a iü nuii 11 Festival Oude Muziek CULTUUR TBOh^mH SCHRIK NA ONGELUK MET BEIAARD MS. Ld K 21.00 uur Volg oks ook op: fac«.book.cow/lkeaterkUf 12 twiLter.com/KUfl2 The Dirty Daddies op Cafeessie 16.00 20 00 SS Jurassic World 30 20.00 20.00 20 00 Jurassic World 20 13.15 13.15 13.15 Pitch Perfect 2 ©09® 19.00 19.00 19 30 De Surprise 0@® 21.30 21.30 19.30 De Ontsnapping ®@>®05Q® 19.30 1930 La Familie Béter 19 30 Apenstreken 30 13.30 13.30 13.30 Apenstreken 2D 16.15 16.15 16.15 Reserveren kan telefonisch via 0222 312027 of via onze website el.nl Voor een veilige avond uit! 0222-312000 Bioscoop Eetcafé Terras Jurassic World 3D 2D - PREMIÈRE Kinderfilms BINNENKORT IN CINEMA TEXEL Uitwisseling jeugdorkesten Matthijs Deen spreekt bij bunker Bijzondere nachtvlinder juni iret 'Revue Menu' 17juni 23 juni Anouk Dorfmann met 'Parier aux Canons' Meer informatie en kaarten bestellen op www.klif12.nl zange ziek Voor deze editie nebben we weereen p bijzonder muziekpro- gramma samengesteld meteen interessante mix van Jazz, Fusion, Soul, Wereldmuziek LADIESNIGHT WOENSDAG 1 JULI VOORVERKOOP IS GESTART WXI BU« OHMRMMIH* OBJUWCO I 18,19 en 20 juni Jazz on The Waves Drie-gangenmenu inclusief cabaret. Aanvang 19.00 uur. €37,50 p.p., reserveren gewenst. Festival Oude Muziek 10 t/m izjuni Pop Jazz @Klifi2 www.texelsecourant.nl DINSDAG 9 JUNI 2015 Zaterdag 13 ji Diner Cabar Jeugdige muzikanten van Texel en Bloe- mendaal hebben vorig weekend een suc cesvolle uitwisseling gehad. .e zomer tot leven in de erfilm in 3D en is een filmavontuur bomvol Grote schrik vorige week bij de organisatie van het Festival Oude Muziek. Devrachtwa- ongeluk gehad. Het carillon met 57 klokken bleek echter bijna onbeschadigd.’ Het leesplankje komt deze eerste Nederlandse kinderf Het Cafeetje In Oosterend viert het twee jarig Jubileum zaterdag 13 Juni met op tredens van Orange skyline en The Dirty Dadles. Het eerste optreden met de reizende bei aard staat gepland op woensdagavond 10 Juni. Die avond geeft Abbenes, die de rei zende beiaard bespeelt, samen met DEK vanaf 19.00 uur een optreden op het par keerterrein bij Paal 9. Donderdagavond 11 Juni speelt Abbenes In Oosterend, sa men met Excelsior, vanaf 19.00 uur op het schoollandje aan de Kotterstraat. Cinemcs Texel A,"'-ÏKSSKWOSLb] DEZE WEEK NIEUW IN CINEMA TEXEL ‘Revue Menu* tussen de gangen van het diner door geniet» van een gezellige atershow. Lekker in een goede sfeer en heerlijk vermaak op de koop toe! Steven Spielberg keert terug als uitvoerend producent van tiet langverwachte nieuwe deel uit de populaire Jurassic Park filmreeks, Jurassic World. Zaterdag 13 juni begint het festival met een koffieconcert In De Vermaning In Den Hoorn (11.00 uur), gevolgd door een optreden van Abbenes op de beiaard en blokflultlste Saskla Coolen In Het Paradijs aan de Nattevlakweg In de Dennen. Dat concert begint om 15.00 uur. Zaterdag vanaf 20.00 uur treedt muzlekensemble “Camerata Trajectlna”op In de Rooms-ka- tholleke kerk aan de Molenstraat In Den "g. Het ensemble speelt samen met ngers van Texelse koren en brengt mu sk uit deVOC-tljd. Het Festival Oude Muziek wordt zondag 14 Juni om 1100 uur afgesloten met een optreden van meester-organlst Bernard Wlnsemlus In het Hoornder kerkje, HIJ speelt daar op het historische Schreuer- orgel In het Hoornder Kerkje. Alle open luchtconcerten zijn volgens de organi satie vrij toegankelijk. Kaarten voor de concerten In de kerken zijn te reserveren vla kltfl2@gmall.com of voor aanvang bij de kerken verkrijgbaar. KLif 12 Hoorn - ^yj.kLiflZML - (.0222) 319 633 Tijdens de nachtvllnder-vang de familie Veeger aan de Gren scheen rond 24.00 uur de pract Avondrood (Dellephlla porcellus) op het doek. "Natuurlijk zijn alle andere nacht vlinders ook heel mooi en sommige wa ren ook zeldzamer dan deze, maar Ik wilde Jullie mee laten genieten van de uit zonderlijke schoonheid van deze prachti ge vertegenwoordiger van de familie van de pijlstaarten (Sphlngldae)", meldt foto graaf Klaas de Jong. Music Hall. Naar eigen zeggen ‘dé ultieme festlvalact’. Zo speelden ze op de Zwarte Cross, waar Witte en De Wolf de band zag spelen en besloten die naar Oosterend te halen. De zevenmansband verzorgt een spectaculaire show van twee uur waarin non stop 100 bekende covers worden gespeeld. Voor het optreden wordt het terras verbouwd tot concertzaal. De zaal gaat open om 19.00 uur. Orange Skyline begint een half uur later. Een dj draalt als het podium wordt verbouwd wor de hoofdact. Een operatie die wat tijd vergt. The Dirty Daddies spelen vanaf 21.45 uur twee uur onafgebroken. Kaartjes 3 €20,- zljn nog beperkt verkrijgbaar, te reserve ren In Het Cafeetje of telefonisch. Een bijzondere spreker op een bijzondere plaats. Dat valt te