i TEXELSE gCOURANT El EE Slikker uit kritiek op te TEXEL (jroen TwarL- Jexels in het harL_. toekomst Texelhopper Aanzoek Sall 2017 Hennle Hulsman Onrust na gesust jaar OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. VRIJDAG 12 JUNI 2015 u1"" 1 Student en abonnementhouder de openbare onder te bre Den Hoorn viert 600 jaar stad en cultuur Leuke bijverdienste?! .txl Bekendmakingen op pagina 8 Mail info@lenr.nl of bel 36 26 00 SÈVELbj Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Iverschljntdlnsdagenvrljdag LossenurnrnerélJ^ ank kiest er voor In het hart van Den Bun Folders bij deze krant LAPTOP NODIG VOOR OP DE OSG! Diverse modellen op voorraad. Voldoen aan de specificaties van de OSG. Garantie via TCA. Texelseautopagma.nl Vlag kan uit voor geslaagden OSG kritische column wethouder snel Jsteren te Lekker ontbijten, lunchen qf dineren op het terras van 09.00 tot 21.00 uur. Occasion van de dag SNELCODE: KSS VAKANTIEKRANT Beslissing over gevulde Texelse Rede valt eind dit Rabobank blijft in huidige kantoor aan de Groeneplaats systeem ollege zo goeJ ar eraan kan verdle- Ingsgraad van de speciale nlg hoog dat de prijs van De Rabobank blijft op de Groeneplaats. In overleg met leden en medewerkers Is be sloten dat een locatie In het hart van Den Burg de meest aangewezen plek Is. Job vraagt zijn Nicky op speciale manier ten k huwelijk Eerder was het de bedoeling om te ver huizen naar een plek bulten het centrum, ook omdat de bank In het gebouw aan de Groeneplaats veel te ruim In z'n Jasje was komen te zitten. Er werden serieuze plannen ontwikkeld om kunstenschool Artex en de openbare bibliotheek In het gebouw onder te brengen en ook de naam van Radio Texel werd genoemd. In 1 moeten kaartje voor bus kopen Reizigers met een OV-studentenkaart of een OV-Jaarabonnement moeten vanaf 15 Juni een kaartje kopen als zij met lijn 28 of lijn 629 reizen. BIJ 171 eindexamenleerlingen OSG kan de vlag uit. ZIJ kregen gis horen dat ze geslaagd zijn. Er zijn negen leerlingen gezakt en 17 leerlingen moe ten een herkansing maken om alsnog te slagen. Het VMBO (42 leerlingen) kende geen gezakten; daar was slechts één leer ling die een herkansing moet maken. De HAVO had een slagingspercentage van 76 procent (zeven gezakt, zeven herkansing), het VWO kende een percentage van 81 procent (één gezakt, vijf herkansingen) en de MAVO een percentage van 92 procent (één gezakt, drie herkansingen). DeTexelhopper wil daarmee het zwartrij den op de lijnbussen tegengaan. Studen ten of houders van een Jaarabonnement kunnen na afloop van een rit vla een restl- tutleformuller het geld terugkrijgen wor kaartje (drie euro) dat ze hebben ge it. Die formulieren liggen onder meer e bus en ze zijn vla de website van de Texel hopperte downloaden. DeTexelhop per heeft te maken met de situatie dat de OV-studentenkaart, de kaart van het OV- Jaarabonnement en de OV-chlpkaart veel op elkaar lijken. De laatste Is niet geldig op lijn 28 en lijn 629, de OV-studenten kaart en het OV-Jaarabonnement wel. In de praktijk roepen mensen met een OV- chlpkaart bij het Instappen soms dat ze student zijn, waarna ze zonderte betalen doorlopen. Dat levert dan weer wrevel op bij mensen die wel een kaartje kopen Wij zoeken iemand uit 't Horntje, Den Hoorn, Oudeschild of Den Burg die op dinsdag en vrijdag voor ons bezorgwerk wil doen. Prima vergoeding, afhankelijk van vervoermiddel. Carillonklanken klinken in omgeving van Paal 9 Carlllonmuzlek klonk woensdagavond bij Paal 9. Beiaardier Arle Abbenes gaf daar samen met DEK een optreden op de reizende beiaard die deze dagen voor het Festival Oude Muziek op Texel Is. Er waren de nodige mensen bij Paal 9 om het carillon te horen. Het festival duurt tot en met zondagochtend. Het carillon, dat op een wagen staat, doet verschillende dorpen op het eiland aan. voor lijn 28 of lijn 629 (de schollerenlljn). Het kopen van een kaartje terwijl Je al een geldig vervoersbewijs hebt, leidde gis teren op de social media tot afwijzende reacties. Opgemerkt werd onder meer dat studenten straks restitutie kunnen aanvragen voor kaartjes van anderen. Het ministerie van Infrastructuur en Milieu Is niet gelukkig met de situatie. Volgens een woordvoerder mogen “reizigers met een afgekocht relsrecht niet de dupe worden van het probleem dat er zwartgereden wordt op de Texelhopper.” volgens het ministerie zou het probleem ook niet bestaan als de OV-chlpkaart gewoon ge bruikt zou kunnen worden. Staatssecre taris Mansveld vindt dat de OV-chlpkaart geldig moet zijn op de doorgaande lijnen. Het ministerie en de provincie, verant woordelijk wor het openbaar busvervoer, zijn hierover nog steeds In gesprek. Wan neer de OV-chlpkaart weer geldig wordt op Texel, Is niette zeggen. De staatssecre taris zegt de provincie op herinvoering te blijven aanspreken. ■>m, als het u noc ver