3 Foto’s tijdens Nacht van de Nacht FAMILIE Ondanks regen goede bezetting tijdens eerste crossloop Gratis Proeflessen Theater bij Artex Hetty Gieles-de Ruiter sinds 1992 weduwe van J.C. Bakker Vaargeul 7, Den Burg Vertrek vanaf het uitvaartcentrum om 11.25 uur. Indien i huis. Familie Bakker INGE TIMMERMAN Janny van Koningsveld Texel, oktober 2014 Martin en Petra Miriam Is dit normaal?, vraagt Cosse Kruger over de roos die In twee kleuren bloeit. Cindy en Peter Marjon *9 juni 1927 110 september 2014 Wij kijken terug op een mooi en waardig afscheid. Mariska en Marcel Christa en Melle Marco Daniël Cees en Marian Marjolein en Romeo Texel, oktober 2014 Charlotte en Jeroen Met oprecht medeleven. Onze lieve buurvrouw Bakker Tot horens of ziens, Rust zacht. Henny Uw buurtjes aan de Vaargeul Houten Dies Jaco Vermist Landsbanki: lege dop werd 'wonderkuiken’ Oranje linten voor Milou Kooiman Anita en Albert Roy, Mike en Joyce Willem en Yvonne Mart en Laura Na afloc de katt Condoleances naar: L. Bakker, Kogerweg 136,1791 MK Den Burg Sam-Peter en Carmen Ids en Sytske Sandra en Friso Amelie Robert en Mariëtte Dion en Levi Rob en Heidi Jens, Marlt en Esra Jan-Willem en Sonja Guus, Fleur en Joep Moeder is overgebracht naar de strandkamer van ‘Uitvaartcentrum Texel’. Alfred en Wendy Marinda en Rosanne Brendan en Sandra Jurre en Dinand Marleen en Marcus Jimme en Carijn Maria en Roel Danyo en Emmy Hone en Sven Tygo Marieke en Sander Rosie losse flitser. Warme kleding is handig om dat er vaak wordt stilgestaan. Aanmelden via evallen@vakdeslgn.nl. Wij willen iedereen bedanken voor de overweldigende steun na het overlijden van onze dochter, zus, schoonzus en tante Wij willen iedereen bedanken voor de hartverwarmende belangstelling die wij ontvingen na het overlijden van De vele lieve kaarten, brieven, bloemen en aanwezigheid hebben ons heel erg goed gedaan. ‘Gollards’ De Zes 12, Den Burg. Vbor digitale condoleance: wftw.uitvaartcentrumtexel.nl/ rouwbe richten - Mw. H. Gieles-de Ruiter WWW.TEXELSECOURANT.NL DINSDAG 21 OKTOBER 2014 Marjo Timmerman Frank Zwager Mieke Hans en Anne Charu en Marcel dan kunt u deze schouwen. kleinkinderen rkleinkinderen MAARTJE DE GRAAF-SLAMAN Mart Texel, 20 oktober 2014 Dies is geboren 14-10-2014 om 1 200 e Cocksdorp idag rtls p ter. Trots en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en ons broertje 62,25%, door en Hij is 51 cm en 3700 gram. Burger wee st In Den Bur| melding vermist. I Kinderen, en achterf i op 14.45 uur. komen In een nieuw p 3.26. Lyam Blnsbergen werd tweede In 4.04 i Voort uit Den Burg wa de meisjes was Maar r eerste In 4.15, zij werd Imme van der Kerkhof in 4. nog 64 ?komen jnteln- Blj Kunstenschool Artex In Den Burg wordt op vrijdagmiddag 24 oktober een Open Theatermlddag gehouden met on der meer een gratis proefles kinderthea ter enjeugdtheate Ons 60-jarig huwelijksfeest werd extra verhoogd door de vele blijken van belangstelling in welke vorm dan ook. Iedereen hartelijk bedankt! Slufterweg 2 1795 KM De 0222-329015 ien, i in ons leven, u geen kaart heeft ontvangen c advertentie als uitnodiging best t Den Burg, 17 oktober 2014 Jan en Maria Marry en Toon Piet in herinnering en Hanna Anneke en Jan In herinnering Kees en Janna Martha en Hank Albert en Ineke Willem Edwin in herinnering, Gretha en Joop Louis en Tineke Gerard en Janka i op donderdag ;hiekerk Johannes Onze dank gaat uit naar de huisartsen Vos en Waverijn en de medewerkers van de Thuiszorg. Zij waren voor haar de zonnetjes in Correspor DeWittstr flo/ianna kJ^etroneffa $a$ièr - Onze speciale dank gaat uit naar Mark en Yolanda Pijper en hun team van Uitvaartcentrum Texel voor de geweldige- en warme begeleiding tijdens het afscheid