zeggen van Mathijs Deen, zondag 21Junl spreker bij de bun ker bij Loodsmansduln, aanvang 15.00 uur. Entree gratis. Op allerlei plaatsen op Texel werden mlnl- concertjes gegeven met een dubbel Jeug dorkest: het Bloemendaals Jeugdorkest onder leiding van Annelles Smit met veel violen en cell), hobo en trombone, het Fortissimo van Artex, gedirigeerd door Loes Bakker, Juist met veel blazers (flui ten saxofoons en koper) gitaar en slag werk. De aftrap van het weekend was aan boord van de veerboott, waar een aantal muzikanten op het panorama-dek al wat klanken lieten horen van het gezamenlijk Ingestudeerde repertoire, wat het nodige applaus en bijval opleverde. Daarna was er een gestroomlijnd programma van een try-out concert In de tuin van Land goed de Bonte Belevenis en een workshop voor alle deelnemers. In de middag werd er flink gerepeteerd op de afwerking van de stukken In de Burghtkerk In Den Burg waar om 17.00 uur een spetterend con cert ten gehore werd gebracht. Na een overnachting met feestelijke maaltijd en avondprogramma werden de muzikan ten zondagochtend op tijd gewekt met reveil en stond er een concert op het pro gramma In Ecomare: dit vond plaats In het zeeaquarlum. Een unieke gebeurtenis volgens de muzikanten. Daarna konden de kinderen vanwege het slechte weer nog rondkijken In Ecomare. Het festival, dat voor het eerst op Texel wordt gehouden, kent volgens de organi satie meerdere hoogtepunten. Zaterdag 12 Juni Is dat een optreden van LoulsGrIJp, Aansluitend om 20.00 uur vertolkt Ab benes daar op de beiaard Die Zauberflöte van Mozart. Zijn vrouw Phlll Abbenes- Welten treedt op als verteller. Er wordt van woensdag 10 tot en met vrijdag 12 juni ook een rondgang met de reizende beiaard langs Den Burg, De Cocksdorp, vakantiepark De Krlm, De Koog, Oude- schlld en Den Hoorn gemaakt. Het Festi val Oude Muziek Texel Is onderdeel van de Lange Juni Cultuurmaand. Abbenes was voorheen stadsbeiaardier van de Dom In Utrecht. Erik Beljer, Saskla Coolen, Hleke Meppe- llnk en Nico van der Meel In het kerkje van Den Hoorn. ZIJ spelen vanaf 20.00 uur muziek uit de zeventiende eeuw. De mu ziek staat In het teken van Maria Tessel- schade, de dochter van Roemer Vlsscher. ZIJ was vroeger In de zeventiende eeuw een graag geziene gast In de Hollandse culturele kringen In het Mulderslot. Uitbaters Vlnnle Witte en MerIJn de Wolf maken er een traditie van om van het Jubileum elk Jaar een groot muziekfeest (‘Cafeessie’) te maken. Vorig jaar haal den ze Rlgby In huls, nu dus twee bands. Orange Skyline Is een boyband, die Inspi ratie put uit bands als Oasis, The Arctic Monkeys, The Ubertlnes, The Strokes en The Beatles. Een band die bruist van de energie en die snel furore heeft gemaakt. The Dirty Daddies speelde onder meer op Concert At Sea, Zwarte Cross en Heineken Volgens Arie Abbenes, één van de organi satoren van het festival, wordt de schade momenteel bij klokkengieter EIJsbouts In Asten hersteld. De organisatie van het Festival Oude Muziek heeft de verzeke ring gekregen dat de optredens op Texel door kunnen gaan. Het carillon komt met vervangend vervoer naar het eiland. Mathijs Deen vertelt over boeren en vis sers, Romeinse krijgsheren. Friezen, Vi kingen, lekenbroeders, piraten, vluchte lingen, gelukszoekers, schipbreukelingen, bezetters en badgasten, die zich allen op hun eigen manier schikten naar de wet ten van water, wind en zand. De eilanden werden niet alleen een haven voor onver stoorbare zeelieden of een Jachtterrein voorjutters, maar ook een wijkplaats voor verwlgden, een nachtmerrie wor strate gen en een plek waar vastelanders de lasten en verplichtingen van het dagelijks bestaan van zich af welen glijden. Deen beschrijft deze unieke geschiedenis poë tisch, zijn historische blik scherp en zijn verhaal meeslepend. In de eerste helft van de 18e eeuw begon nen eilanders van Texel tot en met Schier op walvissen tejagen. Dat betekende voor dezeevarendenvanTexel nieuwe bestem mingen, nieuwe expertise en als het een beetje meezat ook nieuwe verdiensten. Ze weren naar het verre noorden; een wereld van korte nachten, koud zeewater en grote, trage, spekkige monsters. De ei lander commandeurs kozen hun beman ning uit eigen familie, dorp en kerk, of uit verder gelegen oorden, zoals Fohr en het Munsterland. En aan boord hielden de mannen elkaar nauwlettend In de gaten. Verongelukte een bemanningslid, dan ging hij als het even kon, luchtdicht gekist mee naar huls, al duurde dat maanden. Want thuis wachtte het dorp, de familie, of de weduwe om de opvarende te begra ven zoals het hoorde: niet als een karkas In de diepzee, maar als een eilander onder de vertrouwde bomen van de eigen kerk.

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 11