1 I Continuïteit bij Texel Catering en Banket 5 Psycholoog start praktijk op Texel BEDRIJFSNIEUWS Speelgoed Jannie naar Oudeschild cody i Echt op zien Tessels CULTUUR Banketbakker John Koopman en cateraar Ruud Boom, firm anten van Texel Catering en Banket. Floor Visser b IJ 'zijn'spullen die naar Voordeelland verhuisd zijn. Aanvraag voor geld huishoudelijke hulp Benefietavond voor hetTesselhuus Brendie Lugtmeijer in ‘Vijftien Gezichten’ Barbara Guldenaar in Galerie Posthuys Martine de Ruijter met Alain Clarke CATERAAR EN BANKETBAKKER VERDER ALS FIRMA het beste naar boven. Zo komen we tot allerlei leuke dingen, zoals de koekenhjn.’ en ervar waarde. WWW.TEXELSECOURANT.NL VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 psy- >elijk hun Het college €156.000, - luys opent zondag 19 ok- itoonstel” Peter (Huisman) blijft bij ons de chefkok en stuurt de keuken aan.' Iedereen is een schakel in het bedrijf en samen zetten we iets moois neer Ruud: ‘Een kwestie van de Juiste mensen op de juiste plek zetten, dat doen we al bijna 25 Jaar. John: 'Een eigen bedrijf Is voor mij een ambitie en uitdaging. Cateraar Ruud Boom en banketbakker John Koopman zijn een vennootschap onder fir ma aangegaan. Het bedrijf aan de Stoompoort In Oudeschlld draalt door op dezelfde voet, maar gaat verder onder de naam Texel Catering en Banket. Martine de Ruijter uit Zuld-Elerland, één van de artiesten op festival Struün Texel, speelt op vrijdag 31 oktober In schouw burg De Kampanje als lokaal talent mee met Alain Clarke. De Texelse zangeres en pianiste treedt op tijdens één nummer. Op Struün Texel speelt Martine In een duo met Jelmer Bot {gitaar). Toegangskaarten voor de uitvoering ‘Echt op slen Tessels achter De Rugedlek' op za terdag 1 november in het Elerlandsche Huls kosten €4,- per persoon, incl. koffie. Na de uitvoering Is er voor Iedereen die dat wil een Nasl-Baml- Macaroni buffet met een drankje. Dat kost €10,- per per soon, De kaarten voor het buffet zijn tot en met woensdag 29 oktober te koop. De belde kaarten zijn verkrijgbaar In het Elerlandsche Huls In De Cocksdorp en bij Het Open Boek In Den Burg tot en met 1 november. En als er over zijn 's middags aan de zaal. De aa nkondiging in Texels di alect van dinsdag Is geschreven door Ge rard Kuip. Brendie Lugtmeijer uit Den Burg Is één vijftien schrijvers wier verhaal Is gekozen uit twaalfhonderd Inzendingen. Zaterdag 18 oktober wordt hun bundel 'Vijftien Gezichten' gelanceerd In de Starsound studio In Utrecht. outatle een pietje pee ring Is hard werken en hoge pieken en diepe c werk speelt zich ach- gaat veel tijd In de Ing zitten. Je moet ook zorgen spullen die Je nodig hebt mee- i >eeft iedereen hier zijn taak. Het betreft een grote landelijke schrijf wedstrijd, waarbij hun verhalen zijn uit gekozen tot de beste veertig uit twaalf honderd Inzendingen. De schrijvers komen uit heel Nederland, van Groningen tot Landgraaf en alles wat daar tussen Ugt. Ze bundelen de krachten en lanceren gezamenlijk hun verhalen in ‘Vijftien Ge zichten’. De diverse genres en schrijfstijlen zorgen voor een bijzonder mix van verhalen met het thema: moed, kracht en durf. Een ver halenbundel vol levendige personages en overgoten met een flinke laag creativi teit. ‘Het aangrijpende resultaat verrast en ontroert tot de laatste pagina', meldt de organisatie. De feestelijke lancering van de bundel wordt omlljst met zang, voordrachten, hapjes en een ontmoeting met de schrijvers. Reserveren van een toegangsbewijs kan via de website van '"ndfjn Publishing. Hiermee maakt men tevens kans op een gratis exemplaar van de bundel. Reserveren kan vla Godljn Pu blishing, www.god Ij n pu bil sh ing of lnfo@ godljnpubllshlng.nl, tel. (06) 30422830. helpen, mogen ze ml] altijd bellen, ik ben er lang mee bezig geweest om nieuwe mensen in het Speelgoedhuls te krijgen, maar dat was lastig. Ik ben blij dat het werk van Jannle zo wordt voortgezet.'Ook bij Voordeelland zijn ze maar wat blij met de artikelen. 'Het is een prachtige collectie en Floor had het al keurig klaar staan. We konden het zo meenemen. Het Is mooi dat het zo kan. En net als Floor bieden wij de spullen erg goedkoop aan, zoals zij ook altijd ge daan hebben’, vertelt Jolanda Helleman van de'snuffelwlnkel’. Boom heeft de repi des te zijn. 