i TEXELSEgCOURANT Politie onderzoekt ■MM brandgolf op Texel ■TEXHAGBOLNLi .txl f I i GVT blijft mogelijk bestaan door komst kandidaat-bestuursleden DE CDMPUTERZWAGER 06-53935770 •Or ïi plaats (jroen r^warL-Jexels in hel hart^ Brand bij hoeve Emma waarschijnlijk aangestoken ‘Rotonde op kruising Pontweg gaat meer dan miljoen kosten’ Texelhopper 9 Elektrische flets 9 DeCocksdorp OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12918 VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 y De Gemeen taTwtl www.texelagenda.nl Verschijnt dinsdag en vrijdag Losse nummers 1,35 www.texelsecourant.nl Witter Texelseautopagina.nl Occasion van de dag SNFlCOnF:l*HiW:| Alle info over natuur, cultuur, evenementen, sport, bioscoop, strand, en gezinsuitjes op 1 adres! Stuktuinwal langs Pontweg verwijderd Ecomare alert op zieke zeehonden Bekendmakingen op pagina 8 S De mogelijkheden op het gebied van elektrische fietsen zijn enorm Negatieve reacties op nieuwe busdienst voeren boventoon Waddenkerk na moeilijke Jaren In volle glorie hersteld en even- iultbraak De de i de krui ster weg I I I I worden aanj volgens een mil Ontvan" op Faccu Like ons! facebook.com/texelsecourant geen asbest vrl' de po nablu; provincie en de gemeente zien af van realisatie van een rotonde op d sing Pontweg/Keesomlaan/Wesl In Den Burg. Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week ang het laatste nieuws icebook Volg het nieuws op ©Texels eCoura n t uke deel en win een etentje voor 4 personen! wwwJareiiedLiUiVdKotBpineniirager ;J 50," Ind. B.TW. tiarait» op iedere reparatie! Grote beurt PC of laptop (Her) Installatie Windows/Mac - Maximaal €50,- per reparatie BIJ ONS WEET U WAAR U AAN TOE BENT! www.decomputerzwager.nl Elke dag open voor ontbijt, lunch. diner! töfe Steeneo Stenenplaats g - Den Burg -Reserveren: 0222-312S7Ï De toekomst voor de met opheffing be dreigde Gymvereniging Texel ziet er op eens weer zonniger uit. Langs de Pontweg tussen Akenbuurt en de RozendIJk is een tijdje geleden een stuk tuinwal van zo'n honderd meter weggehaald. Dat heeft een woordvoerder van de provi de desgevraagd laten weten.'Een verken ning leerde dat een rotonde aanmerkelijk meer gaat kosten dan verwacht. Er zou een bestemmingsplanprocedure moe ten worden gevoerd en grond moeten igekocht.’ De kosten zouden is de provincie daardoor meer dan dljoen worden. In 2012 werd nog BIJ de Interlmcommlssle die de club al anderhalf Jaar bijstaat, hebben zich vijf mensen gemeld als kandldaat-bestuurs- lld. Volgens Albert Hoven, lid van de Inte rlmcommlssle, zijn deze week gesprekken met de kandidaten gevoerd en waren dat positieve gesprekken. BIJ Ecomare wordt sinds deze week een nieuwe zeehondensterfte In de Wadden zee scherp In de gaten gehouden. Op de Duitse eilanden Helgoland, Amrum, Föhr en Sylt worden momenteel dagelijks dode robben gevonden. Volgens Ecomare wordt onderzocht of zij dezelfde doodsoorzaak hebben als dode zeehonden die sinds au gustus bij het Deense eiland Anholt lig gen. ‘Als dat zo Is, heb je kans dat er een nieuwe virusuitbraak is.' BIJ Wageningen Imares worden de ontwlkkellnger eens gevolgd. De laatste virusu was In 2002. De politie heeft aanwijzing voor brand stichting gevonden In de woensdag ochtend afgebrande schuur van hoeve Emma. Het was de derde brand In een serie van vier op Texel van afgelopen week. Een hoolbroel In Oudeschlld af gelopen zondag was de eerste, gevolgd door een klamp riet In Elerland dinsdag ochtend. Woensdag ging naast de schuur een klamp hooi aan het Oude Dijkje bij De Koog in viammen op. Vier branden, vier dorpen. Op sociale media gaan de gedachten veelal terug naar 2007 toen er een pyromaan actief was op Texel. De eerste brand, zondag In Oudeschlld, was het gevolg van hoolbroel, naar de andere drie wordt onderzoek gedaan. BIJ de brand bij hoeve Emma aan de Westerweg heeft de politie aanwijzingen voor brandstichting gevonden. gesproken over zeven ton. Volgens de pro vincie rechtvaardigt het aantal ongeval len op die plek zo'n investering niet. De laatste Jaren Is het rustig op de kruising waar In het verleden diverse ongevallen waren. Volgens de provincie wordt geke ken naar een alternatief voor de kruising. Texels Belang en WD stelden woensdag vragen, nadat het wegvallen van de ro tonde bekend was geworden. Navraag leerde gisteren dat het besluit om geen rotonde aan te leggen al tijdens een be stuurlijk overleg van de provincie en de gemeente In Januari werd genomen. De