J Uit Uitwisselingsconcert 13 1 l'i W Bord Texelallee in slechte staat 0222-312000 mei maandmenu TEXELSEIgCOURANT CULTUUR I öMbSEJflb WbORfl f This alley named after^ Island Texel in 1999 Alzheimer Café Voorjaarsmarkt J'rillrhlilL Volg oks ook op: f(Mxbook.com/Ht«'xbu"kti.f 12 O IwUto-xowiAtlftt Dorpshuis Oudeschild LADIES NIGHT WOENSDAG 11 JUNI Kokkels op de kaart Israël en Daniël MIS ia.ib zo m 21100 1246 1X46 18.46 2030 Recordaantal Voor een veilige avond uitJ grote sterns VOORGERECHT HOOFDGERECHTEN of NAGERECHTEN of Kaas (meerprijs: €6,50) per persoon. Bioscoop Eetcafé Terras IHE SUMMER W ill III- GREATES Noah 3D Programma week Donderdag 22 t/m woensdag 28 me zT Z1 Kinderfilms »1G 2030 21.16 2146 □nemd Texel 20.16 2030 Aanvang 2 (diner voor Salade met licht gerookte zalm, schaal- en schelpdieren, crème van wakamé Runderiende op voorjaarsgroente en saus van rode wijn Schuim van witte chocolade met aardbeien Op de huid gebakken kabeljauw met saus van kropsla en zachte zuurkool Carpaccio van rund met zoet-zure groentes en dressing van pesto GESLAAGDE UITWISSELING AMSTERDAMSE EN TEXELSE ORKESTEN Het naambord van de Texelallee In het centrum van Tbilisi Is er slecht aan toe. Dat ontdekten José en Wim van der Gracht tijdens een recent bezoek aan de Georgische hoofdstad. Vrijdag 30 md Lenny Kuhrmet 'Wie ben je' Op indringende en speelse wijze bezingt Lenny de reis naar het antwoord op deze vraag. WWW.TEXELSECOURANT.NL DINSDAG 20 MEI 2014 BRASSERIE REBECCA HOGEREIND 39 1793 AE DE WAAL TEL: (0222) 312745 Muptts Mos’ Wanted NL RIO2 3DNL00 Tiikerbeü en de Piraten. 2D NL® WO 'Dit s or- 3-gangen theatermenu. Aanvang 19.00 uur Indusief de show €37,50. De prijs van het menu bedraagt €25,°° 5-gangen menu met kleine internationale gerechten. Aanvang:19.00 uur tot 22.30 uur. indusief de show: 37.50 21 16 2146 1330 1316 2030 uur entree €16,00 oraf moge lijk, reserveren gewenst} Zaterdag 24 en zaterdag 31 mei Diner Cabaret revue menu Donderdag 22 mei en donderdag 29 mei Topos Theater Diner! In het Alzheimer Café van dinsdag 27 mei vertelt Jolanda van Tunen over haar prijs winnende project ‘MIs ze niet’, bedoeld om sneller een deller te herkennen. W '.V 4 - I 1 ‘Dit vergeten de kinderen nooit meer’,zei Peter Veenhulzen, dirigent van het 45-kop- plge orkest van Muziekschool Amsterdam Noord en Zuid, ‘Dit soort uitwisselingen maakt veel Indruk en geeft een geweldige Impuls aan het eigen spel en het samenspel.’ De acute verwardheid of apathie is het gevolg van een lichamelijke oorzaak. Door snelle herkenning en behandeling kan mensen veel ellende bespaard worden. Daarnaast heeft Van Tunen zich recente lijk enkele maanden Ingezet voor Dutch Care, dementlezor emigranten, die In Australië zijn leven op tlng Gerl; casemanag Het Alzhel Welke restaurants hebben nu eigenlijk kokkels op de kaart? Dat was een vraag die het Waddengoud Journaal regelmatig kreeg voorgelegd. Hl ma Noah 30 Bad Neighbours. Th* Grand Buds jast Hotel “l*e Railway Man inp-11 Tracks jm«rt The other Woman Sneak Preview tö Taps Theater [liner KLif 12 Ttn Hoorn - wwvj.kLi.