Texel 9 voor elf Texelaars SPORT Steun Dorian Fonds Texel ‘94 handhaaft in 3e klasse Vijf n voorze Clubdag Wielervereniging Texel Directeur KNRM ludiek bedankt Musical Triade [GESLAAGD Slootjesdagen IVN voor kinderen Argentijnse tango met Trio Tangate HULP BIJ BEREIKEN SPORTIEVE DROOM Texel’94 heeft zich na een 1-2 overwln- nlngop KGB gehandhaafd In de 3e klasse. van de K.G.B. -verde- 'tsen van de eilanders leek op een alen, maar In de Je de www.texelsecourant.nl DINSDAG 9 JUNI 2015 In het Hoornder kerkje zijn woensdag 10 en donderdag 11 Juni twee Argentijnse tangoconcerten van Trio Tangate. Martina witte uit de Cocksdo ROC Kop van Noord-Hollan voor de opleiding verzorgend zelfde school gaat ze hierna de verkorte opleiding tot verpleegkundige doen. Plaats voor Dave HuIJsman. Het dagklas- sement werd gewonnen door Vlnke, die zich opnieuw clubkampioen mag noe men. Junior HuIJsman eindigde knap als tweede, van der Plaats werd derde. In de B-poule slechts twee deelnemers, Maar ten Koorn en Aldo Witte. Koorn toonde zich op belde onderdelen de sterkste en werd kampioen. Het Jongere broertje van Dave, Wesley HuIJsman kon zich tot Jeugdkampioen laten huldigen. Hulsman won de tijdrit voor Dlederlk Jlmmlnk en Lola Bakker. Ook het criterium won HuIJs man, voor Marlt Bakker, die de sprint won van Dlederlk Jlmmlnk. heerlijk zijn aan de telefoon een potje te Janken en te horen dat je Je ergens eigen lijk niet echt druk over hoeft te maken.” Jaas en Senne Roeper Heten tijdens de bijeenkomst bij Paal 17 weten hoe zij re cent In Frankrijk tweede en derde werden bij het Nederlands kampioenschap voor golfsurfers. De twee hebben de ambitie professioneel surfer te worden. Eva van der Linde vertelde over haar doel dressuur te rijden op grandprlxnlveau, het hoog ste haalbare op het gebied van dressuur. Ze zit er nu één niveau onder. Kim Witte Is bezig zich met haar pony te kwalifice ren voor klasse 4, het hoogste nationale niveau op het gebied van de mensport. Hugo Groothuis maakt sinds vorig Jaar deel uit van de nationale Jeugdselectle voor golfers en deed recent mee aan het Europees kampioenschap In Schotland waar hij dertiende van de tachtig deelne mers werd. Jasmijn van der Burg heeft als doel In 2020 als triatlete aan de Olympi sche Spelen In Tokio mee te doen. Ze doet momenteel mee met teams In Duitsland en Frankrijk. Karlijn van der Burg, die zich meer toelegt op de halve triatlon, heeft als doel een proflicentie te behalen en wil Het Dorian Fonds was het cadeau van de gemeente aan Van RIJsselberghe, na dat hij In 2012 Olympisch kampioen was geworden. Doel Is sporters die kampen met 'geografische beperkingen' (lees af gelegen wonen) te helpen hun sportieve dromen waar te maken. De fonds heeft de afgelopen Jaren al diverse mensen geholpen en momenteel gaat het om elf Texelaars. Dat zijn de golfsurfers Jaas en Senne Roeper, dressuurrljdster Eva van der Linde, triatleten Karlijn en Jasmijn van der Burg, golfer Hugo Groothuis, menner Kim Witte en windsurfers Bas en Peter Mulder, Jacob KoolJ en Lars van Straten. De steun kan volgens de Dorian Foun dation financieel zijn, maar er kan ook steun worden verleend door mensen met elkaar In contact te brengen of gewoon door ervaringen aan te horen. “Dat kan helpen om je weg te vinden In het Inter nationaal doolhof van bijvoorbeeld merk- belangen", zei Marc van RIJsselberghe, één van de bestuursleden van het fonds. HIJ gaf ook als voorbeeld hoe