7 B en w positief over onderkomen ATV Een halve dag bij Univé... met John Poortema NIEUWS LANGGEKOESTERDE WENS ATLETIEKVERENIGING NADERT FINISH i dit Ja; ien, da; ‘Mooie avond atletiek Misverstand over Bedrijvenestafette’ onderhoud kunstgras Ie. Rotar ]ADVERTORIAL[ Radio Texel Flaporen Vliehors Verdriet tapt aor ons vlleg- www. of Rotary schenkt aan goede doelen De gemeente heeft een verzoek van Texel’94 voor subsidie voor een onder- houdsmachlne voor kunstgras afgewe- 5URANT.NL i JUNI 2015 Atletiekvereniging Texel Is blij met het advies van het collc meenteraad om mee te werken aan de realisatie van een i ATV. Als de raad Instemt, kan het er In theorie aan het eind van dit Jaar staan. Vervolgens komen er verschillende men sen binnenlopen die zorgkostendedaratles en schadeformulieren komen brengen. John: "Opsturen of vla Internet Invoeren Afspraak bij u thuis? Op Texel komen we graag bij u thuis. Bel 0223-613131 of mail naar texel@unlve. nl voor het maken van een afspraak. Ilege van b en w aan de ge- i eigen accommodatie voor een uur In en dat werkt prettig. Je voelt Je dan niet opgejaagd en kunt de klant alle aandacht geven." Persoonlijk Zonder belemmeringen zou het er aan het van dit Jaar kunnen staan. ATV heeft 180 leden, daarnaast zijn er de nodige gastgebrulkers. "Texel Is een spor- telland, er zijn veel sporters die ook van de atletiekbaan gebruik willen maken. Het Is fijn dat er straks ook kleedgelegenheld Is en we een droge plek kunnen aanbieden." Rotary Club Texel heeft In de tweede helft van haar dubjaar €10.900,- aan goede doelen geschonken. Vandaag loop Ik mee met John Poor tema. John Is verzekeringsadviseur bij Univé. We treffen elkaar om negen uur In één van de 150 Unlvé-verzekerlngs- wlnkels die Nederland rijk Is. Tot mijn verbazing zit er al een klant binnen. Ik dacht dat Univé pas om negen uur openging. John: “Dat Is ook zo, maar mevrouw was Iets te vroeg en Ik was er toch al, dus Ik heb vast opengedaan. Ik laat geen mensen onnodig In de kou staan.” Je start en finish Is al In het emmlngsplan Ingetekend. Ook het ontwerp Is al gemaakt. Baptist: "Een eenvoudig gebouw van 200 vier kante meter, met een opslagruimte, een kleedkamer, toiletten en een eenvoudige ontmoetingsruimte waar we na de trai ning een kopje thee kunnen drinken." De schletrange op de Vliehors Is van maandag 22 tot en met donderdag 25 Juni langer geopend dan gebruikelijk. De Koninklijke Luchtmacht oefent die dagen met een Cougar helikopter om vliegers en loadmasters uttzend- en Inzetgereed te houden. Het personeel van de luchtmacht bereidt zich daarmee volgens Defensie voor op Inzetten waar ook ter wereld. De schletrange blijft tijdens de oefeningen geopend tot 24.00 uur. Klachten overge- luldoverlast kunnen worden Ingediend vla www.defensle.nl/actueel/vllegbewe- glngen of vla het gratis nummer 0800- 0226033. Meer Informatie over bewegingen Is ook te vinden op defensle.nl/actueel/vllegbeweglngen Teletekst pagina 766. De volgende goede doelen werden fi nancieel gesteund: Vllelandkamp voor 2 personen €900,-, Muziekvereniging DEK €500,-, Werkgroep Hulp Oost-Europa €500,-, Stichting Tesselhuus €6.000,-, Reumaverenlglng Texel €1.500,- en Stich ting Bouwen aan Bangladesh €1.500,-. Het Vllelandkamp Is een activiteit van de Stichting Rotary Vllelandkamp die al sinds 1972 jaarlijks een vakantiekamp organiseert voor kinderen die, om uit eenlopende redenen, zonder het kamp niet meivakantie kunnen gaan. Meer dan honderd kinderen In de leeftijd van 8 tot en met 10 Jaar gaan, verdeeld over twee perioden van tien dagen, mee naar