i TEXELSE gCOURANT I €50,- Ind.B.T.W. SP: kaartje kopen is DECSMPUTERZWAGER niet goed voor reiziger (jroen TwarL- Jexels in het harL_. Hotel De Waal Wielrennen Jazz on te Waves Hand van Peloton Is klaar Den Hoorn toneel dance Jaar OPGERICHT15 SEPTEMBER 1887, NR. DINSDAG 16 JUNI 2015 Leuke bijverdienste?! S Mail infoOlenr.nl of bel 36 26 00 LANGEVELD DE ROPY) auto ■Hillifinl Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Iverschljntdlnsdagenvrljdag LossenurnrnerClJ^ Folders bij deze krant «KOOP Texelseautopagina.m zdaal e af- o% Aangespoelde man paal 21 blijkt Syriër Leerlingen in actie voor voedselbank voor eerste klassieker van het Ook voor onderhoud van uw caravan of camper van Jazz, soul, wereldmuziek en Maarten en Belllnda duidelijk zichtbaar DÉ KAMPEERSPECIALIST OP TEXEL! alles voor uw tent, caravan of camper Occasion van de dag SNELCODE E3E 5,. Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week www.texelsecourant.nl Volg het nieuws op Twitter OTexelseCourant Ontvang het laatste nieuws op Facebook. Like ons! fc Jl facebook.com/texelsecou rant J KAHPEERSHOP TEXEL Schilderweg 261a, Oudeschild Tel. (0222) 313 348 Bijzonder buitenconcert op Festival Oude Muziek Bijzonder muzikaal samenspel zaterdag In Het Paradijs In de Dennen, onderdeel van het Festival Oude Muziek Texel.Terwijl vanuit voor het publiek. Klassieke melodieën uit de 16e en 17e eeuw werden afgewisseld met het variaties op het populaire "Yesterday*. 5 06-53935770 -Grote beurt PC of laptop(«„«1,1 (Her) Installatie PC/LAPTOP -Computerreparatie (maximaal «so,-) Slecht ter been of geen vervoer? ■m, WOU CRT tert H tap. IrtBjwrta. BIJ ONS WEET U WAAR U AAN TOE BENT! www.decomputerzwager.nl De SP heeft Gedeputeerde Staten van de de boot. Volgens betrokkenen Is daar geen provincie Noord-Holland gisteren een se- sprake van. De SP wil ook van Gedepu- rle vragen gesteld over de stand van za- teerde Staten horen waarom Texeltours ken rondom de Texelhopper. vanaf 1 Juli stopt als onderaannemer van verantwoordelijk vervoerder Connexxlon. Het vervoer met de kleine busjes van de Texelhopper Is vanaf 1 Juli volledig In han den van TBO. Nu Is dat nog In handen van TBOen Connexxlon met Texeltours als on deraannemer. De SP: “In de berichtgeving over het stoppen van Texeltours wordt ge noemd dat dit tot een betere exploitatie zal lelden. Wat wordt daarmee bedoeld?' partij wil ook weten of er toezicht Is de rij- en rusttijden die de onderaan- er hanteert. Leerlingen uit de eerste klas van de MAVO op de OSG houden woensdag 17 Juni In Den Burg een Inzamelingsactie voor de voedselbank. Dat doen ze In het kader van de maatschappelijke stage. Gisteren heb ben de leerlingen In delen van Den Burg zelfgemaakte flyers rondgebracht waarin aandacht wordt gevraagd voor de actie. Mensen die een flyer hebben gehad, Is ge vraagd houdbare spullen te kopen en die In bijgeleverde tasjes aan de deur te han gen. Woensdag tussen 14.00 en 16.00 uur trekken de leerlingen opnieuw door Den Burg om alles In te zamelen. Wij zoeken iemand uit 1 Horntje, Den Hoorn, Oudeschild of Den Burg die op dinsdag en vrijdag voor ons bezorgwerk wil doen. Prima vergoeding, afhankelijk van vervoermiddel. Dorpzlcht bij De Cocksdorp krijgt bij de herinrichting tot natuurgebied een vogel kijkpunt. Dat heeft de provincie Noord- Holland bekendgemaakt. het overlijden te bekleden om hen zo op waardige en eigen wijze uitgeleide uit het bijna thuis huls te kunnen doen. De over handiging gebeurde nadat de vrijwilligers hun opleidingstraject voor Hospice Texel hebben afgesloten. Op zaterdagmiddag 27 Juni, van 14.00 tot 17.00 uur, houdt Hospice Texel een Open Dag. Iedereen Is van harte u“ om op deze middag nader kennis ie ur men maken op de Anne Frankstraat 32 In Den Burg. Tijdens de Open Dag zal het hospice om 15.00 uur door burgemeester Francine Clskesofficieel geopend worden. Dorpzicht krijgt vogelkijkpunt bij herinrichting tot natuurgebied de laat het op haar eigen website weten als de vergunningen ter Inzage worden gelegd. Bedoeling Is dat Dorpzlcht een natuurgebied van 144 hectare wordt met bloemrijke graslanden waar weidevogels, zeldzame orchideeën en andere bijzonde re planten gedijen. Er komen schrale gras landen en er worden kreken gegraven. Ook worden diverse sloten gedempt om het water In het gebied zo lang mogelijk vast te houden, waardoor een meer na tuurlijk waterregime moet ontstaan. De verwachting Is dat het leefgebied voor zeldzame orchideeën en weide vogels