l^jll ■:s 9 Buitentoernooi op Vierkante Stuk 'Ka Sfeervol toernooi Eilandschutters Strijd om pannakampioenschap Aangepast fietsen bij Easy Riding SPORT SPORT KORT Koetsiers slagen voor examen Texelrunners houden crossloop bij De Koog - i t* Jeugdgolfb revet BIJ Jubilaris Jeugdgolf Familietoernooi Avondvierdaagse Jeugdtriatlon i van het examen ierden de koetsiers voor de mane Oma’s golfen voor SOS Kinderdorpen Runningteam op recordwedstrijden i van de tjdscate- Op het complex van ZDH wordt donder dag 29 mei (Hemelvaartdag) het jaarlijkse Familietoernooi gespeeld. ‘nieten van de j ssen en schmfnkar Het team, dat onder leldlr van Wijk, bestaat uit Ann niveau, de och- Nel Kuip won deze week met 40 punten de OmawedstrIJd van de golfclub. WWW.TEXELSECOURANT.NL VRIJDAG 23 MEI 2014 Handboogs den zondag het Schai» ters. gen van De Kompas). Het kampioenschap op de Groeneplaats begint zondag 22 Juni om 13.00 uur. Deelname Is gratis. vroeger ker, teg- zend de van Kopp‘ de Ridder Op de Groeneplaats In Den Burg vindt zondag 22 Juni het Texels kampioenschap panna plaats. De komende weken worden In alle dorpen voorrondes gehouden. ren met doe- rrrtp. Op het rt, de schut ten. Er wa ling staat van Jan inabel Groothuis, ig van de Avondvler- krant van dinsdag een genoemd. Deelname i WSV Het Gouden Bol- Easy RldlngTexel is de afgelopen maanden gestart met de verhuur van aangepaste fietsen voor mensen met een beperking en voor senioren. 'Met onze aangepaste fietsen willen wij mensen die niet (meer) op een 'gewone' flets kunnen fietsen, de kans bieden om Texel maximaal te ont dekken en beleven.’ De fietsen die Easy Ridin g Texel verhuurt zijn duofletsen, rol- De Texelrunners houden donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag) een crossloop bij SV De Koog. De opbrengst komt ten goe de aan de Roparun. Handboogschutters uit heel het land de- ndag op fort De Schans mee aan ranstoernool van de Ellandschut- Onder zo goed als perfecte omstandighe den vonden zaterdag op de atletiekbaan In Hoorn de FLYNTH recordwedstrijden plaats. gespeeld gest drive Kager. de neary Alle giften en In- n goede aan SOS reed In dezelfde SGW-klasse mee. Met de dressuurproef scoorde hij 197 punten, In zowel het parcours als In de cross wel- gerdezljn paard Sandra opéén hindernis, Met een totaal van 22 strafpunten werd hl] zesde en met een winstpunt. n golfclub De 9-3 de éérste L. Easy Riding Texel houdt zaterdag 24 mol van 10.00 tot 16.00 uur een open dag aan de Nollekoog 8 In De Koog. Tijdens deze open dag kan Iedereen die dat wil kennis maken met fietsen van Easy Riding Texel en een proefrit maken. Uitslagen: Heren: l.Gert-Jan Schoort (607 punten), 2Johan Tromp (600), 3.Jan de Goede (550). Dames: l.Saskla Huibregtse (495), 2Anna Naber met (490), S.Marlka van de Loo met (401). Jeugd: l.Patrlck Buitenhuis (431), 21lsette Kampstra met (378), 3.Maya Oxener met (245). Acht leden van de golfclub hebben deze week hun jeugdgolfbrevet gehaald. Dit Is door de NGF In het leven geroepen om Jeugd In staat te stellen binnen twee Jaar een baanpermlssle te behalen. De ge slaagden zijn: Birdie: Aron Zeeman, Mats Werkman, Merljn Fokkens, Ellse Witte, Jarno Witte. Eagle: Olivier Langendam, Sven Grobben, Anne van Diepen. In de aankondiging daagse stond In de f verkeerd bedrag g kost€5,-, leden van' tje betalen €4.