I 12 I Vlag kan uit bij 171 NIEUWS geslaagden OSG WK- ■A'"-'-' ZIr VMBO TOPSCORER MET 100 PROCENT, Texelse omloop Tour de Lasalle mooi kijkspektakel OSG geslaagden 135 kinderen met Jeugdsportpas Boerenfietstocht gebroeders Lap Zomeravonconcert cello en harp gebroeders La 1 Hre^wlotCT^ordUIJden^^exels^mloo^ar^^buM^ dlgd bij de doorkomst bij Cathartnahoeve. Gerda Marijs e op tijdens net zomeravondconcert. Bijeenkomst over staand want vissen Geslaagden VWO WWW.TEXELSECOU RANT.N L VRIJDAG 12 JUNI 2015 Bakker - iurg; Lisa Da Sflva Nh; Bij 171 Leerlingen van OSG De Hogeberg kon deze week de vlag uit: geslaagd! BIJ VMBO Basisberoepsgericht 12 geslaagden, VMBO Kader 29, MAVO 60, HAVO 44 en VWO 26. Hieronder de namen van de geslaagden. De golfsurfers zijn In vier groepen ver deeld. Ook voor het tennis onder leiding van Tennisvereniging Deuce hebben vele kinderen zich aangemeld. Maar liefst 20 kinderen zijn op de zaterdagochtend aan het tennissen. Het Golfsurfen was dit keer populair on der de Jeugd. Maar liefst 80 kinderen willen kennismaken met golfsurfen. De kennlsmaklngscursus golfsurfen wordt eenmalig een uur lang gegeven door de Foamball Surfschool. De gebroeders Lap uit Den Hoorn verstaan de kunst van het vertellen. Er Is‘s morgens en ‘s middags een tocht. Men kan ook aan belde tochten meedoen. Om 9.30 uur wordt gestart bij hoeve Bute Weste (Wes- terweg 93) met koffie en Hoornderrlng. Akkerbouwer Plet Lap geeft een rondlei ding over het bedrijf met uitleg over het agrarisch werk anno nu, machinerie en de teelt van aardappelen die vanuit het be drijf over de hele wereld worden geëxpor teerd. Voor wie Iets eerder komt Is er een muzikale verrassing. Om 10.30 uur gaat de groep perflets naarde Amallaweg naar de boerderij van broer Jan. Die geeft uitleg over cultuurhistorische bezienswaardig heden waar Den Hoorn er veel van heeft. De gebroeders Lap staan onder meer be- De atletiekvereniging AV Texel bood atle- tleklessen aan en hier maken 14 kinderen gebruik van. Daarnaast konden de kinde ren kennismaken met golf bij de Golfclub de Texelse In de Cocksdorp. Voor het gol fen hebben zich 11 kinderen gemeld. Burgman - De Koog; Menno van Egmond - Den Burg; Barry van der El - Den Hoorn Texel; Paul Koorn - De Cocksdorp; Marljn Langeveld - De Cocksdorp; Lars Schuur man - De Cocksdorp; Arco Uitgeest - Den Burg; Slagingspercentage 97% Pleter Bakker - Den Burg; Joop Bonnet - Den Burg; Annejet Boon - De Cocksdorp; Susan den Braven - De Koog; Hlelke van Breukelen - Den Burg; Antje Dros - Den Burg; Dim Dros - Den Burg; Annouk El- derlng - Oosterend Nh; Niels Fennema - Oosterend Nh; Axel Garrltsen - Den Burg; Laurens Groothuis - De Cocksdorp; Mar ten Haasdljk - Den Burg; Stefanle Hln - Den Burg; Milan Holman - Den Burg; Imke Hottentot - De Cocksdorp; Maartje Inpijn - Den Burg; Maaike Jansen - Den Burg; Sara Koops - Oosterend Nh; Joshua NoolJ - Den Burg; Kirsten Schaap - Den Burg; Maurljn Scholtanus - Den Burg; Katja Schraag - De Koog; Allee Schultlnga - De Cocksdorp; Adrl Smldt - Den Burg; Roos WIJker - De Koog; Nine van den Wijngaard - Den Burg; Slagingspercentage 81%. De gebroeders Plet, Jan en Arie Lap van agrarische vereniging Ons Belang verzor gen zaterdag 13 Juni een fietstocht langs boerderijen en cultuurhistorische plekken rond Den Hoorn. MAVO vervolg Sanne Kalf - Oudeschlld; Marinka Kamp- stra - Oosterend Nh; Julian Klngma - O'end; Rens Konlng - Den Burg; Jakob KoolJ - Den Burg; Lleke Monen - Den Burg; Rosa - Lynn Nagtegaal - De C'dorp; Saskla Nieuwenhuls - Den Burg; Jerney Oostra - Den Burg; AnnemIJn Prins - Den Burg; Nando Relj - Den Burg; Jesse van Rijn - Den Burg; Sanne de RuIJter - Den Hoorn Texel; Antara Saai - De Koog; Jolljn Schip horst - Den Hoorn Texel; Julia Schot - De Koog; Maarten SchulJI - Den Burg; Anne Slkma - Den Burg; Kee Sman - Oudeschlld; Anouk Smit - Oudeschlld; Melanie van der Stap - Den Burg; Mika