H 8 Fraaie winst Texel ‘94 Toertochten en C-team boekt Ladies Ride winst in Heer- A-junioren geven ZDH hoop Tevoko verliest nipt van Compaen Le Berry Loop krijgt tweede leven S V SPORT KORT I '-JI - Voetbaluitslagen Unlhockey-toernooi Deelname aan dit toernooi Is gratis. 1-6 4-4 Voetbalprogramma 14.00 10:00 Gelijkspel ZDH Sportinstuif Lesley Konlng scoort de3 -□ voor de Texelaars uit een voorzet van Patrick N Ie boer. Wal- 1 zich Opgeven kan vla de site www.sportservIcetexeLn I. sterk aan de wedstrijd te IJdens meteen de harde ?n iet WWW.TEXELSECOURANT.NL DINSDAG 7 OKTOBER 2014 14.00 14:00 11:30 14.00 19 Zaterd?'1 Oosters Texelse p SVOC Wl petitie Ica 3- 2 8-1 1- 4 8-6 0-16 2- 6 6-5 4- 4 Vrij 1-15 2-2 7-0 2- 3 3- 2 2-2 4-4 0-12 20-0 0-1 8-1 2-2 6-1 0-0 4-1 3-0 Texel ‘94 heeft een fraaie overwinning geboekt tegen V.I.O.S 1 uit Warmenhulzen. Na een lastig begin waarin de tegenstander beter was, werd ultelndelljk met 3-0 gewon nen. ander taat, A met een kill-block en Ivet Former sloeg er weer ouderwets op I mes namen een voorsf kwam de spirit weer fantastische reddingen pakteTevoko de laatste (20-25). Ook in de vier tegenstander tevreden met nog zoekende Ook dit keer dag 11 oktober jrend 2 - Berdos 2 puplllencompt i/IT-TXE Benfic istheren het ugt kreeg In rubllekswfssel en triek Nleboer. Zondag 12 oktober Vesdo 1 - De Koog 1 JVC 1 - Texel 941 Texel 94 2 - SRC 2 ZDH-Con Zelo Sportieve bewoners van de badplaats hebben deze loop nieuw leven (ngebla- zen. Nu onder de noemer van Johhny ker Texel, een sportieve traditie die elke vierde woensdag van oktober vol trekt. In 2015 zal de eerste loop door De Koog worden gehouden. Maar na de no dige voorbereidingen was het afgelopen woensdag voor een klein comité al zo ver, Een groep van tien enthousiaste lopers dag tegen WMC ;oede zaken ge- ander met 2-6 i C3 - Oosterend Cl -TXF Everton jog El - TXF Aston Villa TXFSouthampton -TXF Burnley svoc F2 - TXF Sunderland SVOC WIT-TXE Celtic TXE Juventus - TXE Anderlecht TXEAtLMadrld -TXEB.Munchen TXE Benfica - SV De Koog El - SVOC GROEN In sporthal Ons Genoegen wordt op don derdag 16 oktober een unlhockey-toer- nool gehouden voor kinderen vanaf groep vijf. de betere. Met een gecontroleerde pass konden de dames weer voluit aanvallen en daarnaast waren de dames scherper In de verdediging. De vierde set ging re delijk eenvoudig met 16-25 naar Tevoko. De start van de beslissende vijfde set was niet best voor de Texelse selectie, door vijf fouten op rij keken de dames tegen een 5-0 achterstand aan. Tevoko nam een tlme-out en dat pakte goed uit, Compaen serveerde fout en hierdoor kregen de da mes weer moed. Met meer Inzet kwam Tevoko steeds dichterbij en trok de stand weer gelijk. Bij 13-13 was het met twee Texelse fouten gedaan, de set werd verlo ren met 15-13, ZDH heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen het eerste punt gepakt. Uit tegen Schagen speelden de Hoornders na een rode kaart voor Hans Berbée ruim twintig minuten lang met een man minder. Mede dankzij de klasse van keeper Daniël Bak ker bleef het echter 0-0. (Koger ondernemers) had het plan opge pakt om een halfjaarte gaan trainen voor deze loop van tien kilometer lengte. De groep wordt getraind door de ervaren af- standloper Andre Schoo. Elke week wordt er gezamenlijk getraind om dit te kunnen bereiken. De organisatie laat er geen twij fel over bestaan: De Le Berry loop wordt een officiële loop, gesponsord