2 I Nieuwe betonnen NIEUWS brug bij Volmolen MAXIMAAL €90.000,- VOOR VERBINDING Serenade voor 80 jaar oud geworden Dirk Haker Raadsvergadering VVD wil sporthal aan Slingerweg Raad akkoord met NoordkopBeraad “Tweehonderd jaar ervaring” Motie Texel 2010 aangehouden ssen deVolmo- en buurtbewo- dt, Is. □eslls- WWW.TEXELSECOU RANT.N L VRIJDAG 19 JUNI 2015 De nieuwe sporthal In Den Burg zou aan de Slingerweg op het land tussen zwem bad Molenkoog en het gemeentehuis moeten worden gebouwd. te stoppen. Tot 30 Juni zijn ze In dienst, la ter In het Jaar wordt officieel afscheid van hen genomen. De bemensing van de brandweer Is na hun vertrek even aan de dunne kant, maar er Is volgens de brandweer geen onderbezetting. Er zijn vier mensen In op leiding voor de brandweer en Intern zijn acht mensen van de brandweer In oplei ding als chauffeur. Een aantal van de zes die stoppen waren actief als chauffeur op de wagens. Na de zomer begint de brand weer met het werven van nieuwe leden. Belangstellenden kunnen zich melden bij MartIJn van Hengel op 06-30379424. De gemeenteraad heeft woensdag Ingestemd met een nieuwe brug tuss len en de Mars. Na gesprekken met de dorpscommlssle van Den Burg er ners bleek de voorkeur uit te gaan naar een betonnen constructie. Texel 2010 aandacht situaties die dl- ueien worden. "Al In 1 het college gevraagd rapaden zichtbaarder al eerder aangekaar- paden gaat het hier askelen en een aantal i In de weg. “We moe- bagatelllseren. We stuk door veront- burgerij. Zelf zijn bl) de Vuurtoren- Spangerweg en zijn daar acute -Op een itwoordelljkheld dig voor alle signaleringen tere eken gebeuren”, bij de balie In het gemeentehuis --.-.x-.-j meer speel"-1' - hoeft.” Dan ter goed dan wanneer wij er eerst nog over moeten vergaderen." Jonker hield de motie uit eindelijk aan, maar gaf wel aan dat geld bij hem "geen Issue” Is wanneer het gaat om verkeersveiligheid. De zes beleefden maandagavond hun laatste oefenavond bij de Buureton In Den Burg waarbij dertig andere leden van de brandweer zich als 'lastige oudjes' gedroegen die niet makkelijk te redden waren. Dezes zijn bij elkaar goed voor on geveer tweehonderd Jaar brandweererva- rlng. De overgang van de Texelse brand weer naar een regionale brandweer was volgens hen een mooi moment om ermee De raad kreeg woensdag drie opties voor gelegd door het college. Een houten, een metalen en een betonnen constructie, geschikt voor voetgangers en fietsers. Het voorstel voor een betonnen brug werd met een ruime meerderheid aange nomen. Toch waren er partijen die liever een houten brug hadden gezien, maar In gegeven door de wens van de bewoners en het feit dat ze de procedure niet wil len vertragen, stemden zij toch In. Groen links gaf In de persoon van Jaap Vlaming aan dat hij het Jammer vindt dat er niet goed gekeken wordt naar aansluiting bij de wijk. “We zijn de brug los van de wijk aan het bekijken. Heeft weer geen sa menhang met elkaar. Je zou meer moeten bekijken hoe Je van een wijk daadwerke lijk een wijk maakt.” De PvdA was direct voor een betonnen constructie: “Het Is de meest duurzame en veilige oplossing", gaf Remko van de Belt aan. De gemeente heeft voor de brugverblndlng tussen de Korfbaeck en de Dlstelvllnder een maxi maal bedrag van €90.000,- exclusief btw uitgetrokken. Dit bedrag wordt gedekt uit de algemene reserve. Texels Belang gaf aan dat hout de voorkeur had, maar dat Texel 2010 heeft de motie “Veilig Ver keer Texel” die het tijdens de raadsverga dering Indiende aangehouden. Het stuk kon niet rekenen rekenen op de steun van de andere partijen, die het te vroeg vonden. rette-lnstructrlce Tine Jongerden van de Inmiddels opgeheven majorettegroep van Excelsior. ZIJ gingen voorop en namen Haker ook mee In een polonaise tussen de drea twintig muzikanten door. KTF-lld Alfons Witte was eveneens van de partij. Haker Is al ruim vijftig Jaar verbonden aan de muziekverenigingen op het eiland. Eerst als trommelaar en paukenlst, later De raadsvergadering die gepland stond voor 1 Juli wordt naar alle waarschijnlijk heid verzet. Dit omdat op deze avond ook de