3 FAMILIE Enige en algemene kennisgeving Van het concert des levens krijgt niemand een program. Almelo, 10 mei 1940 Scholieren naar Tweede Bijeenkomst TOP over Linkedln Kamer Carla v.d. Werve en familie Boks tuur pc (Opa) Hans Drugshandelaar aangehouden Kop Day Herinrichting Dorpzicht op komst Turbulent concert op Cafeessie OSG-jeugd pitchen ondernemersplannen Riekie en Freek t Broekhuis-Boks Bertus van Laar Henrietta en Paul Jan Dirksoord 14 Den Burg Afscheid nemen is herinneringen in liefde meedragen. We gaan je missen. Voor digitale condoleance: www.uitvaartcentrumtexel.nl rouwberichten - dhr. J.W. Boks Herman en Hiske Boks-Visser Alexander en Nancy Roland Correspondentieadres: H.W. Boks, De Dageraad 32,1797 SL Den Hoorn. Intens verdrietig om zijn heengaan, maar met trots en respect voor de wijze waarop hij zijn ziekte heeft gedragen geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve zorgzame vriend, onze broer, zwager en oom t Texel, 12 juni 2015 In het bijzonder gaat onze dank uit naar de medewerkers van de Thuiszorg, de huisartsen dr. Van der Bent en dr. Haasdijk en de buren van Jan Dirksoord. Afvalbeleid zorgt voor irritaties op smalle stoepen Boodtlaan Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Johannes Willem Boks www.texelsecourant.nl DINSDAG 16 JUNI 2015 regels ongestoord kunnen broe- dat er geen weidevogels komen, tolereert geen drugs op het eiland en Is daarom alert op hennepkwekerijen en drugs(dealers). De politie kreeg meldin gen binnen vla Meld Misdaad Anoniem (0800-7000) en heeft dit onderzocht, maar bij belde woningen, In Den Burg en Oosterend, bleek geen hennepkweke rij aanwezig te zijn. Desalniettemin zijn zowel politie als bewoners tevreden dat nu duidelijk Is dat op belde locaties geen kwekerijen zijn aangetroffen. Hans is oveigebracht naar de Strandkamer van ’’Uitvaart centrum Texel”, Bemhardlaan 147 te Den Burg, waar gelegenheid is tot condoleren op dinsdag 16 juni van 19.30 tot 20.30 uur. De afscheidsdienst zal worden gehouden op woensdag 17 juni om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Hans begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Een 25-Jarlge Texelaar Is op 4 Juni aan gehouden op verdenking van handel In harddrugs. In zijn woning zijn diverse ver dovende middelen gevonden en In beslag genomen, waaronder een aanzienlijke hoeveelheid XTC. De man Is meegeno men naar het politiebureau, de politie onderzoekt de zaak. Op maandag 1 Juni heeft het Hennepteam van de eenheid Noord-Holland op Texel In twee wonin gen onderzoek gedaan. De politie op Texel Carla van der Werve Leo en Dyantha Patrick en Marjolein Carola en Piet Cindey en Guus Mia en Jaap van Vooren-Boks ES’ De combinatie van de aangewezen plaats en een smalle stoept zorgt ervoor dat voetgangers er niet goed langs kun nen. “Er komen nog al wat mensen langs die naar de campings gaan. Het gevolg Is dat ze de bakken dan maar aan de kant schuiven, waardoor onze bak weer ver keerd staat. Het enige gunstige effect dat Ik nog kan bedenken Is dat de gemeente misschien eindelijk de stoep eens wat verbreedt”, vervolgt de bewoonster. Maar op Twitter wordt op het nieuwe be leid gereageerd: "Vandaag de cursus 'hoe zet Ik de container aan de weg gevolgd: Andersom, 50 cm ertussen, maar niet bij Het Texels Ondernemers Platform houdt zaterdag 20 Juni In Hotel Greenside een bijeenkomst over Linkedln. Het b™1-* om 10.00 en duurt tot 11.30 uur. Menig professional Is nog niet vertrouwd met Linkedln, het sociale netwerk voor vak mensen. Voor wie geen Idee heeft hoe het platform werkt en hoevee1 *”'1 wie op zoek Is naar Inspiratie houdt TOP voorbeeld omdat je er Je kl de Llnkedln-sessle. Die Is speciaal voor precies die leverancier vindt die veel voor Texelse ondernemers en gratis voor TOP- jou kan betekenen. Aanmelden vla data leden. Specialist Corinne Keljzer Is gestrikt Jonker@top-texel.nl. woning. Gemiddeld staan actieve wo ningzoekenden 2,5 Jaar Ingeschreven bij Woontlj. Woontlj wil naast de reguliere plannen de komende Jaren graag 100 extra sociale huurwoningen bouwen om meer evenwicht te krijgen In de vraag en aanbod van sociale huurwoningen. Ge middeld staan actieve woningzoekenden 2,5 Jaar Ingeschreven bij Woontlj. Deze gegevens bevestigen het beeld dat er een structureel tekort Is aan betaalbare soci ale huurwoningen op Texel. Woontlj wil naast de reguliere plannen de komende Jaren graag honderd extra sociale huur woningen bouwen. Actieve woningzoekenden zijn woning zoekenden die In het afgelopen 1,5 Jaar hebben gereageerd op een wonlngad- vertentle, maar nog geen nieuwe wo ning hebben