door Sport shop Texel. Aan deze loop kan door een leder worden deelgenom en, de afstanden zijn vijf en tien kilometer. In leder geval tijd genoeg voor de liefhebbers om zich gedegen voor te bereiden. De activiteiten van de loopgroep zijn te volgen via Face book, Johnnie Walkers Texel. Zondag 5 oktober Schagen-ZDH Texel 94 2-HollandlaT2 Texel 94 VR1 - Apollo 68VR1 Texel 941 -VIOS-W1 De Koog2-Vesdo 2 De Koog 1 - Bergen 1 Recreatlevoetbal SVTexel-ZDH het gelijkspel. Hoogtepunt was de derde wedstrijd, waarin DTS Al overtuigend met 7-0 opzij werd gezet. 'Goed voetbal, een flinke dosis strijdlust en mooie goals; Ik ben dik tevreden', prees coach Daniël Bakker zijn jongens. Voorafgaand aan de wedstrijd ging het team op de foto. Met nieuwe tenues, trainingspakken en tas sen, gesponsord door strandpaviljoen Paal 9, reclamebureau 53 Graden Noord, Spar Goënga en Bouw- en Timmerbedrijf Van Meerwaarden. Foto: Boven, vlnr.: Hldde Strulck (trainer), Paul ter Steege (elftalbe- geleider), MattijsLap, Jacky Kooij (keeper), Jurn Goënga, Barry van der El, Joël Nieu wenhulzen, Daniël Bakker (coach), Remco Onder leiding van Hldde Strulck trainen vijftien Jongens wekelijks In een uitste kende sfeer dat de stukken eraf vliegen. De eerste resultaten zijn hoopgevend. Na drie competltleronden zijn de Jonge Zwaluwen nog ongeslagen. In de tweede wedstrijd, tegen HCSC In Den Helder, knokten ze zich van een 4-1 achterstand terug tot 4-4 en was de ultelndelljk nog het meest Wielersport Texel houdt op zondag IS oktober en zondag 23 november twee toertochten over het eiland. Deze ritten worden In samenwerking met verenigin gen van de overkant georganiseerd. De herfst- en wlntertoertochten starten tra ditioneel met de boot van 9.00 en 10.00 uur. Het G-team heeft zaterdag G3 In Heerhugowaard goec daan. Uit werd de tegensta) verslagen. Tevoko begon doordat Lledekt aanvallen van Compaen wist te blokke ren. Tot een stand van 11-15 was Tevoko de betere, maar door wat passfouten van de Texelse selectie kwam Compaen weer op gelijke hoogde om meteen door te stomen. BIJ Compaen ging het lopen en Tevoko had geen antwoord op de lastige services en harde aanvallen. De eerste set ging met 25-21 naar Compaen. Ook In de tweede set ging de strijd lang gelijk op. Toch kon Tevoko niet tot haar normale ni veau komen, aanvallend kon Tevoko geen potten breken en ook de tweede set ging met 25-21 naar de tegenstander. Door deze 2-0 achterstand en met de ge dachte dat er wel meer In zat, wijzigde Tevoko de opstelling en ging over op een ;r systeem. Dit had meteen resul- Mellne Boekel pakte diverse punten Efraö stoeg i los. De Texelse da- sprong en hierdoor terug. Met enkele m van MarlkeOostra te punten van de set ?rde set was Tevoko ZDH-coach Marcel Boone is r- naar de Ideale opstelling. C koos hij voor een paar veranderingen, Zo leidde Remco Boogaard In Schagen de verdediging, schoof Berbée door naar het middenveld en maakte A-junlorTlmo Westdorp zijn debuut in de basiself. HIJ was als middenvelder meteen de beste speler aan ZDH-kant. De 17-jarlge West- dorp schuwde de duels niet en bikkelde alsof hl] aljaren In het eerste elftal speelt. Hoogtepunten waren In de eerste helft schaars. Na een kwartier kreeg Schagen de eerste grote kans. Doelman Bakker redde bekwaam, De thuisploeg probeerde het met een schot uit de tweede lijn, maar ook deze pogingen hadden geen succes. Aan de andere kant kwamen spitsen Jel- mer