ontslag als onrecht Voor trainer GVT voelt 5 ‘Bebouwing' Mans weer weg ‘Stilstand is achteruitgang’ NIEUWS Kunst Blokker Texels Bockbier een Basketballers Mareis keer niet in de finale pakken 100 punten Turnsters van GVT In actie opderayonwedstrljoen In oktober 2013. Unto trainer Abdou Bahrlnl. ‘Alle aantijgingen zijn te weerleggen’ Soos De Koog gaat weer van start ‘ER IS SLECHT GECOMMUNICEERD EN ER ZIJN FOUTEN GEMAAKT’ met liefst uit Heer De Soos In De Koog hervat va naf komende donderdag de activiteiten, Vanaf 14.00 uur kan er worden gebiljart in doorpshuls De Hof. WWW.TEXELSECOURANT.NL DINSDAG 21 OKTOBER 2014 van de kritiek van de ontslagen Iner Abdou Bahrlnl. Brasserie Rebecca In De Waal Is sinds 2013 onderscheiden met Bib Gourmand In de Mlchellnglds. Nu breidt het restau rant haar diensten uit met onder meer het'TOSHARE-menu’. scent Op npl- le gasten In de iet mooie weer, geen rotzooi en ‘stoken. We zou- nle Hulsman bood aan te bemiddelen, maar dat wilde het Interlmbestuur niet. Ik begrijp niet dat ze zó hebben kunnen handelen. Slechte communicatie en veel fouten.'Ten slotte: ‘Ik heb veel steun ge kregen, kaartjes, sms'Jes, mails, etc. Daar voor wil Ik Iedereen bedanken. Aan de ene kant leuk, maar het doet ook pijn.' ‘Ik kan alle aantijgingen weerleggen', reageert Albert Hoven, voorzitter van de Interlmcommlssle van Gymvereniging Texel, op hoofd train ‘Vooral Jammer', zo omschrijft Richard Se gers van café Mans aan de Blnnenburg in Burg het bevel van de gemeente. Woens dag werden de ‘opgeleukte' windscher men geplaatst, donderdag werd Segers door een ambtenaar gebeld met de me dedeling dat het ‘bouwwerk’ verwijderd moet worden. In de mini galerie van Blokker aan de kant van de Warmoesstraat hangen sinds dit weekend zes schilderijen, zogenaamde ‘zandportretten’, van Pletemel Geurtz. Deze zomer heeft zij zich op het artistieke vlak vooral bezig gehouden met het be studeren van strandzand en lessen geno men bij kunstenaar Peter van der Ploeg. Hoven betreurt het dat Bahrlnl naar de krant Is gestapt. 'Natuurlijk is het zuur voor hem. Maar het Is voor ml] heel las tig om dit vla de pers te spelen. Dat ga Ik ook niet doen, daarvoor Is de ledenver gadering. Wat Ik wel kan zeggen Is dat er steeds overleg met hem Is geweest, altijd met zijn advocaat er bij. Er Is hem een aan bod gedaan, waarmee hij niet akkoord Is gedaan. Gezien de financiën hebben we gezegd: Dit kan zo niet langer. Ondanks zijn ontslag, zei hij: "Ik ben een clubmens, Ik werk door tot 1 december. Maar een week voor de start van het seizoen meld de hl] zich ziek. En met Iemand die ziek Is mag Je als werkgever niet onderhandelen. In onze ogen zijn we altijd heel zorgvul dig te werk gegaan. We hebben externe hulp van een specialist van de KNGU (Gy- munle) gehad en Iemand van Sportkader Wethouder Hulsman heeft vanuit de ge meente bemiddeling aangeboden, maar In overleg hebben we vastgesteld dat het verstandig Is als de gemeente daar niet tussen gaat zitten den het rond februari weer weghalen. We hadden de buren nog gevraagd of zij er problemen mee hadden en dat was niet het geval', legt hij uit. Toch had Segers be ter kunnen weten, het bouwwerk werd In 2009 ook al geplaatst en moest ook toen weg. ‘Ik was er toen niet bij, Ik was op vakantie. Ik dacht dat de gemeente misschien wat soepeler was geworden In middels, helaas. Maar ik heb respect voor die ambtenaren en het werk wat ze doen. Zoals Ikzeg, het is vooral jammer. Het was bedoeld om de dooie tijd een beetje op te leuken en de gasten een plaatsje te geven waar ze beschut kunnen roken. Boven dien houdt het veel geluld tegen.' ‘Ik had er geen vergunning voor aange vraagd, maar een bouwwerk als dit Is ook niet te vergunnen werd ml] ultgelegd. We hebben nu nog een week tot het weg moet zijn en die tijd gaan we ook volma ken', legt de eigenaar uit. Boos Is hij niet op de gemeente. 