van Inge. Niet geheel onverwacht, maar voor ons allen te vroeg, is in alle rust overleden en Niek Slijderink Haarlem, 31 oktober 1928 De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 25 oktober om 13.15 uur in crematorium ‘Schagerkogge’, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematie is er tevens gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van het crematorium. loop van de viering zal de begrafenis plaatsvinden op tholieke begraafplaats aan de Keesomlaan te Den Burg. Onze lieve (ouwe) oma is overledt tot het laatst toonde zij interesse I altijd attent, gastvrij en gul, mooie en warme herinneringen laat zij bij ons achter, het was fijn zo’n (ouwe) oma te hebben. Dankbaar dat zij zolang in ons midden heeft mogen blijven en voor alles wat zij voor ons bete kend heeft, geven wij kennis van het overlijden van onze moeder ?rnet Is maandag In de lucht ge- t voor de vermissing van een vrouw :urg. Om kwart voor vijf kwam de dat een vrouw van 34 Jaar werd Drie kwarier later was ze terecht. Moeder is overgebracht naar ‘Uitvaartcentrum Texel’. Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 24 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. In het bijzonder gaat onze dank gaat uit naar de mede werkers van de ‘Gollards’ en de huisarts dr. De Witte en zijn assistentes. Van de vordering op Landsbanki was tot nu toe €4,42 miljoen terug, wat ruim de helft Is. Dankzij de deal die wethouder Klngma sloot, komt nu ook de rest van het geld terug. Ondanks de regen waren er toch m hardlopers naar de Dennen gek< voor hun hardlooprondes bij de For snol. En doorde nattigheid bleek het par cours vooral zwaarte zijn. De afscheidsviering zal plaatsvinden 23 oktober om 13.30 uur in de paroct de Doper, Molenstraat 34 te Den Burg. Voorafgaand aan de viering is er gelegenheid tot condole ren in de kerk van 13.00 tot 13.30 uur. Spang, 21 mei 1918 Marcel, Jessica, Lieke en Jente van der Sar De Texelse amazone Milou Koolman reed met haar pony Wild Passion een dres- suurwedstrljd bij Manege de Eenhoorn In Blokker. Tijdens de wedstrijd behaalde ze twee oranje linten en twee winstpunten. Ook Stans Plaatsman reed afgelopen weekend een wedstrijd aan de vaste wal. In Anna Paulowna reed ze met haar pony Bargerhof’s Ivrln een winstpunt In de klasse Ml. De eerste proef behaalde ze daarna zette de stijgende lijn klommen ze naar een puntentotaal van 64,36%. Met twee oranje linten en twee winstpunten sloten ze de wedstrijddag af. De jeugd t/m 12 jaar liep hun vertrouwde rondje aan de andere kant van de Wes- terslagweg. Daan Roosenschoon uit Eer- sel wist veruit als eerste over de finish te parcoursrecord van ■n uit Zwammerdam en Ruben van der ras derde In 4.11. BIJ artje Roosenschoon gevolgd door 1.35 en Berber van der Duim werd keurig derde In 4.39. De 1700 meter was een prooi voor Dennle Banda uit Den Hoorn In 6.42, Jasmijn Bap tist was het enige en dus snelste meisje In 8.57. Ook bl] de 2935 meter waren er drie deelnemers.TJalle den Ouden rondde deze afstand In 11.50, een tijd waar hij heel blij mee was. Eduard Garrltsen zette 15.47 neer en Marla Delgrosso uit Grouw klokte 23.19 en was hiermee snelste dame. Tijdens de eerste cross wordt er een ronde van ruim 5.4 km uitgezet, die je één, twee of drie keer lopen kan. Als Je het laatste doet heb Je ruim 10 Engelse Mijlen gelo pen. Helaas waren er mensen in de Den nen geweest die na het uitzetten van de route, zaagselpijlen hadden gewist en lin ten hadden weggehaald of omgezet, zo dat met name snelle lopers van de over kant de fout In gingen. Heel vervelend voor de organisatie, die er op dat moment ook weinig aan kon doen. Zodoende klop pen niet alle tijden helemaal; er zijn hier en