Elektrische fiets heeft de wind in de rug 11 Vragen over beruchte kruising Goed debuut Hugo Groothuis NIEUWS GEMAK STERKER DAN TABOE OPTRAPONDERSTEUNING ïk aan. Leonie van Schalk in de prijzen bij SGW 'Gast haakt af’ Eilandcompetitie Ten Ham in Stayokay Winst Gerdi Reijers en Antoine Kersten male en nement Programma Brasserie TX Eilandcompeti tie van dinsdag 21 oktober. isten soms afhaken, i werk goed Internet elektn- ïrnemer De gemeente en de de week desgevraagc o heeft rijn eer- Don mer treffen met ,ndag speel- www.texelsecourant.nl VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 Belgisch terdagoct het eigen wensen. Fabrikanten p In. Elektrische fietsen met een mand, met een bak waarin feren naar school kunt brengen en weten wat er 1 Is, waardoor 1 gaat met weten dat impselaar:'We verkopen hiervan zeven erken elektrische fietsen. Die hebben samen honderd verschillende types. Er Is dus veel keus, maar mensen hebben ook allemaal hun e spelen daar op voorop je klndf op. Met de motor In het voor- achterwiel of In het midden, igste stand zetten an.Terwijl mensen ?en, weten wat Ie puteerde Staten van Noord-Holland van gedachten te wisselen over de rotonde. Het vorig college deputeerde Ellsat bezoek aan het eiland bracht, aangedron gen op een gezamenlijke aanpa kruising. Die werd toen speciaal gelegenheid bezocht. "e horen waar- plan afziet en in Is met Gede- Hugo Groothuis uit De Cocksdorp een goed debuut achter de rug In zij stegolflnterland. Loglesverstrekkers In het buitengebied merken het dat ga: omdat ze voor hun nodig hebben. 'foursome' In een onderling tr een Belgisch koppel (3-2). Zom den de Nederlanders en de Belgen elk single en daarbij verloor Hugo zijn partij op één slag, De eindoverwinning ging ultelndelljk naar België. De zaterdag was een pittige dag voor de golfers: zij begon nen vroeg in de ochtend en waren iets na zessen klaar met de wedstrijden. De ko mende tijd staat voor de selectlespelers In het teken van trainingen. Dat doen ze bij sportcentrum Papendal In Arnhem. Op Texel krijgt Hugo extra lessen van Jan van Wijk op golfbaan De Texelse. provincie lieten van jd weten dat er wordt afgezien van een rotonde op die plek, terwijl het daar wel langere tijd naar uit heeft gezien. De afgelopen jaren is het rustig geweest op de kruising. Tussen 2006 en 2010 werden er acht verkeerson gevallen geregistreerd. Texels Belang wijst het college erop dat de gemeente In 2012 overeenstemming bereikte met de provincie om over te gaan tot de aanleg van een rotonde. De Pontweg is een provinciale weg, de Wes- terweg en de Keesomlaan zijn van de ge meente. In mei 2012 besloot het college In te stemmen met de aanleg. De kosten werden begroot op €715.564,-. Daarvan zou de gemeente €05.540,- betalen en de provincie de rest. het kijken of we collectief Iets kunnen doen. Elektrische fietsen vergen meer onderhoud. Er zit meer technlel dus ook meer onderhoud. We hebben drie monteurs die gespecialiseerd zijn In elektrische fietsen.' Het Is dus geen toe val dat In de werkplaats een elektrische flets onder handen wordt genomen. Van alle Jeugd uit De Cocksdorp rijdt i elektrische flets. De afstand naar jrg is hetzelfde gebleven, maar er nu veel meer heen en weer ge- gaven ze het bij ok In de verhuur In deze spelvorm, waar een dame en een heer als team om en om spelen, voegt de wederzijdse afhankelijkheid in het spel een extra dimensie toe. Reijersen Kersten maken hun favorletenrol waar. Met een strakke ronde in 81 slagen blijven ze de nummer twee ruim voor. In de categorie met handlcapverrekenlng wint het goe de spel van het paar Agnes van RIJkom/ Vernon Hughes. De duo's Lot van Schelt/ Alaln Hlrschler en Dleuwke Wiersma/ F lo rt s-Jan Zwaag delen de 2de plaats. noem maar wiel, In het zoals de accu In het frame verwerkt Is of onder de