dlploma-ultrelklng van de OSG plaats vindt. Het college Is daar voor uitgeno digd. Tijdens de raadsvergadering werd nog geen overeenstemming bereikt over een nieuwe datum. de nieuwe sporthal. Volgens de WD sluit het land aan de Slingerweg (nu deels In gebruik om auto's te parkeren) het beste aan bij het zwembad, Texel’94 en de at letiekvereniging. “Dan Is er een logische concentratie van sportactiviteiten." De plek maakt het volgens Jur Schulrlnga (WD) ook mogelijk om de exploitatie van het zwembad en de sporthal In één hand te laten komen. De plek van de oude LTS biedt volgens de WD door de ligging nabij het busstation aan de Elemert, de scholen en het centrum van Den Burg In teressante ontwikkelingsmogelijkheden voor de toekomst, terwijl dat niet geldt voor de locatie Slingerweg. Die plek was Jaren geleden In gebruik voor de kinder opvang van Catalpa, maar daarna Is er nooit veel meer met het land gebeurd. Dat heeft de bestemming maatschappe lijke doeleinden. Als er op het betreffen de land tussen het zwembad en het ge meentehuis wordt gebouwd, kunnen Ons Genoegen en de De Konlnghal volgens de WD ook gebruikt blijven worden totdat de nieuwe sporthal klaar Is. Een deel van het land zou voor parkeren bij de sporthal In aanmerking kunnen komen.Texel 2010 heeft zich achter de WD geschaard. In het stuk vraagt 1 voor verkeersonvelllge sl reet aangepakt moeten Januari hebben wij he Iets te doen om zebraj te maken. Naast de a te onveilige zebrap; om kullen naast gras plaatsen met gaten li ten deze situatie niet t zijn kwamen met dit ruste geluiden uit de wij ook wezen kijken bij weg, de Molenbuurt, de vele andere plaatsen. Er J situaties die niet kunnen wachten op een moblllteltsvlsle. Ik hoop dat de gemeen te en de raad hun verantwoordelijk'’''''’ nemen als er ongelukken gebeui... sprak Henk Jonker zichtbaar geïrriteerd. De andere partijen hadden zijn Inziens niet serieus genoeg gereageerd op zijn verhaal. De partij stelt voor om naast de periodieke Inspectie van de wegen ook zinvol om signaleringen van de mensen van Gemeentewerken mee te nemen. "ZIJ komen Immers overal op het eiland.” Plet Grlsnlch, Bert Barhorst, Toon van Beek, Theo Kemper, Plet Knol en Chris Meijer nemen binnenkort afscheid van de Texelse brandweer. “Ik ben het op een paar punten met de heer Jonker eens. Als er gaten In de weg zitten moeten die direct gedicht worden", sprak Jaap Vlaming (Groenlinks). Dries Veltkamp (PvdA) gaf aan dat het zijn er varing Is dat wanneer dit gemeld wordt dat een gat binnen een week gedicht Is. "Als de raad hierover zou moeten be sen duurt het een maand voordat dat ge beurd Is.” HIJ kreeg met de opmerking de lachers op zijn hand. D66 gaf In de per soon van Astrid van de Wetering aan dat er eerder de week bij een bijeenkomst gesproken was over het kwaliteitsniveau van de wegen van Texel In de toekomst. ZIJ stelde voor om de motie aan te hou den tot dat plan af Is. Ook deze partij was wel van mening dat voor de acute geval len vla Gemeentewerken actie kan wor den ondernomen. De partijen die daarna het woord namen (waaronder WD, CDA en Sterk Texel) schaarden zich achter de woorden van D66. Zegeren (CDA) gaf als aanvulling aan dat men tegenwoor- r alle signaleringen terecht kan \et gemeentehuis en niet nedflek naar Gementeewerken jan komt het vaak sneller en be- •1 dan wanneer wij er eerst nr >eten vergaderen.” Jonker hield c ItelndelIJk aan, maar gaf wel a: I bil hem "c Een meerderheid In de gemeenteraad heeft woensdagavond Ingestemd met een aangepast voorstel om de samen werking met Den Helder, Schagen en Hol lands Kroon te Intensiveren. Daarvoor pielt de WD In een Initiatief voorstel dat de partij aan de overige po litieke partijen heeft voorgelegd. Het voorstel staat op de agenda van de raads vergadering van 1 juli. Vooralsnog ligt er een besluit van de raad (genomen op 22 oktober) om In Den Burg een nieuwe bln- nensportaccommodatle te bouwen ter vervanging van sporthal Ons Genoegen. Qua locatie zou nader onderzoek worden gedaan naar de locatie Slingerweg of de plek aan de Emmalaan waar vroeger de oude LTS