.txl een laag inkomen s Rondkomen met ADVERTORIAL Gemeente Texel Telefoonnummers en websites tugeb Hulp Jn belangrijke veranderingen In 2015: Contract jeugdhulp gemeente Aanvragen bijzondere bijstand VERANDERINGEN IN DE ZORG I Misschien heeft u recht op toeslagen van het Rijk of van uw gemeente. i ondersteuning thuis die bq u past (Wmo 2015) De website wwwAezorgverandertTnee.nl. Huishoudelijke Hulp Toelage RECHTEN OP TOESLAGEN OW óf ftffóótóóótp (o lanqdvdq» Meer weten? Neem dan contact op met het Sociaal Contact Sociaal Team Texeltel. 14 0222 of www. texel.nl. Texels Welzij texelswelzlj www.dezo Dit Is een met antwc anderlf"’"’ ringen tlewet ioor het ling van uw schulden. Het Sociaal Team bekijkt samen met u hoe en door wie u daarbij het beste geholpen kunt worden. IzIJn: tel. 0222-312696 Of WWW. zljn.nl. velnlgte san kunt doen en het gebied van zorg, welzijn, opvoeden en opgroelen, en sociale zekerheid. www.zorgslte.nl Dit Is een site die helpt te plannen en te communiceren als u met meerdere men sen voor Iemand zorgt. UrhNUtt (X. 1 Jarval Z015’ Kijk geen andere Inkomsten hebben dan de studiefinanciering Is er de Individuele studletoeslag. zorgverandertmee.nl :n website van de Rijksoverheid antwoorden op vragen over de ver- auuerlngen en handige tips. U vindt hier ook links naar andere websites met meer gedetailleerde Informatie. www.hoeverandertmljnzorg.nl Speciale website van de Rijksoverheid over de langdurige zorg en Jeugdhulp. U kunt eveneens bellen met het Informatie punt Langdurige Zorg en Jeugdhulp van de Rijksoverheid vla het telefoonnummer 0800 - 0126. Als u belt, houdt u dan uw IndlcatlebesluIt bij de hand. Dat Is de brief van het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ) of Bureau Jeugdzorg waarin staat op welke zorg u recht heeft. ven genoemde grens, maar heeft u toch te weinig bestedingsruimte? In dat geval wordt uw draagkracht berekend. Het kan zijn dat u daardoor wel gedeeltelijk In aanmerking komt voor ondersteuning. Voor Texelaars die langdurig moeten rondkomen met een Inkomen tot 110% van de bijstandsnorm en die een laag ver mogen hebben Is er de Inkomenstoeslag. Voor studenten met arbeidshandicap die Heeft uw Jeugdhulpaanbleder een con tract met de gemeente? Een belangrijke vraag omdat de gemeente vanaf dit Jaar de zorgaanbieders betaalt. Huisartsen en Jeugdartsen kunnen u verwijzen naar een Jeugdhulpaanbleder die een contract heeft met de gemeente. Hierdoor bent u verzekert van een vergoeding. De gecon tracteerde Jeugdhulpverlener kijkt dan samen met u wat er precies aan onder steuning nodig Is. De gemeente betaalt deze Jeugdhulp. Als een arts u wil doorverwijzen naar een jeugdhulpverlener zonder contract met de gemeente, dan kan deze arts overleg- Waar kan de gemeente u bij helpen? Schulden Het Sociaal Team Texel kan u helpen overzicht te krijgen op uw Inkomsten, uitgaven en eventuele schulden. Heeft u schulden die u niet meer kunt betalen? Dan Is het misschien mogelijk om nieuwe afspraken te maken over de terugbeta- Soms moet u kosten maken voor dingen die noodzakelijk zijn, maar die u niet kunt betalen. Bijvoorbeeld medische kos ten, een wasmachine, een bijdrage voor kraamzorg, de sportvereniging of zwem les, een computer of het schoolreisje van uw kind. U kunt dan (extra) hulp bij het huishou den krijgen voor €10,- per uur. De HHT Is bijvoorbeeld In te zetten voor de grote schoonmaak of de wekelijkse schoon maak van uw huls. De gemeente wil de Huishoudelijke Hulp Toelage gebruiken voor mensen die net dat beetje extra on dersteuning nodig kunnen hebben. www.uwv.nl Op deze site worden de veranderlr als gevolg van de nieuwe Participatie voor Wajongers beantwoord door UWV. Voor financiële ondersteuning komt u In aanmerking als u een Inkomen tot 