1 6 Bridgekampioenschap in De Hof 0 Si Tweede plaats na winst op J.V.C Toertocht start vanaf veerboot Opnieuw nederlaag voor Tevoko SPORT KORT I ----- - 5-2 Voetbal programma Rob Blok winnaar 11:15 K7SÏÏI«wfW?Ml Waanzin? Ruime zege voor SVO Opvoedcursus Rob Blok is winnaar geworden van het vierde ledentoernool van Jeu de Boules club Den Burg. met 34 bleef st an de dames strijd aantege Binnenkort waar zij de score Bart de L over het af en toe vervolg een der J.v.c.-spn Lucas Witte Den Burg WWW.TEXELSECOURANT.NL DINSDAG 14 OKTOBER 2014 11 oktober d 2 - Berdos 2 10.45 11.45 12.30 12:00 13:00 14:00 12.45 Recreatlevoetbal SV OOsterend - SV ZDH 10.30 18 oktober dMBl- FlevoMBl 14.30 11:00 jermeer C2 - Texel 94 C4 -Texel 94D2 11:45 12:00 iltlef Imo- 9:00 9:00 9:00 9:00 10:00 vrij 10:10 10:00 10:00 ten meer ging c Joe 2. herhallr der nar BIJ de volwassenen werd Jordy Vlnke eer ste In de klasse a-senloren en Niels Se- gerlnk was de snelste bij de b-senloren, Daar werden Folkert Jlmmlnk en Willem Jlmmlnk tweede en derde. Vlnke werd gevolgd door Dave Huljsman en Niels Jlm mlnk. Wielersport Texel houdt zondag 19 okto ber weer een toertocht die vanaf de boot start. san- van Elk i goede doling. tot doctor In de Medische Wetenscha| pen. Haar proe onderzoek dat zt mechanismen ac zwanger verhuist baan heeft gek re van Alberta in Ec igen en gt voor goede 25 ok- Dorpshuls De Hof In De Koog was afgelopen weekend het toneel van het 22ste Texelse Open Bridge Kampioenschap van Bridgeclub Groot Slem. Vrijdagavond, zaterdagmid dag en zaterdagavond werd er gespeeld. Callantsoc De Koog A ZDH Al-5 ■streffer te Mlger en er taakt. J.V.C. Zaterdag 1 Oosterend Zondag 19 oktober Kolplng Boys 3 - Texel 94 212:00 Sporting Andljk Al -Texel 94 Al 12:00 Kolplng Boys 1 - Texel 94 (beker) 114:00 DWOW 3 -De Koog 2 11.30 ZDH-Vrij Zondag 12 oktober Vesdo 1 - De Koog 1 ZDHi-con zeloi uitslag Zaterdag II Oosterend oosterend B1-VIOSWB3 Oosterend Cl - DWOW C2 ZOB 3 - Oosterend 2 JVC D3-Texel 94 DIG Wlerlnge SRC D2- HCSC 81 - Texel 94 81 Kleine Sluis MC2 - Texel 94 MCI HollandlaTC2-Texel 94 C3 WS46 D2-Texel 94 D4G 13:30 oog MBI-Texel 94MB1 Al - Meervogels"31 Al -5VW'27A2 12.30 Clntha Timmer Is aan Hogeschool Van Hall Larensteln geslaagd voor de oplei ding HBO voedlngsmlddelentechnologle. Op dit moment Is ze op zoek naar werk In de kwaliteitszorg In de omgeving van Alexander Smit aan het tegentreffer voorkomen. )-ste minuut deelde San- slag uit door de J.V.C.- te leggen en de 0-3 Floor Spaans uit Oosterend Is gepromo veerd aan de Rijksuniversiteit Groningen lefschrlft beschrijft het ze gedaan heeft naar de achter het ontstaan van irschapsverglftlglng. t Floor naar Canada, waar zij een cregen aan de Unlversltelt idmonton. Texelse pupillencompetitie Blackpool - TXF Burnley SVOC Fl - SVOC F2 De Koog Fl - TXF Southampton TXF Aston Villa -TXF Sunderland TXF Everton - TXE B.Munchen - TXE Juventus SVOCWIT- TXE Celtic - SV De Koog El svoc groen - txe Benfica TXE Atl .Madrid - TXE Anderlecht Op 9 en 10 oktober 2015 wordt het 23e Texels Open Bridge Kampioenschap ge houden. Volgens Groot Slem zijn de eerste aanmeldingen Inmiddels binnen. Twister Coaching geeft woensdag 22 ok tober om 19.30 uur op Vloedlijn 4 in Den Burg de workshop Ik tel tot 10posl gezien’ met tips voor lastige opvoedi menten. Er deden 62 paren aan het kamploen- schao mee, waarvan 22 paren van het eiland en veertig paren van de overkant. Er werd gespeeld over drie ronden waarbij elke ronde 21 spellen kende. De wedstrijd leiding was In handen van Peter Witte en Hanvan Beek. 