-. Speelschema: 13.00 u. Terpstra-Wltte 13.30 u. Boogaard-Van Heerwaarden 14.00 u. Te rpstra-Boogaard 14.30 u. Wltte-van Heerwaarden 15.00 u.Van Heerwaarden-Terpstra 15.30 u. Wltte-Boogaard 16.00 u. Prijsuitreiking Het Buitentoernooi was binnen 24 uur volgeboekt. Er meldden zich 158 teams, maar er treden er 140 aan op de herin gerichte velden. In de winterperiode Is de verharde parkeerplaats teruggegeven aan de natuur en heeft Staatsbosbeheer In goed overleg met Tevoko de Inrichting van de speelweide aangepast. Voor de ge bruikelijke 18 speelvelden fs volop ruimte en er zijn volop zonnige plekjes voor de deelnemers, Voor het gemak speelt een team alle zeven wedstrijden op hetzelfde veld. Ook het terras van de door Tevoko verzorgde koek en zople ligt In de zon. Hier vindt ook de verkiezing van het team met het mooiste shirt of beste uitdossing plaats. Het toernooi fs een trefpunt van oude bekenden uit het hele land en kent ondertussen drie generaties volleyballers. Ook het team van de oorspronkelijk orga nisatoren, Tevoko 70, bestaat dit Jaar uit kinderen en kleinkinderen van de beden kersvan het toernooi. Met name de com binatie van fanatiek volleyballen en een gezellig ella nd ver blijf blijft de deelnemers enthousiasmeren voor een weekendje 'Texelbelevfng*, Kampeerden deelnemers =r vrijwel allemaal op De Bremak- ïgenwoordlg zwermen de ca. dul- ieelnemers uft over het hele eiland. De geslaagden zijn Michelle van Benne- kom Jaap Lap Wlske Overmaat, Hllde Smit en Hans Smit. Laura Polllchlno en Blanca de Felter moeten het theoriege deelte overdoen, één kandidaat moet zo wel het theorie- als het praktljkexamen opnieuw afleggen. Het examen bestond uit 35 theorlevragen, gevolgd door het op en aftuigen van de paarden in de binnen bak van de manege. Na enkele proeven op het buitenterrein volgde een wegexa- stoelfletsen en drtewleltandems. Alle fiet sen zijn voorzien van elektrische trapon- dersteunlng. De fietsen zijn geschikt voor mensen die niet meer op een gewone flets kunnen fietsen of durven te fietsen. De (drlewlel)fletsen zijn bijzonder stabiel en de elektrische trapondersteunfngzorgt ervoor dat je zon der inspanning kunt fiet sen. Meer Informatie en verhuurtarleven zijn te vinden op www.easyrldlngtexel.nl of men kan bellen met tel. 06-494 498 33. De start van Easy RldlngTexel Is mede mo- gelljk gemaakt door bijdragen van de pro vincie Noord Holland, van StlchtlngToerls- tlsch Investerlngsfands Texel (STIFTexel) en van Stichting DOEN! Het Is nog maar de vraag of de dinsdag aangekondlgde Jeugdtriatlon bij zwem bad Molenkoog doorgang kan vinden. De organisatie Is nog met de gemeente In onderhandellng over de vergun nlng. Wel licht wordt het evenement op een andere dag gehouden. Willem Beerlfng werd maandag gehul digd tijdens de jaarvergadering van Mo delvliegclub Texel. De club bestaat 25 Jaar en al die tijd Is Beerllng, een van de oprichters, betrokken als secretarls/pen- nlngmeester. Mede door zijn Inbreng Is de schapenweide aan de Westerweg ver anderd in een mooi vliegveldje met veilig heidsnetten en een goede accommodatie, voorzien van electra, wateraansiultlngen een tollet. Van voorzitter Ben Gleze kreeg Beerllng bloemen en een cadeaubon. De schutters werden ontvanger delzakmuzlek door Johan Tronr fort waren 24 doelen uitgezet, c ters liepen In groepjes twee rondt ren doelen waarbij over het water moest worden geschoten, bij anderen stond het blazoen lager dan de