Vlie land en hebben daar een onvergetelijke vakantie. Rotary Club Texel heeft de va kantie van twee Texelse kinderen volledig gesponsord en zal dat ook het komende Jaar doen. De kinderen worden gehaald en gebracht door leden van de club. De Rotaryclub werft op verschillende wijzen geld voor de goede doelen. Grootste bron van Inkomen zijn de bekende kledlngcon- talners, die zeer succesvol zijn. Radio Texel doet zaterdag 20 Juni live verslag van de Ronde van Oosterend. De lokale omroep zendt vanaf 15.00 uur uit vanuit Oosterend. Daar begint om 15.30 uur de tourkaravaan, gevolgd door een dlkkebandenrace (16.00 uur), een wed strijd voor recreanten (17.00 uur) en om 18.00 uur de Ronde van Oosterend zelf. Radio Texel Is te volgen vla 106.1 FM In de ether, 98.5 Mhz op de kabel en www. radlotexel.nl. kan natuurlijk ook, maar veel mensen vin den het toch prettig om langste komen, en misschien ook wel gezellig." In het uur dat volgt, Is John bezig met de administratieve afhandeling van zaken en beantwoordt hij vla de telefoon en vla mail vragen van klan ten. Wat Ik eruit opmaak Is dat het over van alles gaat. Vragen over polisvoorwaarden, schademeldlngen, adreswijzigingen, gewij zigde rekeningnummers. Ik heb dat altijd een vreemde situatie ge- de plek nabij de vonden. Dat wordt nu op een heel fijne nieuwe bester manier rechtgezet. Het betekent ook dat we eindelijk de gehele accommodatie kunnen afmaken. Er was In 2003 al sprake van een baan en een verenigingsgebouw. Nu kunnen we eindelijk de accommoda tie realiseren." De plannen liggen al klaar, Op de atletiekbaan In Den Burg Is maan dagavond de Bedrijvenestafette van AV Texel gehouden. In totaal 22 teams deden eraan mee. De snelste tijd werd neerge zet door de NlOZ-mannen. Hardlopers Andrew Ward, Thomas Richter, Ell Moore en Hans van Hateren deden gezamenlijk 10 minuten en 1 seconden over de vier keer achthonderd meter (twee rondjes atletiekbaan). Bouwcenter RAB leverde het snelste gemengde team. Mara HoolJ- schuur, Natascha van der Vis, Jan Jacob Rab en Martlen Witte liepen gezamenlijk 11 minuten en 55 seconden. Het snel ste damesteam werd geleverd door de gemeente: Rlneke van Rijn, Anne-Marle Wlsslnk, Slmone Kortekaas en Irene BuIJs Hepen samen 17 minuten en 16 secon den. BIJ de Jeugd deden teams van de Jo zefschool en de Thljsseschool In Den Burg mee en er was een team van het Maar tenhuls uit De Koog vertegenwoordigd. De weersomstandigheden waren goed, waardoor het volgens de organisatie een mooi avondje atletiek werd. Alle uitsla gen staan op www.avtexel.nl. De volgen de editie Is op maandag 20 Juni 2016. In combinatie met aflossing van een le ning van €50.000,- aan de gemeente. De gemeente heeft ook een subsldlebljdrage van €15.000,- op basis van de Uitvoerings regeling Subsidies Sport 2014 toegekend. ATV krijgt zo €172.823,- beschikbaar om te Investeren In een verenigingsgebouw. Per saldo gaat ATV €800,- per Jaar meer betalen voor de baan. Het geld komt uit de algemene reserve. Alleen wethouder Klngma steunt het voorstel niet. HIJ blijft de noodzaak van een eigen onderkomen wor ATV niet Inzien en stemde tegen. Baptist reageert met blijdschap, met dit voorbehoud dat de kogel pas echt door de kerk Is als ook de gemeenteraad groen licht heeft gegeven. 