Strlck - Den Burg; Vlergellne den Teullng - De Koog; Bas van Pel - Oudeschlld; Louw Tromp - De C'dorp; Loes Verhees - Den Burg; Susan Vermeu len - Den Hoorn Texel; Wesley van der Vis - Den Burg; Amely van Vliet - Den Hoorn; Jordy Westerlaken - Den Burg; Donja Wit - Den Burg; Metta Zegeren - Den Burg; Jef frey ZIJm - Den Burg; Rlette van Zullen - Oudeschlld; Slagingspercentage 92%. Catharlnehoeve. De ogen waren vooral gericht op de mannen In het groenzwart, de Texelse ploeg van Catharlnahoeve-Unl- vé. BIJ de eerste doorkomst vanaf de boot sprintte de Texelse favoriet Luuk van der Meer nog voor het peloton uit, maar bij de tweede passage een minuut of dertien la ter, had hij moeten lossen. HIJ had de kop groep op twintig meter weten te naderen, aantal vaste ensembles zoals het Gal- leta Kwintet en het Arcade-ensemble. Ze vormt duo’s met pianiste Marte Gerrlts- ma en harpist Nick Scholten. HIJ studeer de aan het Utrechts Conservatorium bij Janneke van der Lugt en Erlka Waarden burg en behaalde de graden Bachelor of Music en Master of Music. Bulten de con temporaine muziek Is Nick ook zeer thuis In het 18e-eeuwse, romantische alsook het Impressionistische repertoire voor de harp. Op het programma staan werken van o.a. Bach Sonate BWV1027), Kodaly en Arvo Part. Na afloop wordt er een vrij willige bijdrage gevraagd. Voor nieuw op te stellen beleid wil de ge meente In gesprek met vissers die gebruik maken van de staand want visserij. Voor het nieuwe beleid willen de beleidsma kers onder meer weten hoe staand want maar raakte daarna In de 'chasse patat' en zakte terug naarde tweede groep, met ploegmaten Richard Doggen en Serai van de Plaats. Winnaar werd Glenn van Nlerop uit Zoeterwoude, die het geel kreeg om hangen door Rondemiss Linda Kuiper. Tweede werd MartIJn Vellng en derde Cees Snoek. Vrijdag, zaterdag en zondag wordt gereden Den Helder en omstreken. In het Zeemanskerkje In Oudeschlld Is dinsdag 16 Juni het tweede zomeravond concert, georganiseerd door de Raad voor het zomerwerk van deTexelse kerken. Het begint om 20.15 uur en Is gratis toegan kelijk. Dit concert zal worden verzorgd door Gerda Marijs op cello en Nick Schol ten op harp. ZIJ studeerde cello bij Jeroen Reullng aan het Koninklijk Conservatori um In Brussel. ZIJ rondde een Bachelor af In Utrecht bij MartIJn Vink. ZIJ deed haar Masterfase met specialisatie kamermu ziek en bekwaamt zich op vele fronten: moderne - en barokcello studeerde ze bij Viola de Hoog, verder speelt ze In een VMBO Kaderberoepsgericht Nlcky Arnout - Den Burg; Jeffrey Bakk Oudeschlld; Max Bakker - Den Burg-i Buljs - Den Burg; Sayonara Dlas Da s - Den Burg; Jarl van Dijk - Oosterend Lisa van Dooljeweerd - Oudeschlld; Sterre Hooyschuur - De Cocksdorp; GIJs ten Ho ven - Den Burg; Jasmine Hu - Den Burg; Sarkult Makdld - Den Burg; Anastasia Medema - Oosterend Nh; Jo%«l Nieuwen hulzen - Den Burg; Meerthe Seifert - Den Burg; Ilse Slegtenhorst - Oudeschlld; Lok man Umur - Den Burg; Jeanlne van der Vis - Oosterend Nh; Rosa Vonk - De Cocks dorp; Marljn deVries - Den Burg; Anouska Zegers - De Cocksdorp; Berry Amslng - De Waal; Jens Barhorst - Oosterend Nh; Jelle kend om hun vertelkunsten. Om 12.15 uur wordt koers gezet naar kaasboerderij Wezenspyk. Hier wordt sinds 1981 echte Texelse boeren- en schapenkaas gemaakt. 