Spelers hebben alles voor elkaar over r 9 60 JAAR SPORTRAAD Ze hebben niet de beste spelers, maar als collectief Drie jaar geleden opgericht om wedstrijden aan de overkant te spelen, werd het team twee keer kam pioen en promoveerde het eenmaal via de nacompeti- tie. Daalder van Ooste- Joop Rommets zijn de zaalvoetbal Iers van Texel’94 extreem succesvol. 'Iedereen heeft zijn eigen kwaliteiten en accepteert een anders tekortkomingen’ Zaalvoetballen Texel’94 winnen al driejaar bijna alles wat er te winnen valt het toen /er:‘Schrijf ïsseerd, hij Aan het eind van het tweede seizoen keerden de Texelaars terug naar Amster dam, ditmaal voor een promotiewedstrijd Konh onde doel. HIJ Tlkandel- WWW.TEXELSECOURANT.NL VRIJDAG 31 OKTOBER 2014 op- 'Ali ig-up i doel pakt- :rs zie tge- :n te rend en de In Den Helder spelende Lesley ring werd na veel discussie besloten fer de vlag van Texel’94 te spelen. Tegelijkertijd waren er bij RAB spelers die hogerop wilden. Een van hen was Ruben Duinker. Toen al een van Texels sterkste zaalvoetballen, strikte Texel’94 hem mee te doen In de belangrijke wedstrijd tegen Petten. ‘Illegaal’, want als lid van de ene vereniging mag je niet met een andere meedoen. De Vel]: ‘We reisden altijd In een oude Chevrolet-bus. Trappende vol pils, dus dat was dik voor elkaar. We won nen en verstoorden daarmee het feestje van Petten. Ruben vond het allemaal wel leuk. Dlehadden we alvast over de streep.' Ook keeper Alexander Smit en de talent volle Jesper Arkenbout waren enthousi ast. Pleter-Jan Eelman twijfelde nog i langst. ‘Ik was loyaal aan RAB. Maarti Ik alleen over dreigde te blijven, heb Ik de stap ook maar gezet.' Aangevuld met onder anderen Dennis Daalder van Ooste- zelf nogal bescheiden, maar Martijn weet precies wat hij moet doen om ons te mo tiveren.' De doelstelling or promotie af te c drie ALS EEN SPANNEND JONGENSBOEK n Petten beleefde Maar alle andere t speels gemak hadden zo veel nog zo stom, /Int Ig wedstrlj- kregen we Smit: 'Je gelooft het niet, maar ik wilde mijn tas uit het busje halen en toen viel de achterdeur achter me dicht, ik zat op gesloten en mijn telefoon lag in de cabine. Toen Ruben me probeerde te bellen, zag Ik het schermpje door de ruit oplichten. Ik dacht dat ik gek werd. Ik heb keihard op de ramen geslagen. Ultelndelijk ben ik bevrijd door Iemand die toevallig met zijn hondjes langskwam.' voer Duinker de haven coers op het schijnsel van de marinehaven. Het geluk was met de roekeloze, want niet veel meer dan tien minuten later al bereikte hij de overkant. 'Maar toen Ik bij het strandje naast de veerhaven kwam, zag ik All nergens. Ik snapte er geen flikker van. Een kwartier eerder hadden we daar nog afgespro ken. Na vijf minuten zag Ik op de dijk een schim rennen. Het was AH. Hij sprong In de boot en riep alleen maar: Varen! Varen! Ik vertel het straks wel!' Het verhaal van het eerste zaalvoetbal team van Texel’94 leest als een spannend jongensboek. De eerste bladzijde werd drieënhalf Jaar geleden geschreven en was een coproductie tussen Martijn de Velj, trainer van het toenmalige eerste team van Texel’94, en enkele spelers van het In deTexelse hoofdklasse oppermach tige RAB. 'Texel’94 ging al Jaren naar de overkant. Het niveau was recreatief. We speelden In de tweede klasse en kwamen nooit hoger. Promoveerden er drie teams, dan werden wij vierde. Promoveerden er vier, dan werden wij vijfde’, vertelt De Velj. 