ia naf 1 Juli schrijft In e start van r 74 dagen iltours heeft gedaan, teer dan 200 uren ad busjes tussen ope cijfers en de ervaringen ligt. Volgens Sukk zn blijkt dat TBO vrijwel en telefonisten op o. i--r.» Texelhopper Intus lange wachttijden geleld.” alle ritten zo g"--1 en wethouders spreken In maar lukt dat i.._. chtlng gelljkse aansturln ervoer spreekpunt voor mist.Volgens het colle„ geen dagelijkse leiding c maar Is daar ook niet voc colle hoeverre die plannen zich verhouden met het besluit van de Rabobank om te blij ven, Is niet bekend. In de tweede helft van dit Jaar wordt gestart met de herontwlk- kellng van het gebouw, met een modern Ingericht kantoor voor zestien medewer kers en alle andere faciliteiten die nodig zijn wor een goede dienstverlening. BIJ die operatie komt ook ruimte beschikbaar voor andere activiteiten. ‘We zijn met di verse partijen In gesprek', zegt Mark Pold- ner, directeur Markten van Rabobar van Noord-Holland. Welke partlje zijn, houdt hij In het midden. Het Is absoluut niet wenselijk aan het be- een kaartje (drie euro, red.) met de vaste gin van het toeristisch seizoen de Texel- subsidie (vier euro van de provincie, red.) hopper door één vervoerder te laten ex- voldoende Is om de busjes te laten rijden, plolteren. Dat heeft Connexxlon ertoe gebracht TBO te vragen haar deel In het flexvervoer over Dat stelt Marcel Slikker, directeur van te nemen.” Slikker kaart In zijn brief aan Texeltours, In een kritische brief op per- dat TBO tijdens de start van de pilot nog soonlljketlteldledezeweekaanderaads- niet genoeg chauffeurs had en ervoor leden Is verstuurd. Slikker haakt In op de koos zonder de benodigde papieren te situatie die vanaf 1 JuII ontstaat. Dan trekt starten. Volgens hem dreigt een soortge- Connexxlon zich terug uit het verwer met lijke situatie opnieuw te ontstaan, terwijl de kleine Texelhopperbusjes, waarna dat dienstverbanden van ervaren chauffeurs volledig In handen komt van TBO-Texel. worden beëindigd. Het college stelt dat Nu wordt dat vervoer nog gedeeld tussen die beschuldigingen onjuist zijn. “Het Is TBO-Texel en Connexxlon. De laatste heeft natuurlijk ondenkbaar dat er bussen of Texeltours als onderaannemer om, als het taxibusjes zouden rijden In opdracht van nodig Is, bij te springen met ad hoever- Connexxlon en gecontroleerd door de pro- wer. Dat ad hoe vervoer komt vanaf 1 Juli vlnde die niet verzekerd zijn of waarvan ook In handen van TBO. Slikker schrijft In de chauffeur niet bevoegd zou zijn. Dat debrlefdatConnexxlonvanafdestartvan Is dus ook niet zo.” Volgens het college de Texelhopper op 14 december 74 dagen kan er wel verwarring ontstaan omdat de een beroep op Texeltours heeft gedaan, formele status van de kleine Texelhopper- Er was sprake van meer dan 200 uren ad busjes tussen openbaar vervoer en taxi In hoe Inzet. “Uit de cijfers en de ervaringen ligt. Volgens Slikker doen de centralisten van de centralisten blijkt dat TBO vrijwel en telefonisten op de reglecentrale van de nooit hierin heeft kunnen voorzien. Dit Texelhopper Intussen hun stinkende best heeft soms tot lange wachttijden geleld.” alle ritten zo goed mogelijk te verwerken, Burgemeester en wethouders spreken In maar lukt dat niet altijd bij gebrek aan da- een reactie op de brief de verwachting gelljkse aansturing. Ook wordt een aan- ult dat TBO het aan kan om het vervoer spreekpunt voor operationele zaken ge- met de kleine busjes vanaf 1 Juli volledig mist. Volgens het college klopt het dat er op zich te nemen. Volgens het college geen dagelijkse leiding op de werkvloer Is, moest Connexxlon er geld op toeleggen, maarlsdaarooknletvoorgekozen.“Het Is omdat er de hele dag een extra chauffeur een zelfsturend team.” Wel Is volgens het beschikbaar moest zijn voor eventueel ad college zo nu en dan een leidinggevende hoe vervoer. BIJ TBO werkt het systeem aanwezig, Is er tweewekelijks werkover- Texelhopper volgens het college zo goed leg en veel contact per mail en telefoon, dat de taxl-ondernemer eraan kan verdle- Het college beaamt dat de centralisten en nen. “De bezettingsgraad van de speciale telefonisten Inderdaad hard werken om busjes Is dusdanig hoog dat de prijs van alles zo goed mogelijk te laten verlopen. Den Hoorn staat komend weekend op nieuw In het teken van Texel 600 Jaar Stad en de Lange Juni Cultuurmaand. Een van de activiteiten Is een fietstocht van de gebroeders Plet, Jan en Arle Lap langs bij zondere plekken In Den Hoorn. De eerste start zaterdag om 9.30 uur wordt gestart bij hoeve Bute Weste aan de Westerweg 93. De tweede start om 14.00 uur bij de bunker van Loodsmansduln. Meer hier over elders In deze krant. Verder Is er de kunstmanifestatie Kllfhanger, het kunst en dlchtproject Dichter bij Zee bij Paal 9 en het Festival Oude Muziek.

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 1