Achtste BODY en Brein SPORT SPORT KORT Keij'ser en Saai winnen ringsteken Golfers kampioen Matchplay John Midavaine spreekt over energie 'Als je sport is het belangrijk datje binnen je vetverbrandingszone beweegt. Voor de één is dat tussen de 120 en 130 hartsla gen per minuut, maar voor de ander kan het zomaar tussen de 160 en 170 liggen.' Wie daarover veel meer weet is John Mi davaine voorheen succesvol worstelaar, studeerde Sportgeneeskunde en is tegen woordig ondernemer en interim adviseur in Medische Zaken. Midavaine is één van de spreker op festi- va I Body Brein, dat van vrijdag 2 tot zon dag 4 augustus wordt gehouden. 'Toen ik vorig jaar mijn verhaal afrondde met een paar opmerkingen over ergo spierome- trisch testen, veerde de zaal op. Er waren veel sporters die daar meer over wilden weten. Helaas was er geen tijd meer over.' Dat is dit keer geen probleem, energie, de systemen daarvoor in het lichaam, de waarde van sportdrankjes en aanver wante zaken zijn nu het onderwerp van de lezing die hij zaterdag houdt. Zondag praat hij over testmethoden. Dit wordt al jaren toegepast in de topsport en is nu ook heel toegankelijk voor mensen die willen gaan sporten of afvallen. Daarvoor wordt de opname van zuurstof gemeten en de afgifte van kooldioxide. Het bepaalt in welke hartslagzone de vetverbranding zit. Er is een nieuw, verfijnd apparaat voor waarmee het heel eenvoudig kan worden gemeten.'Zondag behandelt hij sporttes ten. Het is geen toeval dat Midavaine jaarlijks terugkeert. 'Body Brein is een geweldig festival. Al die activiteiten, workshops, de sfeer en de ondersteuning door de Her- senstichting en de Dorian Foundation, dat is geweldig. Ik kijk er elk jaar naar uit.'Met dat enthousiasme haalde hij ook Hans van Breukelen over om naarTexelte komen. 'Hans en ik zijn al heel lang bevriend en hebben samen een bedrijf. Met "Voor uit met topsorters" helpen we bedrijven en overheidsinstanties met een unieke werkwijze topsporters als coach in te zetten. Een methode met een integrale aanpak die werknemers of personen met een uitkering of zgn kwetsbare jongeren helpt te revitaliseren of een andere en juiste weg in te slaan. Andere activiteit is "De Gezonde Werknemer". Daarbij hel pen we mensen bij het behalen van een uitstekend werkvermogen en een opti male inzetbaarheid vereist een integrale benadering.' Reserveren kan via www. bodyenbrein.nl of email Menno@team- siebinga.com. Texel'94 van start Met het nieuwe voetbalseizoen in aan tocht gaan bij Texel'94 de trainingen weer van start. De selectie traint vanavond (dinsdag 30 juli) om 20.00 uur. Er wordt elke dinsdag en donderdag getraind. In de voorberei ding spelen Texel'94 1 en Texel'94 2 een aantal oefen-/bekerwedstrijden. Texel'941 - Texel'94 2 Za 3 aug. 19.00 Texel'941 - ZAP 1 Za 10 aug. 17.00 Texel'94 2 - ZAP 2 Za 10 aug. 17.00 HCSC1 - Texel'941 Za 17 aug. 17.30 (boot 16.00) HCSC 2 - Texel'94 2 Za 17 aug. 17.30 (boot 16.00) Texel'94 2 - ZDH 1 Zo 25 aug. 14.00 (nog niet definitief) Oosterend 2 - Texel'94 2 Za 7 sep. 16.00 Beker wedstrijden Texel'941 Oosterend - Texel'94 Za 24 aug. 17.00 Texel'94- De Koog Wo 28 aug. 19.00 St. George-Texel'94 Zo 1 sep. 14.00 Aanvang competitie Texel'941 Zo 8 sep. Aanvang competitie Texel'94 2 Zo 14 sep. Mooie resultaten Texelse ruiters Priscilla Noorlander kwam vrijdagavond met haar paard Cordoba aan de start in de klasse M2 tijdens een dressuurwedstrijd in Hippolytushoef. Ze reed 2 goede proe ven die door de jury's beloond werden met 196 punten en 190 punten. Naast 3 winstpunten won ze hiermee een le en 2e prijs. Stans Plaatsman en pony Barger- hof's Piquet deden zaterdag mee aan het CH in Middenbeemster. Ook zij deden dit niet onverdienstelijk. Hun le proef was goed voor een winstpunt (191 punten). Deelnemers kunnen zondag Zumba-dansen op livemuziek RUIM VEERTIG VERSCHILLENDE ACTIVITEITEN OP STRANDFESTIVAL Bijna parcoursrecord op derde crossloop Bijna sneuvelde het uit 2012 stammende parcoursrecord van Jaap Witte vrijdag tij dens de derde Crossloop van ZDH. Duitser Stefan Hinze kwam uiteindelijk één se conde tekort. Bij de derde crossloop van ZDH stonden 82 deelnemers aan de start. Bij de 1 kilome ter miniloop was bij de jongens Jochem voor de derde keer op rij de snelste. Hij won in 4.31 minuten. Bij de meisjes was Berber v/d