6 I NIEUWS J, “Met gasten naar het strand om te jutten” Texels team Roparun gehuldigd Zuid-Haffel Bond positief over overname n overle me: "H ri WAT IK ZEGGEN WOU ^er^tukle Herschellln^llderi^^oorstellln^araniarlb^exek BIJ De t>letioel< nabij De I I schoot vrt|daR een caravan van de trekhaa k. Smulpot gekozen tot gezelligste terras Zomerprojectweken bij Artex WWW.TEXELSECOU RANT.N L DINSDAG 16 JUNI 2015 avlnclewlnnaars van Nederland sts Ter- verko- het gehele /oren opge- ,'uur. BIJ de Een kapstok van Juthout, sleutelhangers van op het strand gevonden kleine drijvers en frisse opnieuw Ingerichte ruimtes. De hand van Maarten Brugge en Belinda Laan Is duidelijk zichtbaar In Hotel De Waal aan het Hogerelnd In De Waal. MAARTEN BRUGGE EN BELINDA LAAN NEMEN HOTEL OVER FNV reageert met een persbericht op de overname: "Het vervoer van los gestorte agrarische producten In West-Europa Is In handen van drie grote Nederlandse be drijven: AB Texel te Texel, Butter te Dren ten en Farm Trans te Zevenbergen. Deze drie ondernemingen maken allemaal ge bruik van chauffeurs uit Oost- Europa om De twee zijn sinds enige tijd de nieuwe eigenaars en beheerders van het negen tien kamers tellende hotel In het midden van Texels kleinste dorp. Het hotel was veertien Jaar In handen van Plet en Alle Laan, de ouders van Belinda. Sinds 2012 draalden Maarten en Belinda al mee In het hotel en sinds dit seizoen zwaaiden zij er definitief de scepter. Plet en Alle Laan helpen op de achtergrond een handje mee. De twee hebben een eigen stempel op het uit 1978 daterende hotel gedrukt. Het Interieur Is aangepakt en In een ei gentijds jasje gestoken en de JutterIJ heeft een plek In het hotel gekregen. Meubilair In de centrale ruimten Is voorzien van Jut hout dat Maarten van het strand haalde, op een aantal kamers hangen grote foto's van het strand en op elke kamer Is een kunstwerk van Juthout te vinden. Die zljr gemaakt door Irene Maas, een tante var Maarten. In de tuin Is een hoek Ingericht met spullen die Maarten tijdens het Jut ten op het strand vond en hl] neemt be langstellende gasten soms mee naar het strand om te jutten en te vertellen. “Of Ik vertel verhalen over het Jutten bij de spullen In de tuin of bij spullen die Ik bln- dle een opleiding aan de kunstacademie volgde, werkte voorheen een paar Jaar bij Klif 12 en ze treedt geregeld op als zange res. Samen met Maarten Tlggeler vormt ze Duo aan Zee en ze zingt soms samen met Irlsabella Bakker en Anneke Brons van Anyway. Dat gebeurt onder meer In het hotel zelf. Daar Is nog meer creatl- Artex sluit het schooljaar af met de Zo merprojectweken. Kinderen, Jongeren en volwassenen kunnen gedurende twee weken gratis workshops volgen op gebied van muziek, zumba, pilates, beeldende kunst en meer. Het duurt van dinsdag 16 Juni tot en met maandag 29 Juni. Er worden popbands en orkesten gevormd met leerlingen die normaal Individueel les hebben. Ook zijn er workshops, zoals: aquarelleren, fluitjes bouwen van pvc- buls en een popkoor-workshop van Ernst Klljzlng. Meer Informatie vla www.artex- texel.nl. vltelt te zien. De Bobbl-boeken van Mo nica Maas, de moeder van Maarten, zijn aanwezig evenals keramleken van Irene Maas, schilderijen van Frits Maas, zelfge maakte armbanden van Vlbeke Brugge en schilderijen van Gertruud Sneekes. “We hebben het allemaal een mooie plek ge- maar dat valt volgens hem In de praktijk mee. “BIJ het NIOZ was Ik het gewend veel met gasten uit het buitenland om te gaan en hier ga Je ook met tal van gasten om." Het hotel biedt het voordeel vaker thuis zijn. “Voor het NIOZ was Ik vaak weken van huls en nu kan Ik onze dochter Ella‘s morgens naar school brengen." Belinda, die het langs van de loop had genoten en het team dat zo dicht mogelijk bij hun op gegeven eindtijd In Rotterdam aankwam. De Texelrunners - team 284 - waren niet de snelste maar met een zevende plaats van de 315 deelnemende teams ook ze ker niet het langst genietende team. Wel gingen zij - na een non-stop hardloopes- tafette van 38 uur en 29 minuten - op 33 seconden na, precies op tijd In Rotterdam over de finish. De Roparun-organlsatle vond dit z'n opmerkelijke prestatie, dat zij tijdens een "spetterende presentatie" de aanwezige vertegenwoordigers van de Texelrunners op het podium ten over staande van een duizendkoppige menigte nog eens even extra In het zonnetje zette met de uitreiking van een kolossale beker voor de beste schemalopers. De gemiddelde snelheid over h' traject was precies de van te vor geven snelheid van 13,5 km/uur. Bij finish werden de Texelaars opgewacht door niemand minder dan Nelll Cooman, ambassadeur van de Roparun. Onder het toeziend oog van honderden toeschou wers mocht Plerre Bonnet haar kussen In ontvangst nemen. FNV Transport Logistiek Is positief over de overname van de aardappeltranspor- teur Butter Group door concurrent AB Texel. De bond verwacht dat chauffeurs zich weer gewaardeerd gaan voelen en gaat met de werkgever In overleg over de Inzet van buitenlandse chauffeurs. Met de beste combinatie van het aantal