bagagedrager. Wat van invloed is op de gewlchtverdellng en de wegllg- glng. Je hebt nu ook E-blkes die tot 40 km/uur gaan. Daar hebben we er al aar dig wat van verkocht.' Op De Texelse Is zondag de laatste grote wedstrijd van het seizoen gehouden. Tra ditiegetrouw Is dit het Mixed Foursome kampioenschap. De winst ging naar het duo Gerdi Reijers en Antoine Kersten. Voorheen rustte er en taboe op sche fietsen’, vertelt rljwfelonder Erwin van der Linde. Dat het alleen voor oude mensen was. Kwam er zo’n echtpaar en kocht de vrouwer eentje. Maar de man zet stoer; "Ik ben er nog niet aan toe." Ik dacht: wacht maar, het is een kwestie van tijd. Als JIJ er op Je gewone flets een beetje achteraan bungelt ben je het snel zat. Op een gegeven moment zie Je ze alle twee op een elektrische flets.' Het Is snel gegaan. Een jaar of tien geleden kwamen de eerste elektrische fietsen op de markt. Dat taboe Is er al aardig vanaf. John van Dompselaar uit de werkplaats: 'Eerst zag Je er vooral oudere mensen op rijden. Toen de schooljeugd. En nu zie Je steeds meer mensen van de leeftijd daartussen die het toch ook wel erg makkelijk vinden. Voor woon-werkverkeer. Onder de mid dag van Je werk even snel heen en weer naar huis is geen probleem meer.' Erwln: 'Bijna alle Jeugd uit De Cocksd< op een elektrische flets. De afst; Den But wordt r fietst dan voorheen. Toen g harde wind sneller op.' Ooi De partij wil van het college om de provincie van het pk of het college nog van plan i-. De WD wil van het college v tussen 2012 en nu gebeurd de provincie toch niet akkoord een rotonde. De partij wil ook de financiële consequenties zijn. De be schikbaar gestelde €85.540,- kwam uit een budget van €150.000,- voor onder houd aan wegen. De situatie begint zich volgens de KLV daardoor te wreken bij gasten. 'Een paar Jaar geleden werd geen of een mlninlem netwerk bij de keuze voor een accommo datie acceptabel gevonden. Nu Is het één van de belangrijkste criteria om voor een accommodatie te kiezen.' De gemeente raad behandelt woensdag 22 oktober het voorstel van de WD om een werkgroep in te stellen en om aanvraag voor provinci ale subsidie voor te bereiden. Veld B 19.00 D Expotlse - Krlm TexelC. De Krlm 19.45 G TexelC. De Krlm - NIOZ 3 De Krlm 20.30 G Rabobank - Bonte belevenis NiOZ 21.15 G Bouwcenter - Ecomare Bonte Bel. 22.00 G Wessels Ontwerpt - IBS Ecomare De elektrische flets maakt een opmars. Op Texel, met vaak wind en veel fietspaden, gaat het hard. Met trapondersteunlng draaien mensen hun hand niet meer om voor een ritje. Veel senioren, maar de gemiddelde leeftijd van gebruikers daalt. Veld A 19.00 H De Wit - Paal 28 de Krlm NIOZ1 19.45 H Kobeko - Nioz 1 De Wit oils 20.30 H BrasserieTX - Warmmop Kobeko 21.15 H Jumbo-Autocentrale Warmmop 22.00 H TM Vastgoed - Dlo-Dorant Jumbo Texels Belang en WD hebben het college opheldering gevraagd over de kruising Pontweg/Westerweg/Keesomlaan in Den Burg. VeidC 19.00 D Kees de W. - Otto's Moormann 19.45 D Slagerij Moor. - De Kapper KdWaal 20.30 D Tevoko Ontw. - Bar Sport. Kapper 21.15 D Smash 68 - Kobeko 2 Klif 23 22.00 D Klif 23-Mantje smashes Wedstrijdleiding NIOZ 1 Gertha (322434) 'Een gedeelte Is nog voorzien van een verouderde koperkabel die de gevraagde capaciteit van tegenwoordig niet aankan’, aldus het bestuur van de KLV.'Het mlnl- gelfjk ook maximale ADSL-abon- dat afgesloten kan worden, is 8 MB, maar de geleverde MB's blijken In de praktijk niet hoger te komen dan 1 tot 3 MB. En hoe verder van de verdeelkast hoe slechter de downloadsnelheld.' De 10-Jarlge Hugo, opgenomen In de nati onale jeugdselectle tot 13jaarvan de Ne derlandse Golf Federatie, kwam zaterdag en zondag in actie tijdens een interland tussen Nederland en België op de golf baan in Maastricht die deels op Neder lands en deels op Belgisch grondgebied ligt. Hugo won