daar wat extra kilometers gelopen. Om 14:45 uur Is er een proefles Kinder theater voor kinderen van 5 tot en met 7 Jaar. De kinderen leren spelenderwijs hun lichaam, mimiek en stem theatraal te ge bruiken. Ze ontdekken hoe leuk het is om In de huid van een anderte krulpen. Zowel de Jongens als de meisje mogen verkleed naar deze les komen: als ridder, piraat of boef, als elfje, prinses of als kikker. Alles mag en alle karakters kunnen In de thea- terles gebruikt worden! De proefles duurt 45 minuten. Vervolgens start om 15.30 uur de proefles Jeugdtheater voor kinde ren van 8 tot en met 11 Jaar. Verschillende dramaoefenlngen en toneelspelletjes ko men aan bod om de wereld van theater te ontdekken. Hoe kun Je het beste gebruik maken van fantasie, emoties en decor bij toneelspelen? Het thema van deze les is Halloween, dus Je mag verkleed komen als heks, monster, zombie, noem maar op! De proefles duurt 60 minuten. Belde les sen zijn gratis en vrijblijvend te volgen. BIJ voldoende deelname starten op 31 okto ber de korte cursussen Kindertheater en Jeugdtheater. Deze cursussen bestaan uit 12 lesweken, er wordt tijdens de lessen naar een kleine presentatie/open les voor ouders/famllie toegewerkt. Evallen Weterings geeft zaterdag 25 ok tober tijdens de Nacht van de Nacht een workshop nachtfotografle. De bijeen komst begint om 19.30 uur op de Groe- neplaats in Den Burg en duurt ongeveer tweeënhalf uur. Weterings gaat In op het gebruik van diafragma, belichtingen slui tertijden om bij weinig licht In het donker mooie foto’s te maken. Bij helder weer gaan de deelnemers de duisternis In om sterren te fotograferen. Deelnemers moe ten een camera meenemen, een statief en eventueel een draadontspannerof een Eerste op de 5400 meter was de twaalf jarige Niels van Tuil uit Burghaamstede In 24.18. Op het laatst wist hij Franck van den Broedt (24.19) er uit te sprinten. Vader Paul van Tuil werd derde In 24.23. Snelste dame was Floor ter Burg uit Wferingerwaard in 28.12. De wedstrijd over 10.8 km werd gewonnen door Da vid Schild uit Den Burg In 42.55. Laurlen Bakker was met haar 1.02.35 de snelste dame. En de 10 E.M. werd gewonnen door Frits van der Gracht die zijn zoon Malkel wist te verslaan. Frits klokte 1.08.54, Mal kel scoorde 1.09.28. Er waren geen dames die zich aan deze lange afstand waagden. De volgende cross Is op 2 november we derom bij Bos en Duin aan de Bakkenweg. De volledige uitslag Is te lezen op www. avtexel.nl. In oktober 2008 werd de gemeente on aangenaam verrast met het faillissement van de IJslandse bank Landsbanki, waar €8 miljoen was geparkeerd voor aan betaling van enkele op stapel staande kanjerprojecten, Samen met andere ge dupeerde overheden (de zogenaamde Noord-Holland groep) trok Texel op om de openstaande vorderingen binnen te halen. Ook de centrale overheid was In het kader van een garantiestelling van voormalig minister van Financiën Wouter Bos betrokken bij de IJslandse spaarbank leesave en had een vordering van €1,6 miljard. In de raadscommissie van 2 sep tember gaf wethouder Klngma over het dossier Landsbanki aan ‘een broedende kip’ met rust te laten en vooral niet te storen. 'Het resultaat mag er wezen. Een wonderkuiken', zegt Klngma nu. De ironie wil dat zijn partijgenoot Gerbrand Poster er In 2010 voor pleitte genoegen te ne men met 42 procent. ‘Beter een half el dan een lege dop.’ Een meerderheid van de raad dacht er toen anders over. Admi nistratief is er rekening mee gehouden dat de vordering niet geheel terug ont vangen zou worden. Nu kan alsnog ruim een ton terugvloelen naar de algemene middelen. mdentieadres: Hans Gieles, traatl9,1792 BN Oudeschild.

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 3