3 1 FAMILIE Zonder Piet is alles anders... PIET ROEPER leke Den Burg, juni 2015. Uitslag: Geld van Fontein voor Present ‘Houd iedereen binnenboord’ ‘Misschien te voorzichtig begroot’ Leerlingen naar Binnenhof Schoenen leiden naar Drijverhuus Werelderfgoed Nostalgisch filmfestival ersdledeeer van Koppen Deze duizendpoot, tevens lieve (schoon)papa en opa wordt 17 juni 80 jaar! Leerllnger In Den Bu Het is een troost te weten dat wij niet de enigen zijn die hem missen. Iedereen bedankt voor de geweldige dag en alle attenties, waaronder de mooie bijdragen voor Hospice Texel. Aat Netty van Heerwaarden Wij willen u hartelijk danken voor de lief devolle belangstelling en steun aan ons. en van basisschool De Fontein Burg hebben €3.600,- opgehaald i Stichting Present Texel. golfbaan De van uitersten, role In one, ge- Golfer Jan Bloem imponeert op Maandbeker Juni met hole in one www.texelsecourant.nl VRIJDAG 12 JUNI 2015 De Maandbeker Juni op go Texelse was een wedstrijd var Grootste klapper was een hole slagen door Jan Bloem. Een feest van herkenning en nostalgie. Een bijzonder Festival van Oude Texelse films die In november worden getoond aan het grote publiek. Dit alles In het kader van de viering van Texel 600 Jaar Stad. Er worden tientallen films vertoond die vijftien tot negentig Jaar geleden allemaal gemaakt zijn op Texel. en Markus van de Wetering won respec tievelijk categorie 2 en 3. ZIJ bewijzen dat goed kort maar vooral beheerst spelen op de nieuwe 9 de juiste tactiek Is. Geen harde onbesuisde klappen de rotzooi In, maar op de fairway blijven en winnen. Wil Homan was In categorie 1 de enige die overeind bleef. HIJ Incasseerde misslagen, beet zich vast, hield vol en produceerde een mooie swing en een strakke put. Danielle en Erik Damian Marijke de Beer stond na afloop met de armen vol prijzen die beschikbaar waren gesteld door de TESO. Ze sloeg de Longest en de Neary. BIJ de heren waren het An toine Kersten en Paul Schipper veroverden. Het paar Tonny v Een enkeling wist net binnen de buffer te spelen, het overgrote deel zakte door het Ijs. Zo niet de winnaars. Jan Bloem voor op. De vlag stond op hole 6 net achter een heuveltje waardoor de hole niet zichtbaar Is van de tee. Zijn prima afslag was niet terug te vinden op de green en de fllght- genoten gingen ervan uit dat de bal van Bloem In de sloot was beland. Pas toen de vlag uit de hole werd gehaald bij het put ten, werd duidelijk waarom de bal niet op de green lag. Een strakke Hole In One. De maker werd van alle kanten gefeliciteerd. schuldig blijven. De commissieleden kre gen de nodige Informatie van Slikker om op de hoogte te zijn van de stand van za ken bij de Texelhopper. Slikker gaf aan dat bij het bedrijf de pijn zit In het kwijtraken van het verroer van de Texelhopper en dat er algemene zorg Is over de wijze waarop toeristen In het openbaar vervoer straks worden geholpen. “We worden nu voor de tweede keer buitengesloten en raadt eens bij wie er wordt aangeklopt als het straks toch niet goed gaat." Harry de Graaf, Henk van Wijk en Jaap Eel- man hebben veel van dit materiaal onder hun beheer en zijn bezig hier een bijzonder programma van samen te stellen. Het gaat om documentaires, speelfilms en reporta ges op 16 en 8 mm die goed bewaard zijn gebleven en allemaal zijn gedigitaliseerd. De organisatoren hebben nu al veel ver zameld en er komt nog steeds nieuw ma teriaal bij. De films worden op middagen tussen 12.00 uur en 18.00 uur gedraald In Cinema Texel. De filmdagen zijn: 31 okto ber, 1,3, 5,7,8,10 en 12 november. Er zal vooral veel belangstelling zijn roor films die In de Jaren vijftig, zestig en zeventig zijn gemaakt. In de straten en landschap pen van toen komen honderden personen In beeld. Velen daarvan zijn niet meer In leven en de ouderen van nu ziet men op het doek nog als kinderen. Vooral de aron- turenfllms ademen de tijdgeest. Waar no dig zullen Harry de Graaf en HenkvanWIJk als ‘explicateurs’ bij de films optreden. Wie oude films heeft die mogelijk geschikt zijn voor het festival kan contact opnemen met Texel 600 Jaar stad vla Info@texel600jaar- stad.nl. Het totale programma wordt la ter aangekondlgd. Dan wordt ook precies aangegeven op welk tijdstip men welke film kan zien en elke film wordt uitgebreid beschreven. Om extra aandacht te besteden aan de tien Nederlandse Werelderfgoederen, wordt In het weekend van 13 en 14 Juni het natio nale Werelderfgoedweekend georgani seerd. In dit weekend zijn er allerlei extra activiteiten, ook