'Ik tel tot 10...' hoe vaak gebruiken ouders deze uitroep negatief richting de kinde ren. Kan het anders? Erica Keljser geeft In zicht en mogelijkheden om dit creatief en positief helpend In te zetten. Deelname Is gratis. Opgeven kan vla www.twlster- coachlng.nl of 06-23659934. werd er non stop gecrosst. Daarvoor had de Jeugd al anderhalf uur gecrosst. Vla een bult in de buurt van de Hoofdweg konden de deelnemers hoge sprongen maken en zoals gebruikelijk konden de crossers ook vol gas dooreen sloot met water crossen wat vaak fraaie waterbog en opleverde. Snoeiharde aanvallen van Leonle Pen- ninga zorgden voor belangrijke punten. Helaas konden de dames het goede spel niet tot het einde van de set volhouden en met 23-25 trok wederom Madjoe 2 de set naar zich toe. De vele teamwlssellng° het missen van een vaste basis zorgt de nodige moeilijkheden, maar vol g- moed gaan de dames op zaterdag 2! tober de strijd aantegen Zaanstad 3. Wielersport Texel hield zaterdag rond het Paradijs In De Dennen de tweede veldrlt voor de wintercompetitie. Dorus Over maat won de klasse b-Jeugd, gevolgd door Jesper de Graaf en Marlt Sakker. Dlede- rlk Jlmmlnk werd winnaar in de klasse c- Jeugd en Rick Bakker won bij de a-Jeugd. HIJ rekende af met Gerard Schraag en Lou is van der Vis. De weersomstandigheden zagen er op de banen naast Molenkoog aanvankelijk niet gunstig uit, maar vanaf het moment dat de wedstrijden begon nen, viel er geen drup meer. De winst ging 4 punten naar Rob Blok, Schraag steken op 28 punten, gevolgd door Louis van der Vis met 23 punten. Volgens traditie was er na afloop voor alle 32 deel nemers een gebakken vis. De ledentoernoolen zitten er nu op, maar de Jeu de Boulesclub is nog niet uitge speeld. Als het weer het toelaat wordt er het helejaar doorgespeeld. Zo staat op 29 november het Speculaastoernool op de agenda. Met dit toernooi wordt de com petitie 2014 beëindigd. Overall winnaar waren Anneke Llnden- hoff en Llesbeth van der Bent met een ge middelde score van 66.65 procent. Beste Texelse combinatie was Jan Veenendaal en Henk Oswald op de vierde plaats met een gemiddelde score van 59.64 procent. Voor de deelnemers was er een fraai ge vulde prljzenkast, beschikbaar gesteld door Texelse bedrijven, welke bijzonder in de smaak viel bij de deelnemende paren. Daarnaast organiseerde de Bridgeclub nog een loterij, waarvan de prijzen even eens door Texelse bedrijven ter beschik king werden gesteld. Met de boot van 9.00 en 10.00 uur komen rijders naar het eiland om mee te doen aan de tocht die afstanden van 30. 