I f S S 8 i;3 .4 MAC MAX Uil 15 Kleinkunsteiland Texel CULTUUR Ij Bs nog op het 1 functie was Voor meer 1 langejunl.nl. 1. ih ni i (r AqeMcla KLIF 12 PRESENTEERT DRIE VERSCHILLENDE PROGRAMMA’S Den Hoorn viert 600 jaar met prutrace Volg om ook op: F j fttcebookxom/Hwaterldlf 12 L»>iEt«r.cow'/KLifl2 i van AJex IBr- 13Ïs|Ï3J5mÖÖ Lastige klus huurmoordenaar Jurassic World 3D 2:: :c Jurassic World 2D 13.15 Mad Max: Ftxy Road 3D Pitch Perfect 2 ©i?1® 18.30 Schneider vs. Bax 19.30 19.30 Woman in Gold ©ff® 19.30 Apenstreken 3D 13.30 16.15 Apenstreken 2D Reserveren kan telefonisch via 0222 312027 of via onze website www.CinemaTexel.nl Voor een veilige avond uit! 0222-312000 Trio "En Vrat" met liedjes van Nederlandse kleinkunstenaars. OncMTid "ït>XE>i«V Bioscoop Eetcafé Terras Schneider vs. Bax PROGRAMMA WEEK DONDERDAG 18 T/M WOENSDAG 24 JUNI .D°e SA SS Films Kinderfilms MA Dl WO BINNENKORT IN CINEMA TEXEL Müri’XL P^iS!ffilSKlJSSSÏÏS,‘ Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. Klarinet en piano op Zomeravondconcert Lezing schrijver boek over Duitse Bunkers iJ 17juni 23juni In Cinema Texel doen komende week “Schneider vs. Bax” en “Woman In gold” hun Intrede. langs, i vol err Pop Jazz «Klifiz Anouk Dorfmann met 'Parler aux Canons' 16.CO Meer informatie en kaarten bestellen op www.ldif12.nl Dinsdag 23 juni Anouk Dorfmann - Parler aux Canons Voor deze editie hebben we weer een bijzonder muziek programma samen gesteld met een interessante mix van Jazz, Fusion, Soul, Wereldmuziek en Dance. LADIESNIGHT WOENSDAG 1 JULI VOORVERKOOP IS GESTART In het Hoornder kerkje Is dinsdag 23 Juni het derde zomeravondconcert, georgani seerd door de Raad voor het zomerwerk van de Texelse kerken. Het concert begint om 20.15 uur en Is gratis toegankelijk. 18,19 en zojuni Jazz on The Waves DO VR ZA ZO IBBEEI Den Hoorn en omgeving zijn zaterdag 21 Juni het toneel van een prutrace In het ka der van Texel 600 Jaar Stad. Schneider vs. Bax is de nieuwe film van Warmerdam. (Borgman, Ober) www.texelsecourant.nl VRIJDAG 19 JUNI 2015 Paul Dijkstra, schrijver van het boek Duit se bunkers op Texel, verzorgt zondag 21 Juni In 't Drljverhuus In Den Hoorn een lezing. Het begint om 20.00 uur. Anouk Dorfmann neemt u met pianist Johan Hoogeboom mee opreisdoorhet rijke landschap van het Franse chanson. p<n iiib 'uu\ canons Den Hoorn kent zaterdag en zondag op nieuw diverse activiteiten In het kader van Texel 600 Jaar Stad. Belde dagen zijn van 10.00 tot 20.00 uur het Kabouter- laantje en de Stolpwegroute geopend. Het Kabouterlaantje Is bij het Lage Ach terom en heeft met kabouters te ma ken. Langs de Stolpweg staan foto's van vondsten van Jutter Paul Dekker. Het Is mogelijk vragen te beantwoorden, de formulieren daarvoor liggen bij café Inn de Knip. Dit concert wordt verzorgd door Marlies van Drlesum op klarinet en Rlëtte Olt- hof op plano. Marlies van Drlesum werd opgeleid aan het Conservatorium van Amsterdam. Rlëtte Olthof groeide op op Texel en kreeg pianoles van mevrouw Roos, Tineke Schoo en werd opgeleid door Rachel Vroom. Ze studeerde aan het Utrechts Conservatorium en studeert nu In de Master bij Frank van de Laar aan het ArtEZ conservatorium In