PARTEN SPELERS maar het went nooit* Je weet dat het komt, 5 NIEUWS De Slufter allround met tuin- en parkmachine Kraakman Perfors ONDANKS OVERLAST GENIET INGRID VAN HAAR WERK 'Texelse' auteur in Kabeltex vernieuwt Kennismaken openbare bibliotheek kabelnet Den Burg met Handbal ROOS VERLINDEN Met Wad en Duin naar Paard Koets Tel. 06 -2L5 93S97 www.deslufter.com OitkI; van Partenspdsrs, de roman die zich deels op Texel af !f Waterrijk De Cocksdorp Is ook peren. maakt (wam, laakt dat het water niet niet voorspellen.' Maar aan desk ïrlel ande Texel t ze In WWW.TEXELSECOURANT.NL VRIJDAG 24 OKTOBER 2014 ren (voor woensdag 29 oktober) bij ie Smit, email asmltba kker@gmail. Kraakman Perfors B.V. landbouw-, tuin- en partanachines i Tel. 085 - 489 7120 www.kraakman.com Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt op zondag 2 november een uit stapje naar het vernieuwde hippische evenement Paard Koets In Ermelo. Dit staat bekend om de vele clinics en stands op het gebied van paarden mennen. maar ook meegem; kwam. Je kunt heti als het water komt, zit ze omsloten door de zee, benauwd dat dan niet? Ik heb te genwoordig altijd de balkondeuren open en mijn mobiel op zak. Vla beneden kan er n iemand In door de druk van het water, vla boven wel. Als er Iets gebeurt kan Ik De kosten voor deze dag komen op€30,- blj twintig personen en €36,- bij vijftien personen. Dit Is Inclusief de bus, boot, entree Paard Koets en een wlnterbuf- fet. BIJ meer deelname gaat de prijs omlaag. Opgevt Alphlnt De 9 tot en met 12- jarigen trainen op de woensdag van 16.30 tot 17.30 uur in Ons Genoegen. Dit team bestaat al uit 8 nog opzoek naar nleu- Info www.texelhand- -25242221 zo maar log veel te hoog schot In het artikel over de informatiebijeen komst over ‘Waterrijke perspectieven voor De Cocksdorp' In de krant van dins dag jongstleden stond dat deze plaats vindt op dinsdag 28 september 2014 om 20.00 uur In het Elerlandsche huls. Dit was onjuist. De correcte datum Is 28 ok tober om 20.00 uur. bak gebeurt vla een vijzel. Dit geeft een stuk minder herrie. De machine kan ook worden Ingezet om terreinen of bermen schoon te maken. 'HIJ pakt zelfs colabllk- jes’, vertelt Erik. De machine is geleverd door mechanlsa- tlebedrijf Kraakman Perfors In Mldden- Elerland. Vertegenwoordiger Simon Witte ging daar onlangs aan de slag. 'We verko pen trekkers en allerlei andere landbouw- rlode zal erge- eam tot stand in. in deze ids 2013 op i een de brandweer bellen. Je moet goed plan nen en sommige dingen voor lief nemen. De hond kon er ook twaalf uur niet uit, die heeft gepoept in de zaak. Daar doe Je niets aan. Ik wil hem ook niet bij een ander stallen, het beestje Is zo aan me gewend.' Wanneer het water weer komt Is niet te voorspellen, maar Ingrld staat er ‘Daar zit Ik dan, op Texel. Alleen, hele maal alleen.' Zinsnede uit ‘Partenspe ler’, de onlangs verschenen roman van Roos Verllnden, die gedeeltelijk op 1 speelt. Woensdag 29 oktober vertelt de openbare bibliotheek over haar werk en haar nieuwe boek. De avond begint om 20.00 uur. Aan het einde van deze perk keken worden of er een te; komt en de lessen doorgaat leeftijdscategorie wordt er sint een kleiner veld met mlnldoeltjes en zachte bal gespeeld. Een team bestaat uit vijf veld spelers. Partenspelers, de achttiende roman van Roos Verllnden, gaat over de rol die ónde ren vaak onbewust In een leven kunnen spelen. Over de dominantie van ouders, over de gestoordheid van degene die Je dacht lief te hebben. Over situaties waar op je geen invloed had, omdat je ze niet herkende. Of niet durfde te herkennen. En vooral over de bevrijdIng als Je ontdekt hoe het écht zit. Hoofdrolspeler Eline