I S 5 Sommeltjespop zoekt NIEUWS nog vrijwilligers r' 'V KAARTVERKOOP LOOPT OP SCHE AAA “Zwaar, maar leuk om te doen” Geld Raboton voor muziekkoepel Rechter matigt straf cokedealer Fotoprijs voor Patrick de Graaf Bandendag bij de Gamma skre- el In tsma als ze >n Jessica Broe s Is. i strafkamer van de recht- heeft een 22-Jarlge man wegens de han- Id tot een gevan- »n, waarvan 150 trek van 16 da- Stlchtlng De Wezentuln heeft een toezeg ging van €10.000,- van de Raboton geki gen voor de bouw van de muziekkoepel het park In Den Burg. het fantastische licht springen In het oog en zorgen voor een voelbare dreiging. Een bijzonder aspect van ons land waarmee de derde prijs meer dan verdiend Is." Lowlands-DJ Pica DJ en met Nick’s Party Planoman wordt een gevolg gegeven aan het succes van vorig Jaar. Toeschouwers kunnen verder onder meer genieten van Rob Scheepers, Alias de oneliner konlng van Nederland (en winnaar van Toomler) en Sam and the Tubeman (ook vorig Jaar aanwezig). Vanaf 22.30 tot het einde Is er Ook telde voor de rechtbank dat hl] een vaste baan heeft gevonden en een oplei ding wil gaan volgen. Bovendien heeft de man laten blijken dat hij vindt dat hij laak baar heeft gehandeld. Zijn arrestatie In 2013 schudde hem hard handig wakker, zei hij bij de rechtbank. Over de zestien dagen die hij na zijn aan houding vast zat zei hij “eens maar nooit weer”. Drugs gebruikt de man niet meer. Ook zijn er geen contacten meer met het drugsmilieu. Deze luchtfoto toont de drukte bij Sommeltjespop vorlgjaar. De Graaf viel temidden van ruim 2200 In zendingen op met een foto van een drei gende lucht boven het strand. Volgens de Jury wist De Graaf met die foto bijzonder goed het thema 'Made In Holland'te van gen. “Deze foto viel de gehele Jury met een op door de dreiging die hij uitstraalt", zei Jurylid Sander Poppe, zelf landschaps- fotograaf van beroep. “Het kleurenspel gecombineerd met de mooie dleptelljn en Sommeltjespop, dat zaterdag 4 Juli wordt gehouden bij De Waal, krijgt steeds meer vorm. Nieuwkomer dit Jaar Is een ruim vijftig Jaar oude botsautobaan die onderdak biedt aan het Skuumkoppe Danscafé. “Nee, een foto krijgen Jullie nog niet. Het moet een verrassing blijven. Maar het Is een enorm gaaf ding", vertelt Barry Zegel van de organisatie. Op zowel het hoofd podium als In het Skuumkoppe Danscafé staat een afwisselend programma. Ook tijdens acts op het hoofdpodium valt het In de botsautotent niet stil. "Maar dat loopt elkaar niet In de weg hoor. Er draalt In het Skuumkoppe Danscafé een DJ als er op het hoofdpodium een artiest speelt. Mensen hoeven dus niet bang te zijn dat ze Iets missen", vervolgt Zegel. Het festival begint om 12.00 uur, de eerste band (een suprlse act) begint om 14.00 uur. Op het hoofd podium treden daarna deTheTIght- ropes, Pallo Superspeed Donkey en Audio Adam op. Het slotakkoord wordt dit Jaar verzorgd door Go Back To The Zoo. Deze Nederlands poprockband verwierf vanaf 2008 nationale bekendheid en heeft In middels optredens bij De Wereld Draalt Door, Lowlands en het hoofdpodium van PlnkPop op de cv staan. "Go Back To The Zoo, de levende jukebox met ontelbare hits, alias de achtbenlge groovemachine, heeft met ‘Zoo’ de Generatie Y een nieu we soundtrack bezorgd. Liedjes met cat- van het parcours het lastigst door de vele modder. In totaal deden veertig volwasse nen en circa twaalf kinderen mee aan het evenement dat Ijsclub De Geul had geor ganiseerd. "Er hebben een hoop landei genaren meegewerkt om dit mogelijk te maken”, vertelt Hans ZIJm, "evenals het hoogheemraadschap en de gemeente." Snelste deelnemer was Martin Baptist. Het eerste rondje deed hij samen met zijn dochter Jasmijn en bij het tweede rondje ging het gas erop om als eerste binnen te zijn. “Maar op sommige plekken, zakte Je tot een meter diep weg." Joop Rommets zat In dublo of hij wel of niet mee moest doen bij gebrek aan een bijzondere uit dossing. Dat euvel werd snel opgelost door Hermlna Boon. ZIJ had een extra jurk aan die spontaan