■MS 9 OPINIE i SS? ii L™ i IM «<1 fl 17MU Plastic tasjes Wethouder Commissie ïsllst Emily Westdorp LU 114 f11IM AVil fl I >J 1H toil J 7J fl 11 50 jaar geleden 25 jaar geleden Formulier Publieke opinie Zeeongevallen Catharinahoeve Kotex Nieuwe stelling: Woelmuls ZOMERBUIKJES NooM^uurtorenwachteHieMl^er^pedal^rone^iieppeMr^^anDledlri^^ |WAT IK ZEGGEN WOU 100 jaar geleden auvu, nr»mi^aiuvunxu> De gemc unaniem de nleuv telt. JaapVlamlng, Den Burg. meenteraad heeft woensdagavc >m Ingestemd met de Invulling uwe Commissie Ruimtelijke Kwall- Naschrlft. Wethouder Hulsman heeft vo rig Jaar het aantal wachtenden Inderdaad genoemd, maar op basis van Informatie die haar was verstrekt door de Omring, die de huisvesting verzorgt. Op Texel wordt de publieke opinie teveel bepaald door de oude garde (385 stem- Het advies van de commissie wordt ge baseerd op de Texelse Kernwaarden, de zogeheten Texel Principes, het Beeldkwa- llteltsplan van bestemmingsplan Buiten gebied en eventuele andere vastgestelde Beeldkwallteltsplannen. www.texelsecourant.nl VRIJDAG 19 JUNI 2015 Wat Is volgens u de beste plek voor een nieuwe sporthal In Den Burg? tekend en - ook bij e-mall - voorzien zijn van ESEE 5$^ SgËSP Eh, Ja, ook Ik was (zoals jaarlijks) op de Markt van de Smaakbelevlng. En Ik was enorm onder de Indruk van het Initiatief van leerlingen van de OSG om Iets te doen tegen plastic soep, door het mee nemen van plastic tasjes tegen te gaan. De Commissie Ruimtelijke Kwaliteit toetst bouwplannen aan het welstands- en het monumentenbeleid van de gemeente. De commissie adviseert burgemeester en wethouders over bestemmingsplannen, stedenbouwkundige plannen, erfgoed- beleld en andere relevante plannen met betrekking tot de ruimtelijke ontwikke ling en de ruimtelijke kwaliteit van de ge- Naschrlft redactie: Het was puur toeval dat Jaap net zijn handtekening zette toen de krant ver scheen. Het onderschrift verwees naar de belofte waarvoor de ontvangers van een stoffen tas tekenen, het was bes niet de bedoeling om dit mooie Initia tief te misbruiken voor het schetsen van een suggestief beeld. C. Kok, Den Hoorn. Zaterdag heeft de heer B. Hoogenbosch zijn tot eethuis verbouwde boerderij „Ca- tharlna-hoeve" In gebruik genomen. Dit Is een zeer opmerkelijk Initiatief, want de heer Hoogenbosch heeft nog geen erva ring In de Horeca-sector en was tot mei vorig Jaar .gewoon" boer. HIJ had evenwel meer vertrouwen In de toeristische dan In de agrarische sector, waardoor hij besloot zijn boerenschuur aan de Duinweg, Juist aan de rand van de Dennen, om te bouwen tot een eethuis en de stal, waar 24 koelen stonden, tot woning. Niet de gehele opper vlakte van de schuur werd bij het eethuis getrokken; er bleef een gang over met vier ruime slaapkamers, waarin de pensiongas ten een modern onderkomen vinden. Die wordt bemensd door B. Loolje van de Stichting Welstandswerk, K. Vlnke uit Oosterend, mevrouw W. Eelman uit Den Burg, N. Bakker uit Den Burg, H. Broess uit Oudeschlld, mevrouw E. ten Napel uit Den Burg en A. Zandstra uit De Koog. De Commissie Ruimtelijke Kwaliteit komt voort uit de Monumentencommissie en de Welstandscommissie die In de nieuwe commissie zijn opgegaan. meer dan twintig Jaar achtet soms Is het goed om een belc nieuwen. En natuurlijk ook voor de rest van Texel: ook als Je niet door de pers wordt betrapt, probeer evengoed om plastic verpakking zoveel mogelijk te vermijden. Wethouder Hennle Hulsman maakte In haar column In "Leef-TIJd" een kritische opmerking over de maaltijden van Tafel tje Dekje. Nu heb Ik zelf twintig Jaar eten rondgebracht voor Tafeltje Dekje en heb eigenlijk nooit een serieuze klacht gehad over het eten. Momenteel eet Ik zelf van Tafeltje Dekje. De maaltijden zijn prima. En Ik ken meerdere mensen In mijn omge ving, die het eten ook uitstekend vinden. Vorig Jaar zei dezelfde wethouder dat er tien Texelaars op de wachtlijst staan voor een plaatsje In het Verpleeghuis, en daar door naar de overkant moesten uitwijken. Ik zat toen In Den Koogh In Den Helderen wist dat er meer Texelaars aan de over kant zaten omdat er op het eiland geen plek was. Waarmee