-f' 12.nL (ö222) 3 IS1 633 zorg voor Nederlandse in dejaren 50 en 60 naar i gegaan om daar een nieuw te bouwen, Namens de stlch- lant Is Marjolljn Slot aanwezig, iger dementie In De Gollards. timer Café wordt gehouden In De Casterlj van De Gollards en begint om 19.30 uur. Aanmelden Is niet nodig, de toegang is gratis. meter en een geliefde ontmoetingsplek met bankjes en een klost Eén bord Is vol gens Van der Gracht nog goed, maar het andere, waarvan hierbij een foto Is afge drukt, verkeert in deplorabele staat. ‘Bij het bord zou een bloembak horen met van Texel afkomstige tulpen’, weet hij te melden, maar deze was In geen velden of wegen te bekennen. De onthullng was Indertijd een grote gebeurtenis, die werd bijgewoond door zeker 1500 mensen en de schrijvende en filmende pers. Ook wa ren enkele overlevenden van de opstand aanwezig, waaronder een van de Geor- glërs die met de Joan Hodshon meeging naar Engeland. ‘Het Is te hopen dat hier iets mee gebeurt' aldus Van der Gracht. pootjebaden, want direct daarna bracht de bus hen weer naar Amsterdam. Het zal niet lang duren voor belde groepen elkaar weerzien, want In het weekend van 14 Juni brengen de Texelse kinderen een te genbezoek aan Amsterdam, waar ze een bezoek zullen brengen aan het Concert gebouw en een vaderdagconcert zullen spelen In het Amsterdamse-Bostheater, ‘Wat een feest’, verklaarde Paullen Fol- kerts, directeur van Artex na afloop. ‘I soort uitwisselingen gaan we jaarlijks ganlseren.’ Het naambord, dat In 1999 werd onthuld tijdens een bezoek dat burgemeester Gel- dorp samen met mensen van het Texel Georgië Kon takt aan Tbilisi bracht, Is vuil, verbogen en de in het bord behorende TL-verllchtIng Is afwezig. Het Texelpark ligt In het stadsdeel Dldube, niet ver van het centrum, In het onderhoud zou moe ten worden voorzien door leerlingen van een nabijgelegen school. Het Is een door wegen omsloten plantsoen van 60 bij 500 Het werk dat Daniël In Israël verricht, wordt zeer gewaardeerd. HIJ werkt met kinderen uit ontwrichte gezinnen, met wie hij samen overlevenden bezoekt. ‘De kinderen zijn helemaal veranderd; ze zijn blij en hebben een taak en hervinden hun waarde en Identiteit’, vertelt Paula Brouwer aan de hand van een verslag dat vrienden maakten die In Israël op bezoek waren. 'Zoals het jongetje Radimll, die zag hoe zijn moeder en zusje werden ver kracht en vermoord. HIJ heeft zich nooit gesteund of begrepen gevoeld en Is altijd eenzaam geweest. Tot de Jongeren van Daniël hem kwamen bezoeken. ZIJ zijn zijn familie. HIJ straalt en wordt eindelijk mens.’Over deze en dergelijke ervaringen spreekt Daniël op 27 mei. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang is gratis, aanmelden Is niet noodzakelijk. O». Rirail c™ Na*. Dorpshulsbestuur en dorpscommlssle van Oudeschild houden dinsdag 20 mei vanaf 20.00 uur Jaarvergadering. Op de agenda staan onder meer de verbouw van het dorpshuis, parkeren In en rond het dorp en kunst In het dorp. De bijeen komst wordt gehouden in dorpshuis 't Sklltje, alle Inwoners van Oudeschild zijn van harte welkom. Utopia In Het Noorden lijkt dit seizoen de ultieme plek voor broedende grote sterns. Dit Jaar broeden er zo’n 5000 paar. Dat Is niet alleen een record voor Utopia, maar ook voor het eiland. Met weinig middelen had Artex het mo gelijk gemaakt dat de kinderen van het Jeugdorkest uit Amsterdam zich welkom voelden. De kinderen sliepen In het soou- tlnggebouw aan de Bernhardiaan en vele ouders hadden hun mouwen opgestroopt om met Instrumenten te sjouwen en voor eten en drinken te zorgen. De bus met