'Dan beland Je In een discussie die niemand wint. Voor hun kant van het verhaal Is wat te zeggen. Als je dit toelaat krijg je praktijken als in De Koog hoor Je danMaar Den Burg Is In dat opzicht natuurlijk totaal anders. Er Is geen andere horecazaak die de ruimte of de plannen heeft om dit te j ‘skihut’ Is gebouwd met d< fles. ‘We willen; wen, want dan zomer niet Zoals Je I Is er tijd ‘Samen met Leon van Sambeek en Se- bastiaan landaal hebben we gekeken hoe we ons verder konden vernieuwen. Nu komen we met een menu wat past bij onze kernwaarden. Betaalbaar en van goede kwaliteit’, vertelt Michel Arends. Het nieuwe To Share menu bestaat uit zeven kleine gangen (€29,50), zodat de gast de mogelijkheid heeft om veel te Het Is zowaar even wennen: het Texels Bockbier Is voor het eerst In Jaren een keer niet geëindigd In de finale van de verkiezing van het lekkerste bockbier van Nederland. dig Er waren voldoende vrijwillig sponsors. Het gevolg: hullende kinderen en Iedereen sprak er over. Door dit soort teleurstellingen zegden ouders het lid maatschap op en daalden de Inkomsten. En dan ben Ik te duur. Geloof me, een goeie trainer Is nooit te duur, ledenverlies kost de club veel meer. Wethouder Hen- proeven. 'Je moet het zien als een zeven tal kleinere gerechtjes.Waardoor het ook een uitgelezen menu Is voor de kleinere eter.’ Daarnaast heeft Rebecca een menu dat bestaat uit 5 voorgerechtjes, 4 hoofd gerechten en 3 nagerechten - de grootte van een tussen gerecht. Dit menu bestaat uit gerechten die €12,50 per stuk zijn en de desserts €9,50. Natuurlijk behoudt Re becca hun Bib Gourmand menu 3-gangen menu voor €34,50. Voor de lezers heeft de brasserie een aanbieding. BIJ Inleve ring van dit artikel betaalt u geen 29,50 maar 26,50 voor het To Share menu per persoon. Graag reserveren 0222-312745. Al tien Jaar lang was Abdou Bahrlnl hoofdtralner van Gymvereniging Texel. ‘Ik heb er altijd met veel plezier en enthousiasme gewerkt. Ook als Ik ziek was wilde Ik kinderen niet teleurstellen.' Zijn ontslag voelt als onrecht. ‘Ik zie niets dat echt Is of eerlijk.’ gaan doen.'De ie beste inten- geen complete serre bou- i kunnen de genieten van hc kunt zien Is het i I en moeite (n ge; waarop ze me hebben behandeld. Ook alle kleine dingen, tegenwerkingen, pes terij, spanningen en jaloezie die er speel den. Dit was allemaal niet nodig geweest. Neem de dlplomaweek. Het liep allemaal lekker, totdat het bestuur daags te voren besloot om het af te gelasten, voor de grootste groep nog wel. Absoluut onno- De Mareis U16 heeft zondag 100 - 17 gewonnen van HBC hugowaard. De basketballers hadden uit de tussen standen m de competitie al opgemaakt dat HBC geen sterke tegenstander was. Na het eerst kwart van de wedstrijd stond De Mareis al met 24-1 voor en kwam de honderd In beeld. 'Als Je Iedere minuut één keer scoort Is dat twintig punten per kwart. BIJ een mindere tegenstander kun Je drie scores (zes punten) per minuut maken en dat lukte af en toe.’ De basket ballers van De Mareis speelden onder ling goed samen, Iedereen werd goed In het spel betrokken en Stefano Paulus en Maxime van Ree waren heer en meester In de rebounds. Tien seconden voor tijd kreeg De Mareis de kans om de beoogde honderd daadwerkelijk te halen, nadat Stefano Paulus bij een lay-up was gehin derd. HIJ hield het hoofd koel en benutte met succes twee vrije worpen, waardoor er 100 - 17 op het scorebord kwam te staan. Zlno Tanod maakte 56 punten, Maxim van Ree 18, Stefano Paulus 13, Mi chael Brouwer 8, Bram Kuipers 3 en Chi nook Rijk nam 2 punten voor haar reke ning. De spelers gebruikten de wedstrijd ook om dingen uit te proberen die tegen een sterkere tegenstander automatismen moeten worden Volgens Hans Glandorf, één van de orga nisatoren van de jaarlijkse verkiezing, Is het Texels Bockbier nog steeds even goed, maar heeft de