schutter, zodat naar beneden moest worden geschoten, Aan het eind van de dag bleek dat de Elland- schutters zich goed hadden geweerd en dat een aantal prijzen op het eiland bleef. Het eerste Jeugdteam van Texelse won zondag met 9 competitiewedstrijd van het seizoen. Op het voetbalveld aan de Boodtlaan In De Koog kan vanaf 10.00 uur worden In geschreven. Om 11,00 uur start de jeugd tot en met twaalf Jaar. ZIJ lopen 1200 meter. Om 11.30 uur vertrekken de man nen en de vrouwen om de afstanden naar keuze van vier of acht kilometer te lopen. Deelname voorjeugd kost €3,50, volwas senen betalen €5,-. Het parcours door het duingebied Is afwisselend en voert langs de Bertusnol en door de Nederlanden. Deelnemers die al wat langer meelopen zullen zich het traject herinneren als het populaire parcours van de crossloop van SV De Koog In de jaren negentig. Na de loop Is er een verloting op startnum- mer met fraaie prijzen. De hoofdprijs Is twee kaartjes voor de voetbalwedstrijd AZ-Heracles In seizoen 2014-2015, be schikbaar gesteld door Muy Bungalow- verhuur (www.demuy.nl). De Roparun, de estafetteloop van Parijs naar Rotterdam met Plnksteren waar de Texelrunners aan meedoen, heeft als doelstelling het leven van mensen met kanker draaglljker te maken. De afgelopen 22 edities van de Roparun Is meer dan €57 miljoen opge haald. Aan het toernooi, dat alweer voor de 22ste keer wordt gehouden, wordt alleen deelgenomen door leden van de families Boogaard, Van Heerwaarden, Terpstra en Witte. Per team Is één gastspeler toe gestaan. Er wordt één poule gespeeld, scheidsrechters zijn Hans Broessen Hank Witte. De wedstrijden duren 25 minuten zonder rust, alleen bij harde wind wordt halverwege van speelhelft gewisseld. Aan het toernooi wordt zowel door dames als heren meegedaan, de minimumleeftijd Is 14 Jaar. Er deden vijf atleten van het Noordkop Runnfngteam deel aan de wedstrijd, die deel uitmaakt van het Lotto Baandrcult. Joey Steenvoorden van SV Noordkop en Jelle van der Duim van AV Texel gaven acte de présence In de derde serie van de 1500 meter. Belden verbeterden zij hun persoonlijk record. Van der Duim eindig de In 4.17.49 minuten, Steenvoorden In 4.12.58. Cor Bijpost en Hessel Arensman, belden VAN AV Texel, maakten hun op wachting op de 800 meter. Bijpost liep In de eerste serie een nieuw persoonlijk re cord van 1.58.80 minuten, een uitsteken de opening van het seizoen. Arensman liep In de tweede serie na een goed begin uItelndelljk naar een voor hem teleurstel- lend resultaat van 2.06.10. Jeffrey van der Park van AV Dokev liep zijn eerste baan- wedstrljd sinds anderhalf Jaar en liep de 1500 meter In 3.54.06 minuten. Meelehoeve's Burberry Brown en Jorleke Meijer pakten tijdens de SGW In Oudkar- spel een eerste plaats en twee winstpun ten In klasse B. Een prima dressuurproef (191), een foutloos sprlngparcours en een foutloze en snelle cross. Gerard Roeper manége Akenburg behaalden zon dag vijf koetsiers hun koetsiersbewijs. Er deden acht kandidaten aan het examen mee. Tevoko ontving steun en support van vele ondernemers, in de vorm van adverten ties en materiele zaken. Het toernooi be gint zaterdag en zondag om 10.00 uur. Er wordt op 18 velden zes klasses gespeeld, van derde divisie tot de derde klasse. Elk team speelt zeven wedstrijden. Zondag om 16.00 uur staat de prijsuitreiking gepland. Bezoekers zijn welkom, in het omringende bos