I n ‘Mooi moment om te stoppen bij jubileum’ 7 Internationale pers de boer op Geslaagde test noodaanlanding NIEUWS v.abelLex Texel. Het Goedkoper bellen met Kabeltex Telefoon abonnement Bestemmingplan mss.id op Kabeltex Zomermarkt Tijdens een speciale uitzending werd dinsdagmiddag afscheid genomen van de groep medewerkers van Radio Texel. Veiligheid voorop bij volgen WK voetbal f 10,00 per maand! In combinatie met internet abonnement slechts €7,50 por maand. Kabeltex abonnees beien onderling gratis! Landbouwjournallsten uit landen rond de Middellandse Zee en omstreken namen maandag een kijkje bij Texelse schapen houders, vracht- jtsers. WWW.TEXELSECOURANT.NL VRIJDAG 16 MEI 2014 worden ten zien we omg" Stoel. BEJ >ed- :om Altes-m-één €50.00 25Mbps Er is al Alles-in-óên vanaf E 40,00 per maand. NEGEN MEDEWERKERS WEG BIJ RADIO TEXEL ^hlirrwtU«lr1»lB tni* opnames tijdens de aten. De Stap ook over Alles-in-één! •Snelste internet op Texel, optimaal voor interactieve TV. (Tot 200Mbpa) Gratis installatie, Gratis WiFi router. (Ook voorbestaande internet abonnees I Gratis nummerbehoud voor uw telefoon. - Gratis Live TV op Tablet, Smartphone PC, tot dria extra schermen tegelijk! Gratis 16 HD zenders in het digitale standsardpakket TV - Overetepservice - We regelen samen de overstep en u betaalt Kabeltex n iets zolang uw oude contract nog loopt. Gekit bij vergelijkbaarpakket. Bij Kabeltex gaat televisie kijken nietten koste van uw ba ndbreed te Twee bussen met schoolkinderen, wagens, auto’s, wandelaars en flel van Texel, 'ortevenementen waar sg van deed. Verhoeven dat Radio Texel een el- Het zomerseizoen voor de markt Is ge start. Dit betekent dat het aantal kramen Is ultgebreld. (KPN abonnement kost per €1W2 bron website KPNl Grote, voor Iedereen zichtbare televisie schermen zijn niet toegestaan en versie ring mag de hulpverlening niet In de weg zitten. De gemeente roept Iedereen op tijdens het wereldkampioenschap voet bal vooral ook rekenlngte houden met de veiligheid. betekent volgens Eshuys niet dat het aan tal medewerkers drastisch afneemt. 'De afgelopen tijd zijn er negen nieuwe men sen bfjgekomen.' Radio Texel telt circa vijf tig vrijwilligers. De jublleumultzendlng du urt tot zondag 18.00 uur en Is te volgen vla 106.1 FM In de ether, 98,5 Mhz op de kabel en vla www.radiotexel.nl. Het bestemmingsplan Oosterend is op 7 me! In werking getreden. De raad heeft het plan op 19 februari gewijzigd vastge steld en daarna heeft het 24 maart tot en met 6 mei ter Inzage gelegen. Er Is geen beroep Ingesteld, wat betekent dat het plan in werking is getreden en onherroe pelijk Is. kwam meteen naar Radio Texel toe. Dat was zo’n geweldig moment.' Lo van der Wulp werkte de afgelopen ze ven jaar aan diverse programma’s mee en Wil Beers was één van de makers van het programma Vlaswiek. Eshuys zette ze tijdens het afscheldsprogramma allemaal In het zonnetje. Het vertrek van de groep Het WK vindt plaats tussen 12 Juni en 13 juli. Mensen die er een feest van willen maken, wordt aangeraden tijdig contact op te nemen met het team Dienstverle ning. Veel kleine festiviteiten kunnen met een melding volstaan, maar voor grotere evenementen kan een vergunning nodig zijn. Bijvoorbeeld bij een groot buurtfeest, als er wegen afgesloten moeten worden, bij live muziek of ais er sprake Is van een dichte tent met meer dan vijftig perso