gesprekken kwamen op gang, nadat de commissie begin deze maand het ad vies had gegeven de 95 Jaar oude vereni ging op te heffen. Een van de knelpunten was dat het maar niet lukte om nieuwe bestuursleden te vinden. Volgens Hoven zijn de kandidaten mensen die zich be trokken voelen bij GVT en de club niet ver loren willen laten gaan. Namen zijn nog niet genoemd. In een bericht aan de leden op de site van GVT stelt de commissie dat de kandidaten de continuïteit van de ver eniging willen waarborgen. welland, er Is daar geen bebouwing In de directe omgeving en de grond was dras sig, waardoor het niet praktisch was met een brandweerwagen over het land naar de hoolklamp te rijden’, liet een woord voerder van de velllgheldsreglo Noord- Holland Noord weten. De klamp stond er al vanaf Juli, hoolbroel wordt daarom on waarschijnlijk geacht. Het graszaadhool was bestemd als wlnterdek voor een per ceel winterwortelen. De schade is verze kerd, maar de vraag Is of er nog voldoende stro te koop Is om het perceel af te dek ken. Woensdag om 7.45 uur kwam een melding binnen van de brand In één van de schuren van Hoeve Emma. Ondanks dat de brandweer snel ter plaatse was, viel er niets meer te redden. Wel kon de brandweer voorkomen dat de brand over sloeg naar de aangrenzende schuren. Er vielen geen gewonden en er kwam geen :st vrl). Gedurende de woensdag deed jolitle onderzoek bij de schuur. Het ussen was nog niet afgerond of de brandweerwagens vertrokken met loeien de sirenes richting De Koog. Op een stuk land aan het Oude Dijkje stond een klamp hooi In brand. De woordvoerder van de Vellgheldsreglo gaf aan dat er niet opval lend veel branden uit de regio zijn gemeld. ‘Maar Ik moet hier wel bij zeggen, dat wij alleen de mlddegrote en grote branden binnen krijgen. Over de oorzaken van de brand? Wij houden ons bezig met de be strijding, de politie onderzoekt de oor zaak.'De P2000-monltor (met alle meldin gen van brandweer en ambulance) geeft in de regio Noord-Holland Noord geen af wijkend aantal brandmeldingen aan. Naar verluidt werden woensdag hon den Ingezet om de brand bij Den Hoorn te onderzoeken. 'Over de inhoud van het onderzoek kan Ik geen uitspraken doen. Wel zijn er aanwijzingen voor brandstich ting gevonden. Het onderzoek loopt nog, dit geldt ook voor de andere branden. Als wij meer Informatie kunnen verschaffen zullen wij dit doen', vertelt een voorlich ter van de politie. Een omstander die op de brand aan het Oude Dijkje af kwam gelooft in leder geval niet in toeval. 'Het mag dan vochtig en warm zijn. Vier bran den In drie dagen? Daar geloof Ik niet. Dit doet mij denken aan enkele Jaren terug.’ HIJ doelt hiermee op 2007 toen een pyro maan actief was op het eiland. Ook toen begon het met hoolbranden. Op sociale media reageren bewoners ongerust op de branden. De brand van Oudeschlld (zon dag) kwam voort uit hoolbroel en was snel onder controle. Dit was twee dagen later wel anders. De enorme brand van een hoolklamp van dertig bij zes meter aan de Postweg bij Elerland, die tot In de wijde omtrek te zien was, liet de brand weer uitbranden. 'Het was midden in een De deze week ontstane situatie verhin dert niet dat er donderdag 2 9 oktober een algemene ledenvergadering wordt ge houden waarbij opheffing van de vereni ging als punt op de agenda staat. Volgens Hoven kon die vergadering statutair niet meer worden afgelast. De Interlmcom mlssle wii op 23 oktober verduidelijking geven over de kandidaatstellingen voor een eventueel nieuw bestuur. De verga dering vindt vanaf 20.00 uur plaats In De Buureton In Den Burg. Mocht tijdens de algemene ledenvergade ring blijken dat GVT moet blijven bestaan, dan kunnen de leden op een volgende vergadering op donderdag 30 oktober het nieuwe bestuur voor GVT kiezen. Hoven toonde zich desgevraagd positief over de ontwikkelingen van de afgelopen dagen. De commissie had eerder gesteld dat GVT op de huidige wijze niet kon voortbestaan (het ledenaantal begon terug te lopen en er vervielen lessen), maar tegelijkertijd de hoop uitgesproken dat een doorstart mo- gelljk zou moeten zijn. De eigenaar kreeg daarvoor toestemming van de gemeente, nadat hij had aange kaart dat er Jacobskrulskruld groeide op de tuinwal wat giftig is voor vee. De tuin wal mocht weg van de gemeente, onder de voorwaarde dat er elders op het eiland een nieuw deel van gelijke lengte wordt aangelegd. Dat wordt Zuldhaffel.

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 1