zijn volop parkeermoge- lljkheden. Op de Ploeglanderweg Is één richtingsverkeer Ingesteld vanaf de Ro- zendtjk. Naast aantrekkelijk volleybal kan Iedereen genieten van de gezelligheid, een luchtkussen en schminkactlvltelt voor de kinderen. men van een kwartier, voornamelijk door Den Burg. Dit alles onder de deskundige leiding van examinator mevrouw Bakker uit Sneek. De kandidaten volgden de hele winter lessen bij cursusleider Plet Beers van menvereniging Tussen Wad en Duin, die voor de lessen gebruik kon maken van de paarden van Jaap Lap, Jacob Ba kker en de pony van Marga Zandstra. De groep, die deze winter uit veelal jonge cursisten bestond, moest er flink aan trekken, ook de theorielessen werden door een aantal als zwaar ervaren. De keuze van het rijtuig en de daarbij behorende tuigen was niet altijd eenvoudig en er moest flink gestu deerd worden. Tweede werde Tonny van Koppen, de 34 punten behaalde. Els de Ridder, die een fraaie blrdle sloeg op de twaalfde hole, werd derde met 29 punten. ZIJ plaatsten zich hiermee voor de landelijke Omawed strIJd die op 8 augustus wordt g bij golfclub Harderwold. De longf werd geslagen door Carla door Tonny van Koppen, i schrljfgelden komen ten Kinderdorpen. Mike van der Haas, Laurens Groothuis en Thomas Wassenaar en komt uit In de tweede klasse, het één na hoogste Tegenstander was Zeewolde. In c tend wonnen Wassenaar en Sjoerd Koop man hun foursome, Mike van der Haas en Laurens Groothuis hadden het lastiger en verloren na een spannende wedstrijd hun partij op de 18de hole. Koopman, die in verband met examens mocht inval len. won met 2 up zijn slnglepartlj en ook Van der Haas en Wassenaar wisten hun partij te winnen. Laurens Groothuis wist na ruime achterstand terug te komen In de wedstrijd, maar verloor op de 18de hole. Volgende week speelt De Texelse in Spaarnwoude tegen het sterke team van De Westfriese. Het kampioenschap, georganiseerd door Sportservice Texel, wordt dit Jaar voor de zesde keer gehouden. Leerlingen J' basslscholen zullen In twee leeft IJ gorleën tegen elkaar strijden, onderbouw en bovenbouw. Afhankelijk van het aantal deelnemers zullen de voorrondes onge veer twee uur duren. Er wordt twee tegen twee gespeeld, een wedstrijd duurt maxi maal drie minuten en kan eerder worden beëindigd door het maken van een panna, ais de bal tussen de benen van de tegen stander door wordt gespeeld. De beste twee teams van elke voorronde plaatsen zich voor de finale op de Groeneplaats. Kinderen van de basisscholen kunnen zich op school Inschrijven voor deelname aan een van de voorrondes. Die worden ge houden bij de Lubertlschool In De Koog (maandag 26 mei, 14.45 uur), bij Durper- honk In De Cocksdorp maandag 2 Juni, 14.45 uur), de Thljsseschool in Den Burg woensdag 4 Juni, 13.30 uur), de Vllekot- ter in Oosterend donderdag 5 Juni, 14.45 uur), de Jozefschool In Den Burg (woens dag 11 juni, 13.30 uur - deze dag Is ook be doeld voor leerlingen van Stella Marls), De Bruinvis In Oudeschlld (donderdag 12Junl, 15.00 uur) en De Fontein In (maandag 16 Juni, 15.00 uur - ook bedoeld voor leerlln- Op Het Vierkante Stuk aan de Ploeglanderweg start zaterdag 24 mei om 10.00 uur het 43ste Tevoko Buitentoernooi Volleybal. Zestig dames- en tachtig herenteams uit hét hele land, waaronder 25 Texelse ploegen, strijden op 18 velden om de eer.

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 9