de fami lie Van RIJsselberghe zelf door de Jaren heen tijdens wedstrijden wel eens tegen teleurstellingen aanliep. “Dan kan het KNRM Texel heeft met de bemanning van De Koog, De Cocksdorp en Oudeschlld op ludieke wijze Roemer Boogaard bedankt voor zijn trouwe dienst als directeur. Scheppen In het water op zoek naar wa- terbeestjes. Leuk en ook leerzaam. Gidsen van het IVN-Texelgaan op zaterdag 13 Juni en zondag 14 Juni samen met kinderen en hun (groot)ouders kijken wat er zoal leeft In het water langs het ‘Slag langs de Ne derlanden'. KoolJ werd recent vierde op het Europees kampioenschap windsurfen voor Jeugd In de 17 Jaar. Tijdens de presentatie werd be kendgemaakt dat de Dorian Foundation begint met crowdsourcing zodat mensen de sporters kunnen steunen. Het fonds begon met €15.000,- en wordt momen teel gevuld met Inkomsten die Van RIJs- Het kleine podium van schouwburg De Kampanje Is zondag 21 juni gevuld met ta lenten van de musical productiegroep van Triade. Aanvang 12.30 uur en 14.00 uur. de straffe dekking v; dlgers waren de spits... moeilijk te bereiken. Het leek op een 0-0 ruststand uit te draaien, maar In de 44e minuut constateerde de scheidsrechter een handsbal van een der Texelse verdedi gers In het strafschop gebied. De penalty werd feilloos Ingeschoten (1-0). In de 49e minuut kroop de thuisclub door het oog van de naald. De bal kon op het allerlaat ste moment na een goede Texelse aan val nog ternauwernood door een KGB'er van de doellijn worden getrapt. Na rust stond Texel'94. op scherp Trainer Wesley Visser had voor de wedstrijd van zondag zijn vakantie onderbroken. Vijf minu ten na de rust bereikte een voorzetvan Jeroen Vlaming de aanstormende Bart de Lugt, die de KGB-keeper verraste met een schot In de verre hoek (1-1). Hierna knakte er Iets bij de gastheren. Texel '94 dicteerde de wedstrijd. Ineens lukte alles. Een schot van Ruben Dulnker werd door de thuisclub keeper gekeerd. Ralph Slik schoot bulten bereik van de keeper rake lings naast. All redt aan de andere kant. Er volgden kansen aan belde kanten. Uit een scrimmage viel In de 90e minuut een eigen doelpunt van KGB (1-2). Thuisclub KGB probeerde de wedstrijd naar zich toete trekken met offensief spel. Er werd fel en soms te hard gevoetbald. Verzorgster Yvonne Brand moest vaak bij bijspringen om de geblesseerden weer op de been te helpen. Sander de Haan en Jo- ren Bakker gingen In de loop van de wed strijd strompelend het veld uit en Heten zich vervangen. De fel coachende trainer van degastheren liep tegen een gele kaart op van de goed leidende scheidsrech ter. De defensie van de Texelaars stond goed en gaf niets weg. Het veldspel van de gasten verliep stroef en moeizaam. De eilanders hoefden ook niet zo nodig, want de 3-0 van de thuiswedstrijd, don derdagavond, gaf een flink steuntje In de rug. De Texelaaars loerden op de counter. BIJ zo'n uitval werd een afstandsschot van Ralph Slik door een tegenstander geblokt In de 25e minuut. Bart de Lugt verving de geblesseerde Sander de Haan In de 34e minuut. Wegens de hoge temperatuur laste de scheids een drlnkpauze In voor de spelers. De passing bij de bezoekers was niet vlekkeloosmede daardoor en De 'Slootjesdagen' beginnen om 14.00 uur, waarna de vangst om 16.00 uur weer netjes terug In de sloot wordt gezet. Deel nemers verzamelen zich op de parkeer plaats aan het eind van de Muyweg. Soms Is de vangst klein, soms groot, de kwaliteit en de temperatuur