3 h FAMILIE I F' L- “Me biene wille loope, me biene bluuve staan" Henk Timmer GUSTA MARIE LANGEVELD-KEIJSER echtgenote van Arnoud Martinus Langeveld t echtgenoot van Anje ten Hoor Den Burg, 14 april 1941 Huisduinen, 17 juni 2015 9 S' Familie Langeveld ‘Nieuw Breda’, Texel, juni 2015 TRIJNTJE MEDEMA-LEEGWATER De rouwplechtigheid heeft inmiddels plaatsgevonden. Namens de familie Den Burg, juni 2015. Zomerconcerten Fanfarecorps Stichting haalt €25.000,- op Dames heersen bij Jeu de Boules Lezersfoto Lezersfoto Gemeenteraad na diploma-uitreiking "Lam en ouder oog In oog op een dijk langs de Waddenzee", schrijft Paul Prlllevltz. doetje de stilte van de Waddenzee ervaren. Zangdiensten Waddenkerk De gemeenteraad die op 1 Juli om 19.30 u 21.30 uur. e plaats zou vinden uur Is verzet naar Achter Schraag, dl te winnen en 22 dlgde Gerrle Mus Belevingsvoorstelling Oorsprong eind augustus op Texel www.texelsecourant.nl DINSDAG 23 JUNI 2015 die vier wedstrijden wist i 22 punten behaalde, eln- Mosk met 18 punten. De De leegte blijft nog moeilijk te aanvaarden, maar zoveel betrokkenheid verzacht het verdriet en vergroot de moed om verder te gaan. keer storten, maar de stichting waar deert het meer als deelnemers de moeite nemen meer sponsoren te binden In de vorm van famllle/vrlenden/(vage)ken- nlssen en vooral bedrijven. of vijf op hij niet omheen kon: Rotterdam was qua hij goede oppervlakte toch Iets klelnerdanTexel. HIJ -J--- vertelde het met een grote glimlach en het leidde tot gelach In de Zeemanskerk. De Rotterdamse burgemeester ging na af loop niet met lege handen naar huls. Bur gemeester Francine Glskes had voor hem, net als bij de vorige sprekers, een kleine scheepstoeter met de Inscriptie “Rede van Texel 2015" en Aboutaleb kreeg boeken over Texel 600 Jaar Stad en de Zeemans kerk mee. Aboutaleb was de derde spreker bij de Rede van Texel, de Amsterdamse burgemeester Ebehard van der Laan en historicus James Kennedy gingen hem Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw blijken van medeleven na het overlijden van We zijn bedroefd u te moeten berichten dat op woensdag 17 juni op 74-jarige leeftijd in Huisduinen is overleden onze lieve broer en zwager Correspondentieadres: Zuid Zijpeiweg 27 1766 HB Wieringetwaard Ad t, Matty en Lambert Corrie t, Piet en Louise Els en Ever Fons en T— Inat Janny en Piet t Juul t en Huby Loek en Alwin Riet t en Hans Theo en Julia Wim en Maartje Op Youtube Is een filmpje geplaatst met een samenvatting van de actie. De deel nemers begonnen rond 10.00 uur In de ochtend, ze kwamen rond halfzeven aan bij de Zilvermeeuw. Marth Schraag Is winnaar geworden van het tweede ledentoernool dat zaterdag gespeeld werd bij de Jeu de Boulesclub In Den Burg. Tijdens het toernooi, waar aan 32 leden van de club aan deelnamen, werd de dienst uitgemaakt door de da- “Goede herinneringen als toerist” De Stichting Den Haag Texel heeft meer dan 25000 euro bij elkaar gefietst voor de kinderen van het Juliana Kinderzie kenhuis. De Stichting bevindt zich In Leldschendam. Vanaf het Juliana Kin derziekenhuis In Den Haag fietsten de deelnemers naar groepsverblljf De Zil vermeeuw bij De Koog. verhard Oorsprong Is een beeldende, muzikale be leving waar Je bij laag water meemaakt hoe mooi de stilte van de Waddenzee Is. Kijken, ruiken, proeven, luisteren en voe len staan centraal. Vla een koptelefoon hoort het publiek een nieuwe compositie. Te zien Is hoe de modder tot leven komt en de mens voortbrengt, waarna de mens zich dansend opricht en weer verdwijnt In het slik. De voorstelling Is In samenwer king met de Waddenvereniging tot stand gekomen In kader van het 50-Jarig Jubi leum. Arjan Berkhuysen, directeur van de Waddenvereniging: "Tijdens een jubi leumjaar Is het goed om terug te kijken en te vieren wat er allemaal Is bereikt. De Het Koninklijk Texels Fanfarecorps (KTF) geeft net voor de zomervakantie twee concerten. Komende zaterdag speelt met om 15.00 uur bij bospavlljoen Het Turfveld. Dit concert Is al meteen ge doopt tot Eerste Bosconcert! Het tweede concert volgt op vrijdagavond 3 Juli op de Stenenplaats In Den Burg, aanvang 