Duin het snelste. Zijj kwam over de finishlijn in 4.46 minuten. Bij de 4 kilometer jeugd was Sibe Droisma uit Rosmalen de sterktste in 18.55 minuten. Bij de 4 kilometer voor dames won Heike Bienstein(D) in 17 minuten. Maarliefst 45 seconden sneller dan de nummer 2. Bij de 4 kilometer voor mannen kwam winnaar Stefan Hinze (D) 1 seconde tekort voor een evenaring van het parcoursrecord dat zo op naam van Jaap Witte blijft staan. Bij de 8 kilometer voor vrouwen was Ellis Pietersen uit Amstelveen de snelste, in 41 minuten en 58 seconden. Bij de mannnen won Robert Bakker in een tijd van 29.34. Bij de veteranen (8 mn) was Jon Zijm net als vorige week de snelste. Hij won in een tijd van 32 minuten en elf seconden. Vrijdag staat de vierde crossloop op het programma. De inschrijving is in de kan tine om 18.40 uur, de start om 19.30 Veel PR's op derde zomercross Wel 81 lopers waren er naar de Dennen gekomen voor de crossloop van AV Texel. Veel kinderen kwamen voor de 1000 me ter. Weer was het Cedric Kolbe uit Bottrop (4.01) de beste, maar omdat hij al 13 jaar is, viel hij buiten de medailles. De organisatie raadde hem aan volgende week de 2 km loop te doen. Tweede fini sher was Marvy Zijl in 4.16. Hij kreeg de gouden plak omgehangen. Bij de meisjes wist Kim Dulfer uit Schiedam te winnen in 4.26, Linsey Nagtegaal uit Zuid Eierland werd derde in 4.50. Tijmen Schouws uit Amsterdam snelde de 2000 meter naar een mooie 9.30 en Lillian Visser uit Oude- schild werd het eerste meisje op deze af stand in 11.27. Pieter Dogger uit Den Burg moest de snelle Daniel Aubau uit Wiesba den voor laten gaan op de 4,3 km. Dogger scoorde 16.17 een verbetering van zijn p.r. en Aubau liep 15.10. De snelste dame was Yvonne Vittali in 23.10. Ook zij verbeter de haar persoonlijke record. Nick van der Poel uit Berkel won de 8,6 km., hij kwam binnen in 30.46, De volledige uitslag is te vinden op www.avtexel.nl. De volgende loop die de atletiekvereniging organiseert is de Krimstrandloop op woensdagavond. Inschrijven vanaf 19.00 uur bij het pa viljoen paal 28, start 19.30 uur. Info Rita Dogger 313387 ofwww.avtexel.nl Jan Keijser en Alicia Saai hebben zondag in de Kikkertstraat in De Cocksdorp de tweede wedstrijd van het ringsteken ge wonnen. De twee pakten daarmee een thuisover winning, omdat ze beiden uit De Cocks dorp komen. Om de tweede en derde plaats moesten barrages worden gereden. De tweede plaats ging uiteindelijk naar Gijs Dros en Floor Roeper. Hans Boom en zijn dochter Danielle Boom werden derde. De vierde plaats was weggelegd voor Ria Bakkeren haar schoondochter Esther Bak ker en de vijfde plaats ging naar Marga Zandstra en Bianca de Feijter. Er deden, net als eerder in Den Burg, der tien aanspanningen aan de wedstrijd mee. Volgens de organisatie was er een gezellige drukte in de Kikkertstraat van mensen die kwamen kijken. Na twee wedstrijden gaan Jos van de Gracht met Joanne van Koeveringen aan de leiding met 16 punten. Tweede in het algemeen klassement zijn Hans en Da nielle Boom,gevolgd door Frans Bakkeren zijn dochter Emmy Bakker. De derde ringsteekwedstrijd is donder dag 8 augustus in Den Hoorn en begint om 19.00 uur in Den Hoorn. Publiek kan ook daar meedoen aan een speciale ring steekronde voor toeristen. Meer dan veertig activiteiten om je bodyen brein te updaten. Dat is het concept van de achtste editie van het BODY Brein Strandfestival 2013 dat vrijdag, zaterdag en zondag gehouden wordt op het strand bij Paal 17. Van zelf actief meedoen tot demonstra ties van bekende sporters: alle ingredi ënten zijn aanwezig. De organisatie van BODY Brein is er ook dit jaar weer in geslaagd een breed scala aan activiteiten aan te bieden. Zo verzorgt K-l kampioen Sem Schilt een clinic, leert Philip van Ees de bezoekers alles over Freerunning en is Marcel Hof, broer en begeleider van 'The leeman' voor het tweede jaar op rij aan wezig. 'Bij dat laatste richten we ons dit jaar veel meer op kinderen en ouderen, omdat de technieken van the leeman worden toegepast op mensen met een verminderde weerstand. Maar iedereen die het aandurft om in een bak met 200 kilo ijs te gaan zitten is welkom', vertelt organisator Man no 5 ie b inga. Maar niet alleen op fysiek gebied is het aanbod op het festival heel breed. Diverse deskundigen komen vertellen over hun vi sie over sport, beweging en het menselijk brein. Zo is er een masterclass van John Midavaine (zie kolom rechts) en voor malig topkeeper Hans van Breukelen. 