Jf h fes 1EXEL TEXELSEgCOURANT i I Raad: geen huisjes op camping Kogerstrand R •if - 2 Geen renovatie, politiek wil één grote binnensportaccommodatie 1 7- DECBMPUTERZWAGER 06-53935770 50 - ■.<-•/ƒ Iml. B.T.W. (jrotn ‘^wrtrjexels in hel hart^ Veel animo voor twaalfde Scholierenveldloop Brandbrief naar Rijksdienst na egaliseren historische terp -1 Pronkstuk Texelfonds het laatste nieuws QPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12916 VRIJDAG 10 OKTOBER 2014 ,828 8«ü1 ,82$ 818 .txi Gemierd* Texel www.texelagenda.nl Niet gehad? Af te halen op Spin baan 6. Verschijnt dinsdagen vrijdag Losse nummers 1,35 Het perceel grond aan de Kleiweg, een Rljksmonument, Is onlangs gekllverd. Folders bij deze krant Texelseautopagina.ru Compensatie Eigen Risico minima Alle info over natuur, cultuur, evenementen, sport, bioscoop, strand, en gezinsuitjes op 1 adres! Huisvuilcentrale uit de rode cijfers Bekendmakingen op pagina 8 ‘Oudste lokale ge meenscha psfonds Nederland’ver vult voorbeeldrol Cor en Jan de Wit restaureren histo rische FordT-truck uit 1923 De Huisvuilcentrale In Alkmaar schrijft na eerder verlies dltjaar weer zwarte cijfers. :n en meisje llometer en Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week www.texelsecourant.nl Occasion van de dag SNELCODE MW£I I I I I VAKANTIEKRANT ■wang het laatste nieuws i Facebook. Like ons! 4 :e book.com/texelsecourant Volg het nieuws op Twitter ©TexelseCourant Ontval op 'De Krlm Is hier niet de dupe van, Texel- Camplngs niet, nee De Koog en Texel zijn hier de dupe van.’ Aldus reageert Iwan Groothuis van De Krlm op de weigering van de raad om mee te werken aan het realiseren van seml-permanenten accom modatie op camping Kogerstrand. Bouw één nieuwe blnnensportaccom- modatle ter vervanging van Sporthal Ons Genoegen, De Konlnghal en de Beatrlx- zaal. Met dat advies heeft de politiek het college woensdag aan het werk gezet. Die verwachting werd uitgesproken door mevrouw Eljo Vos van de HVC. Texel Is voor 0,78 procent aandeelhouder en staat garant voor leningen ter waarde van circa €5 miljoen. Voor die garantstelling In casseert de gemeente jaarlijks bijna een halve ton. Als aandeelhouder profiteert Texel volgens het college van een gunstig verwerklngstarlef en worden transport kosten deels vergoed. HVC Is volgens de bank een solide en solvabel bedrijf. 1800 Texelaars kregen deze CER. Het gaat hier om Texelaars met een netto Inkomen tot 120 procent van het sociaal mini mum. Texelaars die hun gegevens vla het Centraal Administratiekantoor hebben doorgegeven aan de gemeente, krijgen hierover bericht. De raadscommissie advi seerde hier woensdag unaniem over. -Grote beurt PC«(laptop (Her) Installatie Windows/Mac -Maximaal bedrag bij reparatie S edit ter been of geen vervoer? Wmprusl. óeCtmpmsrBngei kemt Mju langt. Hal «itraig»nlce. BIJ ONS WEET U WAAR 11 AAN TOE BENT! WWW.DECOMPUTERZWAGER.NL De camping draalt al Jaren met verlies. 2014 eindigde met een tekort van één tot anderhalve ton. En dit was nog een prachtige zomer, hoe zou het geweest zijn als het weer slechter was geweest? Groothuis: ‘Als we doorgaan op de hui dige manier, lopen we vast.' Om de kam- peervoorzleningen up tot date te maken, Is volgens hem een investering van €3,5 miljoen nodig. 'Dat Is alleen maar voor de korte termijn.’ Het rendement kan omhoog, door de bouw van seml-perma- nente huisjes (die alleen In geval van nood kunnen verwijderd, maar die In principe twintig Jaar staan} loopt de Investering op tot €10 mllljoen. 'Duurzame accommo datie die past In het terrein. Ik heb daar met Staatsbosbeheer over gesproken, en die heeft er vertrouwen In. Maar we gaan het niet onderzoeken als we niet de zekerheid hebben dat we het mogen.’ Ze kerheid kreeg Groothuis, maar de politiek gaf hem duidelijk te verstaan dat er geen sprake van (semi-) permanente bouwsels In de duinen kan zijn. Remko van de Belt (PvdA): 'ik begrijp het probleem en zie het dilemma. Maar Ik zie een camping die de zaak heeft laten verslonzen. De markt verandert, u speelt de angstkaart en de gemeenschap mag er voor opdraaien.’ Groothuis beaamde dat Texelcamplngs Kogerstrand heeft laten verslonzen. 'Maar De 11-jarlge Dorus Overmaat uit Oosterend en de 12-Jarlge Shenna Kreeft uit Den Burg waren woensdag snelste Jongen bij de twaalfde Schollerenveldloop van Sportservice Texel en AV Texel. Joost deed 3.54 minuten over de loop van één kil Shenna 4.19 minuten. Er deden 170 leerlingen aan de wedstrijd mee. Meer elders in deze krant. Over de Konlnghal Is wel bekend dat die rijp Is voor de sloop, maar over Ons Ge noegen heerste bij menig politicus het Idee dat deze nogJaren mee kan. Nu Isook de raad tot Inzicht gekomen dat nieuw bouw op termijn een betere en goedko pere oplossing Is dan renovatie. Jeroen Hulzlnga, docent aan de OSC, vertelde hoe de gymnastieklessen een stuk effici ënter en beter verlopen wanneer alles on der één dak wordt gebracht. 