i Volwassenen weer HF kind op meierblis 2 Texel onderdeel van biënnale Ontwerp gezocht voor Buureton Late afloop donateursactie KNRM EERST - ONTSPANNEN SFEER BIJ MEIERBLIS DE KOOG Job Schepers Ridderorde voor Marius van Boven Gemeente in hoger beroep Pas In de schemer kon de Beursplein 5 weer naar binnen. Filmopnames naar het Markermeer Voor de nieuw te bouwen beweegbare scheidingswand In De Buureton In Texels Welzijn op zoek naar een ontwerp. Op de expositie laten toonaai ontwerpers uit de hele wereld volgens hun visie de mille zijn op te lossen door te begi irojecta- als een Oud-Texelaar Marius van Boven Is vrijdag benoemd tot Ridder In de Orde van Oran je Nassau. www.texelsecourant.nl VRIJDAG 2 MEI 2014 mcentra tartende geboren ir hij tot Texelfonds en de stichting Ontwerpen kunnen tot 20 In gediend, contact opne 312696 of e- nl. open dag. Meer at op pagina 15 verandert. Ouders met Jonge kinderen druipen af, terwijl veel volwassen Kogers blijven binnendruppelen. De sfeer veran dert overigens met. Als volwassenen een vuur zien worden ze net zo goed weer kinderen. Met een vriendin lach Ik om de huisjes aan de bosrand. We zien hele maal voor ons hoe een nietsvermoedende zorgen worden gedeeld over het behoud van de locatie. Het Is een prachtig plekje voor de melerblls en het Is te hopen dat we er volgend jaar weer terecht kunnen. Ek zie er In ledergeval alweer naar uit, nog maar 363 nachtjes slapen. Maarten Jan Boon aan, zijn onder het roet met naast I Wouter die zowaar nog die verslaggever ook eer Wouter', zegt Boon. Zijn aan dovenmansoren gerlc binnen no time rond met Intej het i De film vertelt het verhaal van Mlchlel de Ruyter en zijn conflicten met de overheid en de oorlogen met Engeland. Er wordt gefilmd aan boord van de Sthandart, de Batavia en de Etofie du Rol. De bedoeling was de zeeslagen op te nemen voord de kust van Texel, maar In verband met de stromingen werd dit te gevaarlijk geacht. Volgende week worden de hoofdrol spelers bekend gemaakt, de productie maatschappij Is nog steeds op zoek naar figuranten en voorwerpen die In de film gebruikt kunnen worden, zee- en land kaarten, servies of koetsen. De film Is een productie van Farmhouse Films en wordt geregisseerd door Roel Relné. Zie ook www.m ichlelderuyte rdeflllm.nl. Over de omstreden bestrating naar en bij de schapenboet Pontweg 116 Is het laat ste woord nog niet gezegd. De Krlm heeft al enkelejaren speciale KN- RM-arrangementen. Gasten mogen mee aan boord van de reddingboot Beursplein 5, onder voorwaarde dat ze donateur van de KNRM worden. Dit heeft al heel wat nieuwe leden opgeleverd, vertelt Klaas van de Duim van de KNRM. Die zijn no dig, omdat van de bestaande donateurs Geen reddlngactle maandagavond, maar een wervingsactie voor nieuwe dona teurs van de KNRM In combinatie met vakantiepark De Krlm zorgde er voor dat reddingboot Beursplein 5 pas tegen het donker weer het boothuls In kon. In verband met de veiligheid zijn de opna mes van de bioscoopfilm over Mlchlel de Ruyter verplaatst naar het Markermeer. Eerder was het plan de film voor de kust van Texel op te nemen. bij de totstandkoming van deze expositie Is het Projectatelier Planet Texel, waarbij de Internationale Architectuur Biennale Rotterdam (IABR) samenwerkte met de gemeente Texel. Daarbij werd In meer dere sessies de vraag opgeworpen hoe de verschillende ambities, zoals de groei van de vooral op toerisme gebaseerde econo mie, het streven naar energleneutralltelt en zelfvoorziening, het behoud van de natuur en de leefkwaliteit van de bewo ners, samen kunnen gaan. Het doel van het projectatelier was om te komen tot een visie waaraan praktische en concrete Ideeën konden worden ontleend en om specifieke voorstellen te doen voor pro jecten die meteen In gang konden wor den gezet. De projectatellers van de 1ABR vormen