-ü i In vogelvlucht langs de meierblissen op het eiland flHL 11 Sessink wint de naar haar vader Wantsensluipvlieg in de Dennen NIEUWS lA^Z i if vernoemde Hoogenboomtrofee Pronk voor derde keer kampioen Texelweekend manege Akenburg Zestig van Texei Handbalclinic Klaverjasdrive Vlooienmarkt Zwarte gezichten rond de melerNIs van De Koog. Eilandcompetitie Tevoko volleybal www.texelsecourant.nl VRIJDAG 2 MEI 2014 IBS RAB Bonte B Rabo Sportlef NIOZ1 Leo Cocky's urg 4 mei het het seizoen met de laatste jeugdavond. BIJ het driebanden en bij dejongere gene raties is volgend seizoen plaats voor nieu we leden. Aanmelden kan tot 1 augustus vla www.blljartenoptexel.nl. punten, Henk Splgt jnten Jowle De inschrijving voor de 60 van Texel, de tweejaarlijkse ultraloop die op 6 april 2015 wordt gehouden, opent op 1 sep tember. Tijdens de laatste avond van de competi tie van biljartvereniging DVO heeft Sylvia Sessink beslag gelegd op de Cor Hoogen boomtrofee. Een bijzonder en emotioneel moment, omdat de trofee Is vernoemd naar haar Inmiddels overleden vader Cor Hoogenboom, één van de grondleggers van de vereniging. Tevoko O! De Waal Timmer's 21.15 Moormann/Tev. O! -Krlm Expertise 22.00 Prijsuitreiking In Bar Sportlef Veld A 19.00 NIOZ 1-Autocentrale TM Vastgoed 19.45 Kobeko-TM Vastgoed 20.30 Cocky's-Warmmop 21.15 Randstad-Leo 22.00 Prijsuitreiking In Bar Sportlef Veld B 19.00RAB-NIOZ2 19.45 IBS-Ecomare 20.30 Falcon-Rabobank 21.15 Wessels O! -Bonte belevenis 22.00 Prijsuitreiking In Bar VeldC 19.00 DeWaal-BarS 19.45 Tevoko O! -Timmer's 20.30 Moormann-Expot Ise Aan de hand van een foto kon het dier door Ben Bruggen van Naturalls herkend worden als een wantsensluipvlieg (Phasla hemlptera) te zijn. Een mannetje, herken baar aan de vlekken op de vleugels. Deze soort was tot nog toe niet in het Wad dengebied waargenomen. De wantsen- Voor de derde maal op rij is Willem Pronk kampioen geworden van biljartclub TOC. Dit werd dinsdag op de laatste speel avond bekend gemaakt. gebakken sliptong, wat hen de wens deed uitspreken dat hij volgend Jaar maar weer kampioen moest worden. De nieuwe competitie begint op 2 september. n op de toe niet Het Texelweekend, waarmee de rljver- eniglng het buitenseizoen Inluidt, mag dit jaar rekenen op zo’n 225 deelnemers. Tijdens reguliere wedstrijden kunnen dressuurcomblnatles tot en met de klasse ZZ-licht deelnemen. Vrijdag worden de hogere klasses dressuur, waaronder ZZ- zwaar. Intermediaire 1 en Prix St. Georges, verreden. Het Is voor het eerste dat ruiters en amazones in deze klasse op het eiland kunnen starten. De Subtopdeelnemers rijden In de buitenbaan en beginnen rond 10.30 uur. Publiek heeft gratis toegang. De dressuurruiters gaan vrijdag rond 12.30 uurvan start, zaterdag wordt vanaf 8.30 uur gesprongen en verschijnen de in de dorpsstraat in De Koog wordt maan dag 5 mei een vlooienmarkt gehouden. Kinderen kunnen zelf een plekje zoeken om met hun kleedje te gaan zitten. Voor de kinderen Is er een gratis springkussen, draaimolen en limonade. De markt duurt van 11.00 uur tot 16.00 uur. Enkele teams moeten nog strijden om de prijzen, maar de eilandcompetitie vol leybal van Tevoko Is bijna ten einde, Deze week worden elke avond vanaf 22.00 uur de prijzen uitgereikt In Bar Sportlef. De nieuwe competitie begin wordt In au gustus Ingedeeld. Teams en Individuele spelers kunnen zich aanmelden vla www. tevoko.nl. In verband met de grote belangstelling is het maximumaantal deelnemers ver hoogd van 500 naar 750, Daarnaast mo gen volgend jaar 200 teams deelnemen In plaats van 150. De organisatie wordt dit jaar voorgezeten door Gert Pansier, die Cees Goslings Is opgevolgd. Gosllnga coördineerde vier edities van de 60 en speelde een rol bij de eerste zeven edities van de Texel Halve Marathon. Nieuw in het comité zijn ook Simon Lap en Jeroen Smits. Zij zullen samen met Piet Bakeiaar de Inschrijving en de financiën beheren. Boswachter Erik van der Spek ontdekte afgelopen week een opvallende vlieg In het f lultenkruid bij de Duin rel naast het Lange Stuk In de Dennen. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt dinsdag 6 mei voor de laatste keer dit seizoen een klaver jasdrive voor het goede doel gehouden. Aan het eind van de avond worden de vijf goede doelen uitgekozen onder wie de opbrengst van het seizoen verdeel wordt. De drive begint om 20.00 uur, deeelname kost €3,50 per koppel. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. ruiters en amazones in de dressuurrlng. Op zondag starten de wedstrijden om 8.30 uur en wordt er gesprongen en dres- suurproeven verreden. Het evenement sluit af met de kürop muziek. Deze begint zondag om 13.30 uur. Pronk behaalde 158 eindigde met 145 punten op de tweede plaats, derde werd Jowle Bakker (136). Splgt maakte gedurende de competi tie ook de meeste caramboles (6666) en speelde tevens het hoogste gemid delde (2,365). Willem Pronk speelde de meeste beurten (2948), de hoogste serie was voor Jowle Bakker (25). Op de laatste speelavond werd het woord gevoerd door voorzitter Henk Splgt en wedstrijdleider Han Keljser, die hun dank uitspraken aan de medewerkers van de Witte Burcht, waar de dub Is gehuisvest. Clubkampi oen Pronk trakteerde de aanwezigen op In samenwerking met Sportservice Texel houdt Handbalvereniging Texel maandag 5 mei In sporthal Ons Genoegen een clinic voorkinderen van 5 tot 8 Jaar. Deze duurt van 10.00 tot 12.00 uur en Is bedoeld om de jeugd met de sport kennis te laten ma ken. Na de zomer starten handbaltralnln- gen voor de F-, D-, en E-jeugd. In augustus verzorgt de Handbalbond een clinic voor basis- en voortgezet onderwijs. Na de zo mer gaat een competitie van start. Voor meer informatie: texel@handbal.nl. sluipvlleg komt de laatste tien jaar steeds noordetljker voor en Is vermoedelijk via de Kop van Noord-Holland op het eiland terecht gekomen, Vrouwtjes van slulp- vlfegen leggen hun eieren meestal In le vende gastheren, In dit geval wantsen. De larven eten de gastheer op en doden die uItelndelljk. In het voorjaar hebben ze een voorkeur voor de roodpootschildwants, die vooral leeft van het sap van loofbo men. In de herfst Is de groene stlnkwants gastheer. in manege Akenburg bij Den Burg wordt vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 27ste Texelweekend gehouden. De llbrekamploenen uit de maandag- en de donderdagpoule streden tegen elkaar om het algeheel kampioenschap llbre. Sylvia Sessink nam het op tegen Cees Bonne en nam direct het Initiatief, alsof ze besefte dat hier een unieke kans lag de naar haar vader vernoemde trofee in de wacht te slepen. De zenuwen speelden haar parten, maar ze wist Bonne nipt de loef af te steken. Het bandstoottoernool werd gewonnen door Adrie Barhorst die zowel Caecilla Roeper als Gosse Krüger In de finales wist te verslaan. HIJ bemach tigde hiermee de Wlm Vendel bokaal. Bij het driebanden trok nestor Willem van de Wetering (83) aan het langste eind en be machtigde hiermee de naar Plet de Graaf vernoemde trofee, DVO sluit vrijdag 2 mei Wedstrijdleiding: Ecomare en Daan (tel. 320370) Uitslagen: TM Vastgoed-Jumbo 3-0; Texelse Auto- centrale-Kobeko 1-2; Warmmop-Rand- stad 2-1; Leo-Paal 28 de Krlm 2-1; Bouw- center RAB-IBS/Oefe/Schoo 2-1; PFB-NIOZ 3 2-1; Boomgaard Bllksemteam-imares 1- 2Ecomare-NlOZ 2 0-3; Otto's Tweewie- lershop-MantJe 2-1; Vakantleburo Kobeko 2- De Krim 3-0; Slagerij Moormann en de Boer -Tevoko Ontwerpt 2-1; Bar Sportlef- Kllf 23 3-0.

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 11