o o o Wat zijn uw mogelijkheden? reizen met Texelhopper? Wat kost het www.texelhopper.nl Wat is Texelhopper? Texelhopper is het nieuwe openbaar vervoer op Texel. Het is een combinatie van vaste buslijnen en kleinere busjes die reizigers over het hele eiland op hun bestemming brengen. Voorheen werd het openbaar vervoer op Texel te weinig gebruikt. Daarbij waren sommige delen van het eiland slecht bereikbaar. Met Texelhopper is het aantal opstapplaatsen op Texel gegroeid van 50 naar meer dan 130. Er is nu dus meer openbaar vervoer, dat meer bestemmingen over het eiland bereikbaar maakt. Deze haltes worden binnenkort bekend gemaakt. r texelhi pper II, Vaste lijnen en vraaggestuurde busjes brengen u over heel Texel van A naar B. reserveren niet nodig vertrekt één keer per uur rijdt een vaste route zonder overstap naar Den Helder CS reserveren niet nodig rijdt 2 keer in de ochtend rijdt 4 keer in de middag minimaal 1 uur van tevoren reserveren en betalen Vaste prijs: 3,- Vaste prijs: 5,50 onbeperkt onbeperkt 50 ritten Op Texel Naar Texel vanaf Den Helder CS Op de website van Texelhopper wordt antwoord gegeven op nog meer veelgestelde vragen. "Texelhopper brengt u overal op het eiland" Kaartjes kunt u kopen bij een te ontwikkelen netwerk van wederverkopers op Texel en bij het Connexxion loket op station Den Helder. Als u reist op de vaste lijnen 28 en 629 kunt u ook een kaartje bij de chauffeur kopen. Dit kan niet op de kleinere busjes, deze reserveert en betaalt u vooraf. Geldig voor één rit op vaste lijn (28 of 629) of de kleine busjes Geldig voor één overtocht met TESO, gecombineerd met de busrit van station Den Helder naar de boot en van de boot naar elke gewenste locatie op Texel. Lijn 629 rijdt op doordeweekse dagen 2 keer in de ochtend van De Cocksdorp naar Den Burg en 4 keer in de middag van Den Burg naar De Cocksdorp. Deze lijn rijdt via Oosterend, De Waal en Oudeschild. Bij het boeken van een rit met de kleine Texelhopper krijgt u meteen te horen wat uw ophaaltijd en verwachte aankomsttijd is. De route hangt af van uw herkomst en bestemming en of er onderweg andere reizigers worden opgehaald/weggebracht. Ligt uw vertrekplaats of uw bestemming verder dan 500 meter bij een haitepaal vandaan? Dan haalt Texelhopper u voor de deur op en brengt u op uw bestemming. Huidige abonnementhouders krijgen voor hetzelfde tarief een maandabonnement. Zij worden hierover benaderd. Thuiswonende studenten of studenten met ouders wonend op Texel krijgen ditzelfde maandabonnement gratis. Reserveer via www.texelhopper.nl of bel de klantenservice Geef uw vertrek- en aankomstpunt aan. Betaal met iDeal. incasso (als pashouder), creditcard of de code op uw buskaartje Texelhopper is een initiatief van de Texelse werkgroep BOVT (Beter Openbaar Vervoer Texel) en overgenomen door de gemeenteraad. De provincie Noord-Holland ondersteunt de proef die twee jaar duurt; van 14 december 2014 tot najaar 2016. De pilot wordt geëvalueerd en eventueel vervolgd. De pilot wordt vervolgd als er meer gebruik wordt gemaakt van het OV en reizigers meer tevreden zijn. Texelhopper ritkaartje Er zijn twee soorten tickets: een los ritkaartje en een combi-ritkaartje (TESO-boot bus). De ov-chipkaart is niet geldig voor het openbaar vervoer op Texel. Texelhopper maandabonnement Voor reizigers die veel gebruikmaken van het OV op Texel is er een maandabonnement t.w.v. 90,-. Dit abonnement geeft recht op: O ’Fi Lijn 28 rijdt vanaf de eerste tot en met de laatste boot vanaf De Koog naar station Den Helder en van station Den Helder naar De Koog. Op Texel rijdt lijn 28 dezelfde route als in de huidige situatie. 629

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 14