stemmen en het gemiddelde waarde ringscijfer liet De Smulpot alle andere ter rassen achterzlch. BIJ de verkiezing brach ten tienduizenden mensen hun stem uit vla www.gezelllgsteterras.nl. ZIJ gaven hierbij vier rapportcijfers voor klantvrien delijkheid, Inrlchtlng/lnterleur, locatie en sfeer (cijfers tussen 1-10). De Smulpot ontvangt op 21 september een officiële plaquette, tijdens de feestelijke Award Uitreiking op Landgoed de Olmenhorst. Dan worden ook de prov en het Gezelligste Terras bekend gemaakt. De drie terrassen die de meest creatieve en originele acties hebben georganiseerd In het kader van de verkiezing ontvangen ook een Award. Vla de verkiezing Is geld Ingezameld voor Stichting Pink Ribbon. Tijdens de Award Uitreiking wordt de cheque aan hen over handigd. deze tegen dedaargeldende lonen hlerte laten werken. Nadat de Inspectie SZW, op verzoek van FNV, onderzoek deed naar de drie ondernemingen Is met AB Texel een gezonde dialoog op gang gekomen hoe om te gaan met chauffeurs In buitenland se loondienst en de manier van betalen.' Edwin Atema, van FNV: "AB Texel Is de eer ste onderneming In Nederland die hier nu op een volwassen manier het gesprek over aangaat en laat vooralsnog zien de zaken serieus te nemen.” In het verleden heeft FNV- VNB onderzoek gedaan naar Butter. "Samen met de Belgische vakbond werd een buitenlands postbusbedrljf ontman teld, werden getuigen onder ede gehoord BIJ de Verkiezing van het Gezelligst ras heeft het publiek De Smulpot v zen tot winnaar van Texel. Het Texels Roparun-team de Texelrun- neer Is tijdens een spetterende show vorige week vrijdag In Puttershoek ge huldigd voor hun hardloopprestatle bij de non-stop estafette van Parijs naar Rot terdam. Deze jaarlijkse sponsorestafette- loop wordt georganiseerd om geld bijeen te brengen ten behoeve van terminale kankerpatiënten. en kreeg een aantal Poolse chauffeurs forse nabetalingen. Na onderzoek van de Inspectie bleek dat Butter nog altijd niet handelde conform de cao en dreigde FNV met een nieuwe procedure. Toen de over name door AB Texel In zicht kwam heeft FNV de druk van de ketel gehaald om de overname een zo groot mogelijke kans van slagen te geven.' FNV hoopt nu dat door de overname de werknemers van Butter bij AB Texel "weer het gevoel gaan krijgen gewaardeerd te worden als chauffeurs en volwassen ar beidsverhoudingen zullen vinden. Ook de discussie over de Inzet van buitenlandse chauffeurs zal naar verwachting door de overname van Butter naar een nieuw ni veau getild worden." Voor de vierde keer hebben de Texelrun ners tijdens de Pinksterdagen meege daan aan deze Roparun sponsorloop die als motto heeft; Leven toevoegen aan de dagen, waar geen dagen meer kun nen worden toegevoegd aan het leven, leder Jaar wordt dit grootse loopevene- ment samen met alle vrijwilligers en de deelnemende teams afgesloten met een slotfeest. Hierbij wordt het totaal bijeen gebracht bedrag bekend gemaakt, dit Jaar €5.006.417,-. Ook worden tijdens dit feest de teams gehuldigd die een opmerkelijke looppres- tatle hebben geleverd. Voor hun loop- prestatles op het traject Parijs - Rotter dam (er wordt ook vanuit Hamburg naar Rotterdam gelopen) werden drie teams gehuldigd. Het snelste team, het team 10 voor Texel geeft een compliment aan mevrouwMorsch die In het bezit Is van de karakteristieke stolpboerderij Zuld-Haf- fel. ZIJ stelt dat Je goed moet passen op zo'n boerderij die typerend Is voor Texel In zo'n mooi gebied, en dat doet zij fan tastisch. Deze mevrouw respecteert de Kernwaarden van Texel. Gelukkig zijn er meer mensen die er zo over denken, dat hebben we kunnen zien aan de nieuwe bebouwing langs de Westerweg en de Jan Ayeweg. Dat kunnen we helaas niet van Iedereen zeggen als je ziet wat er aan het Doolhof Is gebeurd en wat er nu aan het Sklllepaadje verrijst. Het bestuur van 10 voor Texel nen In een kist heb verzameld." De oude naam De Weal Is aangepast In De Waal. “Dat geeft minder verwarring." De gasten variëren van mensen die voor de natuur komen, voor vogels of om op de flets het eiland te verkennen. “Het hotel ligt daar voor mooi centraal", vertelt Belinda. Een keer waren er gasten In huls die tot laat In De Koog bleven om te stappen en hen verging het Iets minder. Maarten: 'We zeggen hier dat Je 's morgens vroeg door de vogels wordt gewekt. Dat gold ook echter voor hen, nadat ze om vier uur ‘s nachts thuis waren gekomen. ZIJ winden de vogels op dat moment toch Iets min der prettig." De twee hadden al langer plannen om het hotel over te nemen. De gelegenheid deed zich voor toen het lukte om voor Belinda's zoon Bart, die gehandi capt Is, een goede plek te vinden waar hij dejulste zorg krijgt. Daarvoor was Belinda Jarenlang thuis om zelf voor hem te zor gen. “HIJ zit nu op een goede plek, waar het voor ons ook mogelijk Is om hem een paar keer per week te bezoeken.' Maarten werkte twaalf Jaar bij het NIOZ en nam daar eerder dit Jaar afscheid. Een overstap van het NIOZ naar een hotel klinkt groot,

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 6