'Caterir kent qua drukte L dalen. Het meeste wer ter de schermen af, er voorbere)dlr,n datje alle spu neemt. Zo het Drieëneenhalf Jaar geleden kwam plotse ling Christie, de echtgenote van Ruud te overlijden.ondanks dat Ik heel veel hulp heb gehad van medewerkers en fami lie merkte ik dat er In je eentje heel veel verantwoordelijkheden opje af komen. Ik dacht al enkele jaren na over een geschik te overname kandidaat en kwam uit bij John. HIJ had er zin In. We zijn om de tafel gegaan en bespraken, waar we over tien Jaar bedrijfsmatig staan. Toen het besluit genomen was. gaf dat ook rust voor de overige medewerkers. Want we werken hier met twaalf mensen.' Afgesproken Is onder meer dat Ruud de eerste vijf jaar als vanouds blijft meedraaien In het bedrijf, om daarna afte bouwen. John: ‘De kennis nlng van Ruud Is van onschatbare Ik weet veel over banket, maar over andere takken van het bedrijf moet Ik nog de nodige ervaring opdoen.' Ruud; 'Continuïteit is een sterk punt van ons be drijf. We hebben veel vaste klanten.' Een stabiele factor op het eiland, die op veel plekken de catering werkzaamheden tot )n de puntjes verzorgt, groot en klein. Psycholoog Drs. Geert van Atteveld uit Alphen aan de Rijn vestigt zich op Texel. Elke vrijdag houdt hij spreekuur In zijn prak Ijk aan de Keesomlaan. HIJ omschrijft zichzelf als een dleptepsy- choloog. ‘Ik ga met mijn cliënten op zoek naar de oorsprong van hun problemen en leer hen de vaardigheden aan om die op te lossen. Veel fysieke klachten hebben een psychische oorsprong. Denk maar aan lage rugklachten bij mensen die zich in een situatie bevinden die ze niet aankun nen. Bijvoorbeeld door hogere werkdruk, mlndertljd om tussendoor te ontspannen en toch goed wlllen/moeten presteren. Ze proberen zich staande te houden, voorna melijk door hun spieren aan te spannen. Eerst gaan ze naar de fysiotherapeut, maar uiteinde!Ijk hebben ze een hernia te pakken. Spanningshoofdpijn komt voor bij mensen die voortdurend onder span ning staan. Het belemmert de bloedsom loop en een goede stofwisseling. Ik leer mensen hoe je met zo'n (werk)sïtuatle omgaat. Je kunt veel dingen doen, als Je efficient omgaat met je tijd, geregeld af stand neemt en ontspant.' Ik ben van de oude school en psycho-ana- Soms kunnen dingen snel gaan, in 2002 stopte‘t Gouden Boltje. de bakkerij waar John werkte. Ruud: 'Op een vrijdagavond liep John hier met een taart binnen. "Dit Is d e I aatste d ie I k heb geba k ken”, vert eld e hij. ‘'Ik denk het niet", zei Ik. "Je kunt hier verder bakken." Maandagmorgen ging hij aan de slag. Een gouden zet. ‘We hadden aan de stoompoort net de opening gehad van ons nieuwe maar wat te ruime pand. Maar binnen een half Jaar was de extra ruimte al Ingevuld met een banketbak kerij!’ Ruud haalde een gedreven bakker blnnen.John: ‘In het begin bakte Ik vooral taarten, later zijn we ook begonnen met koek. Het 1$ begonnen met de Dikke Skll- ler en Inmiddels heeft elk dorp zijn eigen specifieke koek. Ruud-. ‘Soms zetje dingen In de markt die niet aanslaan, maar deze koeklljn hebben we zonder één adver tentie In de markt gezet.' John kreeg het vertrouwen en onder zijn leiding groeide de banketbakkerij uit tot een flinke pijler onder het bedrijf. De banketbakker vulde dat opeigen wijze in, passend bij zijn wat 'eigenwijze' karakter. Ruud: 'We werken nu twaalf jaar samen. We zijn het lang niet altijd met elkaar eens maar na veel heen en weer gepraat komt uiteind el ijk Als het geld wordt toegekend kunnen mantelzorgers met korting huishoude lijke hulp krijgen voor zichzelf of de man- telzorgontvanger, dus de cliënt. Het kabi net heeft hiervoor landelijk €40 miljoen uitgetrokken. Het betekende voor Texel een spoedoperatie want nog maar enkele weken geleden kreeg wethouder Hennle Huisman bericht dat Texel een beroep op dit fonds kan doen en wel direct, an ders zou het geld naar andere gemeenten gaan. De wethouder liet haar ambtelijke molens hard draaien, zodat de claim tij dig kon worden Ingediend. Als het bedrag wordt toegekend gaat het naar organi saties als TSN, Allerzorg en Buurthulp. Hulsman ziet graag dat de hulp wordt geleverd door mensen die op het eiland zelf zijn gevestigd. Er lijkt keus genoeg te zijn, want op Texel zijn maar liefst 58 psy