5 NIEUWS SF “TBO voldeed niet aan wettelijke vereisten” KRITIEK SLIKKER BIJ POLITIEKE PARTIJEN “Drukke momenten naarde bingo” worden onderschat” Stenen uit zee Stijging Texelhopper, daling bij lijn 28 ADVERTORIAL! Keukencentrum showt de mogelijkheden van The Big Green Egg Drukke momenten die zich met de vakan tie aandienen en wlsseldagen worden bij de Texelhopper nog steeds onderschat. ilgen zonder te ertulgen.” Dat “We moeten weer WWW.TEXELSECOURANT.NL VRIJDAG 19 JUNI 2015 gevende aanwe’1'',c de zelfsturing wei ui. -t Slikker erop ,c van gemeente!!;. van mall privacy en chaden. Keukencentrum Texel aan de Bernhard- laan, de plaats voor de complete keuken- belevlng op Texel. De ultgebrelde kookde monstratie van 27 juni tussen 12.00 uur tot 16.00 uur staat totaal In het teken van de "Big Green Egg”. (runderstaartstuk) gegrild en daarna rosé gegaard op zo’n 150 graden, op een an dere Egg wordt Texelse varkensprocureur zacht gegaard op ca. 80 graden en voor een optimale barbecue-belevlng wordt beenham en zalm gerookt met cederhout snippers en rookplankjes. Verrassend ge noeg wordt er ook appelcake, brood en pizza gebakken op de Egg. Om de technle- chauffeurs van TBO voor de Texelhopper In eerste Instantie hebben gereden op tijdelijk materieel dat gele In plaats van blauwe kentekens had. “De taxichauf feurs mogen conform de Wet Personen vervoer nlet-betaald personenvervoer over de weg verrichten met personenbus- sen met gele kentekenplaten." Per april zijn de busjes met gele kentekens vervan gen door nieuwe Texelhopperbusjes met blauwe kentekenplaten voor taxi’s. Volgens Slikker had het niet voldoen aan de wettelijke eisen gevolgen kunnen heb ben als zich calamiteiten hadden voorge daan. Bart de Vries van TBO zegt zich des gevraagd niet geroepen te voelen om te reageren op de beschuldigingen. HIJ stelt te voldoen aan alle wettelljke eisen. Dat werd eerder ook geschreven door het col lege In een brief aan de raad. Volgens het college Is het ondenkbaar dat er onverze kerde taxibusjes en niet bevoegde chauf feurs zouden rondrijden." Slikker voorzag de commissieleden van een dossier met gegevens om zijn uitspraken te onder bouwen. De commissieleden hielden zich vooralsnog In met reacties. Remko van de Belt (PvdA) zei het gevoel te hebben IJ alles In honderd dreigde te Ic, t volgens het bericht Texeltours als- net extra vervoer kwam. Volgens het ht regende het klachten van mensen 1 laat werden opgehaald, maar Is er eindelijk niet één die de boot niet heeft raald. Uit het bericht klinkt eveneens g over het systeem op basis waarvan de vier kleine Texelhopperbusjes rijden. Het ontkoppelen van de kleine busjes om ze links- dan wel rechtsom over het eiland te laten rijden, wordt een drama genoemd. Volgens het bericht zijn de problemen al vaak aangekaart. De onvolkomenheden worden belemmerend genoemd voor de snelle wijze van afhandelen van ritten. Vol gens het bericht doet het ook geen recht aan het klantvriendelijke dat vanutt de pi lot wordt beoogd. Er werd eveneens aan gekaart dat de manager "een totaal ge brek aan belangstelling en betrokkenheid" heeft en dat beleidsmakers en bestuurders op de hoogte moeten zijn over de gang van zaken zoals die op de RegleCentrale wor den ervaren. De gemeente, verantwoorde lijk voor de RegleCentrale wil desgevraagd niet op het bericht reageren, omdat het uit Interne mail afkomstig Is. De gemeente zegt de privacy van personen te willen res pecteren en geen belangen van bedrijven te willen beschadigen. "Het kan ook het bedrijfsbelang van Texelse en andere be drijven schaden." Wat de manager betreft, liet het college eerder In een brief aan de raad weten dat gekozen was voor een zelf sturend team op de centrale en dat er zo nu en dan een leidinggevende aanwezig Is. "Uit cijfers blijkt dat de zelfsturing werkt." De gemeente stelt dat Slikker erop Is ge wezen dat, losstaand van gemeentelijk be lang, de verspreiding va bedrijfsbelangen