Bomasen Hldde Strulck nauwelijks In het stuk voor. Bomas was alleen dreigend met een vrije trapt die net naast ging. In de rust bleek Bomas te geblesseerd om verder te spelen. HIJ werd verva ngen door de 18-Jarlge Kenny Witte, die met zijn snelheid direct gevaarlijk was. Gelanceerd door Guldo Boogaard kapte hij naar bin nen en schoof hij de bal net naast. In een soortgelijke situatie kwam Witte even later net niet tot een schot. Schagen was met een kopbal dicht bij succes, maar Bakker redde spectaculair, in de 67ste mi nuut kreeg Berbée zijn tweede gele kaart en moesten de Hoornders met tien man verder. Noodgedwongen werd Strulck te ruggehaald naar het middenveld en werd Witte de enige aanvaller. In het vervolg deed ZDH er alles aan om Schagen af te stoppen. Keeper Bakker was de rots In de branding, terwijl verdediger Remco Boog aard evenmin te passeren bleek. Vlakvoor tijd kreeg een tegenstander zijn tweede gele kaart. ZDH veroverde met het gelijk spel het eerste punt. Zaterdag 4 oktober HSVA1-ZDHA1 Texel 94 D2 - Schagen D2 Texel 94 D4G - LSW D3 Texel 94 MB1 - Wlerlngermeer MB1 Texel 94C3-JVC C4 Texel 94 C4 -ZAP C3 Texel 94 DIG - DWOW Dl Texel 94 Bi - JVC BI HCSC 82 - Texel 94 B2 Wlerlngerwaard Cl - Texel 94 C2 DSSMA1 -Texel 94 MA1 Schagen D3 - Texel 94 D3G WMCG3-Texel 94G1 Succes Cl-Texel 94 Cl Oosterend 2 - Wlerlngermeer 2 LSWMB2 - Oosterend MB1 FC Den Helder B3 - Oosterend BI Schagen SVOC F1 De Koe De tegenstander uit Warmenhulzen liep meteen vanaf het begin van de wedstrijd hard van stapel. Al In de derde minuut moest keeper Smit op de knieën om de schuiver van een der V.I.O.S.-spltsen on- schadelljkte maken. De gasten speelden het eerste kwartier aanvallend voetbal. Omstreeks de negende minuut onder schepte de Texelse keeper bij de eerste paai een vrije schop van een der aanval lers van de bezoekers. Texel '94 kwam deze fase van de wedstrijd zonder kleer scheuren door. Het eerste wapenfeit voor de Texelaars was er pas In de tiende mi nuut. Lesley Konlng anticipeerde goed op een diepe balVrij op de keeper van de gasten afgaandfaalde hij hopeloos in de afwerking. Een vrije trap van de gasthe ren verdween middels een klutsbai over het vijandelijke doel In een volgende fase. Het spel van de bezoekers kenmerkte zich door meer dreiging. Sander de Haan ging in de twintigste minuut slordig met een kans om en lepelde de bal over het doel. Enigszins tegen de verhouding in kwam de thuisploeg In de 24- ste minuut op voorsprong vla Bart de Lugt. Hierna trok ken de eilanders de wedstrijd meer naar zich toe en volgde een betere fase en V.LO.S. kwam meer onder druk te staan. Op 12 oktober Is de Ladles Ride een af wisselende toertocht op de MTB alleen voor dames. Sportiviteit en gezelligheid staan centraal. Er wordt gefietst In twee verschillende groepen (beginners en ge vorderden) onder begeleiding, dus de toertocht is geschikt voor iedereen. De start Is om 9.15 uur nabij de entree van Sportpark-Zuld In Den Burg en gaat over leuke, uitdagende paden. De afstand be draagt ongeveer 50 kilometer. Onderweg zal er tweemaal gestopt worden op een leuke locatie. Tijdens de Ladles Ride wordt de groep begeleid door ervaren moun- talnblkers, die tips en aanwijzingen zul len geven aan de beginnende fletssters. Het belangrijkste doel Is om Iedere dame met een mountainbike mee te krijgen. Het wordt dus een laagdrempelige tocht. Leden van Wielersport Texel betalen €5,- nlet-leden €7,50,-. Een valhelm Is ver plicht, wie geen fiets heeft kan er eentje lenen bij Bets Fietsen In Oudeschlld. Aan melden vla www.wstexel.nl. Vreugde bij ZDH. Reden Is hot nieuwe A- Junlorenteam, het eerste In 35jaar, dat er voor zorgt dat de toekomst van Noord Hol lands kleinste vereniging er een stuk zon niger ultzlet. Een team bestaat uit 4 personen en die spelen enkele wedstrijden tussen 10.00 uur en 12.00 uur (afhankelijke van aantal teams) in Sporthal Ons Genoegen. Het damesteam van Tevoko heeft za terdag In Oostzaan verlies geleden. De volleyballers kwamen op een 2-0 achter stand, maar konden dit weer ombulger In 2-2 om vervolgens in de derde set mei 15-13 het onderspit te delven. De Le Berry Stratenloop was ooit een be grip In De Koog. Menigmaal In het ver leden werd deze ronde, vernoemd naar het roemruchte café op de hoek Badweg- Dorpsstraat, door de badplaats gelopen. Sportservice Texel houdt dinsdag 14 oktober in sporthal Ons Genoegen een sportinstuif voor de Jeugd voor kinde ren uit de groepen drie tot en met acht. Het begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur.Tijdens de Sport instuif kunnen kinderen kennismaken met diverse sporten zoals pannavoetbal, unlhockey, handbal en volleybal. Daar naast Is er een turn blingbaan van de GVT aanwezig waar heerlijk op gesprongen kan worden. Vooraf aan melden is niet nodig, deelname Is gratis en sportkledlng en -schoenen zijn gewenst. De tweede helft was nog maar twee mi nuten oud toen Bart de Lugt zijn tweede van de middag maakte. Ook hierna volg den een aantal goede kansen voor Texel '94. Omstreeks de zestigste minuut voor kwam Alexander Smit op voortreffelijke wijze een vijandelijke tegentreffer. Met een hierop zorgde trainer Roomeljer voor vers bloed in de ploeg. Steffan Vlaming verhuisde naar de dug-outPlm de Lugt kwam voor hem binnen de lijnen. De Texe laars misten hierna een handvol kansen. In het vervolg hadden de gas1 beste van het spel. Bart de Luj de 85-ste minuut een publl werd vervangen door Pati Drie minuten voor afloop van de wedstrijd nam Wessel Kiltz de plaats In van Nlelsvan Zuylen. In de slotfase zette Lesley Konlng zijn ploeg op 3-0 na een assist van Patrlek Nleboer. Komende zondag speelt Texel '94 de uitwedstrijd tegen J.V.C. In Jullanadorp. Jos Bakker: 'Dit team was onbekend en er waren een paar spelers die voorheen bij WMC G2 speelden en nu hadden ze een paar spelers die voorheen En de Jeugd speelden. We kwamen met 1-0 achter door hun spits, de nummer 7 en daarna maakte onze spits Ricardo Blom de 1-1, hij punterde de bal In hun doel. Daarna kwamen we met 2-1 achter door verkeerd uittrappen door onze keeper en hun spits maakte een doelpunt, in de eerste helft had Texel’94 geen kans en WMC was de eerste helft veel beter. Ruststand 2-1. In de tweede helft waren we veel beter en kwamen door onze spits Ricardo Blom door een hard schot In de linkerhoek op 2-2. Daarna maakte Ricardo Blom weder om een doelpunt door een medespeler die op hem paste en hij maakte de 2-3. Hierna kwam een bal op de achterlijn en Twan Weljers trok de bal voor en Ricardo Blom maakte de 2-4. Daarna scoorde Twan Weljers met een afstandsschot de 2-5, hij schoot vla een boogbal zo over de keeper. Daarna maakte Ricardo Blom ook nog de 2-6, hij kwam op snelheid op de keeper af en scoorde beheerst.’ 18 ok tober begint om 11.30 uur de wedstrijd

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 8