chologen, psychiaters, maatschappe werkers en andere therapeuten die I 'producten'willen leveren. heeft het rijk gevraagd om i»owv, - voor meeflnanderlng van huishoudelijke hulp voor Texelaars die daarvoor In aanmerking komen. Het geld Is vooral bedoeld om mantelzorgers te ontlasten en werk te bieden aan mensen die bij huishoudelijke hulp zijn betrok ken. Galerie Post hu; tober een tentoonstelling met werk van Barbara Guldenaar. Ze exposeert teke ningen, aquarellen, kleiscuipturen en beschilderde keramiek, aangevuld met lappen stof, bedrukte vellen papier en ge vonden takjes en zaaddozen. Barbara Guldenaar Is een harde werker, maar ook een speelse kunstenaar: ze ex perimenteert met haar vaardigheden en schakelt voortdurend van schets naar bouwsel; van aquarel naar kleisculptuur De expositie Is een weerslag van alle za ken die haar hebben bezig gehouden en gefascineerd. Vaste waarde In haar pre sentaties zijn de aquarellen van dieren. Galerie Posthuys toonde al eerder van haar harlngaquarellen, kwalletjes en por tretten van kleine zangvogels. Deze keer zijn het grotere vogels: Jan van Genten, roze lepelaars en pauwen. Guldenaar is de hele middag aanwezig. De expositie Is te zien t/m zondag 16 no vember en de openingstijden van Galerie Posthuys zijn van woensdag t/m zondag tussen 12 en 18 uur. lytlsch/psychodynamlsch en psychofar- macologlsch opgeleid. Na mijn opleiding psychologie heb Ik medicijnen gestu deerd, die van invloed zijn op de mense- lljke psyche.'Ook is hij afgestudeerd In de klinische psychologie op psychosomatiek (de lichamelijke klachten waarvan de oor sprong psychologisch Is). 'Daarnaast heb Ik een groot deel van mijn studie besteed aan seksuologie, oftewel die problemen die mensen meestal erg gênant vinden, maar die het leven diepgaand beïnvloe den. Ik heb mij voortdurend bijgeschoold en een tijdlang gespecialiseerd In mensen met oorlogstrauma's, posttraumatische stress-stoornlssen, burnout, relatie- en verslavingsproblemen. Daarnaast de angsten, fobieën en depressies. Metho den die Ik voor de behandeling gebruik zijn gesprekstherapieën, hypnotherapie, EMDR. cognitieve gedragstherapie, enz. Welke er op wat voor moment gebruikt wordt hangt af van de verwachte effec tiviteit,'Sporters en dansers leert hij met behulp van hypnotherapie hun kracht, conditie en/of weerstand te verbeteren. 'Kracht en conditie is bij sport van belang, weerstand bij mensen met fysieke ziek tes.’ HIJ Is te bereiken vla 06-40894517. Rotarydub Texel en Lions Club Texel hou den zaterdag 10 Januari 2015 een bene fietavond voor het Tesselhuus. Naast spullen deed Visser een hoop ken nis cadeau aan de zaak aan de Heemsker- ckstraat. ‘In de loop der Jaren hebben Jan- nie en Ik een groot netwerk opgebouwd aan leveranciers. Als ik Voordeelland kan ‘Ik ben blij dat het speelgoed uit Jannies’ winkel nu toch een nieuwe bestemming heeft’, vertelt Floor Visser. Alle spullen die overbleven bij de sluiting van het sinds deze maand gesloten Speelgoedhuls in Oosterend zijn verhuisd naar Voordeel land In Oudeschlld. Onder de artikelen een grote dosis playmoblle en (technisch) lego. Dat gebeurt In Grandhotel Opduln In De Koog waar in 2012 en 2007 ook al bene- fletdiners voor het Tesselhuus werden gehouden. De benefietavond van 10 Ja nuari 2015 staat In het teken van 600 Jaar stadsrechten. Opduin wordt voor de gele genheid veranderd In een herberg en van de gasten wordt verwacht dat zij In kledij van 1400tot 1800 verschijnen, Deelname aan de avond komt ten goede aan het va kantiehuis In De Koog voor mensen met ernstige vormen van spierziekte, reuma, ALS of ms. Deelname kost €150,-. Speci aal voor de gelegenheid kunnen gasten voor €45,- een nacht slapen In Opduin, Inclusief ontbijt. Tijdens de avond wordt een bijzondere maaltijd bereid, er is mu ziek en entertainment. De vorige avon den leverden respectievelijk €37.000,- en €22.440,- op voor het Tesselhuus. Dat heeft jaarlijks €80.000,- nodig om tien ge heel verzorgde vakantieweken aan tach tig mensen te kunnen aanbieden. Reser veren voor de benefietavond Is mogelijk vla www.opduln.nl/tesselhuus. Mensen die meer willen weten of willen meehel pen, kunnen contact opnemen met bene- flettesselhuus@gmali.com. i Texxel.

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 5