Is niet piepjong, niet stokoud. Ze woont tlj- delljk op Texel en in Denemarken. Haar man is zeilend vertrokken voor een we reldreis. Ze hoopt dat hij nooit terug komt. Verllnden, opgegroeid In de Zaanstreek, Is veelvuldig op Texel te vinden. Soms wordt haar zelfs gevraagd: ‘Waar precies woon jij eigenlijk?'Entree £5,-, leden £3,50. Leden, donateurs, familieleden en vrien den van de menvereniging kunnen mee. Verzamelpunt Is manege Akenburg, waar de bus om 7.30 uur klaar staat. De aan komst In Ermelo Is om 10.45 uur, waar tot 16,00 uur kan worden ‘gestruund’. De verwachting is dat de bus om 19.00 uur weer opTexel Is. Dan wordt bij de manege een winterbuffet opgediend. gelukkig niet alleen voor. ‘Peter Betsema heeft aangeboden me te helpen. HIJ wilde dat nu ai doen, maar hij zit momenteel In een rolstoel na zijn ongeluk op de cross. Hij zei al dat hij de volgende keer des noods In zijn rolstoel komt helpen. Hij Is een handig iemand, die je niet hoeft te sturen. Daar heb je wat aan', besluit ze. ADVERTORIAL! Het opruimen van takken- en ander snoei afval kan een tijdrovend karwei zijn. De Slufter Beheer Onderhoud van de familie Hooljschuur uit Elerland heeft sinds kort een machine waarmee takken tot drie centimeter dik In mum van tijd versnipperd zijn. Kabeltex sluit deze maand de laatste wo ningen en bedrijven in Den Burg op het vernieuwde kabelnet aan. In november wordt gestart met De Koog. De andere dorpen volgen. speelsters, maar is we teamgenoten. bal.nl of 06 - Er zijn voorzieningen Ingegraven om 20.000 glasvezels aan te brengen. Ruim voldoende om alle panden te voorzien van een eigen glasvezel. In de loop van volgend Jaar zullen alle 800 straatkas- ten voorzien zijn van glasvezel. Om dit mogelljk te maken is dan meer dan 300 km hoofdkabel gelegd. Met dit nieuwe netwerk kunnen Internetsnelheden tot 1 Gbps (1000 Mbps) geleverd worden. ‘Er Is voldoende capaciteit om de toename van Internetgebruik te laten groeien. Als een hogere snelheid gewenst is (meer dan 80 Mbps), dan kan dat op eenvoudige wijze. Aan extra glasvezelvoorzlenlngen In het buitengebied zijn hoge kosten ver bonden, die voor Kabeltex niet uit abon nementen zijn op te brengen. 'Alleen als er een bijdrage in deaanlegkosten komt, kan het glasvezelnetwerk aangelegd wor den op heel Texel.’ hebt om de takken op te ruimen, ben je nu In een half uurtje klaar.’ De machine Is compact, snel om te bouwen en heeft een werkbreedte van anderhalve meter, zodat snel kan worden gewerkt. De bak waarin gras en ander afval wordt opgevangen kan tot grote hoogte kiepen, bijvoorbeeld in een laadbak van een auto. De maaier blaast gras, snoei- en ander afval niet in de opvangbak, het transport naar de Handbalvereniging Texel geeft tot de kerstvakantie geheel vrijblijvende lessen aan kinderen van 6 tot en met 8 Jaar. De lessen zullen plaatsvinden op dinsdag van 15.45 tot 16.45 uur In sporthal Ons genoegen aan de Emmalaan In Den Burg. zie je steeds meer toeschouwers af en aan rijden.’Als we met Ingrld spreken, zijn we een dag verder. We ontmoeten haar op het terras van De Kombuis. Tijdens het gesprek Is het een komen en gaan van andere ondernemers op de haven, ‘Ik ben opgegroeid op de haven. Ik heb de vreemdste dingen gezien tijdens de over stromingen. Zo was er eens een Duitser die zijn auto zo de haven opreed om hem vervolgens te gaan wassen, met zout wa ter. Al met al zorgen de overstromingen vooral voor een hoop troep', vertelt Jan Hemelrijk van de winkel naast de Kom buis. Ondanks dat ze in dezelfde situatie zitten, wordt er weinig overlegd tijdens stormsltuaties. 