Ik maar wil zeggen-. Wat de wethouder vorig Jaar zei klopte niet en nu klopt het weer niet. Ze doet er beter aan voordat ze wat zegt of schrijft, eerst goed te Informeren hoe het werke lijk zit. Nou neem Ik ze zelden mee; zelfs kom kommers In plastic zal Ik niet kopen om dat Ik het verspillend verpakken vind. Dus gaf Ik aan het wat gemakkelijk en goedkoop te vinden om te tekenen voor Iets wat Ik toch al nauwelijks doe. Het tegenargument was, dat tekenen dan Juist gemakkelijker voor me moest zijn. "Nou, vooruit dan, omdat Ik het Initia tief zo waardeer". Ooslmnd, 16 Juni. wel eens zo links en rechts onder mijn eigen patiënten die gebruik maken van Tafeltje Dekje of ze tevreden zijn. Smaakt het goed? Krijgt u wel eens vis? En dan wordt op alles bevestigend geantwoord. "Deze week hadden we zalm, heerlijk". Hoe fijn Is het als Je niet meer In staat bent tot alle boodschappen en het dage lijkse kookrltueel, dat het eten toch geva- t rleerd en wel bij je thuis gebracht wordt, nestje Chapeau voor alle berelders en bezorgers, terug, zij leveren een bijdrage aan de oudere of -behoeftige mens die langer thuis kan, mag Ja moet blijven wonen. Ja dat er an dere tijden zijn, Is wel eens Jammer voor de kok. Hoe fijn was het In het oude St Jan Indertijd,een keuken te hebben om door een ringetje te halen. Ruud en Trlx aan het roer en maaltijden waar Je U tegen kon zeggen. De tijden veranderen.de kok kinnen Nlcollen en Theodora zijn er niet meer... Of toch? Deze week kreeg Ik een uitnodiging van de Texel- voormalig The- odorahoeve. Verstandelijk gehandicap ten staan met het schort voor en maken heerlijke dingen. Het Initiatief van zorgor ganisatie 's Heeren Loo In samenwerking met de Pelikaan Is geweldig! Een compli ment Is op zijn plaats, deze mensen een mooie plaats In de samenleving geven. Ik slingerde ooit daar de pannenkoeken In vakantletljd In de rondte, er werden heel wat spreeuwenmonden gevuld onder de rieten kap. Ik ga zeker proeven In die The odora.... Oh nee ..Texelhoeve... En als Ik teken, word Ik betrapt door Ie mand van de krant... Om vervolgens In het onderschrift te suggereren dat Ik vanaf nu geen plastic tasjes meer mee neem. In werkelijkheid ligt die datum al Het Is bedrijvig bij me achter huls. Er wordt een schuurtje gemaakt voor alle tuinbe nodigdheden en een mooi blad om vis te bakken. Maar eerst moet alles ruim zijn. Er staat van alles onder het afdak, zakken potgrond, sleetjes, fietsen, kinderzitje,u kent het wel, het Jongt maar an.... Als Ik een kist met wat schors van de plank af wil pakken,schrik Ik me een hoedje. Vier piepkleine snaveltjes, acht kraaloogjes en een hoop donzige veertjes In een nestje kijken me aan. Ik zet het gauw weer te. _o, donders... Ja, er vloog wel steeds een merel In het rondte. Net als Ik sta te bedenken wat het moet, komt merelllef met van al les In de bek voor het kroost, scheert over mijn hoofd en vult de wljdopengesperde monden... Als Ik op mijn patiëntenronde parkeer In JanDIrksoord komt de geur van verse groentesoep me tegemoet. Achter het raam van de Gollardskeuken zijn de koks druk In de weer. Ik zwaai, er Is altijd een hoopte doen In de grote keu ken.Vorig Jaar lag Ik In het Gemini voor een nieuwe knie, het was Joint Care, manlief hielp In de verzorging, maar mocht ook mee-eten. We hadden zelfs keuzemenu! Nou komen we belden uit een gezin waar “Ik lust niet” op het kerkhof ligt, maar onze verwach tingen werden ruimschoots overtroffen. We zaten met z'n allen heerlijk te eten aan tafel. Alles ging op en Ik heb de com plimenten aan de kok gegeven. In een tijd waar zo bezuinigd wordt op het budget Is het een hele prestatie om de mensen zo'n warme maaltijd voor te zetten. Ik vraag Als uitgekookt busrelzlger probeer Ik zo veel mogelijk niet te betalen, want daar aan heb Ik uiteraard een broertje dood. Dat lukt me overigens al een halfjaar heel aardig In de Texelhopper. Als Ik buschauf feur was zou Ik Iedereen streng contro leren, anders raak Ik zo mijn werk kwijt. Als Ik student was, of daarvoor door kon gaan, zou Ik dat formulier voor de ogen van de buschauffeur verscheuren, en ver volgens