2 TEXELSEgCOURANT rem p yj. e ‘Groeneplaats blijft voorlopig onbebouwd II I rJk 7 f 2 f L' Nieuwe wethouders Texels college geïnstalleerd Scholieren spelen hoofdrol bij jubileum Openbare Bibliotheek (jroen r^warL-Jexels in hel hart. Politieke partijen unaniem voor aanpak drugsproblemen Texel drugsprobleem een gezamenlijk pro bleem Is van politiek, politie en samen leving en dat er ook gezamenlijk wat aan moet worden gedaan. Er moet ook wor den samengewerkt met andere gemeen ten die met dezelfde drugsproblemen worstelen, onder meer om samen een vuist naar Den Haag te maken. Nieuw raadslid ‘DrugskeeV Logo OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12878 VRIJDAG 23 MEI 2014 ia In verband met .txl Gtm rente Texel If ha on De Texelse x Garage Westend Niet gehad? Af te halen op Spinbaar» 6. ■*w*.t«xelse courarit.nl Verschijnt dinsdag en vrijdag Losse nummers 1,35 Folders bij deze krant Texelseautopagina.m Nieuwe tekeningen in 3D in Dorpstraat Aanhouding wegens zedenmisd rijf Nummer vier op de lijst WD stroomt door naar de raad Occasion van de dag SNELCODE KPW8I Starterslening nodig met een lage hypotheekrente? De klas keek ook naar een film met door hen gemaakte interviews met vaste le zers en medewerkers van de bibliotheek. ‘Knap zoals jullie dat gedaan hebben', zei medlacoach en begeleider Vivianne Nee- teson. De bibliotheek bestaat weliswaar een halve eeuw, op de tentoonstelling Is Volg het nieuws op Twitter 43 Texel seCou ran t Dan bent u bl] Jos Kager Assurantiën Hypotheken aan het goede adres! Hemelvaartsdag zal er volgende week één krant verschijnen op woensdag 28 mei. Advertenties voor deze krant kunt u tot uiterlijk maandagmiddag 17.00 uur bij ons aanleveren. Ons bedrijf is 29 en 30 mei gesloten. LANGEVELD BE ROOT Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week San Commotie over Jongeren Ont moetingspunt bij oude LTS Wij Informeren en adviseren u graag over de mogelijkheden! 10jaar I vast X 3.4% Hennle Hulsman, Erie Hercules en Frank Klngma zijn woensdagavond als nieuwe wethouders geïnstalleerd. De steun van de raads leden voor het nieuwe college was niet breed: Hulsman kreeg tien stemmen voor en vijf tegen. Hercules had negen stemmen voor, vijf tegen en één blanco. Klngma had acht voorstemmers, vijf nee-stemmers en twee blanco stemmen. De stemming was geheim. -geit na een stevig t goed te hec n. Volgen; ;nlg herste ve teken Ir t Wijziging huisvu ilroutes: zie bekendmakingen op pagina 8 in deze krant of www.texel.nl - JOSKAGER Voor meer informatie: Jas Kager Assurantiën Hypotheken BV Bernhardlaan 109 Den Burg. Tel. 0222-312833 a-mail: inioekag0rassurant10n.nl Gemeente gesloten op donderdag 29 mei (Hemelvaart) en vrijdag 30 mei. Texelse Courant al In 1888 meldli van een bibiotheek en boekt Ooit, tijdens de hoogtijdag zulllng, telde Den Burgzt Na de oprichting van de bare Bibliotheek In 1964 werd een Jaar later aan de Burgwal de nieuwe biblio theek geopend en In 1976 de huidige zaal aan de Drijverstraat. Het lezen nam In al die jaren enorm toe. in 1915 leenden 128 lezers In totaal 2017 boeken. Vorig Jaar leenden 2833 lezers samen 113.227 boe ken. Ze konden kiezen uit 22.755 titels. Burgemeester en wethouders moeten In de raadscommissie van 2 september een plan presenteren om de drugsproblema tiek op het eiland aan te pakken. In de Dorpsstraat In De Koog worden van af dit weekend opnieuw 3D-tekenlngen gemaakt, volgens Paul van Dijk van gaat er nu een antl-graffltl-wax over de tekeningen, zodat ze beter hechten aan het wegdek. Er komen drie nieuwe teke ningen. De vorige drie SD-tekenlngen wa ren een paar weken geleden binnen een paar weg na een stevige regenbui. Die bleken niet goed te hechten aan de harde straatsteen. Volgens Van Dijk wordt be keken of enig herstel nog mogelijk Is. De drie nieuwe tekeningen staan ook In het teken van Planet Texel. Leerlingen van groep acht van de Jozef school bekijken In de openbare Biblio theek een map met foto’s uit een grijs verleden. Donderdag werd In de bieb de tentoonstelling geopend over het vijftig jarig bestaan. onder meer te zien hoe het archief van de 11 ng maakt cenultleen. agen van de ver- zelfs vijf leeszalen, ie Stichting Open- Dat zijn enkele voornemens uit het sa menwerkingsakkoord dat WD, PvdA en Texel 2010 met ei kaar hebben gesloten. Het akkoord werd woensdagavond gepre senteerd en ondertekend door alle raads leden en wethouders van de drie nieuwe coalitiepartijen. De Groeneplaats wordt, wat de drie par tijen betreft, de komende vier Jaar niet bebouwd. 