'Het scheelt een hoop geld en schuiven met lessen. De kwaliteit gaat vooruit en Je leert van elkaar. BIJ sloop van de Konlnghal Is de berging van Ons Genoegen veel te klein en de akoestiek voldoet niet. Bovendien moet veel geld In de voorzieningen en de constructie worden geïnvesteerd.’ De voorkeur van de OSG gaat uit naar een de bank gaat echt niet Investeren In een camping die maar zes weken per Jaar draalt. Dat Is niet de angstkaart, maar realiteit.’ Jan-Ar Is Eelman (TB): 'Op een boerencamping lukt het wel, maar u lukt het niet. Ga op de boerentoer, dan maakt u het wel rendabel.' Cees Hoogerhelde (Sterk Texel): ‘Op een boerencamping lig gen de exploitatielasten heel anders.' Edo Koolman (TB}: ‘Uitsluitend kampeerplaat- sen in dat bijzondere duingebied maakt Kogerstrand uniek. Met seml-permanente bebouwing verdwijnt Juist dat unieke.' Ook Is hij bang voor precedentwerking. 'Verbetering van de exploitatie Is geen goed argument, er zijn meer bedrijven die dat willen, bijvoorbeeld exploitanten van strandhuisjes.’JaapVlamlng (GL): 'Bebou wing In de duinen stoort mij.’Van de Belt: 'WIJ willen In de winter rust In dat gebied, dat raak Je kwijt.' Astrid van de Wetering (D66): 'U heeft ons prachtige huisjes la ten zien. Kan het geen uitdaging zijn het duinlandschap in de winter schoon achter te laten?’ Ben Zegeren (CDA) was vóór: 'Als er Iets moois komt te staan, dan mag De Krlm het proberen.’ Peter van SIJp (WD) toonde zich bereid om samen met De Krlm te onderzoeken wat de mogelijkhe den zijn. Met uitzondering van CDA en WD dus geen steun voor het verzoek van De Krlm. Wethouder Hercules merkte op dat, ook al zou het bestemmingsplan wor den aangepast, het nog een ‘heidens kar wei’ zou zijn om huisjes mogelijk te ma ken.‘Het Is een aardkundig monumentje hebt te maken met de primaire zeekerlng, ecologische hoofdstructuur, Natura 2000, etc. We zouden veel instanties op onze weg vinden.’ Meer op pagina 11. De eigenaar meldt niet te hebben gewe ten dat het een rljksmonument betreft. Nu is de grondeigenaar alsnog gemaand - achteraf - zo'n monumenenvergunnlng aan te vragen. Dat verhindert volgens de HV niet dat het bodemarchlef en -profiel Inmiddels zijn verstoord. ‘De verstoring Is niet of nauwelijks te reconstrueren.' Nu agrariërs meer grasland willen scheuren, onlangs een grote kllver Is aangeschaft en er ook andere aardkundlge/archeologl- sche momumenten zijn vraagt de HV de Rljksdlenst In actie te komen om herha ling te voorkomen. PU Geheim I 7 H Hester Reeder F .1 V schrijft tweede f roman en werkt - fj aan trilogie De Historische Vereniging (HV) heeft de Rljksdlenst voor het Cultureel Erfgoed een brandbrief geschreven waarin grote bezorgheld wordt geult over verstoring van het bodemarchlef. Aanleiding Is het egaliseren van een voormalige terp bij Den Hoorn, die Is aangewezen als aard kundig en archeologisch rljksmonument. Het perceel wasjarenlang grasland, maar Is onlangs gescheurd en bebouwd. Na de oogst is het op zondag 21 september ge- kllverd. Die Ingreep Is strijdig met de richt lijn, die aangeeft voor welke bewerking een monumentenvergunning nodig Is. De gemeente komt minima die getroffen worden door de afschaffing van de Com pensatie Eigen Risico (CER) bij de zorg verzekering eenmalig tegemoet met een overgangsultkerlng ter hoogte van €99,-. nieuwe hal met twee gespiegelde zalen van 24 bij 44 meter, 12 meter groter dan de 2100 meter die het college voorstelt. Volledige nieuwbouw vergt naar schat ting een Investering van €6,8 miljoen, maar gerekend over een periode van 40 Jaar pakt dit goedkoper uit. Behalve een kantine en tribune is het ook de bedoe ling dat er een podium In komt, zodat er ook voorstellingen kunnen worden ge houden. Nico Erwlch brak een lans om de hal ook geschikt te maken voor beurzen, andere evenementen en concerten, om de hal ook rendabel te maken. Ben Zege ren voegde daar nog congressen en grote toernooien aan toe, waarmee toeristen naar het eiland worden gehaald. ‘Wat Is er mooier om als Texel Sportelland een groot zaalvoetbaltoernool te houden.’ Wethouder Hennle Hulsman deelde die ambitie niet. ‘BIJ Sporteliand denk Ik voor al aan buitensport, met water, duinen en bos, wat ons eiland uniek maakt. Niet aan binnensport, de sporthal Is vooral voor ei gen scholen, sportclubs, etc.’

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 1