concurrentie niet stilge zeten, 'Er zijn landelijk veel brouwerijen bijgekomen en dat heeft ertoe geleld dat er ook veel goede bockbieren bij zijn geko men op de markt.' De eerste plaats In de klasse standaard bockbier ging afgelopen weekend naar La Trappe Bock van De Ko ningshoeve In Berkel-Enschot. Het bock bier van Amstel, de afgelopen jaren ook een vaste finalist, onbrak dit jaar even eens In de finale. Het Texels Stornbock kwam wel in de finale; dat behaalde een zesde plek bij de verkiezing van het lek kerste zware bockbier. In totaal werden 45 soorten bockbier op fles gekeurd door een gezelschap van zo'n 120 mensen. 'Daarvan was eenderde vrouw, omdat zij vaak toch een andere smaak dan mannen hebben,’Texels Bock werd In 2009, 2011 en 2012 uitgeroepen tot lekkerste bock bier van Nederland en In 2010 en 2011 tot beste bockbier van Nederland. Vorig Jaar werd het nog tweede bij de verkiezing van het beste bockbier. 'Toen ik begon bij GVT trainde Ik 221 kin deren, de afgelopen Jaren waren dat er steeds tegen de 300. Het was altijd hart stikke leuk en Ik ging er honderd procent voor. We haalden goede resultaten. Op hetNKendedlstrlcts-en regionale kampi oenschappen presteerden we uitstekend. Driejaar geleden kreeg Ik het aanbod om aan de overkant topsporters te gaan trai nen. Ik heb het afgeslagen. GVTzit In mijn bloed, Ik woon hier, mijn werk was op het eiland, Ik wilde niet met mijn gezin ver huizen. Daarna kwamen de verhalen over bezuinigingen. De gemeente bouwde de subsidie af. Ik had een salaris voor 38 uur en aan het eind van het jaar kreeg Ik de extra uren die Ik maakte betaald. Toen er moest worden bezuinigd, hoefde Ik niet alle overuren meer uitbetaald. Ik nam genoegen met minder dan de helft. Ver gis je niet hoeveel werk er, bulten mijn gewone uren, er in gaat zitten, ik geeft les aan peuters, kleuters, groep drie tot en met acht en oudere kinderen, gewoon gym, de sprlngroep, turnen, free running, conditietraining, grond oefeningen, al lerlei trainingen. Het werkt bij gymnas tiek niet zo dat je zomaar even les kunt Over de afgelasting tijdens de dlploma week: 'Door de bestuurscrisis waren er niet genoeg vrijwilligers en konden we de veiligheid niet garanderen. Ook met het oog op de aansprakelijkheid hebben we gezegd: Het risico is te groot, dit moe ten we niet doen. Deze en andere maat regelen hebben we met pijn m het hart genomen, maar we deden het omdat het moest.’ gaan geven. Het vergt veel voorbereiding, bijscholing, etc. Ik had meerdere Ideeën om de Inkomsten die we verloren door bezuinigingen te compenseren. Buiten schoolse opvang Is een gat In de markt, G- sport, gastdocent bij de O5G en gym voor 55-plusser$. Vier opties waarmee GVT zo zou kunnen beginnen. Maar het bestuur heeft drie jaar lang niets gedaan met die Ideeën. Aan het eind van vorig seizoen zei het (oude) bestuur: "We willen dat JIJ 25 procent In salaris achteruit gaat en een opleiding G-sport gaat volgen.” Daarna kreeg Ik, zonder overleg, bericht dat de dub voor 50 procent ontslag voor mij had aangevraagd. Ze boden mij een ver goeding, maar dat bod was veel te laag. Ik deed een tegenvoorstel, dat ze zouden bespreken. Maar aan het eind van de zo mer kreeg Ik van het Interlmbestuur te horen dat ze 100 procent ontslag hadden aan gevraagd. Ik wilde toen nog wei tot 1 december doorwerken. Maar het was voor mij zo’n enorme klap, dat mijn hele lichaam er pijn van deed. Ik kon gewoon geen les meer geven. Maar het Is zeker niet zo dat Abdou zich zomaar ziek heeft gemeld, ik was ziek door de hele manier De kwestie komt wellicht aan de orde tij dens de ledenvergadering komende don derdagavond, aanvang 20.00 uur In De Buureton. Inmiddels hebben zich zeven mensen aangemeld voor het nieuwe be stuur. Hoven: ‘Ik hoop dat GVT doorgaat, in welke vorm dan ook.'

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 5