een belangrijk onderdeel: van de hele expositie, die Is samengesteld on der leiding van landschapsarchitect Dirk SIJmons. Naast Planet Texel, waarin de relatie tussen verstedelijking en natuur aan de orde komt, waren dit het pi teller Rotterdam, dat de stad ziet groot organisme, en BrabantStad, over de gevolgen van de stedelijke ontwikkeling. Meer Informatie en een overzicht van ac tiviteiten Is te vinden op www.labr.nl. waar- zaïratlng )oor van ar zijn. B ;even ;aan, zodat het door de Raad gebouw ge uit zeven pane en drie meter I der aanzien te Buureton op ontwerp, uit van foto's, zins. Iedereen is uitgenodigd een ontwerp In te sturen. Uit de Inzendingen wordt een winnend ontwerp gekozen door een jury bestaande uit een gebruiker, een teamlid en een bestuurslid van De Buureton. De uitvoering van het ontwerp komt voor re kening van Texels Welzijn. De verbouwing zelf wordt mede mogelijk gemaakt door financiële ondersteubnlng van Woontlj, 'Hey Kik, er moet meer hout op hoor”, roept Maurice de Groot terwijl hij druk bezig Is met het roosteren van de worstenbroodjes bij de Melerblls bij De Koog. Niet veel later komt Brian (Klk)Klkkert aangelopen met een complete boom. ingevende I zien hoe leuproblemen gfnnenmetde ruimtelijke Indeling van de stad. Aan de hand van plannen,films, infographics,fo to’s en maquettes nemen zij de bezoeker mee door verleden, heden en toekomst van het stadslandschap. Andersom kan de bezoeker zich in de Interactieve ex positie 'Pure veerkracht' zien hoe onver wacht moeiteloos de natuur zich aanpast aan de verstedelijking. Naast de expositie wordt een uitgebreid programma met conferenties, lezingen en debatten aan geboden. De expositie 'Urban by nature' bestaat uit zes deelexposltles, waaron der 'De aarde een tuin', waarin de relatie tussen stad en natuur centraal staat. De tentoonstelling biedt een platform aan het Wereld Natuur Fonds om te katen zien wat natuurbescherming betekent in een verstedelijkende wereld. Belangrijk leder met zijn eigen knakworsten, brood jes, marshmallows, bier en wijn. Dan zie Ik Maurice de Groot aan komen lopen met een groep vrienden. Dat Is ook bijna niet te missen daar de groep met de complete Inrichting van een gemiddelde studen tenkamer aan komt zetten, een tweedelig bankstel, twee koelboxen, bier en zakken eten. De jongens kijken naar alle vuurtjes en al snel wordt besloten dat het in de tijdelijke huiskamer ook niet aan een ka chel magontbreken. Zo start de bouw van een mooi kampvuur. Het bouwen van een vuur blijkt makkelijker dan het daadwer kelijk aan krijgen ervan. Iedereen, onder getekende meegerekend, lijkt het beter te weten, terwijl slechts een man of twee daadwerkelijk Iets doen. Na een klein half uur Is het gelukt en tevreden genieten we van de warmte. Wel hebben we ons vuur met een uiterste precisie tussen alle an dere vuurtjes in weten te plaatsen. Welke kant Je ook opdraalt, je ogen vullen zich met rook. Hettereln aan de Bosrandweg Is Inmiddels flink volgestroomd. Kinde ren rennen op en af In hun vruchtbare pogingen de fikkies brandende te hou den. De klok slaat elf uur als het publiek elk jaar een bepaald percentage afvalt. Meestal wordt in het weekend gevaren, maar door omstandigheden vond het tochtje nu afgelopen maandagavond plaats. Te zien was hoe zich bij de stei ger van Sll een grote groep belangstel lenden had verzameld. De belangstelling was dermate groot dat de Beursplein tot donker toe bleef doorvaren en pas In het schemerdonker weer op de trailer kon. Komende zaterdag houdt de KNRM bij paal 33 en in de haven van Oudeschlld van 10.00 tot 16.00 uur Informatie hierover staat van deze krant. De Buureton aan de Beatrlxlaan In Den Burg is In de eerste plaats thuisbasis voor de eigen activiteiten, maar biedt ook steeds vaker onderdak aan andere maat schappelijke initiatieven