120 procent van de voor u geldende bij standsnorm en een laag eigen vermogen heeft. Hoeveel dit voor u Is, hangt af van uw situatie. Bent u alleenstaand, ouder dan 21 jaar, Is uw maandinkomen lager www.e-kracht.nl Hiermee kunt u eenvoudig en gratis een eigen besloten website aanmaken. U kunt anderen uitnodigen voor deze site om daar Informatie te delen, afspraken te maken en met elkaar mee te denken. Bent u mantelzorger, ouder dan 75 Jaar of krijgt u ondersteuning vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en woont u op Texel? Dan kunt u gebruik maken van de Huishoudelijke Hulp Toe lage (ook wel HHT genoemd). Waarom deze toelage? Texel zet zich In voor een samenleving waarin Iedereen mee kan doen. In de meeste gevallen kunnen Inwoners dat op eigen kracht, maar soms Is ondersteuning nodig vanuit het eigen netwerk. Mede dankzij de Inzet van mantelzorgers kun nen hulpbehoevende burgers langerthuls blijven wonen. Als waardering voor deze Inzet en om mantelzorgers te ontlasten, kunnen zij gebruik maken van deze toe lage. Door het bieden van huishoudelijke hulp worden ook mensen met een Wmo- Indlcatle en Texelaars vanaf 75 Jaar on dersteunt. Texelaars die al ondersteuning krijgen bij bijvoorbeeld het huishouden of een vervoersvoorziening hebben, hebben soms behoefte aan net dat beetje meer. Daarvoor kunnen ze de Huishoudelijke Hulp Toelage Inzetten. www.regelhulp.nl Regelhulp Is een wegwijzer van de Rijks overheid voor Iedereen die op zoek Is naar zorg en ondersteuning. Deze website be vat actuele en betrouwbare Informatie op Medewerkers gezocht Om aan de extra vraag te voldoen zoeken TSN en Zorghulp op Texel nog nieuwe me dewerkers. Wilt u daarover meer weten of bent u geïnteresseerd? Neem dan contact op met TSN (072-5184880) of ZorgHulp op Texel (0222-745000). dan €1.153,- en uw vermogen minder dan €5.895,-? Dan kunt u gebruik maken van deze ondersteuning. Bent u gehuwd, ouder dan 21 Jaar, Is uw gezamenlijke maandinkomen lager dan €1.647,14 en uw vermogen lager dan €11.790,-? Dan kunt u ook gebruik maken deze onder steuning. Ligt uw Inkomen/vermogen bo- Team Texel. Als u financiële ondersteu ning van de gemeente nodig denkt te hebben, Is het belangrijk dat u contact opneemt voordat u de kosten maakt. Op die manier kunnen ze samen met u kij ken: wat kunt u zelf doen en waar heeft u ondersteuning bij nodig. Bel naar 14 022 of kijk op www.texel.nl. Wat kunt u zelf doen? Bijna Iedereen kent het gevoel dat zijn of haar geld de portemonnee uit vliegt. Rondkomen met weinig geld Is dan ook moeilijk. Om niet In de schulden te raken, Is het belangrijk te budgetteren: hoeveel geld komt er binnen en waar kunt u het aan uitgeven. U heeft dan beter zicht op waar uw geld naartoe gaat en waar u eventueel op kunt besparen. Belangrijk hierbij Is dat uw financiële administratie op orde Is. Misschien kunt u uw Inkomen verhogen, door bijvoorbeeld (meer) te gaan werken. Of misschien heeft u recht op toeslagen zoals huurtoeslag, zorgtoe- slag, klnderopvangtoeslag en woonkos tentoeslag. Check www.berekenuwrecht. nlbud.nl Hoe werkt het? U kunt de HHT aanvragen bij de dorps- werkers van Stichting Texels Welzijn of het Sociaal Team Texel. U wordt dan In contact gebracht met één van de thuls- zorgaanbleders met wie u zelf afspraken kunt maken over de Inzet van de huis houdelijke hulp. U betaalt per uur een bij drage van €10,- aan de thulszorgaanble- der. De gemeente betaalt de rest (€12,50 per uur). Deze korting Is mogelijk door de Huishoudelijke Hulp Toelage die de ge meente krijgt van het rijk voor 2015 en 2016. Op www.texel.nl kunt u een aanvraag formulier voor bijzondere bijstand down loaden. Ook kunt u In het gemeentehuis of bij een van de dorpsservlcepunten een formulier afhalen. Heeft u al eerder