fes TEXELSEgCOURANT H B D Gollards en Hollewal .txl i 1 nog zeven jaar open ilEXËB Hardlopen in de nacht voor Spieren voor Spieren Zware mishandeling in De Koog, politie op zoek naar getuigen College wil OZB volgend jaar iets meer dan trendmatig verhogen Het college wil de Onroerend Zaak Be lasting In 2015 Iets meer dan trendmatig laten stijgen. Dat blijkt uit de gemeente lijke begroting voor de komende Jaren. (jrotn ‘^wrtrjexels in hel hart^ Landbouw, Waddenkerk Onderwijs OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12921 DINSDAG 28 OKTOBER 2014 ng ill- j l.v.rr. een BPt Voordeelland Deze editie heeft een agenda tot 12 december, Gemeente Texel Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6 Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Den Burg Spinbaan 6, Den Burg, tel. 0222- 362600 Verschijnt dinsdagen vrijdag Losse nummers 1,35 De Jongen hield zware verwondingen over aan de mishandeling. Folders bij deze krant Texelseautopagina.nl Tweede plaats voor Mariska Witte op NK Lichaam gevonden op strand bij Paal 21 De Vakantiekrant verschijnt vrijdag 7 november. Gedeputeerde bezoekt gerestaureerde Waddenkerk Blijvend grasland, tijdelijk grasland of akkerbouw? lacht rond ld werden LANGEVELD DE ROOY Occasion van de dag SNELCODE: jgaan naar d gaat naar die het ver- Op het strand bij paal 21 Is maandag ochtend een lichaam aangetroffen. De politie kon maandagmiddag nog geen nadere toelichtingen geven. rjj' Passend onderwijs op Texelse basisscholen bedrijfsuitje is ons bedrijf woensdag 29 oktober de gehele dag gesloten. Ongeveer 75 mensen hebben In de nacht van zaterdag op zondag meegedaan aan dederde Wintertijd Challenge Texel. De deelne mers liepen of fietsten 10 of 16 kilometer van café De Slock naar camping De Bremakker. De groep haalde daarmee €3983,-op voor Spieren voor Spieren. Na afloop werd de loop in de kantine van De Bremakker gevierd met bitterballen. Omring blijft tot en met 2021 verzorgings huis de Gollards en verpleeghuis Hollewal In Den Burg exploiteren. Daarna zijn bel de gebouwen afgeschreven en moeten er andere woonvormen zijn ontstaan. LANGEVELD DE ROOY ‘Het zijn geen lieverdjes. Dat beweer Ik dus ook niet, maar dat blijft bij een op stootje op Texel. Dat eindigt niet zo’, ver telt de moeder van één van de twee Jon gens (18 en 19) die zaterdagna 3.00 uur zeer zwaar mlshandek In Dorpsstraat van De Koog. WOZ-waarde van hun woning. Eigenaren van een nlet-wonlng betalen 0,0739 pro cent en gebruikers van een nlet-wonlng gaan 0,0584 procent betalen. De peil datum van de WOZ-waarde In 2015 Is 1 Januari 2014. Gebruikers van een wo ning betalen niets, die zijn een paar Jaar geleden vrijgesteld. Texel kent een van de laagste OZB-tarleven In Nederland. BIJ de overige gemeentelijke lasten ligt voornamelijk een trendmatige stijging In het verschiet. De rloolbelastlng stijgt vol gens het collegevoorstel met €3,16 naar €256,16 per perceel. De afvalstoffenhef fing voor eenpersoonshuishoudens stijgt met €1,86 naar €150,43, de afstoffen hef fing voor een meerspersoonshulshouden wordt €242,38 (een stijging van €2,99) en de afvalstoffenheffing voor een recre atiewoning belooft In 2015 €189,18 te worden (een stijging van €2,32). De toe ristenbelasting stijgt van €1,60 naar 1,70 per persoon met een maximum van zeven aaneengesloten nachten. Dat heeft de raad In Juli al vastgesteld. Na een woordenwisseling met vier 'getln- te’Jongens werd één van de Jongens aan gevallen. De vriend die het zag gebeuren kwam te hulp. De Jongens werden vervol gens zwaar mishandeld. ‘Mijn zoon Is In zijn mondhoeken naar beneden getrok- nloren die veel zorg vragen. Bedoeling Is de twee woongroepen voor mensen met dementie uit te breiden naar vier of mo- gelljk zes. Per woongroep kunnen zeven tot acht mensen wonen. Bedoeling Is ook zes woongroepen In de Gollards te reali seren voor mensen die somatische (ver- pleegjzorg nodig hebben. Mensen met een zorgzwaartepakket 1 tot en 3 krijgen Inmiddels geen Indicatie meer voor het verzorgingshuis. ZIJ kunnen wel een ka mer te huren en de zorg zelf Inkopen. Te gelijkertijd vindt In verpleeghuis Hollewal een afbouw van kamers plaats. Zo gaan op termijn de zeven tweepersoonskamers eruit, omdat het zorgkantoor die vanaf 1 januari 2016 niet meer contracteert. Zes plaatsen voor somatische zorg de Gollards, één palliatief bed Hospice Texel en vier plaatsen c pleeghuls kent voor mensen die moeten revalideren gaat Omring volledig vrijhou den voor revalidatie. Aanleiding voor de bijeenkomst was het gegeven dat Texe laars moeten uitwijken naar de overkant, omdat In het verpleeghuis geen plek voor ze Is. Glas liet weten dat de Hollewal op het moment elf mensen op de wachtlijst heeft voor de groep waar mensen met de mentie wonen. Volgens Omring verblijven drie van hen aan de overkant, twee In De Gollards, één In de Hollewal en vijf thuis. Op de wachtlijst voor somatische zorg In de Hollewal staan twee mensen en die zit ten In Den Helder. Op de wachtlijst voor revalidatie staan vier mensen die nu In Den Koogh In Den Helder of bij Hellomare verblijven. De Gollards heeft zes mensen op de wachtlijst, waarvan vijf thuis en één revaliderend bij Den Koogh. Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week www.texelsecourant.nl Volg het nieuws op Twitter ©TexelseCourant Ontvang het laatste nieuws op Facebook. Like ons! facebook.com/texelsecourantl Nieuwe advertenties of wijzigingen in uw ad vertentie kunt u tot uiterlijk vrijdag 31 oktober doorgeven per e-mail naar: info@lenr.nl. Mariska Witte Is tijdens het Nederlands kampioenschap samengestelde wedstrij den In het Gelderse Barchem met haar paard Cyrana reserve-kamploen van Ne derland geworden. Witte, afgevaardigd als Noord-Hollands kampioen, was één van de 56 deelnemers In de L-klasse. Ze reed met Cyrana een goede dressuur, sprong fouloos en ze hadden een goede afsluitende cross waarbij ze binnen de tijd bleven. Leonle van Schalk kwam met haar paard Gootje In actie In de M-klasse, maar stopte nadat haar paard onverwacht bij een hindernis In de cross had geweigerd. Dat kwam naar voren tijdens een bijeen komst van Omring met politieke partijen over veranderingen bij de Gollards en Hol lewal. Agnes Glas, directeur Wonen en Zorg bij Om n ng, I let weten dat vanaf 2021 twee nieuwe woonsoorten voor ouderen hun opwachting op het eiland moeten maken. Dat zijn ‘Beschermd Wonen’ en 'Wonen met een Plus’. Het laatste moet een alternatief voor het verzorgingshuis worden, het eerste een alternatief voor het verpleeghuis. In belde gevallen wonen senioren op zichzelf In een eigen woon omgeving waar ze afhankelijk van hun situatie In meer of mindere mate zorg krijgen. Omring wil In gesprek met Woon- tlj om te bezien hoe nieuwe woonvormen voor senioren vanaf 2021 gestalte kunnen krijgen. Glas zette uiteen hoe verande ringen In de Gollards en het verpleeghuis op het moment ook al volop gaande zijn. Zo kent de Gollards sinds deze maand 59 bewoners die veel zorg nodig hebben (zorgzwaartepakket 4 of hoger), 39 be woners die relatief weinig zorg vragen (zorgzwaartepakkt 1 tot en met 3) en 13 huurders van een kamer (nieuw sinds dit Jaar) die zelf zorg Inkopen. Twee Jaar ge leden had de Gollards nog 31 bewoners die veel zorg nodig hadden (zorgzwaar tepakket 4 of hoger) en 80 bewoners die op relatief weinig zorgwaren geïndiceerd. Omring verwacht de komende jaren in de Gollards een verdere toename van se- De politie ontving de melding om 8.30 uur. 'Het lichaam Is waarschijnlijk aange spoeld. Erwordt nusectleophet lichaam verricht. Ook Is een melding gedaan bij het Landelijk Bureau Vermiste Personen. Het moet duidelijk worden wie de per soon Is’, laat een woordvoerster van de politie desgevraagd weten. ken. Die zijn helemaal uitgescheurd. HIJ kan niet eens eten. Ook Is hij een aantal keren in zijn gezicht geschopt. We mogen nog blij zijn dat het zo Is afgelopen', ver telt de moeder van één van de Jongens. De andere Jongen liep onder meer een gebroken neus op. 'We hebben al veel tips gekregen na een oproep op sociale media. Het zijn Jongens die hier vaker schijnen te komen en regelmatig herrie schoppen. Ie dereen weet ook waar ze verblijven. Van daag (maandag red.) kunnen we pas aan gifte doen.' De politie onderzoekt de zaak en vraagt getuigen zich te melden. Voorgesteld wordt de tarieven voor wo ningen met 1,35 procent te verhogen en de tarieven voor nlet-wonlngen (bijvoor beeld bedrijfsgebouwen) met 3,11 pro cent. De trendmatige stijging In 2015 Is 1,25 procent. Het college wil de OZB Iets meer dan trendmatig verhogen, omdat de waarde van woningen en nlet-wonlng verder gedaald Is. Door boven de 1,25 pro cent tegaan zitten, wil het college een cor rectie toepassen om de opbrengst van de OZB In 2015 In totaal 1,25 procent hoger te laten zijn dan In 2014, zodat niet wordt Ingeteerd op de opbrengsten. Die metho de heeft de gemeente vaker toegepast. Ter toelichting: volgens het collegevoor stel dat woensdag In een commissiever gadering over de begroting wordt bespro ken, betalen eigenaars van een woning In 2015 een OZB van 0,0457 procent over de

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 1