daardoor wordt versterkt. Ook komt er een wandelroute om een 'rondje Dorpzlcht' vanuit De Cocksdorp mogelijk te maken. De Inrichting van Dorpzlcht maakt onderdeel uit van het programma Natuurontwikkeling Texel, waarmee pro vincie, hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, gemeente. Staatsbos beheer, Natuurmonumenten, LTO en De Ueuw de natuur op het eiland verder wil len versterken. Deze quilt Is In het afgelopen Jaar In alle stilte ontworpen en gemaakt door een groep Texelse vrouwen, allen enthou siaste quilters. ZIJ hebben de quilt ge maakt om de gasten van het hospice na De eerste 45 vrijwilligers van Hospice Texel hebben tijdens een feestelijke bij eenkomst hun vrljwllllgersovereenkomst ondertekend. Tijdens deze bijeenkomst werden zij samen met de coördinator Tanja Terpstra verrast met een speel; wx>r het hospice ontworpen Texelse scheldsqultt. Het vogelkijkpunt komt aan de noord oostkant van het gebied. Het uitkijkpunt komt volgens de provincie wort uit een Informatle-avond die In februari werd gehouden. Er werd toen onder meer de suggestie gedaan een vogelkljkhut te bouwen. Volgens de provincie komt er bij een wandelpad langs een kreek ook een bankje met een Informatiebord en de vls- stelger In het gebied blijft behouden. Volgens de provincie Is het de bedoeling dit najaar te starten met de ontwikkeling van Dorpzlcht tot natuurgebied. Tot die tijd wordt het aangepast ontwerp uitge werkt In een bestek en wordt er verder gewerkt aan de vergunningen en onthef fingen. Dan gaat het onder meer om een ontheffing voor de Flora- en Faunawet, een ontgrondlngsvergunnlng en een wa ter- en omgevlngsvergunnlng. De provln- De man die vorig Jaar oktober aanspoel de bij paal 21 blijkt van Syrische komaf. De Identiteit Is bij het Nederlands Fo rensisch Instituut (NFI) vastgesteld door middel van DNA-verwantschapsonder- zoek. Dit blijkt uit onderzoek van de Ne derlandse politie en Informatie van een Noorse Journalist. Het nieuws van de Sy rische vluchteling trok veel aandacht van landelijke media. Aangenomen wordt dat de vluchteling vanuit Galais zwem mend het Kanaal wilde oversteken. Meer over de zaak op pagina 5. De SP wil eveneens meer weten over het flexibel vervoer met de kleine busjes van de Texelhopper. “Er Is geconstateerd dat telkens om 11 minuten over het hele uur een Texelhopperbusje uit De Cocksdorp vertrekt, welke dan de route van de voor malige bus 29 volgt. In hoeverre zijn Gede buteerde Staten van mening dat daarmee wordt voldaan aan de eigenschap van de Texelhopper dat er vaker gereisd kan worden dan met de roormallge bus 29 mogelijk was? Of moet er geconcludeerd worden dat de Texelhopper - door op deze manier te rijden - eigenlijk een reguliere lijn Is geworden?" Gevraagd wordt ook waarom posters met ultgebrelde Informa tie over de Texelhopper op een gegeven moment zijn vervangen door posters van Ecomare. De SP: “Welke argumenten zijn gehanteerd om te beslissen dat de Infor matie over de Texelhopper In postervorm niet meer nodig was?" Bedoeling Is dat GS binnen dertig dagen antwoord geven. J; De SP haakt onder meer In op het gegeven dat reizigers met een OV-studentenkaart I of een OV-Jaarabonnement sinds gls- I teren ook een kaartje voor lijn 28 of lijn 9 629 moeten kopen om zwartrijden met g de OV-chlpkaart tegen te gaan. Met een 9 restltutleformuller kunnen de kosten la- ter terug gekregen worden. De SP noemt I het een "verslechtering van het relzlgers- I gemak, waar de reiziger niet om heeft gevraagd." Gedeputeerde Staten wordt 9 gevraagd hoe het de verslechtering denkt op te lossen. Statenleden Remine Alberts en Wlm Hoogervorst willen ook weten hoe GS kan verklaren “dat er veel wordt zwartgereden, terwijl ook geconcludeerd wordt dat controle niet uitvoerbaar Is." Het was bekend dat houders van een OV- chlpkaart (niet geldig op lijn 28, lijn 629 u en de kleine busjes van de Texelhopper) putee bij het Instappen In de bus konden roepen nog v dat ze student waren, waarna ze zonder '- te betalen konden doorlopen. De SP wil ook weten hoe vaak het Is voorgekomen dat de bus niet meeging op de boot. Daar Is de afgelopen tijd meermalen sprake van Afscheidsquilt voor Hospice Texel E™ op bijeenkomst vrijwilligers 1 J ju de bus niet met de boot arriveerde.” De Statenleden vragen ook een toelichting op een rondgaand verhaal dat TESO en de gemeente gesproken hebben over het stoppen met het meegaan van de bus op

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 1