werd uitgetrokken, zo dat Rommets eveneens voorzien van bij zondere kleding te water kon gaan. Vol gens ZIJm moet bekeken worden of er een keer een herhaling komt. “Dan moeten we ook kijken naar de locaties. Nu konden mensen die niet snel ter been zijn, niet di rect overal komen.” Dat de Ijsclub de tocht door de sloten had georganiseerd leidde na afloop tot grappen. "Het was nog niet houwes", aldus een van de deelnemers. De officier van Justitie stelde twee weken geleden dat de Texelaar ruim twee Jaar lang een "lucratief handeltjé'ln drugs had op het eiland. HIJ haalde de cocaïne In Den Helder en was In die periode volgens de aanklager "behoorlijk actief' aan het han delen. De aanklager noemde hem “een drugsdealer van formaat" en "een van de vaste dealers” op het eiland. Ingekochte coke werd versneden en met winst aan de man gebracht. HIJ leverde aan vaste afne mers en Incidentele klanten. In totaal zou hij ruim €25.000,- hebben omgezet met de verkoop. De man ontkende niet dat hij In de coca ïne heeft gehandeld, maar claimde dat de periode waarin hl] dat deed veel korter was dan het OM voorhield. Tegenover de rechtbank benadrukte hij bovendien dat het steeds om relatief kleine hoeveelhe den ging. "Ik zag mezelf niet als drugs dealer. Ik gebruikte zelf veel en vond het heel normaal dat Ik ook wat verkocht. Aanvankelijk haalde Ik het op bestelling voor vrienden. Later kocht Ik gewoon In en kwam Ik er wel vanaf.” De Graaf Het weten ontzettend blij te zijn met het winnen van de prijs. "Ik ben een hobbyfotograaf, dus Ik ben erg verrast. Ik kon al nauwelijks geloven dat Ik In de top 10 stond, laat staan dat ik er met de der de prijs vandoor zou gaan." HIJ won een midweek voor vier personen naar het Hof van Saksen “Ik kan niet wachten om het landschap daar te verkennen en nog meer mooie foto's te maken." uitverkocht raakt, aan de kassa kaarten te krijgen, deze kosten €15,-. Sommel tjespop Is nog op zoek naar vrijwilligers, waarvoor "Goed gezorgd wordt". Belang stellenden kunnen zich melden vla Info© sommeltjespop.nl. Het volledige pro gramma Is te vinden op de website van het festival. De rechtbank, die bewezen acht dat de Texelaarvan 1 oktober 2011 tot begin de cember 2013 coke dealde op het eiland en zo'n twintig deels vaste klanten bediende, hield bij de strafoplegging weliswaar re kening met het strafblad van de man, maar woog daarnaast zijn Jeugdige leef tijd mee. Op het parkeerterrein van de Gamma aan de Abbewaal In Den Burg houden de Gam ma en garage Rentenaar zaterdag een "au- todag”. Tijdens deze dag kan de automobi list terecht voor een gratis en vrijblijvende bandencheck. “We zijn weer een ervaring rijker", roept Jet Gerrltsma als ze samen met Eva Ber ger en Jessica Broekman weer op het droge r De man moet ook 160 uur taakstraf ver richten en bijna €9.900,- aan criminele winst terugbetalen aan de staat. De straf van de rechter viel Iets lager uit dan de els van de officier van Justitie twee weken ge leden. Die vorderde dezelfde (voorwaarde lijke) celstraf en werkstraf, maarwllde dat de Cocksdorper ook nog een oude taak straf van 20 uur zou vervullen. Daarnaast schatte het Openbaar Ministerie (OM) de winst die hij met zijn handel had geboekt zo'n twee mille hoger In: bijna €11.000,-. chy hooks waar Je Je hele garderobe aan op kunt hangen, zó sterk", zo omschrijft de organisatie van Sommeltjespop haar hoofdact op de website. Het feest In het Skuumkoppe Danscafé gaat om 12.00 uur van start met de singles party XXL. Het concept dat In 2012 zijn Intrede deed met een schamele 45 minuten, gevuld met twee draaitafels gestationeerd op groot moeders tafelkleed en een paar honderd obscure singles van Anita Meyer tot Mö- torhead. Anno 2015 Is het onderdeel niet meer weg te denken voor de vaste Som- meltjespopgangers. "Daarom dit Jaar 4 uur lang alle 60,70,80 en 90tles hits op de volle 45 en 33 toeren. Niks Is te gek en alles kan, Let's get physical”, belooft de organi satie op de website. Ondertussen kunnen de