Zwolle. Op het programma staan twee Franse hoog tepunten uit het klarlnet-repertolre: de Impressionistische en speelse ‘première rhapsodle'van Debussy en de klarlnetso- nate van Poulenc. Rlëtte speelt de Schu- mann-varlatles van Brahms voor solo plano spelen. Woman in Gold De race Is georganiseerd door Ijsclub De Geul. De deelnemers ploeteren ander halve kilometer door moddersloten en wellanden. Er kunnen maximaal honderd mensen meedoen. Om 14.00 uur Is bij ‘t Drljverhuus aan de Naalrand de start van de baslsschooljeugd, begeleid door vol wassenen. Om 15.00 uur Is op dezelfde plek de start van de OSG-Jeugd en de vol wassenen. De finish Is ook bij 1 Drljver huus. Het indrukwekkende Woman in Gold is overtevende die al jaren in gevecht is met de Oostenrijkse overheid om een iconisch schilderij van Gustav Klimt. Aanvang 21.00 uur, entree ci6,00. Klif 12 Den Hoorn - vjwuj.kli.fi2.nl - (0222) 3» 633 Zondag 21 Juni om 15.00 uur vertelt Mathijs Deen bij de bunker van Loods- manduln over de unieke geschiedenis van eilanders en zeevarenden. Deen Is schrijver van het boek 'De Wadden, een geschiedenis' en werkt bij het VPRO- programma Onvoltooid Verleden Tijd dat elke zondagochtend op Radio 1 wordt uitgezonden. Deen was vaker op Texel en toonde zich daarbij een boeiend vertel ler. De toegang Is gratis. Den Hoorn staat zaterdag ook In het teken van Jazz on the Waves. In het Walvisvaarders Huisje zijn, In te genstelling tot wat eerder was aange- kondlgd, zondag 21 Juni geen activitei ten. Er zouden diverse mensen In kledij uit de achttiende eeuw rondlopen, ver halen vertellen en een proeverlj houden, maar dat kan volgens de organisatie als gevolg van famllle-omstandlgheden niet doorgaan. schrijver. HIJ woont alleen aan de rand van een afgelegen meer. Het Is een mak kelijke klus, met een beetje geluk ben Je wx>r de middag weer thuis." Met tegenzin gaat Schneider akkoord, maar de makke lijke klus blijkt een gecompliceerde. Het Indrukwekkende Woman In Gold Is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van Marla Altmann (Helen Mlrren), een Holocaust overlevende die al Jaren In ge vecht Is met de Oostenrijkse overheid om enkele familiestukken, waaronder een Iconisch schilderij van Gustav Klimt. Het beroemde schilderij Is van haar familie op een wrede manier afgenomen door de Nazi’s, net voordat de Tweede Wereldoor log uitbrak. NU IN D€ BIOSCOOP «ht. v. DEZE WEEK NIEUW IN CINEMA TEXEL nmlge daarvan zijn nog nooit eerder jubllceerd. Tijdens de presentatie Is :lale aandacht voor de bunkers die "t eiland te zien zijn en wat hun <as. Ook Is het boek verkrijgbaar. ;r Informatie en kaarten: www. Schneider vs. Bax Is de nieuwe film van Alex tón Warmerdam (o.a. Borgman, Ober, De Noordelingen) met onder andere Tom Dewlspelaere, Alex van Warmerdam en Maria Kraakman. Schneider, een huur moordenaar, wordt gebeld door Mertens. HIJ heeft een spoedopdracht wor Schnei der, maarSchnelder weigert. HIJ Is Jarig en heeft zijn vrouw Lucy beloofd te helpen met het voorbereiden van het diner dat zij vanavond geven. Mertens benadrukt dat het belangrijk Is en dat het vandaag moet gebeuren. “Het gaat om Ramon Bax, een Tussen 1574 en 1940 werden al