van het water bepaalt voor een groot deel de vangst. De kinderen zien, horen en ondervinden hoe bewoners van het water wonderlijke namen hebben. Zoals bootsmannetje, watermljt, kokerjuf fer of bloedzuiger. Met behulp van loepen, schepnetten en zoekkaarten kunnen de kinderen zelf hun vangst benoemen. Men kan zich aanmelden voor deze activiteit vla email secretarls.lvntexel@gmall.com. Wielersport Texel hield zondag de club dag. De wedstrljdrenners reden het dub- kamploenschap op het parcours rond Zuld-Haffel met start en finish op de Wa terweg. De toerfietsen vertrokken vanaf de wielerbaan en eindigden ook op de Waterweg om af te sluiten met een geza menlijke barbeque. De wedstrljdrenners begonnen met een tijdrit, gewonnen door Jordy Vlnke voor Niels Bakker en Serai van der Plaats. Daarna criterium over een uur, ook gewonnen door Vlnke. HIJ zag zijn aanvallende rijstijl beloond en won met voorsprong. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door Serai van der selberghe zelf afroomt van zijn sponsor inkomsten. Zelfredzaamheid Is volgens het fonds een belangrijk punt. Dat wordt bestuurd door Marc, Dorian en Adrlaan van RIJsselberghe, Melvln Kikkert en Si mon KeIJzer van Marvin Mlles, een or ganisatie die sporters begeleidt op gebied van marketing, reclame en publiciteit. Trio Tangata speelt met hart en ziel en op geheel eigen wijze de Argentijnse tango- muzlek. Tangata komt 10 én 11 Juli In het prachtige witte kerkje van Den Hoorn Texel spelen. Weemoed, melancholie, maar ook uitbundige en stuwende rit mes maken van de voorstellingen van Trio Tangat een bijzondere beleving voor het oor én oog. Trio Tangata heeft al op vele podia gespeeld, van tangofestivals tot en met concertzalen, Van Toscane, IstanbulMinnesota, Finland tot en met Buenos Aires. Het trio verzorgt twee avondvullende concerten geven. Voor de gelegenheid wordt Trio Tangata ultge- breld de Argentijnse violiste Andrea Ben- tlvogllo. De musici zijn: Margreet Mar kerink (plano/ compositie), Jacqueline Edel Ing (bandoneon), Andrea Bentlvogllo (viool) en Lorena Marcos (contrabas). Het begint op belde avonden om 20.15 uur. Meer Informatie op www.trlotangata.nl. Reserveringen vla 06 28990822, kaart verkoop ook aan de deur vanaf 18.00 uur. In samenwerking met John en Gerhard Smit van Vldeolux Is een korte bedank- fllm gemaakt waarin de volledige beman ning, schepen en materieel te zien zijn. De voorzitter van de plaatselijke commis sie, burgemeester Francine Glskes, sprak namens de commissie en bemanning een persoonlijk woord van dank uit aan Boogaard. Roemer Boogaard reageerde enthousiast op dit eerbetoon. De bedankfllm Is te zien vla de faceboo- kpaglna van de KNRM Texel (www.face- book.com/knrmoptexel) =- https://www. facebook.com/knrmoptexel/vldeos/vb.3 36347406456521/833524120072178/?t ype=2&theater In 2020 op Hawaii meedoen aan de Iron Man, één van de zwaarste triatlons ter wereld. De zussen worden Inmiddels be geleid door Valerie Jongeneel om zichzelf goed bij sponsors In de markt te zetten. Jacob KoolJ, Lars van Straten en Peter en Bas Mulder hebben het doel bij de Neder landse top van het windsurfen te komen. De Dorian Foundation steunt de komende tijd elf Texelaars om hun sportieve dromen waar te maken. De tien waren vorige week In aanloop naar de Ronde om Texel alle maal bij Paal 17 om overeenkomsten te tekenen met Dorian van RIJsselberghe.

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 9