nen. Echt grote evenementen die nog niet eerder zijn aangemeld, kunnen mogelijk niet worden toegestaan. Uit het oogpunt van de openbare orde en veiligheid mo gen grote schermen niet vanaf de open bare weg zichtbaar zijn. Versiering mag de hulpdiensten niet In de weg zitten. BIJ het versleren van de straat dient daarom een hoogte van 4!4 meter en een breedte van 3% meter vrij te blijven. De gemeente wijst er met kiem op rekening te houden met de brandveiligheid van de gebruikte versiering. Voor vragen kan contact wor den opgenomen met het team Dienstver lening, tel. 140222 of gemeente@texel. nl. radio, de drijvende kracht achter Klassiek op Zondag. Geertje Wleten was eveneens actief bij de religieuze programma's op woensdagavond. Zilveren Jubilea ook bij Hanny van der Vis, Wil Beers. Arle Blom. Matt van Beek en Gerrit Verhoeven. De laatste was vooral bekend als presentator van Sport Lokaal en verslaggever bij de Wampex. de auto cross, de Zestig van Texel, de Ronde om Texel en andere spor de radio live verslag zorgde er ook voor u. gen website kreeg. Van Beek was de technische man en sa men met zijn vrouw Wies de drijvende kracht achter het programma Country Time. De twee zijn voor en achter de schermen ook op diverse andere fronten actief geweest om de lokale omroep goed te laten functioneren. Blom was eveneens maker van Klassiek op Zondag en Hanny van der Vis deed vaak techniek van programma's, in het afscheldsprogramma vertelde ze vroeger ook gepresenteerd te hebben, maar het werk achter de schermen In de technlek- ruimte beviel haar wel zogoed. ben we zo’n vierhonderd passagiers over gezet', aldus Rleuwert Pol van TE SO. ‘Op een gegeven moment hadden we ook 47 auto's en zeven vrachtwagens aan boord.' Op woensdag gingen twee bussen met bijna tweehonderd schoolkinderen mee. Detest leerde dat er diverse verkeersrege- laars nodig zijn op de haven om alles in goede banen te lelden. De noodaanlan ding Is er voor het geval de veerhaven in Den Helder langdurig gestremd Is. In dat geval komt er binnen twee dagen een noodbrug uit Lauwersoog naar Den Hel der. Daarmee kan dan In leder geval het onderdek van de boot worden gebruikt. Het ging dinsdag en woensdag allemaal zonder problemen aan boord van de Dok ter Wagemaker tijdens een uitgebrelde test van de noodaanlanding In Den Hel der. Vier vaarploegen meerden elk een keer de boot af bij de alternatieve steiger In de marinehaven. TESO maakte gebruik van bestaand aanbod, waardoor diverse passagiers tot hun verrassing naar de noodaanlanding werden verwezen en vla de noodbrug aan boord mochten Het ilep allemaal goed ‘In totaa namen ze een kijkje bij de lammetjes en werd getoond hoe het Texelse schaap op allerlei manieren In de markt wordt ge zet. Bij Stark zagen ze tijdens een rondrit met de Jan Plezier hoe deze dulnboer te werk gaat en werden ze bijgepraat over het natuurgebied waarin zijn vee graast. Op hoeve 'De Waddel' maakten ze onder meer kennis met de kaasmakerij en zagen ze hoe schapen worden gemolken. ‘Het Is gewoon goed zo’, aldus radiomaakster Wil Beers dinsdagmiddag In een spt ale uitzending van Radio Texel. ‘De viering van het Jubileum Is een mooi moment afscheid te nemen.’ Ze bezochten de bedrijven van veehou der Hans Stark en houders en fokkers Koos TJepkema en Jan-Wlllem Bakker. Ze maakten de mediatour op uitnodiging van United Branding van de Rljksdlenst van Ondernemend Nederland van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat spant zich In om de aa ndacht van buiten landse journalisten op het Nederlandse bedrijfsleven te richten. 'De Journalisten zijn geselecteerd voor een vier- tot vijf daags bezoek aan ons land’, vertelde Pe- terstoelvan United Branding. Het Texelse programma was samengesteld door LTO afdeling Texel. Het gezelschap bestond uit schrijvende pers uit Tunesië, Jordanië, Griekenland, Marokko Roemenië, Alba nië, Al ga r IJ e en Cyprus. Ze verbleven een kleine week In Nederland en gingen langs bij bedrijven waar schapen en/of geiten n gehouden en/of gefokt. ‘We la in hoe hier wordt gewerkt en hoe igaan met de dieren', vertelt Peter 3fj de schapenfokkerij vanTJepkema Verhoeven vertelde hoe hij En 2012 voor een uitzending Dorian van Rljsselberghe aan de telefoon kreeg, kort nadat hij in Weymouth Olympisch kampioen wind surfen was geworden.‘Aan de ene lijn had Ik al contact met Adriaan van RIJsselberg- he en Dorian kwam er aan een andere lijn bij toen hij van het water kwam. Hij Liefst negen medewerkers hebben deze week tegelijk afscheid genomen van de lokale om roep die het 25-Jarig bestaan viert. De meeste van hen zijn vanaf de start In 1989 bij de omroep betrokken ge weest. De negen zijn Jan Wleten, Geertje Wleten, Wil Beers, Matt van Beek, Gerrit Verhoeven, Arle Blom, Lo van der Wulp. Hanny van der Vis en Roelie Bakker. Acht van hen zaten dinsdagmiddag In de stu dio voor een gezamenlijk Interview door voorzitter Hans Eshuys. Roelie Bakker werd benoemd tot erelid van Radio Texel. ZIJ kwam begin jaren ze ventig vla de zondagsschool bij de toen malige zieken- en bejaardenomroep, waarna ze bij De Lichtboei actief werd en vanaf 1989 bij Radio Texel Bakker was een bekende stem op de radio en ze was voorzitter en vlce-voorzltter. Jan Wleten maakte In dejaren tachtig zijn opwachting bij De Lichtboei. HIJ vertelde met smaak hoe hij In de begindagen ooit een week door Drenthe trok om o" te maken over de Texelaars die tijd Tweede Wereldoorlog In Assen zat afgelopen Jaren was hij samen met zijn vrouw Geertje, sinds 2004 actief bij de 'Let me know what you want to know1, sprak Bakker zijn gasten in het Engels toe. 'Texel sheep are very good.' Nartlla Maho, journaliste uit Albanië, toonde zich onder de Indruk van de blauwe Texe laars bij TJepkema. 'Die heb Ik nog nooit gezien.' Ze sprak met bewondering over de Texelse schapenfokkerij. 'Het is knap hoe de fokkers daar hun sterke punt van hebben gemaakt.' Elplde lacovfdou, tv- presentatrice van Cyprus, bewonderde met name de weilanden.‘Zo groen als het hier Is, bij ons ziet het er heel anders uit.' Ze vertelde hoe ze van plan is op de nati onale televisie van Cyprus een Item over de schapenhouderij te maken. ‘Ook over Texel.’ Er werd overnacht op vaka ntiepark De Krlm. Tijdens marktdagen geldt voor al het ver keer een Inrijd- en parkeerverbod (vanaf de Elemert) op de Groeneplaats en in de Parkstraat van 6.00 uur tot na het afbre ken van de markt om 15.00 uur. De rood witte hekken die detoegangtot de markt afsluiten mogen alleen door de markt meester verplaatst worden. Fietsen over de markt Is verboden op maandag van 7.00 tot 16.00 uur, de flets mag wel aan de hand meegenomen worden. Het sei zoen duurt tot en met 27 oktober

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 7