kleine aarden verdedigingswerken aangelegd en In de Jaren dertig van de twintigste eeuw bouwde men enkele kazematten op het eiland. Paul Dijkstra (1992) schetst niet alleen de situatie van de aange legde bunkercomplexen, ook plaatst hij deze In de context van de aanleg van de Neue Westwall en later de Atlantlkwall. Spraakmakend zijn de foto's en tekenin gen In het boek. tus bekeken vanuit het heden. Zang: Mar tin Spee en Hanneke van den Blggelaar - Plano: Johan Hoogeboom - Explicateur: Bart Roelofs. Entree per avond, €16,00, alle drie de avonden €35,00. Klelnkunstel- land Texel Is onderdeel van de Lange Juni. “Duitse bunkers op Texel” Is een omvat tend en Inzichtelijk geschreven boek over de geschiedenis van de bunkerbouw op Texel In de periode 1940-1945. Het om vat niet alleen de geschiedenis van de bunkerbouw tijdens de Tweede Wereld oorlog, maar ook die van de eeuwen daarvoor. Bedoeling Is dat deze activiteit In augus tus of september nog een keer wordt In gehaald. De openstelling van het Walvis vaarders Huisje op maandagmiddag en de rondleidingen op dinsdag gaan wel gewoon door. Volgens de organisatie Is het niet echt een wedstrijd, maar vooral een tocht voor de lol en de beleving. Stevige, dich te schoenen en een lange broek zijn ver plicht. Op een feestavond die op 27 Juni In Den Hoorn wordt gehouden, worden de winnaars bekendgemaakt. Toeschou wers kunnen volgens de organisatie langs een deel van het parcours meelo pen en de deelnemers aanmoedigen. Klif 12 presenteert van 23 tot en met 25 Juni drie programma’s: Anouk Dorfmann met kunstenaars (woensdag 24Junl) en "Johnny Ontmoet shaffy" (donderdag 25 Juni). “Kleinkunst van de bovenste plank* en “Met liefde vaor de het betere liedaldus de aankondiging.. In “Parler aux canons" neemt Anouk Dorfmann de toeschouwer mee op reis door het rijke landschap van het Franse chanson, langs liederen die tot rust brengen, roeren en waarmee we tegen kanonnen kunnen spreken. Een af wisselend programma vol emotie, humor, herkenningen kritiek met zowel bekende liederen en klassiekers als nieuwe parel tjes. Anouk Dorfmann (1989) won In 2006 de publieksprijs en de juryprijs tijdens het prestigieuze “Concours de la Chanson". En Vrac Is een nieuw trio dat het betere Nederlandse lied ten gehore brengt. Bas Marée, bekend van Andermans Veren Live, speelt samen met GIJs Baas en Min ze Koopman de sterren van de hemel op uitsluitend houten Instrumenten; gitaar, contrabas en cajon. Het repertoire van En Vrac bestaat uit liedjes met een lite raire, poëtische waarde. Bas zingt liedjes van anderen, maar ook werk dat hij heeft vertaald en eigen nummers. Dit pro gramma bevat liedjes van onder andere Drs. P, Jacques Brel, Edith Plaff, Kees Torn, Theo NIJland, Cornells Vreeswijk en Bram Vermeulen. Johhny ontmoet Shaffy Is een muzikale en humoristische reis door twee levens, soms groots, soms heel klein, struikelen we over de verschillen, over eenkomsten en ontroerende paradoxen. Johnny Jordaan en Ramses Shaffy, niet voor het eerst samen In één theater, wel voor het eerst een ontmoeting op een die per menselijk niveau, los van sterrensta-

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 15