40 en 50 kilometer kent. Mensen die vaker heb ben meegereden, hoeven niet bang te zijn een bekend rondje tegen te komen: de wielerclub heeft nieuwe paden aan de routetoegevoegd.Opwww.wstexel.nl zijn de routes al te bekijken. De eerste 18 kilo meter rijden de deelenemers gezamenlijk op, daarna beginnen de afsplitsingen. Mooie sprongen en scherpe manoeuvres zondag op en om het motorcrossterrein van de MAB In pokler Elerland. Daar werd voor het zeventiende jaar de Gerrit Zijm Estafette gereden. Voorgaande Jaren werden de rijders nog geplaagd door de regen, dit keer hadden ze prachtig weer om te rijden. Vier uur lang Texel ‘94 blijft het goed doen. Afgelopen zondag werd de lastige uitwedstrijd te gen J.V.C uit Jullanadorp met 0-3 gewon nen, waarmee Texel’94 zich op de tweede plaats nestelde. De dames van Tevoko hebben de thuis wedstrijd tegen Madjou twee met 1-3 verloren. Het team dat te kampen heeft met een krappe selectie verloor een week eerder al van Compaen 2 en kon een over winning dus goed gebruiken. Met wederom een krappe selectie, Ivet Former- De Ruyter was afwezig, gingen de dames voortvarend van start. Het basis viertal, aangevuld door Leonle Pennlnga en Monique Leljstra, wist de eerste set met gevarieerd spel binnen te halen. Har de opslagen van Lledeke IJdens en mooie aanvallen zorgden voor een setwinst van 25-16. Dit bood perspectief voor de vol gende set. Helaas kon het goede spel niet voortgezet worden en liepen de dames van Tevoko vanaf het begin van de set achter de feiten aan. Met een setstand van 14-25 had Tevoko niet veel In te bren gen en waren de rollen omgedraald. Vee! tactische ballen en harde opslagen van het ervaren Madjoe 2 zorgden ervoor dat Tevoko niet haar eigen spel kon spelen. De achterstand kon niet meer omgebogen worden. De derde set zag er helaas voor Tevoko niet veel beter uit. Met twee pun- op de teller voor Tevoko, 16-25, ging deze set op gelijke wijze naar Mad- De vierde set leek lange tijd op een ling van de eerste set. Sharen Daal- im de plek in van Monique Leljstra. Alleskunner Joannie Schaapm; leverde samen met Marlke Oostra passes af op spelverdeelster Connie. SV Oosterend heeft sinds dit seizoen voor het eerst geen standaard eerste elftal meer, toch heeft het dorp het voetbal nog hoog In het vaandel staan. Zaterdag be haalden ze In eigen huistegen Berdoseen ruime 5-2 zege. Hoe Is het toch mogelijk dat bij de vervan ging van een sporthal de duurste optie (6,8 miljoen) toch weer gekozen wordt, terwijl de tweede optie (3,5 miljoen) met renovatie nieuwbouw overduidelijk het voordeligste Is. De gemeente geeft als verklaring dat bij het samenvoegen van De Konlnghal en Ons genoegen kosten bespaard zouden kunnen worden. Dit kost alleen wel ruim 3 miljoen extra en moet dan over 40 jaar uitgesmeerd wor den. Als deze samenvoeging doorgaat Is er geen (tweede) kans meer voor Texelse bouwondernemers, want het ziet er naar uit dat deze aanbesteding in Friesland te recht komt aangezien onze rekenkamer daar ook zetelt. Best raar als je beseft dat er een partij In de raad zit die pretendeert om een 13de provincie te stichten voor meer zelf bestuur en onafhankelijkheid. Los van het financiële en werkgelegen heid aspect, kan door de bouw van dit tweekoppige monster het individuele clubgevoel van de sporter worden aange tast doordat er teveel verschillende disci plines door elkaar lopen. Begrijp me niet verkeerd want Ik gun de Texelse volley-,basket-of zaalvoet-baller van harte een fatsoenlijke accommodatie maar Ik ben tegen deze verspitllngs waan zin! Fotograaf Willem Sangers zag vanaf de zijlijn toe de club hard op weg Is zo snel mogelijk een eerste elftal te kunnen presenteren. ‘Wat ten goede komt aan het voetbal In het dorp. Aan de sfeer zal het niet liggen die Is nog steeds super al moesten ze dit Jaar wel een treetje lager maar dat Is aan het voetbal niet te zien. Maar het komt goed, werd mij verteld.’ doel van de tegenstander. Texel ‘94 legde In de eerste helft bij vlagen beter veld spel op de kunstgrasmat dan de gasthe- ren.Omstreeks de 47-ste minuut redde de grensrechter van J.V.C. zijn ploeg door een geldig doelpunt van Sander de Haan wegens buitenspel onterecht te annule ren. De scheidsrechter die overigens naar behoren floot, trapte hier later nog twee keer in. in de 55-ste minuut moest Tom de Lugt het veld verlaten met een verve lende knieblessure na een overtreding van een tegenstander. Steffan Vlaming kwam binnen de lijnen. All pakte In het -gevaarte schuiver van een «sen. De thuisploeg probeer de, opgezweept door de eigen aanhang, met nog een half uur op de klok de bakens te verzetten en de aanslultlngst forceren. Het spel werd rommelig werden verkeerde keuzes gema* probeerde Texel ‘94 In te sluiten en werd gevaarlijker. Texel ‘94 kreeg het moellljker, maar met keeper/’ - - hoofd werd een t< Omstreeks de 80-: der de Haan de neksl; keeper In de luren t< te scoren. Patrick Nleboer kwam hierna In het veld voor de geblesseerde Ruben Dulnker. Jesper Arkenbout miste In de slotfase een droomkans om de zege nog meer glans te geven. Zondag speelt Texel '94 een bekerwedstrijd tegen Kolplng Boys in Oudorp bij Alkmaar. Reeds In de tweede minuut van de wed strijd legde Sander de Haan de basis voor de Texelse victorie door de 0-1 te scoren. Door klungelig uftverdedigen van de J.V.C.- keeper kwam Lesley Koning In balbezit binnen het J.V.C.-strafschopgebled. Simpel het balletje breedleggen op teamgenoot De Haan betekende het eerste cadeautje voor de bezoekers. Kort hierop kreeg het bezoekende elftal de tweede kans om op te voeren vla een vrije trap. Lugt schoot In de 19-de minuut vljandelljke doel. Texel ‘94 was slordig In de opbouw. Toch was de ploeg fel en agressief. Na een half uur was er sprake van een gelijkopgaande wedstrijd, waarbij belde partijen weinig kansen hadden. Lesley Koning maakte het de J.V.C.-keeper nog eens lastig door op de juiste te anticiperen op eenterugspeelbal. Bart de Lugt bracht de stand na goed com binatievoetbal van de Texelse aanval met een mooie goal op 0-2.Texel '94 dicteerde op dat moment, J.V.C. stond te schutteren. Plm de Lugt schoot omstreeks de veertig ste minuut naast het vljandelljke doel. Niet veel later stevende Lesley Koning af op het doel van de gastheren, zwaar ge hinderd door een verdediger miste hij het De baten van deze loterij komen ten goe de aan 'Pink Ribbon’, de organisatie die zich bezig houdt met onderzoek naar - en de strijd tegen- borstkanker. Volgens Groot Slem was het een prachtig toernooi waarop de organisatie met gro te tevredenheid terugkijkt. GESLAAGD

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 6