kan sch Big Green Egg eenvoudig omgetoverd tot een complete heteluchtoven voor bakken en langzaam garen.”, vertelt Marjet van der Vis van het Keukencentrum enthou siast. Het doel van 27 Juni Is om Iedereen de mogelijkheden van het kooktoestel te laten zien. "Op meerdere Big Green Eggs zullen wij de verschillende technieken to nen." Er wordt een stuk Texelse plcanha De Big Green Egg Is niet alleen een bar becue, maar een complete buitenkeuken voor In de tuin. Gebaseerd op een eeu wenoud Oosters principe en gemaakt van hoogwaardig keramiek met uitzonderlijke Isolerende eigenschappen wat hoge tem peraturen en grote temperatuurschomme lingen aankan. De Big Green Egg Is Ideaal voor onbekommerd en veilig barbecueën, maar ook voor het slowcooklng, bakken, braden, koken, roken en grillen van alle soorten vlees, gevogelte, vis, pizza’s, brood, groenten, aardappelen en taarten. "Zelf heb Ik er ook één en het Is een genot. De Green Egg heeft ongekend veel mogelijk heden en Is niet alleen geschikt voor de fanatieke barbecue-er, maar voor Ieder een die van kokkerellen In de buitenlucht houdt... Met de hoeveelheid houtskool en luchtstroming kun Je eenvoudig de tem- tuur regelen. Door het gebruik van de i/EGGtor, een keramische tussenplaat wordt de directe warmte namelijk omge leid en de ronde vormen zorgen voor een perfecte luchtdrculatle waardoor aan branden wordt voorkomen. Zo wordt de ken tot In de puntjes te beheersen hebben de medewerkers van het Keukencentrum een heuse masterclass gevolgd bij de Li brije, het beroemde driesterrenrestaurant In Zwolle. Voor kookllefhebber Van der Vis een unieke kans: "Het was heel leerzaam, de opgedane ervaring en onze passie voor koken willen we graag met onze klanten delen." Keukencentrum Texel biedt een unieke combinatie van keukenshowroom, kookwinkel en kookstudlo. Ondanks dat de winkel met een oppervlakte van 550m2 zeer luxe oogt, heeft de keukenspeda- llst een aanbod van keukens voor leder budget, wat de zaak zeer laagdrempelig maakt. Middelpunt zijn de kookstudlo en de ultgebrelde kookwinkel met keuken machines, kookboeken, pannen, messen, kookaccessolres en BBO artikelen wat de zaak uitzonderlijk maakt. Het assortiment met overheerlijke delicatessen als thee, dippers, olie en azijn kom Je tegen In meni ge keuken en wordt veel als kadootje gege ven. Keukencentrum Texel Is een complete beleving op kookgebled, aan de Bernhard- laan slaagt u gegarandeerd. Niet alleen voor diegene die van plan Is om een Big Green Egg aan te schaffen, maar ook voor Iedereen die van koken houdt Is 27Junl een datum om In de agenda te reserveren. Kom gezellig kijken en proeven, Iedereen Is van harte welkom! Meer Informatie vindt u op www.keukencentrumtexel.nl vanaf 1 Juli geheel bij TBO. Connexxlon gaat er tussenuit en dat betekent dat Texeltours er als onderaannemer van Connexxlon ook tussenuit gaat. Volgens Slikker Is één vervoerder, met het toeristisch seizoen voor de deur niet wen selijk. HIJ vindt het ook Jammer dat Texel tours ondanks alle Inzet bulten de boot De kelen die vorige maand door Green peace werden gedumpt bij de Klaverbank In de Noordzee worden weggehaald door een berglngsschlp. De oprulmactle Is een opdracht van de Nederlandse Vissersbond. De kelen werden weggehaald en naar Har lingen gebracht omdat de veiligheid van de vissers In het geding Is. Dat geluld komt naar voren uit een bericht van een bezorgde medewerker van de Re gleCentrale van de Texelhopper. In het be richt, onderdeel van het dossier dat onder de politieke partijen Is verspreid, klinkt de zorg dat onderschatting van de drukke momenten gevolgen gaat hebben voor het vervoer van mensen In de naderende zomervakantie. Beschreven wordt een dag waarbij alles In honderd dreigde te lopen, totdat v-’—-- -’- nog mei bericht die te I ultelr gehaa valt. Texeltours nam sinds 14 december volgens Slikker op drukke momenten de gewone Inval voor Connexxlon voor zijn rekening. Daarnaast