stond. De WD wijst erop dat In februari een locatlekeuze aan de gemeen teraad zou worden voorgelegd, maar dat nog niet Is gebeurd. Volgens de liberalen Is het tijd om zo spoedig mogelijk een locatlekeuze te maken, zodat het college gericht verder kan met een exploitatiebe groting voor de bouwgrond, een nadere financiële onderbouwing, een program ma van eisen voor de realisatie van een nieuwe blnnensportaccommodatle en kaders voor het beheer en exploitatie van Dirk Haker uit Den Burg heeft woens dagavond speciaal voor zijn tachtigste verjaardag een serenade gehad. Om en om spelend kwamen de malletband van Excelsior en de S.O.S. Band uit De Koog aangemarcheerd om bij Haker aan het Schilderend te spelen. Extra speciaal was de aanwezigheid van oud-majorettes Helga en Donna Bouwmeester en majo- Met uitzondering van Texel 2010 en raadsleden Edo Koolman en Veronne Koot van Texels Belang gingen de partijen er mee akkoord om het komend Jaar bin nen een zogeheten NoordkopBeraad op een paar punten vrijblijvend met elkaar samen te werken. Er was eerst sprake van een Noordkopraad In oprichting met een nlet-verblljvende samenwerking In het vooruitzicht, maar dat wekte bezwa ren binnen een deel van de Texelse poli tiek. Henk Jonker van Texel 2010 zei graag "baas In eigen bulk” willen blijven, ver wijzend naar de zorg van zijn partij dat Texel op den duur zijn zelfstandigheid zou kunnen verliezen. Texels Belang noemde het NoordkopBeraad een doodlopende weg. De overige partijen besteedden er minder woorden aan. ZIJ waren wel allen lovend over de Inspanningen van raadsle den Marjan de Groot (Sterk Texel) en Jan Aris Eelman (TB) om met een aangepast voorstel tot de beoogde Intensievere sa menwerking te komen. De Groot en Eel man zijn belden lid van de werkgroep Slim Samenwerken waarin raadsleden van de vier gemeenten al een tijd bezig zijn te bekijken hoe ze beter met elkaar kunnen samenwerken. Eelman stemde In afwijking van zijn fractiegenoten vóór het aangepaste voorstel. Volgens Marjan de Groot Is het de bedoeling dat In het NoordkopBeraad de komende tijd wordt gesproken over de zogeheten gemeen schappelijke regelingen waar de vier ge meenten bij zijn aangesloten. Dan gaat het onder meer over de RUD (Regionale Uitvoeringsdienst), de Hulsvullcentrale In Alkmaar en de velllgheldsreglo Noord- Holland Noord. Een kwartiermaker gaat Intussen In kaart brengen hoe de onder werpen ontwikkeling van de havens In de Kop van Noord-Holland, arbeidsmarkt en onderwijs, een regionale ambltlekaart en de vraag hoe de gehele Kop van Noord- Holland op de kaart te zetten als toeris tisch gebied In de toekomst op de agenda van een Noordkopraad kan komen. Die vier onderwerpen komen voort uit het regionale programma De Kop Werkt. Be doeling Is dat de werkwijze In het Noord kopBeraad na een Jaarwordt geëvalueerd en dat op basis van de uitkomsten wordt besloten over al dan niet verdergaande samenwerking In een Noordkopraad. Be doeling Is dat er komend Jaar ook debat ten worden georganiseerd waarin bewo ners om hun mening wordt gevraagd ten aanzien van verdergaande bestuurlijke samenwerking. ze al blij zijn dat er een oplossing komt. “WIJ hebben al In een vroeg stadium aangedrongen op een nieuwe brug. We wisten dat het ging om een oude weeg brug die leder jaar geld kostte. We wisten toen nog niet dat de brug In zo'n slechte staat was natuurlijk", sprak Edo Koolman. "Gewoon €90.000,- beschikbaar stellen. Dit zou Je niet moeten committeren aan beton, maar aan de passende oplossing In samenspraak met de bewoners. Wat overblijft kan naar de algemene reserve", sprak Peter van SIJp (WD). De realisatie van de brug staat voor dit najaar op de agenda. als tambour-maltre voor de diverse fan farecorpsen. Zo liep hij laatst ook In Den Hoorn voorop toen KTF, DEK en Excelsior daar gezamenlijk optraden voor Texel 600 Jaar Stad. Er werden enkele nummers ge speeld en een welgemeend "Lang zal ze leven” gezongen voor Haker. Een kleine te genvaller was dat het tijdens de serenade steeds harder begon te regenen.

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 2