'Ik kende de coach van elke tegenstander bij de voornaam en wist wanneer de kan tinejuffrouw Jarig was. Op een gegeven moment had Ik het wel gezien. De vraag was: stoppen of kiezen voor een selectie?’ tegen AndIJk. De Velj had zorgen, want de dag ervoor speelden de meesten van zijn spelers nog een wedstrijd op het veld. Het eerste elftal van Texel’94 streed daarin om promotie naar de derde klasse en verloor, ‘□at was slecht voor de motivatie. Boven dien raakte Ruben geblesseerd.' Duinker relativeert: 'Ik had wat last van mijn been. Maar ik was niet geblesseerd.' De Velj spot:‘Man, er zijn nog beelden van. Je liep als Herr Fllck.’Hlf imiteert een zwaar kreu- pelefiguur.Tegen de verslaggew maar op: Ruben was niet gebles Smits ongekende kwaliteiten verleidden Duinker en De Velj afgelopen winter tot een doldrieste actie, waarover nog tot in lengte van Jaren zal worden nagespro ken. Texel’94 speelde in Den Burg tegen het Turks-Nederlandse Gencllk United, de grote concurrent In de strijd om de ti tel in de hoofdklasse. Ongelukkigerwijs had Smit als lid van het Korps Mariniers overdag een oefening In Schaesberg in Limburg. De kans dat hij op tijd terug zou zijn, was klein. Duinker en Smit hadden daarom al eens gedagdroomd over een overtocht met Smits rubberboot. Maar toen duidelijk werd dat de keeper de TESO-boot van half zeven Inderdaad niet zou halen, lag de rubberboot nog onop geblazen in een loods in Oudeschlld. 'Ik heb nog geprobeerd Het Sop (scheepje voor sportvissers, red.) te regelen, maar dat was niet beschikbaar’, vertelt De Velj. Daarna voltrok alles zich in een stroom versnelling, waarin geen tijd was voor helder nadenken of overleg. Duinker: ‘Ik heb het bootje met een voetpomp opge- am in vijf Jaar drie keer dwingen, werd binnen Jaar gerealiseerd. Imponerend Is ook de reeks van 42 thuiswedstrijden waarin de ploeg ongeslagen bleef. Vraag Is dan ook wat er nog te wensen valt. 'Nog een keer promoveren', vindt Duinker. 'De be ker een keer pakken zou leuk zijn’, meent Smit. Eelman prijst vooral de sfeer: 'We zijn echt een team. Na afloop drinken we altijd met z'n allen nog een biertje. Ik heb ook wel In teams gespeeld waarin Ieder een gelijk z'n eigen weg weer ging.' De Velj nuchter: 'Dat komt ook doordat we In drie Jaar nog geen dip hebben ge had. Als we straks vier keer achter elkaar verliezen, dan staat de wereld op z'n kop. Dan deugt de coach niet en Is het een rot bussle waarmee we reizen...' Ter gelegenheid van het 60-Jarlg be staan van de Sportraad Interviewt de Texelse Courant Iedere maand Texe laars die vol passie hun sport bele ven. In de negende aflevering spelers Pleter-Jan Eelman, Ruben Duinker, Alexander AH' Smit en coach Martijn de Velj van het eerste zaalvoetbal team van Texel’94. blazen. De stop kreeg Ik er niet goed in, waardoorer meteen water In liep. Toen de motor niet startte, heb ik All gebeld. Mis schien zit de benzineslang er niet In, zei hij. Ik zelf had geen Idee. Ik had wel eens met All meegevaren. Maar toen was het zomeren overdag.' De Velj schaamt zich nog als hij er aan te rugdenkt. 'Het was gekkenwerk. Ma ar we waren erallemaalzovanovertuigddatwe het zonder Ali niet zouden redden, dat Ik mee ging In die onzin. Het was middenin de winter, Ruben was er niet op gekleed. Hij had niet eens een goede lamp bij zich. Beuk je niet opeen boel, vroeg ik nog.’ Om zeven uur, minder dan een half uur voor de aftrap. uit en zette hij k( Met een nederlaag tegen Texel’94 een valse start. N wedstrijden werden met gewonnen. De Velj: 'We k kwaliteit. Al speelden we dan wonnen we nog. In twl den scoorden we 163 keer en maar 54 doelpunten tegen.' Een andere hoogtepunt was het bereiken had de hele reis In een laag koud zeewa ter gestaan en geen gevoel In zijn voeten meer. HIJ raakte geen bal. Gelukkig pakte All alles en wonnen we met 2-1.' Alsof het verhaal nog niet sterk genoeg Is, zegt De Velj: 'De volgende dag startte All de boot om naar huls te varen. Na tien seconden stopte de motor ermee. De benzine was op... Ik werd ontboden door voorzitter Werner van der Meer. Of Ik het normaal vond wat er was gebeurd? Nee, natuurlijk niet. Maar het tekent de sfeer. De jongens hebben alles voor elkaar over. Dat zie je op het veld terug. Iedereen h eeft zijn eigen kwaliteiten en accepteert een anders tekortkomingen. Zo is Plet defen sief wat minder sterk en laat hij wel eens een mannetje lopen. Ruben weet dat en stapt bij wijze van spreken automatisch al In om zijn vent van hem over te nemen. Maar je weet ook dat je Piet altijd kunt inspelen en dat hij gemakkelijk scoort, individueel zijn onze tegenstanders bijna allemaal beter. Onze kracht is het collec tief. En daar spelen begeleider Wlm Koorn en spelers Joren Bakker en Ralph Slik, die er vorig jaar en dit Jaar zijn bljgekomeri, net zo’n belangrijke rol in.' Eelman: 'En we hebben een geweldige coach. HIJ Is Ondertussen begon bij hun medespelers de paniek toe te slaan. Eelman: ‘We za ten we met z'n vijven in de kleedkamer en hadden geen Idee waar de anderen waren. Heel stom ben ik de tribune opge gaan om mensen te vragen of ze voetbal schoenen bij zich hadden. Kun Je nagaan, de belangrijkste wedstrijd van het Jaar en je moet toeschouwers vragen om mee te doen. Jesper Arkenbout zou op i had wel eens gekeept op het Fr lentoernool.’ Als door een wonder verliep de terugreis van Smit en Duinker zonder problemen en arriveerden ze net op tijd. Velj: ‘De eer ste bal van Ruben vloog over de zijlijn. Hij kon alleen niet lopen.’ Ondanks de ongunstige voorbereiding won Texel'94 met 4-3. 'Het was een ge- IfJkopgaande wedstljd. Plet (Pleter-Jan, red.) maakte er drie. En Ali pakte er ook een paar.' De anderen lachen om het un derstatement. Smit staat bekend om zijn fantastische reflexen, die zelfs in de Top klasse niemand hem nadoet. Eelman: 'AH vindt het leuk als wij In de warminj van dichtbij zo hard mogelijk op zijn schieten. Als Je ziet wat hij dan nog dat is ongelooflijk. BIJ tegenstander je het moreel gewoon Inzakken. Het beurt zelfs dat ze niet meer durven schieten. All heeft toch alles.' van de bekerfinale. Tegenstander was de kampioen van de Topklasse, drie klas sen hoger dan de tweede klasse waarin Texel'94 de titel greep. Vaste locatie voor dergelljke finales zijn de Sporthallen Zuid in Amsterdam. De Velj: 'WIJ waren nog van Martin Brozlus: Ren je Rot. Zij speelden veel slimmer. Maar het was een mooie ervaring.' Eelman: 'We verloren met 8-6, maar het was hartstikke span nend. Er waren negentig supporters mee. We reisden met een dubbeldekker. En 's nachts met de TX44 terug. Prachtig, dat wilden we nog een keer.' Na een van de talrijke overwin n Ir

Texelsche Courant | 2014 | | pagina 9