zette hij op 74 dagen een tweede extra busje In als er nog meer vraag naar vervoer was. "We moeten weer naar de bingo”, klinkt het opeens op het pleintje voor de Buure- ton. En hup, alles en Iedereen die verkleed Is, komt spontaan In beweging om terug het ‘brandende pand’ In te gaan. Aan de zes brandweermensen die binnenkort stoppen de edele taak om Iedereen bij de toegang van de Buureton aan de Beatrlx- laan tegen te houden, maar eigenlijk Is het onbegonnen werk voor ze. De zes krij gen bij aankomst te horen dat er "dertig mensen In het pand zijn”, waarna meteen een tweede tankautospuit ter assistentie wordt opgeroepen. Hierop de volgende verrassing: oud-brandweermannen Jan Geus, Ben Nleboer, John Sesslnk, Ad Bos huis, Paul Eelman en Willem Moor heb ben het pak weer even aangetrokken en komen een handje meehelpen. Binnen In het vol rook gezette pand wordt het ene na het andere ’oudje’ontdekt en naar bul ten gebracht. Terug op de kazerne krijgen Grlsnlch, Barhorst, Van Beek, Knol, Meijer en Kemper alle lof toegezwaaid voor hun Inzet. Eelman: “Er moesten dertig men sen worden gered en ze kwamen met 35 mensen naar bulten. Dat Is pas knap." dat hij In een rechtbank terecht was ge komen, waarbij de andere partij ontbrak om zich te kunnen verdedigen. De partij en hadden na de commissievergadering een al eerder geplande Informele bijeen komst over de Texelhopper, maar die was en bleef besloten voor belangstellenden. Het vervoer met de Texelhopperbusjes Is "TBO heeft In leder geval In de eerste 3,5 maanden gereden met voertuigen voldoen aan de wettelljke vereisten aan zowel de chauffeurs als de voer— stelde Marcel Slikker (Texeltours) tijdens de laatste commissievergadering. Het aantal reizigers met de kleine busjes van de Texelhopper Is In mei gestegen naar gemiddeld 285 per dag. In april lag het aantal op gemiddeld 215 per dag. De stijging wordt vanuit de Texelhopper verklaard door onder meer de toename van het aantal toeristen op het eiland. De bezettingsgraad op de Texelhopper busjes steeg In mei naar 55 procent. Dat betekent dat van de acht stoelen In een busje per comblnatleroute 4,4 stoelen be zet zijn. In april was de bezettingsgraad nog 48 procent, oftewel 3,8 stoeenl bezet per comblnatleroute. Lijn 28 vertoonde een daling van gemiddeld 508 reizigers In april naar gemiddeld 356 per dag In mei. Die daling wordt door de Texelhopper verklaard doordat In de vakantieperiode minder forenzen van en naar het werk hebben gereisd. Gemeld wordt ook een flinke toename In het aantal zwartrijders In mei. Door de toename van het aantal toeristen stijgt De Krlm naar de derde plek In de Top 5 van bestemmingen. De veerhaven staat bovenaan, gevolgd door de Elemert. De Molenlaan Is vierde en de Bijenkorf staat op de vijfde plaats. Slikker schreef eerder In een brief aan de gemeenteraad dat TBO tijdens de start van de pilot met de Texelhopper nog niet genoeg chauffeurs had en ervoor koos zonder de benodigde papieren te starten. In een toelichting aan de commissiele den zei Slikker dat de chauffeurs op de kleine bussen op basis van de kwalltelts- afspraken van de Texelhopper In het bezit dienden te zijn van een volledige chauf feurspas voor een taxi. TBO wierf vla pay- rollorganlsatle Talent4Taxl mensen voor het rijden op de busjes en dat was volgens Slikker niet In lijn met de eisen. "Deze or ganisatie maakt gebruik van mensen die werkloos zijn of een uitkering ontvangen om hen zo goedkoop mogelijk en met premies voor de werkgever In te zetten. In onze branche fel bestreden vanwege het feit dat huidige ervaren chauffeurs hun dienstverband verliezen vanwege de hoge kosten.” Nieuwe chauffeurs zouden wel volgens een leer-werk-traject op de busjes kunnen rijden, maar op basis van eigen mailver keer met de payrollorganlsatle stelt Slik ker dat daar geen sprake van Is. Volgens Slikker was het ook niet terecht dat de

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 5