de chauffeur verzoeken om de snippers naar het provinciehuis te Haar lem op te sturen. Als chauffeur zou Ik dat dan ook doen. Als Ik de provinciale Texel- hopperkaartjessoapbedenker was zou Ik de ogen uit mijn kop schamen voor deze wanvertoning. Als Ik de verantwoorde lijke staatssecretaris Mansveld was zou Ik de provincie Noord-Holland hier niet op blijven aanspreken, maar dadelijk het leger laten oprukken naar het provincie huis te Haarlem om het aldaar huizende gespuis voor eens en altijd duidelijk te maken wie In dit land de baas Is. Te wa pen! Niet goedschiks, dan kwaadschiks. Wie neemt anders de overheid ooit nog serieus? Terwijl de mannen de buikjes weer mo gen laten komen, de slxpack Is zo 2014, moeten de vrouwen weer hard aan het werk. De temperaturen beginnen lang zaam te stijgen tot 25 graden en dan mogen de lichamen weer gezien wor den. En voor de vrouwen geldt, hoe plat ter de bulk, hoe meer Je gezien mag wor den. Dus dames, de sportschool Is weer geopend voor alle vrouwen met vijf kilo teveel die weer In de bikini van vorig Jaar willen passen. Ik heb serieus een hekel aan sporten, maar toch probeer Ik zo af en toe mijn hardloopschoenen aan te trekken voor een sportlef rondje hardlopen. Tot ergernis van mijn vriend dat Ik het zo af en toe doe, aangezien hij vindt dat Ik voor een beetje conditie toch echt wat vaker moet gaan hardlo pen. En gelijk heeft hij, dat ene rondje om de zoveel tijd Is misschien goed voor wat extra calorletjes verbranden, maar echt conditie bouw Ik er niet mee op. En dat Is te merken ook, want als Ik moet rennen voor detreln, ben Ik bulten adem als Ik de coupé bereik. Bulkspleroefenln- gen ben Ik nu ook maar mee begonnen om een strak zomerbulkje te creëren. Na een dag werken moet Ik mezelf er toch toe zetten om de bulkspleroefenln- gen weer te doen, maar het gaat al een paar dagen goed. En veel water drinken. Het schijnt te helpen voor een wat vol ler gevoel en Ik heb ooit gelezen dat Je hongergevoel niet altijd wil zeggen dat Je daadwerkelijk honger heb. Vaak heb je gewoon dorst. Stiekem heb Ik toch alweer zin In de winter. Dat de buikjes weer verstopt kunnen worden onder de warme wintertrui en datje een goed ex cuus heb om maar geen rondje te hard lopen. Zonder gekheid, hardlopen vind Ik wel leuk hoor. Je kunt Je hoofd leeg maken en Je bent sportlef bezig. Je hebt sowieso daarna een actieve dag. Maar soms moet Je Je zelf er echt toe zetten. Ik heb respect voor alle vrouwen die nu vier dagen per week hard bezig zijn om dat strakke zomerbulkje nog voor Juli te krijgen. Maar Ik ga ook nog even doorzetten. Bulkspleroefenlngen, hard lopen, water drinken en gezond eten, het zouden de sleutels tot het strakke zomerbulkje moeten zijn. Gelukkig heb Ik nog even, heel even. De kinderboerderij mag gerust als een sieraad voor de entree voor De Mars wor den beschouwd' aldus voorzitter Joop Veltkamp tijdens de officiële opening van de kinderboerderij van klelndlersportver- enlglng Kotex. .De gemeente Is nog nooit zo goedkoop aan een dergelijke voorzie ning gekomen." De grote zelfwerkzaam heid waar Veltkamp op doelde, werd door ex-wethouder Plet Zegers geroemd. „Ik heb altijd een zwak voor deze vereniging gehad. Bijna nergens wordt zoveel werk In een club gestoken als hier. Ex-wethouder Zegers verrichtte op verzoek van de vereni ging de openingshandeling, die bestond uit het onthullen van een bord waarop de namen van de vele sponsors prijken. De verzekerlngs-vereenlglng „Gemeng de Zeevaart Onderlinge" te Amsterdam heeft zich tot de vlsschers alhier gewend In zake de Oorlogszeeongevallenwet, die binnen korte tijd In werking zal treden. Alsdan zal geen schip buitengaats mo gen worden gebracht, wanneer de schip per daarvan niet In het bezit Is van van een schriftelijke vergunning, afgegeven door of namens den Hoofd-lnspecteur voor de scheepvaart. Die vergunning wordt alleen afgegeven, wanneer Is aangetoond, dat de bemanning van het schip verzekerd Is overeenkomstig de bepalingen dezer wet. Genoemde maat schappij wil de zorgen daarvoor op zich nemen... 31%

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 9