40-jarig jubileum schutters iu' 1 15 Tweede plaats voor Kees Zijm SPORT Soest onbetwist kampioen van groot thuistoernooi G-team Ifr. ek OPEN DAG BOOGSCHUTTERS EN SCHIETSPORTVERENIGING Dubbel feest in Odysseus op zondag 1 juni, als De Eilandschutters en schiet sportvereniging Texel het 40-bestaan vieren. Vanaf leden, ‘s Avonds een barbe cue voor (oud-)leden met hun partner. hebben gekregen’ Twee schietdubs werken goed samen Van der Vis wint Odysseus Leden In actie tijdens het toernooi van Jeu de Boules Den Burg. ‘Het is niet te geloven dat we dit overeind 10.00 uur is er open dag, vanaf 14.00 uur voor de Louis van der Vis heeft afgelopen week end het eerste ledentoernool van Jeu de Boulesclub Den Burg gewonnen. Op 5 Juli wordt het Texels kampioenschap Jeu de boules gehouden. en tlen- Elland- Odysseus Is een multifunctioneel Schlet- sportcentrum voor allerlei activiteiten. WWW.TEXE LS ECOU RANT N L WOENSDAG 28 MEI 2014 maan- t Is te- ondag- -J zijn i geen □ed in derde Het berust c hetzelfde g« sportverenlg van start, toen er op Dirk Kleljn Is verer ft voor de schietsport men werking met de ai nieuwe leden op, bij de b< beurt dat door Aad van acht gec komen s op fort de Schans, jort die Je Je leven i/ltte. naar HSV. Dit Is de voormalige Schapen cup van Texel 3, die dit jaar voor het laatst werd uitgereikt. De beker werd toen ge schonken aan het G-team, waar hij nu aan een nieuw leven Is begonnen ais Falr- playcup. Deze werd door scheidsrechters Paul van Putten, Ronald Kramer en Henk de Ruyter toegekend aan HSV. Jos en Paul Bakker wonnen met Zouaven van HSV en verloren van SO Soest en KGB. Tegen Urk 2 werd gelijk gespeeld. Zouaven eindigde op de vierde plaats In de poule. zame led-verllchtlng. Dit werd mogelijk door een bijdrage van de Rabo-ton. Witte, voorzitter van de stichting e tallen Jaren In het bestuur van de schutters, draalt al vanaf het begin mee met de Eilandschutters en was 27 Jaar kelzerschutter. Kleljn, bestuurslid veilig heid en opleiding van de Schietsportver eniging. draalt ook al lang mee. Ervaren bestuurders, die zich niet gek laten ma ken en in woelige tijden de rust weten te bewaren. Vrijwilligers zijn onontbeerlijk voor de clubs. Joost Swarthof Is er, net als Theo Dogger, dagelijks te vinden. Dirk: 'Joost was geen lid. Toen we aan het hou den opgescharreld. Zo Is de houten vloer van de boogschlethal gemaakt van het dak van de Ferrever, Ook het glas, lampen, balken en allerlei andere materialen ko men ultdegeslooptesportzaal. Eind 2013 Is de handboogzaalvloer vernieuwd en de oude verlichting vervangen door duur- De twee clubs lelden zelf hun trainers op. Dirk Kleljn Is vereniging trainer en leidt voor de schletsportverenglng, In sa- indere trainers, de joogschutters ge- Glls. Kleljn: 'Met ecertlflceerde schletsporttralners we beslagen ten Ijs.' Veiligheid staat hoog In het vaandel. Dirk: ‘Iedereen Is goed op de hoogte van de veiligheids regels. leder lid van de vereniging wordt opgeleid voor Vereniging Veiligheid Func tionaris. Je wordt niet zomaar eigenaar van een geweer. Er gelden strenge voor schriften, Je moet thuis bijvoorbeeld een goedgekeurde kluis hebben. Iedereen met een wapenverlof is verplicht mee te doen aan de clubwedstrljden, minimaal vijf wedstrijden per jaar.' Er wordt geschoten In de schfettunnel, die een lengte heeft van honderd meter. Voor schieten met luchtdruk Is er een baan van tien meter. De schietsportvereniging Is een hechte club, 83 actieve leden. Regelmatig gaan leden van de vereniging naarde overkant voor wedstrijden en komen er clubs naar het Elland.De clubs timmeren ook aan de weg. Demonstraties tijdens de Sportweek vorig jaar werden door 285 mensen be zocht. Veel overkanters, die elders lid van een schletclub zijn geworden. De Elland- schutters telt 40 leden, de laatste tijd zijn er een aantal Jeugd-leden bijgekomen. Er zijn slechts enkele dames-leden. Er wordt geschoten met recurve (handboog), bare- bow (hout) en er zijn enkele compound- schutters. BIJ de houtschutters Is Kees Bakker de kelzerschutter, bij de handboog Is Gert-Jan Schoorl de Superkelzer. Een keer per jaar Is er In het bos een bulten- verschletlng, de Winteranimal; die Is ult- gegroeld tot een tweedaags evenement waar meer dan 200 overkantse schutters op af komen. Een nieuw bultentoernool Is hetSchanstoernool. Dit Is half mei voor de tweede keer gehouden 'Boogschieten Is een sporl lang kunt doen’, vertelt W1 De Texelse club trad In het veld met kee per Ruud Heuvlng, Anton Staal, Davey Voorend. Robin Beekman. Kees van der Vis. Jeffrey Stendert en Dervls Ka ra pinar. Josen Paul Bakker speelden meemet Zou aven, dat maar vijf spelers had en wisselspelers. Texel’94 deed het gof de eigen poule en eindigde op de d plaats. Van der Vis en Stendert scoor den belden driemaal tegen Driemaster uit Zwolle, deze wedstrijd werd met 6-2 gewonnen. Van der Vis scoorde ook het enige doelpunt tegen Urk 1. dat met 5-1 won. Van de latere toernoolwlnnaar Soest 2 verloor Txe’94 met 0-4. maar dat werd goed gemaakt door een winst van 4-1 te gen HOSVG2. In deze wedstrijd werd niet alleen gescoord door Van der Vis en Sten dert. maar ook Robin Beekman maakte twee doelpunten. De penaltybokaal werd gewonnen door Barry Kok van HOSV G2. Een tweede bokaal, de Falrplaycup, ging De samenwerking tussen de Ellandschut- ters en Schietsportvereniging Texel ver loopt naar tevredenheid. Traditie Isdat ze samen een nleuwjaarsverschletlng hou den, ze beoefent dan eikaars sport. de heren-veteranen klasse 2. Hans Rlnke- ma eiste met 407 punten de vierde plaats voor zich op bij de heren-masters klasse 3, Evallne van Weerlee behaalde 326 pun ten en eindigde als achtste bij de dames klasse 3. Deelname aan het kampioen schap stond open voor alle schutters die In de rayonwedstrljden een eerste plaats In hun klasse behaalden. Het kampioen schap van Rayon 1 (Nederland benoorden de grote rivieren) werd I n apri I verschoten In Odysseus In Den Burg. Het kampioenschap werd verschoten op de buitenaccommodatie van de Lands mans Unie en bestond uit twee heulen van 25 maal 1 pijl. Zijm stond na de eerste heul op de eerste plaats, maar kwam In de tweede drie punten tekort. Met een totaal van 426 punten eindigde hij als tweede bij Uitslagen: Poule A: l.SO Soest 1 4-12; 2.KGB 4-7; 3.Urk/De Rode Vis 2 4-5; 4.De Zouaven 4-4; 5.H5V 4-0. Poule B: 1.SO Soest 2 4-12 2.Urk/De RodeVI5 4-9; 3.Texel 4-64.HOSV G 2 4-3; 5.Driemaster 4-0. Plaatslngswed- strljden: 1/2.SO Soest 1-SO Soest 2 5-3; 3/4.KGB-Urk/De Rode Vis 12-7; 5/6.Texel- Urk/De Rode Vis 2 5-1; 7/8.De Zouaven- HOSV G2 2-4; 9/10.Drlemaster-HSV 2-1. uitslag: l.SO Soest 1; 2.SO Soest 2; 3.urk/ De Rode Vis 1; 4.KGB; 5.Texel; 6.Urk/De Rode Vis 2; 7. HOSV G2; 8.Zouaven; 9.Drie- master; 10.HSV. Met een eerste én een tweede plaats Is SO Soest onbetwist winnaar geworden van het toernooi van het G-team van Texel’94, dat zaterdag werd gehouden. Kees Zijm van handboogcollectlef Swarte Skeepe heeft zaterdag op het toernooi in Schijndel de tweede plaats behaald in het kampioenschap '25 meter 1 pijl’. op toeval dat belde clubs van geboortejaar zijn. De schlet- Iglng ging op 16 Januari 1974 :oen erop De Mok. de huidige Joost Dourlelnkazerne, op kleiduiven werd geschoten. Klachten over geluids overlast noodzaakte de vereniging haar activiteiten te staken. Daardoor leidde de vereniging tot 1993 een slapend bestaan, in dit jaar werdt door Willem Bakker (de Sjeik) een nieuw bestuur opgezet. Toen gloorde de hoop dat op de Dourlelnka zerne een schietbaan kon worden gerea liseerd. Maar door diverse oorzaken bleek dit toch niet mogelijk, waarna het zoeken naar een andere locatie werd hervat. Het toenmalige bestuur was voldoende wak ker om In februari van 1996, samen met de handboogvereniging, naar mogelijk heden voor samenwerking te zoeken. De Eilandschutters leidden sinds de op richting In '74 een soort zwervend be staan. Henk 'De Baron'Witte: 'We begon nen In De Lindeboom, schoten bij Cebeco. In 't Sklltje, bij Han Bakker van Schol leboe en In De Ferrever. We hadden een gebouw met lengte nodig.’ Ze moesten uit De Fer- revertoen in 1996 bleek dat het gebouw wegens aanwezigheid van asbest moest worden gesloopt. Maar In het voorstel van het college van b en w voor vervan gende ruimte bleek geen plaats voor de Eilandschutters. Hierdoor zag het er naar uit dat de boogschutters op straat zouden komen te staan. Deze situatie bracht de )n februari 1996 Ingezette toenadering tus sen de twee clubs In een stroomversnel ling. Op 6 november van dat Jaar spraken belde clubs de Intentie uit een gezamen lijke accommodatie te willen stichten. Er brak een roerige tijd aan, omdat de poli tiek aanvankelijk niet van zins was over de brug te komen. Maar dankzij veel vasthoudendheid en een sterke lobby van belde verenigingen kwamen toch de benodigde middelen vrij. Vla het samen werkingsverband 'Sportschutters', dat op 21Jutl 1998 werd omgezet in de Stichting Sportschutters Texel, werden volledig in eigen beheer plannen ontwikkeld, die ult- elndelljk zouden lelden tot de realisatie van schletsportcentrum 'Odysseus'. 'Het Is niet te geloven dat we dit overeind hebben gekregen’, kijken Henk Witte en Dirk Kleljn terug op de tumultueuze tot standkoming. Een klus die geheel door vrijwilligers Is geklaard en waarvoor van stad en land (gebruikte) materialen wer- Aan het toernooi deden 34 leden mee, Van derVls won met 26 punten. Tweede werd Gerrle Jurjens, die 22 punten be haalde. De derde plaats ging naar Wil Pij per (20). Jurjens was tevens beste dame en werd verrast met een bos bloemen. De middag werd, zoals gebruikelijk, feeste lijk afgesloten. De finale van het tweede ledentoernool vind plaats op zaterdag 21 Juni. De club houdt zaterdag 5 Juli het open Texels kampioenschap, waarvoor maxi maal 32 koppels zich kunnen inschrijven. Inschrijven kan tot 22 juni. Sportschutters Texel schieten op r dag- dinsdag en vrijdagavond, dit vens de Jeugd avond, en op de zondag middag. De dinsdag- en vrijdagavo nd zijn de clubavonden van de Eilandschutters. Zondagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur is er schieten voor de Jeugd. Dan zijn ook de trainers aanwezig. Artsenlaboratorium (bloedprl kken) maandag, donderdag en vrijdag, de Modelspoorclub op dinsdag en donderdag. Dansclub Oude Dansen op woensdagavond, de bloedbank vier maal per Jaar en tal van andere activitei ten. Belde verenigingen zijn trots op hun verenigingsgebouw, waar zij hun sport kunnen uitoefenen en wat kunnen bete kenen voor de maatschappij. wen waren, vroeg hij of hij mocht helpen. Sindsdien Is hij niet meer weggegaan. Joost Is voor de dagelijkse klussen en voor de beveiliging.' Joost; 'Als er wat Is, dan ben Ik Inzetbaar. Het spreekt me aan om het spul hier overeind te houden. Ik hecht veel waarde aan het verenigingsleven en aan het gebouw. Het Is mijn dagelijkse loopie en mijn doel. Want geraniums heb Ik nooit gekocht .’Joost Is Inmiddels erelid van de boog- en van de sportschutters, evenals Theo Dogger. Witte: ‘Hoe het er over tien Jaar ultzlet, dat Is best zorgelijk. Joost Is bijna zeventig. Het gros van de le den Is boven de vijftig. Allemaal mensen die al lang meedraaien. Een club kan niet zonder vrijwilligers en je hebt ook jeugd nodig, ook om bestuursleden en vrijwil li gers te houden. Zelf zou Ik wel eens moe ten stoppen, want Ik voel me soms net Heintje Davids. Doordat Dirk en Ik al zo lang meedraaien, weten we veel over het wel en wee van de verenigingen, leuke en minder leuke dingen. Het bestuurswerk Is best tijdrovend. Op clubavonden neem Ik de boog wel mee. maar het gebeurt geregeld dat hij de koffer niet uit komt. Boogschieten verleer je niet, maar als Je het niet bijhoudt gaat de scherpte wel achteruit.’ penhanN^

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 15