op Texel. Op belde dage- nls er een wadexcursle: op zaterdag 13 Juni om 11.30 uur, op zondag 14Junl om 12.30 uur. Speciaal voor gezinnen met kinderen vanaf 5 Jaar Is er op zaterdag om 12.45 uur een Famllleprogramma Wad. Om 10 uur op 13 Juni neemt de boswachter van Natuurmonumenten een groep mee het gesloten natuurgebied De Schorren In. De excursies en het famllleprogramma zijn te boeken vla www.ecomare.nl. Het Wad- loopcentrum Fryslln organiseert op zater dag 13 Juni wadlooptocht. Deze begint om 10 uur bIJWaddenparkAvantlaan de Stuif weg bij Oosterend. De twaalf kilometer lange wandeling roert onder andere langs het natuurgebied De Schorren. Meer Infor matie en opgeven vla www.wadlopen.net. “Probeer Iedereen binnenboord te hou den.” Dat zei Edo Koolman (TB) gister avond tijdens de raadscommissie, nadat Marcel Slikker van Texeltours daar zijn zorgen over de voortgang van de Texel hopper had geult. TB wilde meer weten van wethouder Erie Hercules over een uitspraak van Slikker dat TBO rechtstreeks toegang heeft tot het systeem In de regle- centrale waar het vervoer van de kleine Texelhopperbusjes wordt geregeld. De wethouder moest daarop een antwoord De gemeente heeft In 2014 €1,8 miljoen overgehouden. Dat blijkt uit het Jaarver- slag/jaarrekenlng van de gemeente dat gisteravond In de raadscommissie werd besproken. Van dat bedrag gaat circa €1,4 miljoen naar de algemene reserves van de gemeente. De rest wordt op een an dere manier besteed. Remko van de Belt (PvdA) merkte op dat er misschien wat te voorzichtig was begroot voor een ge meente met ambities. HIJ wees erop dat Dubbeldam dankte alle kinderen en ou ders van De Fontein en de Kompasschool voor hun Inzet. HIJ beloofde een goede bestemming roor het geld te zoeken. De Fontein gaat voor komend schooljaar op zoek naar een nieuw goed doel om voor te sparen. om te vertellen over de eigen werkzaam heden. De kinderen haalden ook geld op met de sponsorloop die tijdens de Ko ningsspelen werd gehouden. Daar deden eveneens kinderen van de Kompasschool aan mee. De opbrengst daarvan ging mee In het totaalbedrag. De kinderen overhandigen gisteren op school een cheque aan Herman Dubbel dam van de Stichting Present. Die biedt hulp aan mensen die In de problemen zijn gekomen. Samen met vrijwilligers wordt actie ondernomen om hen de kans te bie den een nieuwe start te maken. De kinderen van De Fontein hebben twee Jaar lang wekelijks gespaard In de zogehe ten projectpot op school. In het eerste Jaar kwam Present Texel ook langs op school van t urijvemuus aan de Naairand in oen anger. Door het hele dorp en omgeving zien, gemarkeerd met rode bollen die als een speld In het landschap staan. In ‘t nuus zelf Is een tentoonstelling van Kllfhanger, een Informatiepunt en er zijn routes voor een tocht langs de kunstwerken af te halen. Kllfhanger duurt tot en met 28 juni, 't Drijverhuus Is dage lijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. voorgaande Jaren ook al de nodige bedra gen boven de streep waren overgebleven. Ewald Witte (CDA) deelde de mening van de PvdA. Annie Hln (Texel 2010) merkte op dat het fijner Is als er wat overblijft dan wanneer er achteraf financiële gaten moeten worden gedicht. De Jaarrekening (goedgekeurd door accountant IPA-ACON Groep) kreeg vooral lof van de partijen toegedicht. Die zat volgens de commissie leden goed In elkaar. Het doet ons goed zoveel blijken van medeleven te hebben ontvangen na het overiijden van mijn man, vader, schoon vader en oop De leerlingen van 4-VWO van de OSG hebben woensdag een bezoek gebracht aan het Binnenhof In Den Haag. ZIJ werden hierbij vergezeld door docenten, gemeenteraadsleden (zoals hier Nico Erwlch van Texel 2010), gemeentemedewerkers en wethouder Hercules. Tijdens de excursie werden ook de grote vergaderzaal van de Tweede Kamer en de Ridderzaal bezocht. Op het Binnenhof ontmoetten ze minister Hennls-Plasschaert van Defensie. Het geld voor deze excursie Is ter beschikking gesteld door de Texelse gemeenteraad met het doel de kloof tussen Jongeren en politiek te verkleinen. Categorie 1: WH Homan (33), Plet SchulJI (31), Herbert de Geer (31). Categorie 2: Marlcus van de Wetering (35), Marijke de Beer-Dogger (34), Abe KeIJser (29). Ca tegorie 3: Tonny van Koppen (32), Ingrld Schlppers-Hazebroek (32), Jan Bloem (31). Neary's: Marijke de Beer en Paul Schip pers. Longest: Marijke de Beer en Antoine Kersten. Een lange rij sc Hoorn, het klo| zijn kunstwerk

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 3