FAMILIE www.texelsecourant.nl IDINSDAG 30 JUNI 2015 J Wij ontvingen het verdrietige bericht van het overlijden van Jannie van de Wetering-Bakker Verdrietig zijn wij om het overlijden van Jannie *10 augustus 1943 124 juni 2015 Martien van de Wetering Gees, Renet en kinderen Mirthe, Edwin Stije Zwaneveld Met liefde en trots denken wij aan Jannie Afscheid D66: onderzoek crowdfunding Jannie Vervanging verlichting in najaar de en neven en nichten Rommelmarkten in Oosterend Vlog over Texel De 'vloggers' (videobloggers) van Smoare De lezersfoto KNRM trekt jacht vlot los Raadsvergadering laat kun- Een heus lezersgedlcht werd ons toegezonden door Henk de RoolJ. Zeeschilders gedoopt door Graaf Willem VI in KaapSkil De markt duurt van 10.00 uurtot 13.30 uur. De schuurverkoop op zaterdag 22 augus- Joke en Peter JOrgen, Kirsten, Nils smeente 5.00 tot “Het diepste verdriet wordt zo dikwijls verzwegen, voor het diepste geluk schieten woorden tekort. Wij zijn met ons diepste verlangen^verlegen^ Anne Frankstraat 33 1791 DT Den Burg Toon Hermans Wij wensen Martien en de kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toe. Als liefde leven wordt, krijgt geluk een naam Geboren op 21 juni 2015 om 15.02 uur en weegt 2560 gram Dominee Petra Barnard neemt afscheid van de Protestantse Waddengen Texel. Op zaterdag 4 Juli van 15.r zou moeten onderzoeken gemeente het beste kan In- rowdfundlng te stimuleren. Bedroefd zijn wij dat we afscheid moeten nemen van onze lieve schoonzus "Twee ganzen In grauwverenpak. vroeger wild, nu erg mak. Eksters, aalscholvers, kraaien, meeuwen en kauwen, hun aantal Is niet meer te verstouwen. Tegenwoordig zitten de ganzen zelfs OP ons dak." baar voor de mooie herinneringen en zullen I missen. Na een leven van liefde en zorg voor velen is thuis rustig overleden mijn lieve vrouw, onze moeder en oma zus, schoonzus en tante, die zoveel voor ons en anderen haar heel erg n Johanna Cornelia van de Wetering-Bakker Jannie Zij is altijd zeer betrokken geweest bij onze bedrijven. Daarvoor zijn wij haar veel dank verschuldigd. Wij wensen Martien, de kinderen en familie heel veel sterkte. Het college welke rol de j_ nemen om crowc Stephanie, Jirljan Petra en Johan Wouter en Femmle Marleen Sandra Michelle, Laura, Tim, Jolanda en Sijbrand Jo-Anne, Sjoerd 17.30 uur Is Iedereen van harte welkom op de afscheidsreceptie In Dorpshuis de Bijenkorf, Mulderstraat 37 In Oosterend. Op zondag 5 Juli Is de afscheldsdlenst om 10.00 uur In de Maartenskerk, Kerkstraat 2 In Oosterend. De rommelmarkten In Oosterend worden dit Jaar gehouden op de zaterdagen 4 en 18 Juli en len 15 augustus, Team PAAÓ^ Dat raadsvergaderingen nogal nen worden, Is niet bepaald een uitzon dering. Dat ze laat beginnen wel. Zo be gint de raadsvergadering van komende woensdag pas om 21.30 uur In de avond. Niet omdat de raadsleden zin hebben er nu eens echt nachtwerk van te maken, maar er Is aan het begin van de avond eerst dlploma-ultrelklng op de OSG, waardoor niet Iedereen meteen al zoals gebruikelijk om 19.30 uur In de raadzaal aanwezig zou kunnen zijn. Met de scheepsdoop van een door Zenit Schutte op de muur gekrljt handelsschlp, opende graaf Willem VI zaterdag onder grote belangstelling de tentoonste van de Nederlandse Vereniging van schilders (NVZ). Deze Is tot eind augustus te zien Is In Kaap Skll en Galerie Posthuys. totaal zo'n drieduizend lantaarnpalen en lichtmasten. In het buitengebied verdwij nen vrijwel alle lantaarnpalen en In de dorpen wordt het licht meer “op maat”om te besparen op de energiekosten. Volgens een woordvoerder van Imtech brandt er straks minder licht, maar lijkt het door een betere spreiding van het LED-llcht alsof er meer openbare verlichting Is. Texel wordt met de operatie de eerste gemeente In Ne derland die zelfvoorzienend wordt op het gebied van openbare verlichting. Wij rusten van 12.30 tot 15.30 uur. Wim en Nel Harrie en Corry Annie en Henk t Tonny en Wim Maricus en Tonny Sï*^sil Semert 14, 1791 DD Den Burg. kader van Texel 600 Jaar Stad, mee aan de workshop schilderen van Maurice Christo