zaterdagochtend samen met Max van de Kullen het onderdeel '4 better ball' (2-1) en In de middag won hij samen met Max ook het onderdeel Het eerste onderdeel, de dressuur, leverde Van Schaik een derde plaats (183 punten) en Witte een eerste plaats (202 pun ten) op In het tussenklassement. In het sprlrtgparcours wisten belde combinaties foutloos rond te komen. Nu was het voor Witte slechts een kwestie van foutloos de cross door komen om het oranje lint mee naar huls te nemen. De cross was echter pittig en technisch. Witte en haar schim mel Cyrana gingen goed van start. Echter een plotseling overste kende toeschouwer zorgde ervoor dat Cyrana niet meer ge focust was op de hindernis en daardoor weigerde. Daarna wist Witte de cross zonder fouten te vervolgen maar maakte geen kans meer op een podiumplaats. Van Schalk en Texel Consensus startten in de klasse M. Ondanks dat dit pas de tweede keer, was dat ze op dit niveau van start gingen wist de combinatie met overtuiging de hindernissen te nemen. Afsprongen gevolgd daar smalle hin dernissen maakten het lastig maar Van Schalk stuurde er vakkundig doorheen. Ze finishte binnen de tijd en sleepte hier mee een knappe tweede plaats binnen. Milou Koolman startte zondag een dres- suurwedstrfjd aan de vaste wal met haar pony Wild Passion. Ze wist In de klasse Z2 te overtuigen en pakte twee keer de eerste plaats met 63,75 procent en 65,64 procent. Singer songwriter Jorn en Ham, zondag In Klif 12, treedt vrijdag en zaterdag op in Stayokay. Vrijdag om 20.00 uur en zater dagmorgen om 8.00 uur bij het ontbijt en 's avonds om 20.00 uur. De entree Is vrij. doet de E-bike het goed. 'Als je een beetje slim fietst, dan kun je met die accu’s van tegenwoordig het eiland prima rondfiet sen. Het Is niet meer zoals voorheen dat ze In de loop van de dag met een lege accu komen te staan. We geven ze nog wel een lader mee, maar eigenlijk Is dat niet meer nodig. Watje wel veel ziet Is dat als mensen een elektrische flets huren ze hem meteen In de hoog en op volle snelheid gaai die er zelf eentje hebbe verbruikt en hem met wind mee In de zui nige ecostand zetten. Vergis Je ook niet In de snelheid. Weverhuren vaak elektrische fietsen aan mensen die er geen enkele er varing mee hebben. Er hebben er hier al aardig wat tegen de plantenbak aangeze ten. Met zulke snelheden Is het ook best wel oppassen op het fietspad. Het Is niet voor Iedereen verantwoord. Er komen hier wel mensen, waarvan wij zeggen: ''Doet u dat toch maar niet.” Door veel techniek zijn ze ook kwetsbaar. Voor de verhuur heb Je eigenlijk een robuuste elektrische flets nodig die tegen een stootje kan. Die Is er nog niet. Samen met verhuurders van andere waddeneilanden zijn we aan Dat schrijft de vereniging van kleine lo glesverstrekkers KLV In een brief aan raad en college. De brief is een pleidooi om wat te doen aan het huidige Internet In het buitengebied. De KLV haakt daarmee aan bijeen Initiatief vandeWDom in het buitengebied glasvezel aan te leggen. Texels Belang heeft het college gevraagd of de provincie Noord-Holland het geza menlijke project eenzijdig kan opzeggen en wat er bedoeld wordt met een alterna tief voor een rotonde op de kruising. De partij wil eveneens weten of het college 'onderkent dat het kruispunt één van de gevaarlijkste kruispunten op het eiland is’ en waarom de raad niet eerder is geïnfor meerd over de stand van zaken. Een tweede en twee keer een eerste plaats. Mooie resultaten voor amazones Leonie van Schalk en Ma ris ka Witte op landgoed Molecaten waar dit weekend SGW Hattem werd verreden. Ze kwamen aan de start In de klasse M en L paarden. Voor belden stonden er drie onderdelen op het programma. e had In 2011, toen ge- ibeth Post (verkeer) een angei >ak van de al voor de

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 11