 'Oosterend kan zich geen verdeeldheid veroorlo ven', zei de oud-Oosterender, nu chef Letter Geest bij dagblad Trouw tijdens de tentdienst. Onweer dreigde wel, maar de verwoestende buien schoven telkens net langs het dorp. Oosterend Present ging door het oog van de naald, net als de bemanning van de over de kop geslagen TX49 in 1938, een verhaal dat in een gebreid zevenluik herleeft. Taarten in de Smikkel en Smakkelstraat (Ankerstraat). Co van Splunter draagt voor tijdens Op Sien Tessels. i Ma rijn Langeveld en Marise Barhorst tijdens de zitmaaierrace. vertelt tijdens de tentdienst over de over kop geslagen TX49

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5