veertig muzikanten In de leeftijd van 9 tot 13 Jaar kwam vrijdagavond aan om samen met zestien Texelse muzikan ten een geweldig weekend te beleven. Zowel In de ruimtes van Artex als In De Burght werd flink gerepeteerd en er wer den maar liefst twee concerten gegeven, één In De Burght en één bij Ecomare. Ondanks het fraaie weer was De Burght zaterdagmiddag toch redelijk gevuld. Dat kan ermee te maken gehad hebben dat de kinderen al ruim voor aanvang op straat muziek maakten om de aandacht op het concert te vestigen. Eerst speelde het Fortlsslmo-orkest van Artex, daarna het orkest uit Amsterdam. Als afsluiting werden gezamenlijk enkele stukken ge speeld, waarbij zelfs het publiek een rol kreeg toebedeeld. In een stuk dat handel de over een kermis, werd de aanwezigen gevraagd mee te spelen op ratels, fluitjes en andere bizarre Instrumenten.'Hier ho ren kermlsgelulden bij', verklaarde de di rigent. Zondagochtend gaven de orkesten een gezamenlijk concert op het buiten terrein van Ecomare. in de warme voor jaarszon konden zowel de bezoekers als de zeehonden van de muziek genieten. Na afloop konden de kinderen nog even In de Bovenzaal van evangel Is ten echt paar Jan en Paula Brouwer spreekt dins dag 27 mei Daniël, die zich Inzet voor eenzame overlevenden van de holocaust. Stella Marls Vrije School Texel houdt vrij dag 23 mei van 15.00 tot 19.30 uur de jaarlijkse voorjaarsmarkt. De markt heeft als thema 'Griekse Olympische Spelen'en het Internationale karakter van de Olym pische spelen komt tot uiting In diverse activiteiten, zo zijn er Griekse (kinder) spelen en workshops voor het maken van speren of een pijl boog. Maar ook )n het restaurant kunnen bezoekers zich laten verrassen door proeverljen uit de hele we reld. De opbrengst Is bestemd voor speel toestellen op de schoolpleinen. De organisatie dook erin en maakte een recent overzicht van restaurants In het Waddengebied die kokkels uit het Wad op de kaart hebben staan. Voorzover bekend zijn hier maar twee Texelse restaurants bij, BIJ Jef In Den Hoorn en Wamblnge In De Koog. Daarnaast zijn er restaurants In Sint Jacoblparochle, Lauwersoog en Klmswerd die het zeebanket serveren. De nadruk van kokkelconsumptle blijkt op Ameland te liggen. Zowel in Ballum als In Buren kunnen ze gegeten worden en in Nes zijn er maar liefst twee restaurants dat kokkels op de kaart heeft. 'En wie van mosselen houdt, moet ze zeker proberen.’ Aan de hand van luchtopnamen heeft Natuurmonumenten onlangs een tel ling uitgevoerd onder de grote sterns, die Inmldddels de eerste eieren hebben ge legd. Het leggen duurt nog tot eind mei. Grote sterns broeden drie weken, daarna kunnen bezoekers de kuikens zien rond scharrelen op de langzaam dichtgroei ende schelpenstrandjes. Eerder waren er ook kolonies grote sterns te vinden in De Petten en Ottersaat, maar deze plekken hebben de vogels dit Jaar links laten lig gen. Ze kozen massaal voor Utopia, een binnendijks natuurgebied vlak achter de dijk. Liefhebbers hebben een mooie over zicht over het gebied vanaf de openbare weg. Grote sterns zijn strandbroeders, maar kunnen daar door de hoge recrea tiedruk niet goed meer terecht. De schel penstrandjes van het In 2010 aangelegde Utopia vormen daarom een goed alterna tief. >399 bOflOöfib 811061. I

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 11