van Meljel op het terrein van Kaap Skll. De telling graaf speculeerde dat de zeeschilders wel- n Zee- licht de opvolgers waren van de overzee- schilders; de cartografen en kunstenaars die ‘In zijn tijd' mee aan boord gingen om de wereld In beeld te brengen. De graaf doopte de tentoonstelling door een fles met Texels zeewater ‘op een behouden tentoonstelling' stuk te gooien tegen het schip. De tentoonstelling met schilderijen, beeldhouwwerken en keramiek van der tien zeeschilders Is tot eind augustus bij Kaap Skll In Oudeschlld en Galerie Posthuis In De Koog te zien. De resultaten van de workshop waaronder twee panorama’s, zijn tot eind augustus In Kaap Skll te zien. De ruim zeventig belangstellenden wer den welkom geheten door de heer Regi nald Visser, voorzitter van de NVZ. Omdat zaterdag ook de opening van 600Jaar Stad In Oudeschlld was, werden de aanwezi gen uitgenodigd op zoek te gaan naar graaf Willem VI. HIJ werd gevonden bij een groot handelsschlp vakkundig op de muur gekrljt door Zentt Schutte. De Jeugdige Oudesklller kunstenaar deed, ook In het :„“hn“hö'. e.u,s met muziek, vers gebakken vis en oliebol len. Allerlei waar wordt aangeboden.De kinderen mogen met op een kleedje hun spulletjes verkopen. We wensen Martien, kinderen en kleinkinderen veel De crematieplechtigheid heeft in besloten familiekring plaatsgevonden op maandag 29 juni. Dat stelt D66 In een motie die woensdag avond In de raadsvergadering wordt Inge diend. Volgens de democraten Is crowd funding een groeiend alternatief op kapitaalmarkt om tot financiering van startende ondernemingen en Innovatieve projecten te komen. “Crowdfunding kan een goede aanvulling zijn op het bestaan de aanbod van het verkrijgen van finan ciering vaor onze lokale maatschappelijke Instellingen, verenigingen en startende ondernemers." D66 wijst er In de motie op dat In Neder land In 2014 voor €63 miljoen vla crowd funding Is opgehaald. “Een verdubbeling ten opzichte van het Jaar 2013. En er zijn meer dan tweeduizend projecten en on dernemingen gestart door crowdfunding In Nederland alleen. Dat zijn klinkende feiten en cijfers." D66 vraagt het college In de motie om ul- terlljk 1 april 2016 de resultaten van het onderzoek te komen. De kosten zouden betaald kunnen worden uit het jaarlijkse budget van €50.000,- van het project ‘Richting voor Economie.’ Of het tot een dergelljk onderzoek komt, Is afhankelijk van de opstelling van de overige politieke partijen. Texel kent Inmiddels meerdere Initiatie ven die zich op het eiland met crowdfun ding bezig houden. Dat Is onder meer Cre- dlon dat sinds 2014 een Texelse vestiging In Den Burg kent. Die vestiging Is aange sloten bij Omnyacc. Begin 2015 meldde Zencap zich op de Texelse markt, nadat de fietsverhuur op 't Horntje daar een beroep op deed. BIJ die organisatie wordt het kapitaal eveneens vla crowdfunding gegenereerd. Het bedrijf Imtech start In september met de grootschalige vervanging van de openbare verlichting op Texel. Dat lieten woordvoerders maandagavond weten tij dens een bijeenkomst over de openbare verlichting op het eiland. Alle reguliere verlichting wordt In circa acht weken tijd vervangen door LED-verllchtIng. In alle dorpen komen tegen die tijd Inloopavon den waarop duidelijk wordt gemaakt wat er te gebeuren staat. Het belooft een om vangrijke operatie te worden; Texel telt In hebben een filmpje van hun Texelse avon turen online gezet. De Brabanders crashten onlangs met hun drone tegen de vuurto ren. Het filmpje Is te zien op onze website. Reddingboot de Zalm uit De Koog In actie tijden de hulp aan een gestrand zeiljacht bij de zuid punt van de Hors. "Terwijl de Joke Dijkstra de sleeptros weer op spanning bracht trok de Zalm met beuhulp van de splnnakerval de mast plat zodat de kiel uit het zand kwam. Met ook nog een paar opstappers op de giek die helemaal uitgevierd was, kwam het zeiljacht na 15 minuten weer los. Na alles onderdeks op water gecontroleerd te hebben, ging de Zalm weer retour", schrijft de KNRM op haar Facebook. IT

Texelsche Courant | 2015 | | pagina 3