'Iedere zaak Is anders. Het enige dat zou helpen tegen het water zijn de nieuwe havenplannen. Van mij mogen ze er komen', legt Ingrid uit. Ondanks de overlast, zo kun Je Je op de haven bijvoor beeld niet verzekeren tegen waterschade, geniet Ingrld van De Kombuis waar ze al twaalf jaar actief is. 'Eerst huurde Ik het pand en kwam er Iemand voor het water. Sinds zes Jaar moet Ik het zelf doen. Ik zit hier op een A-locatie. ik heb meegem; dat het water zes keer in een Jaar kw machines, voor melkveehouderij en ak kerbouw. Daarnaast hebben we een breed assortiment tuin- en parkmachines, van grasmaaiers tot kettingzagen.'Witte, telg uit een geslacht van loonwerkers, groeide op tussen de machines. ‘Ik heb veel met techniek. Door mijn werk In de landbouw ben ik vertrouwd met machines en weet Ik er best veel van. Natuurlijk valt er nog het nodige te leren, maar het mooie van Kraakman Perfors Is dat er een grote, pro fessionele organisatie achter zit, met ne gen verschillende vestigingen. Er Is altijd wel iemand die heel veel van een aardap pelrooier, ploeg of andere machine weet.’ Cees Hooljschuur.‘We kopen al onze tuin en parkmachines bij Kraakman Perfors. Ze zitten dichtbij en we zijn zeer tevreden over de service die ze verlenen.' 'Als de verwachting 3,10 meter boven NAP Is In combinatie met springtij, word je toch een beetje bang’, vertelt Ingrld Hennlnk (59) van de Kombuis op de haven. Al talloze keren heeft ze het water zien komen en gaan. Als enige woont ze nog op de haven. Cees en Erik Hooljschuur en hun mede werkers beheren bungalowparken Sluf- terhoek, Slufterduin en vakantlehoeve Vlanen en onderhouden ook recreatleter- rel nen e n pa rtl cul iere t u in enEr Ik'We z ij n gespecialiseerd in het kleinschalige werk, tuinen en parken waar je niet met grote machines terecht kunt.’Ze geven tulnad- vles op maat, doen snoelwerk, (ook ma chinaal) en zagen, kloven en versnipperen hout. Ook zijn ze in te huren voor graaf werk en de verzorging, levering en aanleg van beplanting, bestrating en tuinmate rialen. Daarnaast zijn ze In te schakelen voor grasmaaien en verticuteren. Om in kleine ruimtes goed uit de voeten te kun nen en toch snel te werken, schaften ze de Amazone Proflhopper aan. De machine Is geschikt om In één werkgang gras mee te maaien en te verticuteren. Erik;BIJ verti cuteren verwijder Je mos, vilt en storende lagen In de graszode. Zo wordt het gazon weer mooi. Het beste Is om twee keer per Jaar te verticuteren, een keer In het voor jaar en een keer in het najaar.'De machine geschikt om snoelhout te versnlp- ‘Waar je anders een paar uur werk ‘Je zit buitendijks dus je weet dat het komt, maar het went nooit.’in een hoekje van de Kombuis op de haven in Oude- schlld wordt het laatste water wegge pompt uit de kruipruimte. Wat zorgt voor prachtige beelden, bezorgt de onderne mers op de haven een hoop extra werk. 'Je bent gewoon twee dagen dicht. Als de storm er aan komt, heb je het zo druk met de voorbereidingen dat Je geen tijd hebt om open te zijn. De kleppen van de afvoer moeten dicht anders komt het wa ter daar vla omhoog, je moet de schotten ophalen en de boet dichten en ga z< door. Door kieren komt altijd no water naar binnen. Als het water t> komt stroomt het water over het st bij de deur naar binnen. Dit zorgt voor kortsluiting In de wandcontacten. De dag erna ben Je dus bezig met herstellen en opruimen.' Op het moment dat iedereen sliep was Ingrid In strijd met het water. 'Om 3.00 uur was Ik al In touw. De pomp moet dan aan en daar moet je bij blijven. Er zit wel een vlotter in, maar je moet het toch In de gaten houden. Om 13.00 uur was Ik zover met opruimen dat Ik even kon gaan liggen. Gedurende de ochtend

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 5