gevonden. Eind april 2015 stonden totaal 1278 woningzoekenden geregistreerd voor een huurwoning op Texel. Hiervan Is 27 procent actief en 73 procent passief op zoek naar een voor deze bijeenkomst over zichtbaar en vindbaar zijn op Linkedln. "Zorg dat je er begint bij bent en mobiliseer Je collega-onderne- Menig mers, we hebben plek voor maximaal 60 ..j mensen", meldt TOP. Corinne Keljzer laat In een wervende sessie zien hoe Je Jezelf zichtbaar en vindbaar maakt op Linkedln. zeel tijd het kost of "Hoe Je Je bedrijf kunt laten groeien, blj- splratle houdt TOP voorbeeld omdat je er Je klanten treft. Of Is speciaal voor -J'~1 gratis voor TOP- Slnds 1 juni Is de afvalinzameling op een aantal trajecten veranderd. De nieuwe vuilniswagen heeft een hef-arm waar mee containers worden opgepakt en geleegd In de laadbak. De wagen kan daarmee door één persoon bediend wor den. BIJ de traditionele vuilniswagen zijn drie mensen nodig. Twee zorgen ervoor dat de containers In die wagen worden geleegd. Mocht de door de gemeente aangewezen plek om de container te plaatsen te klein zijn wordt dit overlegd met de coördinator die samen met de medewerkers en zo nodig bewoners een oplossing zoekt. BIJ een niet geleegde container of klachten kan men terecht vla telefoonnummer 140222. Dit geldt ook als u geen sticker heeft ontvangen. In samenwerking met Rabobank K-'” van Noord-Holland laat de Stichting Daj for Change scholieren In de regio op een speelse en ondernemende manier ken nis maken met ondernemerschap we reldburgerschap en omgaan met geld. Leerlingen presenteerden hun onderne mingsplannen voor een echte ‘kredlet- commlssle’ met o.a. medewerkers van de Rabobank. Deze ‘kredletcommlssle’ beoordeelde hoeveel microkrediet elk bedrijf ontving. De plannen werden be loond met een microkrediet tussen de €5,- en €20,-. Eind Juni wordt bekend hoeveel winst ze hebben gemaakt. Stich ting Day for Change Is In 2006 opgerlcht met als doelstelling om In Nederland de kennis over microkrediet te vergroten en microkrediet voor meer mensen In ont wikkelingslanden bereikbaar te maken. Microkrediet Is onderdeel van wat door Koningin Maxima ‘Inclusive finance’ Is genoemd. Financiële dienstverlening die fatsoenlijk Is en toegankelijk voor Ieder een. Ook voor de allerarmsten. Het gaat daarbij niet alleen om de mogelijkheid leningen af te sluiten maar ook om spa ren, verzekeringen en heel belangrijk edu catie, waardoor mensen verstandig met geld om leren gaan. Het aantal actief woningzoekenden op Texel Is het afgelopen Jaar gestegen met elf procent. Dat meldt Woontlj op haar website. Waren het er In 2014 nog 310, nu 344. Leerlingen van klas 2 VMBO van OSG de Hogeberg presenteerden vorige week In Cinema Texel hun ondernemingsplannen In de bioscoop. Ze ontvingen een micro krediet waarmee ze een eigen bedrijf be ginnen. De winst die de leerlingen vanaf 15 Juni gaan maken, wordt Ingezet In een project voor ondernemende Jongeren In Kenia. Zo snijdt het mes aan twee kanten. Het nieuwe afvalophaalbeleld zorgt op diverse plaatsen voor overlast, zoals hier aan de Boodtlaan In De Koog. “Volgens de richtlijnen moet de bak precies zo staanalsopde foto. Doe Je dat niet krijg Je waarschuwlngsllntjes aan Je contai ner. De volgende keer wordt Je bak ge woon niet geleegd", vertelt een buurtbe woonster. uorpzicnt dj ue cocksaorp. provincie Noora-Hoiiano, noogneemraadscr tier, gemeente, Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, LTO en De Lleuw te richten tot een 144 hectare groot natuurgebied dat aantrekkelijk 1st orchideeën. Het bosje midden In het gebied verdwijnt, zodat weldevog den. Als het bosje blijft staan, Is volgens de provincie de kans groot da. omdat zich In het bosje roofvogels kunnen ophouden die de eieren opeten. Leerlingen van OSG De Hogeberg, hun begeleiders en verte genwoordigers het gemeentebestuur poseerden woensdag op de trap van de OSG, voorafgaand aan het reisje naar de Tweede Kamer en Den Haag. Tijdens de excursie werden de grote vergaderzaal van de Tweede Kamer en de Ridderzaal bezocht. Op het Binnenhof ontmoetten ze minister Hennls- Plasschaert van Defensie. Het geld voor deze excursie Is ter beschikking gesteld door de Texelse gemeenteraad met het doel de kloof tussen Jongeren en politiek te verkleinen. Killian en Miranda, Rowan en LauraShayna bomen, paaltjes etc, dan meer afstand houden. Op de rand van evt. stoep, maar niet bl) de parkeerplaatsen en mogelijke auto’s. En zonder sticker, geen lening #zucht.” Het plaatsen van de containers blijkt dus nog een hele klus.

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 3