bij zondere bijstand ontvangen? Dan kunt u een nieuwe aanvraag ook digitaal Indie nen. Om te bepalen of u recht heeft op bijzondere bijstand, zijn een aantal gege vens nodig. Veel gegevens worden op het aanvraagformulier Ingevuld, maar dat Is niet genoeg. We zijn wettelljk verplicht een aantal bewijsstukken te vragen. Het gaat hierbij bijvoorbeeld om bewijzen van uw Inkomen en spaartegoed, een geldig Identiteitsbewijs en bewijsstukken van de kosten (proforma nota of offerte). Heeft u deze bewijsstukken recent laten zien aan de gemeente? Dan hoeft u deze niet op nieuw aan te leveren. Ierland verandert, de zorg verandert mee iMUndriW Wó r c4d I,. Cd u nu «n hond ot ddn Udq Inkarntn hdtt, at u dirjnddrw d» kddtddn on* in M t«*«rr« dd ïdfo ktd at* noalfl M. Hoe werkt bijzondere bijstand? Dien uw aanvraag voor bijzondere bij stand In voordat u kosten gaat maken. De gemeente kan dan beoordelen of u voor een vergoeding In aanmerking komt. Als u naderhand een aanvraag Indient, kan het zijn dat u de noodzaak en bijzondere omstandigheden niet meer kunt aanto nen. Het Is mogelijk dat u dan niets of niet alles vergoed krijgt. www.texel.nl Website van de gemeente Texel over wat de veranderingen In de zorg, welzijn, op voeden en opgroelen, en sociale zeker heid betekenen voor u als Inwoner. U vindt hier nadere Informatie en veelge stelde vragen. Er bestaan diverse websites waarop Infor matie over de veranderingen In de zorg wordt gegeven. Een korte bloemlezing van een paar belangrijke sites. Bijzondere bijstand Ook kunt u vla de bijzondere bijstand be paalde kosten vergoed krijgen. Het gaat dan met name om bijzondere en nood zakelijke kosten. Dit kan opgaan voor al lerlei activiteiten op gebied van sport, cultuur, educatie en welzijn. Zo Is het mo- gelljk om zwemlessen voor het A- en B- dlploma vergoed te krijgen. Ook Is er een laptopregellng. Voor Iedereen moet het mogelijk zijn mee te doen. Voor kinderen geldt een maxi male vergoeding van €300,- per Jaar. Voor volwassenen geldt een maximale vergoe ding van €150,-. gen met het Sociaal Team Texel. In dat geval, kan het zijn dat de gemeente deze zorg niet betaalt. Mogelijk kunt u dan een Persoonsgebonden Budget (PGB) aanvra gen bij het Sociaal Team Texel. BIJ uitzon dering kan zorg bij niet gecontracteerde partijen wel vergoed worden. Wilt u weten met welke aanbieders de gemeente een contract heeft gesloten? Kijk dan op de website www.texel.nl onder ‘mijn vraag aan het Sociaal Team Texel’/professlonals/gecontract eerde partijen. Heeft u vragen? Bel het Sociaal Team Texel op telefoonnummer 14 0222 of kijk op www.texel.nl. Gelukkig kunt u dan bij de gemeente een beroep doen op de bijzondere bij stand. Misschien vindt u het lastig om een aanvraag te doen. Aarzel niet, want de regeling Is er Juist voor Inwoners met een uitkering of minimum Inkomen. Zo hoeft niemand bulten de boot te vallen. Er kunnen dit Jaar meer mensen gebruik maken van de bijzondere bljstandrege- llng. De Inkomensgrens Is namelijk op gehoogd. Hierdoor kunnen alle Texelaars met een Inkomen tot 120 procent van de bijstandsnorm en een laag vermogen bijzondere bijstand aanvragen. Dan gaat het bijvoorbeeld om bijzondere en nood zakelijke kosten, maatschappelijke parti cipatie, een collectieve ziektekostenverze kering, woonkostentoeslag of rechtshulp. Zie voor een ultgebreldere beschrijving ook het artikel 'Rondkomen met een laag Inkomen’opdeze pagina. Iedereen moet de kans hebben mee te doen In de samenleving. Wanneer u we' besteden heeft, kan dat moeilijk zijn. Om daar zo goed mogelijk mee om te gaai u zelf Iets doen. Waar nodig biedt de gemeente een vangnet. Wat u zelf kunt dc waar de gemeente u bij kan helpen, leest u hier.

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 10