'Van zoet naar zout' Is het thema van de middag, een tocht met waterschapbe- stuurder Arle Lap. Om 14.00 uur wordt gestart bij de bunker van Loodsmansduln. Aan de hand van oude kaarten vertelt Arle over het ontstaan van Texel. Om 14.45 uur rijdt men richting familie Bakker In het Hoornder Nleuwland. Hier krijgt men tekst en uitleg over deze polder. En om 15.30 uur richting de Prins Hendrlkpolder, waar een bezoek wordt gebracht aan de boerderij van de fam. Van Leeuwen. Hier volgt een rondleiding en Informatie over de dijkversterking en het nieuwe gemaal In de PH-polder. Voor wie liever Iets anders doet, leest Ina Schrama om 14.00 en 15.00 uur In het Walvlsvaardershulsje (Herenstraat 49) voor uit Jeugdboek De Walvisvaarders. VanafSJaar. Geen lange, maar door de straffe wind wel een zware etappe. Aldus de kwalificatie van de eerste dag van de Tour de Lasalle donderdagavond op Texel. Voor het eerst een omloop, waarbij de renners vanaf de Texelse boot een keer of zes een rondje reden tussen Den Hoorn en de Rozendljk met de Laanweg als keerpunt. Een mooi kijkspel, veel toeschouwers stonden bij vissen precies werkt, wat hiervoor nodig Is en wanneer er gevist wordt. De bijeen komst Is op woensdagavond 24 Juni van half acht tot ongeveer half tien op het gemeentehuis (zaal Lepelaar). Recreatief staand want visser zijn welkom op deze bijeenkomst. ZIJ kunen zich per e-mall aanmelden vla gemeente@texel.nl onder vermelding van bijeenkomst staand want Budokal Texel bood vier kennismakings lessen aan In Klds Krav Maga (zelfverdedi ging, weerbaarheldstralnlng). Hier doen 10 kinderen aan mee. De organisatie van de Jeugdsportpas Is In handen van Sport service Texel. Verenigingen die ook op deze manier hun sport willen promoten kunnen contact opnemen met Sportser vice Texel 322815. VMBO Basisberoepsgericht Rosanne Boersen - De Koog; Semja Brand- sema - Den Burg; Marissa Dupon - Den Burg; Vincent Koster - Oudeschlld; Axel Lap - Oosterend Nh; Marieke Schraag - De Koog; Luca Wehnes - Den Burg; Mlkey Hofker - Den Burg; Remco HooIJberg - De Cocksdorp; Quint de Kuyper - Den Burg; Guus Lakeman - De Cocksdorp; Roy Prins - Den Burg; Slagingspercentage 100%. HAVO: Sarah Bakker - Den Burg; Ward Bakker - Den Burg; Ellis van Beek - Den Burg; Sop- 135 Kinderen hebben een Jeugdsportpas aangeschaft. Met deze pas kunnen kinde ren uit groep 6,7 en 8 van de basisschool vier weken lang kennismakingslessen volgen bij vijf verschillende sportaanble- ders. hle van Beek - De C'dorp; Michelle van Bennekom - Den Burg; Wesley van den Berg - Den Burg; Beau Blesboer - Den Burg; MatthIJs Blankevoort - De Waal; Mellne Boekel - Den Burg; Jonne Bonnet - Den Burg; Lola Boogaard - Den Burg; Suzanne Boon - Den Burg; Sem Bruin - Den Burg; Nlkkl Brulnlng - Den Burg; Alex Daalder - O'end; Jurre Daalder - O'end; Sllke Drevel - Den Burg; Teun Eelman - Den Burg; Jurn Goenga - Den Hoorn Texel; Daniël Grosz- pletsch - Den Burg; Yvette van der Haas - De Waal; Fleur van Heerwaarden - Den Burg; Twan van Usseldljk - Den Burg; Ju dith Kikkert - Den Burg; Wessel Klltz - De Waal; Llndy KuIJper - Den Burg; Melanie Kuip - De Cocksdorp; Wannes Lely - Den Burg; Sara Lohse - Den Burg; Nlnamarlje van 't Noordende- De C’dorp; Kla Rijk - Ou deschlld; Willem Rommets - Den Hoorn Texel; Mees Rutten - Oosterend; Merel Schoehuys - Oudeschlld; Hllde Smit - Den Burg; Noor van de Steeg - De Cocksdorp; Renzo Steffens - Den Burg; Lars van Stra ten - Oudeschlld; ZlnoTanod - Den Burg; Lars Tlelemans - De Koog; Jorrlt van Uhm - De C'dorp; Qulen Vermeulen - Den Hoorn Texel ;Manouk de Waard-De C'dorp; Niels Witte - De Waal; 76% geslaagd. MAVO: Mlka Bakker - Oudeschlld; Theus Bakker - Den Hoorn Texel; Marieke Balk - Den Burg; Berend Barnard - Oosterend Nh; Jesper van Bennekom - Den Burg; Joerl Beumkes - Den Burg; Manon Boogaard - Oosterend Nh; Tlny Anne Boogaard - Oosterend Nh; Maaike Bremer - Oosterend Nh; Justin Daalder - De Cocksdorp; Rlanne van Dee - De Cocksdorp; Florls Drevel - Den Burg; Geerke van Drlel - Oosterend Nh; Hannes Dros - Den Burg; GIJs Eelman - Oosterend Nh; Rick van Egmond - Den Burg; Julia Esselman - Den Burg; Renske Evers - Ou deschlld; Hanna Goemans - Den Hoorn Texel; Demi Goossen - Den Burg; Luke Groszpletsch - Den Burg; Sunny Halsema - Den Burg; Lara Heerschop - Den Hoorn; Myrthe van Heerwaarden - De Waal; Sven van der Helde - Oudeschlld; Bregje Jlm- mlnk - Den Burg; Vervolg hieronder.

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 12