19.30 uur. Belde concerten staan onder leiding van Wendy Prins. Op het pro gramma staan onder meer een selectie uit de musicals Mary Poppins en Sister Act, "Make you feel my love" van Bob Dylan (nu bekend van Adele) en andere bekende melodieën. Uiteraard start KTF met een stevige mars: Arsenal van Jan van der Roost. Natuurlijk geen entree. Kom genieten van ruim een uur leuke muziek! derde prijs ging, met ook 22 punten, maar slechts drie gewonnen wedstrijden, naar Gerrle Jurjens. Op de Facebookpaglna van de Jeu de Boulesclub was er plezier om de goede prestaties van de vrouwen: "Zijn de mannen op vakantie? Volgens mij zijn ze wel wat Ingedut. Volgende keer beter!” Het weer was uitstekend en de sfeer zat er goed In. "En hopelijk zijn de mannen weer wakker bij ons Open Texels op 4 JuII", schrijft de organisatie. Bedoeling Is dat elke deelnemer een mi nimaal bedrag van €100,- ophaalt. Er zijn deelnemers die dit bedrag zelf In één HIJ was als toerist al een keer c Texel geweest en daar hield hij goed, herinneringen aan over. Onder meer door een lang gesprek met een van de Jutters op het eiland. Toen de vraag kwam of hij In Oudeschlld de Rede van Texel wilde uit spreken, hoefde de Rotterdamse burge meester Ahmed Aboutaleb dan ook niet lang na te denken. Hl) zei gewoon “Ja” op de vraag en kwam naar Oudeschlld. Een vergelijking tussen Texel en Rotterdam kon uiteraard niet uitblijven. Belde ge meenten hebben volgens Aboutaleb veel met elkaar gemeen door hun ligging aan het water. Er was echter een verschil waar Vanwege de dlploma-ultrelklng van de OSG moest er een ander tijdstip worden gevonden. Tijdens de gemeenteraads vergadering van afgelopen week lukte dit niet. Morgenavond vergadert de raadscommissie vanaf 19.30 uur, de zaal Is open vanaf 19.00 uur. rust, ruimte en ruige natuur van het wad Is nog steeds geweldig en we vieren dat graag met bewoners en alle andere men sen die de Wadden In hun hart hebben gesloten. Met deze voorstelling maak Je op een bijzondere manier kennis met dat wat de Waddenzee zo bijzonder maakt dat het Werelderfgoed Is geworden. De dynamische processen veranderen het gebied constant. Elke dag wordt de Wad denzee als het ware opnieuw geboren. Het Is precies dat wat wij al 50 Jaar be schermen en nu vieren.” BUOG maakt onder aansturing van regisseur Pleter Stellingwerf en theatervormgever Kees Botman al lange tijd theatervoorstel lingen op bijzondere (bulten)locatles en onontgonnen plekken. Kaarten voor de voorstelling Oorsprong zijn nu te koop vla www.buog.nl/kaartjes. Gewone kaarten kosten €17,50, kaarten plus excursie met Waddenvereniging 19,50. Leden van de Waddenvereniging krijgen korting. Kaar ten zijn ook op Texel verkrijgbaar bij Nau- ta Boek aan de Parkstraat In Den Burg. In de Waddenkerk In De Cocksdorp begin nen vanaf 12 Juli weer de zangdiensten. Deze beginnen om 19.30 uur. Bezoekers mogen zelf een lied opgeven dat gezon gen wordt. “Kortom: een heerlijk uur zin gen en luisteren”, vertelt de organisatie. De toegang Is gratis, bij de uitgang Is een collecte voor de kerk. De data zijn 12 Juli: O.l.v mevr. R. Moens; organist dhr. D. Wassing; Singers of the Lord o.l.v. Mevr. N. Schreur. 19 Juli: O.l.v mevr. R. Moens; organist dhr. H. De Goede. 26 Juli: O.l.v. mevr. K.Keyser; organist dhr. J. Ran; Het R.K. Koor. 2 augustus: O.l.v. mevr. T. de Groot; or ganist B. de Groot; m.m.v. mevr. Nelleke Schreur met blokflulttrlo. 9 augustus: O.l.v. mevr. Stlehl; organist dhr. AAbbenes; koor Joy o.l.v. dhr. J. v/d Sllkke. 16 augustus. O.l.v. Dhr. R. Kuiper; orga nist dhr. J. RIJnders; Het Dubbelmannen kwartet. De kaartverkoop voor de belevingsvoor stelling Oorsprong Is gestart. Deze zomer reist deze nieuwe voorstelling van BUOG, bedenkers en Uitvoerders van Ongewone Gebeurtenissen, langs de Waddeneilan den en het vasteland van de Waddenzee. Op 21 en 22 augustus om 19.00 en 20.00 uur doet de show Texel aan. Graag willen wij iedereen bedanken voor de overweldigende hoeveelheid belangstelling, mooie woorden, prachtige bloemen, fijne brieven en kaarten die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 3