muziekliefhebbers genieten van Coco's mobiele Popshow. De Coco Popshow Is een zeer toegankelijke en leuke popquiz voor Iedereen. Het gaat over popmuziek van de Jaren zestig tot nu. “Ik hang mijn uitrusting om mijn nek en wandel rond tussen de bezoekers op een festival, een feest of een groot evenement”, legt ze uit op haar website. Gedurende de dag Is er drie keer een uur lang muziek van vaste De stichting zit daarmee op circa €55.000,- aan donaties op een geraamde begroting van €123.000,-. Er liggen er nog meer Ijzers In het vuur, waardoor de muziekkoepel volgens Marga LakwIJk van stichting De Wezentuln nu wel heel erg realistisch be gint te worden. Het streven Is een koepel te bouwen met een ondervlak van vijf bij vijf meter waar uitvoeringen gegeven kun nen worden. Architect Ronno Honlngh uit De Koog maakte enige tijd geleden al een ontwerp voor de muziekkoepel. LakwIJk: “We werken er hard aan om de muziek koepel nog dit Jaar te kunnen plaatsen. Het zou een prachtige afsluiting zijn van Texel 600Jaar Stad.” Patrick de Graaf uit Den Burg Is derde geworden bij de landelijke fotowedstrijd ‘Made In Holland' van CEWE Nederland, een bedrijf dat fotoboeken maakt. De meervoudige bank In Alkmaar I uit De Cocksdorp vrijdag del In cocaïne veroordeelt genlsstraf van 166 dagen, voorwaardelijk en met aftn gen voorarrest Waar nodig worden banden op de Juiste spanning gebracht en bovendien staat een team van specialisten klaar om vragen over banden en auto-onderhoud te beant woorden. Gamma zorgt voor de verdere In vulling rondom de auto, met focus op alles wat benodigd Is om met een gerust hart op autovakantie te gaan. Van auto-accessol- res tot aan motorolie, de actie Is onderdeel van een landelijke actie van Profile Car lyreservice en de Gamma. Aanleiding voor het Initiatief zijn een goede voorbereiding van de autovakantie, als ook recent onder zoek door de website klesdebesteband.nl. Zestig procent van de automobilisten rijdt op te zachte banden. Ben Rentenaar, van Profile Car ïyreservlce Rentenaar, vertelt: “De recente onderzoeken zijn zorgelijk, echter bevestigen de constateringen waar wij ook in onze vestigingen dagelijks mee te maken hebben. De consument heeft erg weinig aandacht voor de banden van de auto. Naast onjuiste bandenspanning zijn een te laag bandenproflel en schade aan banden, door bijvoorbeeld InrijdIngen, veel voorkomende problemen. Tijdens de actie dag hopen we mensen bewust te maken van bandenproblemen en waar mogelijk ook direct problemen te verhelpen. Ulteln- delljke doel Is dat mensen veiliger op auto vakantie gaan.". De bandendag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. de After Party met DJ Ricky West. De kaartverkoop voor het festival verloopt volgens schema. Kaarten zijn te bestellen vla www.sommeltjespop.nl en de Face- bookpaglna van het evenement. Volwas senen vanaf 18 Jaar betalen €10,-, Jonge ren onder de 18 €2,50. Op de dag zelf zijn, mits het festival In de voorverkoop niet De modder zit overal en bl) een van de dames zitten de bemodderde schoenen zo vast om de voeten dat ze amper meer uit willen. Het was vies, zwaar en pittig, maar de dames zouden zo weer mee doen. Dat geldt voor meer deelnemers die zaterdag achter 't Drljverhuus anderhalve kilometer door de sloten waadden voor de prutrace. "Het Is een aanrader", zegt Romke Milder lachend. “Het was zwaar, maar erg leuk om te doen." Samen met Willem Dulnker en Peter Bakker vormde ze het hoedjesteam. Hoewel ze zich niet Inhielden, houden de hoedjes tot het ein de stand. Hetzelfde geldt voor een replica van de Titanic waarmee Alex Bakker, Sean van Heerwaarden, Gljs de Graaf en Paul ter Steege verkleed door de sloten trek ken. “Het ging goed", vertelt Ter Steege. “De boot Is heel gebleven.” Getooid In een lange rode jurk had hij het niet altijd even makkelijk In de sloot, maar een kniesoor die het daar over heeft. Volgens Joscha en Jesse Schools was een stuk In het midden a F

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 5