'De verwachting Is dat de economie niet zodanig aantrekt dat de vraag naar nieuwe winkelruimte weer toeneemt.' Het nieuwe college moet wel eind dit Jaar met een plan komen om de Groeneplaats de komende Jaren gezelliger te maken. Gedacht wordt aan een ‘her plaatsbaar multifunctioneel marktdak' in het centrum van Den Burg. Nieuw Is ook een plan één gemeentelijk loket voor vergunningen In te richten. Iemand die een aanvraag Indient moet vervolgens van start tot eind met één contactpersoon te maken hebben. De partijen gaan alle vergunningstrajecten kritisch bekijken en daar waar mogelijk de vergunnlngverelsten afschaffen. Streven Is met meldingsplicht of algemene regels In de plaats te komen. Inwoners en bedrijven mogen volgens het akoord "niet extra worden belast In deze toch al zware tijden'. Alleen wanneer het noodzakelijk Is voor het behoud van ba sisvoorzieningen als onderwijs, zorg en de Ontvang het laatste nieuws op Facebook, Like onsl fac0book.com/tex0lG0c0ijrant Burger beslist over beeldmerk Texel 600 jaar !5K=- stadsrechten Er zijn meerdere aangiftes gedaan over een zedenmisdrijf. Maandagavond heeft de politie hiervoor iemand aangehou den. Inhoudelijk wil de politie niet verder op deze zaak In gaan. Een vader meldt aangifte te hebben gedaan nadat zijn dochtertje vla Facebook was benaderd door ‘Plet Piraat'. HIJ ontdekte dat het een 34-jarlge man uit Amsterdam be trof. Schoolkinderen kwamen thuis met het verhaal dat er in de klas was gewaar schuwd dat bij een ander kind handtaste lijkheden waren gepleegd. Navraag bij de school leverde geen Informatie op. zelfstandigheid van Texel, mogen de be lastingen stijgen. Er wordt niet nog meer bezuinigd op budgetten voor cultuur, sport, verenigingen en minimabeleid. Mocht het tot een stijging van de toe ristenbelasting komen, dan moet de op brengst naar toeristische Infrastructuur en toeristische voorzieningen. Wat STIFT betreft, worden de teugels aangehaald. De partijen zeggen te gaan ijveren met een prestatie contract met het toeristisch Investerlngsfonds en een beleidsplan. 'Dan kunnen we, meer dan nu het geval is, ervoor zorgen dat de Investeringen die vanuit het fonds worden gedaan passen In de beleidslijn die de gemeente heeft uitgezet.' De partijen willen dat de VW voortaan ook op zondag open gaat. Zogeheten 'Denktanks* moeten ervoor gaan zorgen dat de gemeente Ideeën van Texelaars beter gaat benutten. Zo'n Denktank zou moeten bestaan vrije den kers en ambitieuze, deskundige en crea tieve mensen die samen een advies geven en niet schromen om een opiniestuk te schrijven of hun adviezen vla social media te delen, zodat anderen daar ook op kun nen reageren. Bedoeling Is dat TOP, vastgoedelgenaren en bewoners van de dorpen gaan werken aan een visie op wonen en winkelen In de dorpen. Dat moet leiden tot balans, flexi bel gebruik en antwoord op de vraag hoe om te gaan met vrijkomende panden. Be langrijkste punt Is het behoud van de zelf standigheid van Texel en dat moet bereikt worden door samen te werken. Het sa menwerkingsakkoord, sociaal en liberaal genoemd, heeft daarom de naam 'Samen Zelfstandig' gekregen. Dat hebben de politieke partijen In de gemeenteraad woensdagavond unaniem besloten. Het plan moet tweeledig zijn: het aanbod van drugs moet bestreden worden en de vraag naar (hard)drugs moet worden verminderd. De partijen willen onder meer Inzicht In de gemelde Incidenten op gebied van drugsoverlast en drugshandel in de afge lopen twee Jaar. Ze willen een antwoord op de vraag waarom er veei vraag naar drugs Is op Texel. ‘Niet alleen In het toe ristenseizoen, maar het hele Jaar door. Waarom Is die vraag hier groter dan el ders en wat kunnen we doen om de vraag te verminderen.' Het probleem wordt In het besluit urgent genoemd. Het plan van aanpak moet onder meer maatregelen bevatten om het probleem te verminderen. Uitgangspunt Is dat het Een van de Ideeën is dat de Skuul een rol speelt In het voorkomen van drugsge bruik en de voorlichting over drugs moet minder versnipperd worden. Volgens de partijen zou burgemeester Francine Glskes zich moeten hardmaken voor de komst van een tweede wijkagent op het eiland en verloren recherche-uren bij de politie moeten terugwinnen. Glskes Het weten dat dat laatste een heil loze weg Is. Een tweede wijkagent voor Texel Is volgens haar Inmiddels In oplei ding en die zou In september kunnen be ginnen. De burgemeester wees erop dat er Inmiddels ook al acties worden onder nomen Inzake de drugsproblemen op het eiland. De komende vier Jaar niet bouwen op de Groeneplaats, één loket bij de gemeente voor alle vergunningen, geen verhoging van de belastingen als het niet hoeft en meer grip op het toeristisch Investerlngs- fonds STIFT. REXEL

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 1