'Ik hoor de laatste dagen in de wandelgan gen het misverstand dat Hans van Breu kelen alleen komt voor de ondernemers. Dat is niet waar. Op vrijdag komt hij voor de ondernemers en op zaterdag spreekt hij voor iedereen die interesse heeft', verduidelijkt Siebinga. Waar een aantal vertrouwde acts de revue passeren, is er ook ruimte voor nieuwe ontwikkelingen. Zo staat er zaterdag een workshop Brazi liaanse Salsa op het programma die via een Zumbales naadloos overgaat in een Brasilian Beach Party. 'En die prachtige dames in exotische kleding wil natuur lijk niemand missen', lacht Siebenga. De muziek tijdens het feest wordt verzorgd door DJ Idriss van Radio Funx (een po pulaire zender op het gebied van Latijns Amerikaanse- en Urbanmuziek). Ook aan de jeugdige bezoekers is gedacht. Vanaf vrijdag worden de voorrondes van Texel got Talent gehouden. Tijdens deze bat tle kunnen jongeren laten zien hoe goed zij kunnen dansen. De prestaties worden beoordeeld door een vakkundige jury waar onder andere Luciano Hiwat (win naar Move Like Michael Jackson) deel van uitmaakt. Voor de deelnemers zijn er diverse prijzen te verdienen, waaronder een waardebon van €150,- voor Artex. De voorrondes worden vrijdag gehouden op vakantiepark De Krim, de halve finale en de finale bij Paal 17. Een terugkerend ritueel is het traditio nele pootjebaden dat vorig jaar nog veel landelijke aandacht kreeg nadat een ode aan Olymisch kampioen Dorian van Rijs- selberghe werd gebracht. Ook dit jaar zal weer geprobeerd worden het wereldre- cor van 1.046 pootjebaders uit 2009 te Thomas Wassenaar en Annabel Groothuis zijn de nieuwe clubkampioenen 'match play' van de Texelse Golfclub. Wassenaar prolongeerde zijn titel voor de vijfde keer achter elkaar. Matchplay is een individuele afvalrace: wie zijn tegenstander verslaat gaat door naar de volgende ronde. Bijna 40 dames en heren streden om deze felbegeerde titel. Thomas Wassenaar nam het in de finale op tegen Antoine Kersten. Het was Kersten zijn eerste finaleplaats. Beiden wonnen in de halve finale van respec tievelijk Kevin van Zuilekom en Laurens Groothuis. De jeugdige Wassenaar en Kersten maakten er een fantastische strijd van. In de turn na 9 holes stond de stand nog gelijk. Wassenaar wist het op de 15e hole te be slissen, en zo wist hij voor de vijfde ach tereenvolgende keer beslag te leggen op de beker. Annabel Groothuis moest het in de finale wederom opnemen tegen Lise van Zuilekom, die de laatste twee jaren de winnares was. In de halve finale won nen ze van Els Postma en Marijke de Beer. Beide jeugdspeelsters maakten er een enerverende strijd van. Het was iedere hole stuivertje wisselen. Annabel kwam met 1 up op de 18e aan, doordat Lise haar derde slag in het water sloeg was Annabel zeker van haar titel. Winst Van Schaik Leonie van Schaik is zaterdag eerste ge worden tijdens een samengestelde wed strijd in Oenkerk. Met haar paard Texel Consensus komt zij uit in de klasse L. De samengestelde wed strijdsport bestaat uit drie onderdelen; een dressuurproef, een springparcours en een crossparcours. Van Schaik stond eerste na de dressuurproef (192). In het springparcours moest zij vier strafpunten laten noteren wegens het vallen van een balk, de cross legde het paard probleem loos af in een ideale tijd van 4,02 min. Texel Consensus werd na zijn inspan ning gecontroleerd door de dierenarts en goedgekeurd. Van Schaik mocht de eer ste prijs in ontvangst nemen en liet twee winstpunten noteren. verbreken. Een andere grote verandering is het aantal demonstraties dat dit jaar gegeven wordt. 'Op deze manier is er ook meer te doen voor de bezoekers die zelf niet actief willen deelnemen. We heb ben daar bewust op ingespeeld. Maar eigenlijk is alles aanwezig. Zoals het pro grammaboekje al aangeeft, binnen een weekend kun je je bodyen brein updaten op iedere mogelijke manier. Hetzij uitda gend, hetzij ontspannend of opeen inspi rerende manier.' Kaarten voor het evene ment zijn tot vrijdag 2 augustus 12.00uur te koop op www.bodyenbreintexel.nl. Op deze website is tevens het volledige pro gramma te bekijken.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6