en aan mensen die op zoek zijn naar een nlet-commerci- ele behoefte aan ruimte. Dit ook omdat Den Burg geen dorpshuis heeft. Omdat De Buureton daarbij echter steeds vaker te gen de eigen grenzen aanloopt, wordt het gebouw deze zomer verbouwd. Centraal In de verbouwing staat het vervangen van een vaste wand door een beweegbare. Daardoor kunnen straks ook grotere groe pen, van rulmk honderd personen, van het gebouwgebruik maken. De wand bestaat telen, elk een meter breed hoog. Om de wand een an- 2 geven, is het team van De zoek naar een 'uitdagend’ te voeren In een bekleding stof, schilderwerk of anders- Hlj kreeg het lintje in Dordrecht opge- speid. Van Boven Is ambassadeur voor UWC United World Colleges. Daarnaast Is hij al vijfenveertig Jaar bestuurder, kerkmeester en betrokken lid van de Doopsgezinde gemeente Dordrecht e.o. en ruim vijfentwintig jaar bestuurslid van de Lighthouseclub Drechtsteden en LHC Nederland. Voorts was hij twintig Jaar bestuurslid van de bedrijver Drechtsteden en mentor voor sta ondernemers. Van Boven werd en getogen In Oudeschlld waai zijn diensttijd heeft gewoond. Zijn moe der had daar een transportbedrijf. Wed. HJ.vart Boven. Toen in 1956 de Rijks HBS in Den Burg startte met twee eerste klas sen en een tweede klas, nog in noodloka- len boven de lagere school in Den Burg bij Meester Bakker, was hl] een van de eerste leerlingen. In de Kunsthal en het Natuurhistorisch Museum In Rotterdam Is van 29 mei tot en met 24 augustus ‘Urban by nature' te zien, de zesde editie van de internationa le Architectuur Biënnale Rotterdam. De gemeente had eigenaar C. Boks ver geefs gelast de bestrating te verwijde ren en was tenslotte overgegaan tot het opleggen van een dwangsom. Boks ging daartegen In beroep bij de Rechtbank Noord-Holland en had succes: op 12 maart sprak de rechter uit dat de dwang ten onrechte was opgelegd. Argument was dat sprake Is van agrarische activi teit waarbij de betreffende verharding passend Is. Het college vindt echter dat meer belang moet worden gehecht aan het cultuurhistorische landschap v mee een dergelijke ultgebrelde bestre strijdig is. Een eenvoudig karrespo straatstenen zou wel aanvaardbaar en whebben zich nletgewonnengege' en zijn In hoger beroep gegaan, zodat eindoordeel wordt geveld van State. De meierblis in De Koog heeft even tijd nodig. Om 19.00 uur zou de bult In de fik gaan, maar niemand lijkt het Initiatief te nemen. Toch Is het veld aan de bos rand weg al In de nevelen gehuld door het grote aantal kleine vuurtjes dat al wei ontstoken Is. Bij één van die fikkies tref Ik - "i gezicht zwart hem zijn zoon zwa rter Is. 'Smeer ;ns onder het roet i oproep blijkt niet ‘richt en zo loop Ik ..t een zwarte kop, ?gratle noemen we dat. Al snel wordt drukker en het duurt niet lang of de melerblls wordt aangestoken. Al vanaf de eerste keer dat Ik er bij was vind Ik het mooi om te zien hoe de vlammen oplaal- en terwijl de kinderen nog boven op de bult staan. 'Levensgevaarlijk', mompelt een vrouw van middelbare leeftijd afkeu rend. Ze komt van de overkant en vertelt me dat alle veiligheidsnormen genegeerd worden. De andere bezoekers blijken hier minder last van te h ebben. Over het tere in verspreid Is het één dichte mist van rook met om de paa r meter een n leu w vu u rtje, toerist een huisje heeft gehuurd om te genieten van de schone Texelse lucht. Enormklnderachtlgvanons, maarwevln- den onszelf bijzonder geestig. Om kwart voor twaalf ga Ik huiswaarts, zeker niet als laatste. De meierblis In De Koog was ouderwets gezellig. Saamhorigheid en gezelligheid spannen de kroon, terwijl de Samen Eén. kunnen tot 20 juni worden Geïnteresseerden kunnen lemen met Texels Welzijn, tel. e-mall welzljn@texelswelzljn. In Juni werd een eerste publlekbljeenkomst

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 2