'Met dit voor stel wordt een scheve situatie die In 2004 Is ontstaan goedgemaakt. Toen was er €400.000,- nodig voor een gemeentelijke sportaccommodatie, die nu eigendom Is van de gemeente. Als atletiekvereni ging hebben we er wel zelf aan moeten bijdragen, €150.000,- om precies te zijn, die we met een actie bijeen hebben ge bracht. Daarnaast hebben we een lening van €50.000,- moeten afsluiten, waarover we nog steeds rente en aflossing betalen. De wens voor een eigen accommoda tie voor AVT leeft al langer. "We hebben geprobeerd bij andere verenigingen In te trekken, maar om verschillende rede nen Is dit niet mogelijk. Daarnaast blijft het dan altijd koffie drinken bij de buren. Daarom zouden we graag een eigen club huis hebben, nabij de atletiekbaan", zei voorzitter Martin Baptist eerder In deze krant. Maar het college werkte vooralsnog niet mee en wilde dat de atleten gebruik zouden maken van de accommodatie van Texel'94. Er werden gesprekken gevoerd, maar die hadden niet het gewenste resul taat. Een plan voor gebruik van een con tainer voor AVT liep schipbreuk toen de verkoper afhaakte en ATV met lege han den kwam te staan. De gemeenteraad gaf opdracht met oplossingen te komen. Dat werden er ultelndelljk vijf, waarbij het col lege ervoor kiest de geldende beleidslijn te volgen dat verenigingen zelf verant woordelijk zijn voor de realisatie of huur van een verenigingsgebouw. Om dit mo- ge lijk te maken gaat de gemeente volgens dit voorstel de eigen bijdrage van ATV In 2003/2004 van €200.000,- aan realisatie van de atletiekbaan (de helft) verrekenen, Tegen lunchtijd komt er een moeder met een klein jongetje binnenlopen. John begint te glunderen als hij de twee ziet. Het gesprek dat ontstaat, kan Ik niet he lemaal volgen, maar later legt John me uit wat er aan de hand was. "Vorig Jaar kwam deze mevrouw bij mij. Haar zoon had flaporen en ze wilde weten of de ver zekering een flapoorcorrectle vergoedde. BIJ het pakket dat ze destijds had, was dit niet het geval. Ik heb haar geadviseerd om te wachten tot het einde van het Jaar en de verzekering dan om te zetten naar een verzekeringspakket dat de operatie wel vergoedt. Zo gezegd, zo gedaan en nu kwamen ze langs om het resultaat te laten zien. Mijn dag Is goed.” De ochtend Is omgevlogen en mijn dag Is óók goed. Het klopt dat een kunstgrasveld regel matig onderhoud nodig heeft, maar de uitvoering hiervan Is een verantwoorde lijkheid van de gemeente, die ook eige naar wordt van het kunstgrasveld. Dit betekent ook dat de aanschaf van mate rieel, volgens het college In dit geval een veegmachlne, valt onder de Investerlngs- ramlng van de aanleg van het kunstgras veld. Dat komt dus voor rekening van de gemeente, niet van Texel'94. Reden waar om b en w de subsldle-aanvraag hebben afgewezen. Overigens komen de kosten van onderhoud en beheer deels voor re kening van de voetbalvereniging. Over de aanleg van het kunstgrasveld Is veel te doen geweest. Doorslaggevend was dat bij de verhuizing was beloofd dat als Texel'94 te weinig capaciteit zou krijgen, de gemeente voor een extra veld zou zor gen. Ook omdat er geen ruimtewas, Is ge kozen voor kunstgras. John tapt - overigens heerlijke - kof fie voor ons drieën. De klant, een dame van rond de zestig, steekt van wal. Haar man Is twee weken eerder overleden en ze wil weten wat dit voor gevolgen heeft voor haar verzekeringen. Het ge sprek dat ontstaat gaat over de verze keringen, maar over nog veel meer. Over hoe bijzonder de overleden man was, en over hoezeer ze hem mist. Ze pinkt een traan weg. John wijst haar ook nog op een aantal nlet-verzekeringszaken, zoals het wijzigen van belastlngdlensttoesla- gen. Als ze weg Is zegt John: "Dit soort gesprekken zijn Intens, maar ook dank baar. Mensen vertellen Je van alles. Voor een adviesgesprek, zoals dit, plannen we

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 7